Uniwersjada Strbskie Pleso Biegi narciarskie – 5. miejsce Marcisz
(żródło: M.Wadowski AZS)

W środę Ewelina Marcisz rywalizowała o medal w biegu na 5 km techniką klasyczną. Niestety pomimo dobrego początku nasza srebrna medalistka ukończyła rywalizację na 5. miejscu. Panowie na 10 km uplasowali się na dalszych pozycjach
( 29 Stycznia 2015)
Skoki narciarskie – siódme miejsce Bieli

W rywalizacji skoczków narciarskich na normalnej skoczni najlepszy okazał się Bułgar Władimir Zografski. Z biało-czerwonych najwyżej uplasował się Stanisław Biela, który był siódmy. Jedną pozycję niżej rywalizację zakończył Andrzej Zapotoczny.
( 28 Stycznia 2015)
Uniwersjada 2015 Biathlon – Słabe strzelanie

Kolejny start w Osbrlie mają za sobą polscy biathloniści. We wtorek nasi reprezentanci startowali w konkurencji sprintu. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Aleksander Piech, który był 29. W rywalizacji kobiet najwyżej na 16. miejscu uplasowała się Patrycja Hojnisz.
Uniwersjada Strbskie Pleso. Biela i Zapotoczny w czołowej "10"
(żródło: A.Karczewska PZN)

Stanisław Biela i Andrzej Zapotoczny wywalczyli miejsca w czołowej "10" w konkursie na skoczni normalnej podczas XXVII Zimowej Uniwersjady w Szczyrbskim Plesie. Lepiej z tej dwójki spisał się Biela, który ukończył zawody na siódmej pozycji, natomiast jedną lokatę za nim uplasował się Zapotoczny. Mistrzem Uniwersjady na skoczni normalnej został reprezentant Bułgarii - Vladimir Zografski.
( 27 Stycznia 2015)
EYOWF 2015: Dawid Jarząbek brązowym medalistą!

Dawid Jarząbek po raz pierwszy w karierze stanął na podium Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy i wywalczył brązowy medal w zawodach rozgrywanych w austriackim Tschagguns. Niekwestionowanym mistrzem został Fin - Niko Kytoesaho, który aż o 23 punkty wyprzedził reprezentanta Słowenii - Domena Prevca.
EYOWF: Aleksandra Michalik siódma w snowboardcrossie!
(żródło: A. Kosman PZN)

Do walki o medale Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOWF) Vorarlberg & Liechtenstein 2015 stanęli dziś młodzi snowboardziści, startujący w snowboardcrossie. Pierwotnie zawody miały został rozegrane jutro, jednak z powodu niekorzystnych prognoz pogody na następne dni postanowiono przyspieszyć rywalizację o jeden dzień. Wysokie, siódme miejsce zajęła dziś Aleksandra Michalik.
( 26 Stycznia 2015)
Uniwersjada Strbskie Pleso. Kombinacja norweska - złoto-brązowi kombinatorzy

Mamy pierwsze złoto podczas tegorocznej Uniwersjady. W kombinacji norweskiej w konkurencji rozgrywanej metodą Gundersena zwyciężył po niesamowitym finiszu obrońca tytułu z Trentino Adam Cieślar. Dodatkowo brązowy krążek wywalczył Szczepan Kupczak.
Uniwersjada. Słaby początek biathlonistów

W niedzielę swoje starty podczas tegorocznej Uniwersjady zainaugurowali także biathloniści.
Uniwersjada Strbskie Pleso. Złoty sen okazał się srebrem

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po ceremonii otwarcia 27. Zimowej Uniwersjady, a Polacy już mogą pochwalić się pierwszym medalem w Strbskim Plesie. Srebro dla Polski w sprincie techniką dowolną zdobyła Ewelina Marcisz (AWF Kraków).
( 25 Stycznia 2015)
Otwarcie we mgle

I zaczęło się… Uniwersjadowy znicz płonie już w Strbskim Plesie. Słowacy przygotowali krótką, ale treściwą ceremonię otwarcia zawodów. Oczywiście wzięli w niej udział „biało-czerwoni”. Chorążym naszej reprezentacji był kombinator norweski, złoty medalista z Trentino, Paweł Słowiok.
Wszystko będzie dopięte na ostatni guzik
(żródło: Maciej Wadowski AZS)

Już tylko doba dzieli nas od rozpoczęcia 27. Zimowej Uniwersjady. W Strbskim Plesie, gdzie odbędzie się pierwsza część najważniejszej studenckiej zimowej imprezy świata, przez cały piątek trwały ostatnie przygotowania do rozpoczęcia zawodów. Na miejsce docierali również polscy sportowcy.
( 23 Stycznia 2015)
Znamy już skład kadry skoczków i kombinacji na MŚ Juniorów

Trenerzy Robert Mateja( skoki) oraz Tomasz Pochwała( KN) podali składy kadr na Mistrzostwa Świata Juniorów które w dniach 1-8 lutego będą rozgrywane w Ałmatach Kazachstan
XXVII Zimowa Uniwersjada Strbskie Pleso
(żródło: Ján Bošnovič Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej)

W dniach od 24 stycznia do 1 lutego 2015 roku na Słowacji odbędzie się XXVII Zimowa Uniwersjada. Będzie to największa impreza sportowa na Słowacji w tym roku.   Po raz pierwszy w historii Zimowa Uniwersjada odbędzie się wyjątkowo w dwóch krajach – na Słowacji i w Hiszpanii.
( 13 Stycznia 2015)
Polacy drużynowymi mistrzami świat juniorów!

Predazzo po raz kolejny okazało się szczęśliwe dla naszych zawodników. Po indywidualnym mistrzostwie Jakuba Wolnego, tym razem nasza drużyna spisała się na medal. Polacy nie dali szans innym zespołom i w składzie: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun oraz Klemens Murańka wygrali drużynowy konkurs w Predazzo i zostali mistrzami świata juniorów. Srebro wywalczyła reprezentacja Austrii, natomiast brązowy medal zdobyli Norwegowie.
( 1 Lutego 2014)
Jakub Wolny Mistrzem Świata Juniorów w skokach narciarskich!

Predazzo znów szczęśliwe dla naszych skoczków. Mistrzostwo Świata Seniorów zdobywali tutaj Adam Małysz i Kamil Stoch, dwa miesiące temu mistrzem Uniwersjady został Krzysztof Biegun. Dziś największy sukces w swojej karierze wywalczył Jakub Wolny, świeżo upieczony Mistrz Świata Juniorów! Wraz z nim na podium stanęli Austriak Patrick Streitler i Rosjanin Evgeni Klimov. Wysokie szóste miejsce zajął Krzysztof Biegun, ósmy był Klemens Murańka, a na 13. pozycji zawody ukończył Aleksander Zniszczoł.