𝐏𝐨𝐥𝐚 𝐁𝐞ł𝐭𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 𝐧𝐚 𝟐𝟐. 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐮 𝐰 𝐌Ś𝐉 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐢𝐜𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒
(żródło: Polski Związek Narciarski)

W Planicy zakończyła się rywalizacja o tytuł mistrzyni świata juniorek. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Pola Bełtowska, która ukończyła zawody na 22. miejscu. Złoty medal wywalczyła Słowenka - Tina Erzar
( 8 Lutego 2024)
Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym 2024 Planica

Do niedzieli potrwają rozpoczęte dzisiaj (05'02) w Planicy mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. W skokach zobaczymy 9 osobową reprezentację Polski, w tym zawodniczki i zawodników z klubów naszego regionu.
( 5 Lutego 2024)
GUŃKA WICEMISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW!
(żródło: PZBiathlonu)

Jan Guńka wywalczył w Szczuczyńsku srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w sprincie. To pierwsze podium dla Polski w tej kategorii wiekowej od 1996 roku! Po złoto sięgnął Campbell Wright z Nowej Zelandii.
( 11 Marca 2023)
SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI W BIATHLONIE NA MŚJ W SZCZUCZYŃSKU

Polski Związek Biatlhonu opublikowł skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w dniach od 4 do 12 marca odbędą się w Szczuczyńsku. Lista powołanych liczy sobie szesnaście nazwisk.
( 20 Lutego 2023)
MŚJ w Whistler: Słowenia najlepsza w mikście, Polska szósta
(żródło: skijumping.pl)

Reprezentacja Słowenii wygrała konkurs drużyn mieszanych, kończący rywalizację na Mistrzostwach Świata Juniorów w Whistler (HS104). Srebrny medal wywalczyła Japonia, zaś brąz - Niemcy. Polska w składzie Natalia Słowik, Kacper Tomasiak, Pola Bełtowska oraz Jan Habdas zajęła szóste miejsce w gronie czternastu zespołów.
( 6 Lutego 2023)
MSJ Whistler Izabela Marcisz srebrną medalistką na 10 km

Izabela Marcisz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w biegu na 10 km . Polkę wyprzedziła tylko Niemka Helen Hoffman. Brązowy medal wywalczyła zawodniczka z Norwegii  Marghrete Bergane.
( 5 Lutego 2023)
MŚJ w Whistler: Austriacy wygrywają, Polacy ze srebrnym medalem!

Reprezentacja Polski w składzie Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak i Jan Habdas wywalczyła srebrny medal w konkursie drużynowym mężczyzn na Mistrzostwach Świata Juniorów w Whistler (HS104)! Zawody wygrali Austriacy, zaś na najniższym stopniu podium stanęli Słoweńcy.
Jan Habdas brązowym medalistą MŚJ: "Moje skoki nie były takie świetne"

Po dziewięciu latach przerwy Polska może świętować medal na mistrzostwach świata juniorów w skokach narciarskich. Brązowy medal w zawodach indywidualnych na skoczni w Whistler (HS104) wywalczył Jan Habdas. 19-letni reprezentant naszego kraju cieszy się z wyniku, ale nie jest do końca zadowolony z konkursowych skoków.
( 3 Lutego 2023)
EYOF 2023: Słowenia wygrywa mikst, Polska ze srebrnym medalem!

Reprezentacja Polski w składzie Natalia Słowik, Wiktor Szozda, Pola Bełtowska i Klemens Joniak wywalczyła srebrny medal w konkursie drużyn mieszanych na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy Friuli-Wenecja-Julijska 2023! Konkurs na skoczni w Planicy (HS102) wygrała Słowenia, a brąz wywalczyli Niemcy.
( 27 Stycznia 2023)
EYOF 2023: dobry początek Polaków, ale niedosyt pozostał
(żródło: A.Karczewska PZN)

Reprezentacja Polski w narciarstwie alpejskim rozpoczęła rywalizację w 16. Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Za nami damskie i męskie zawody w slalomie, podczas których najlepiej zaprezentowała się Magdalena Bańdo, zjeżdżając na 12. miejsce. Pewien niedosyt pozostał, bo Maja Woźniczka po fantastycznym pierwszym przejeździe była w czołowej dziesiątce, ale niestety nie ukończyła drugiego. Teraz czas na slalom gigant.
( 25 Stycznia 2023)
Kolejne podium EYOF. Drużynowe srebro mężczyzn w skokach narciarskich

Reprezentacja Polski w składzie: Tymoteusz Amilkiewicz (AZS ZAKOPANE), Klemens Staszel(KS Evenement Zakopane), Wiktor Szozda( WSS Wisła) i Klemens Joniak LKS Poroniec  wywalczyła srebrne medale European Youth Olympic Festival w konkursie drużynowym w skokach narciarskich. Zawody rozegrane zostały na skoczni normalnej w Planicy. Wygrali Austriacy. W drużynówce kobiet Polki – Zuzanna Rapacz ( KS Evenement Zakopane ), Sara Tajner SSR LZS Sokół Szczyrk), Natalia Słowik , Pola Bełtowska (obie AZS Zakopane) – zajęły czwarte miejsce. Wygrały Słowenki.
Dwa medale Polaków w konkursie EYOF w Planicy

Klemens Joniak i Wiktor Szozda stanęli na podium konkursu skoków rozgrywanego w ramach European Youth Olympic Festival. Polacy na skoczni HS102 w Planicy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.
( 23 Stycznia 2023)
Sobota bez medalu w Lake Placid. Najbliżej byli biathloniści
(żródło: Pasja AZS.pl )

W niedzielę wieczorem zakończy się zimowa uniwersjada w Lake Placid. Przedostatniego dnia reprezentanci Polski startowali w trzech dyscyplinach, ale nie zdobyli medalu. Biało-czerwoni z siedemnastoma krążkami – pięcioma złotymi, sześcioma srebrnymi i sześcioma brązowymi – zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.
( 22 Stycznia 2023)
Polskie zawodniczki rządziły na skoczni w Lake Placid! Złoto i srebro Polek

Choć zimowa uniwersjada w Lake Placid zbliża się do końca to Polacy nie zwalniają tempa. Piątek był kolejnym dniem, w którym Akademicka Reprezentacja Polski, dzięki świetnej postawie skoczkiń narciarskich, powiększyła swój dorobek o kolejne medale. I to złoty i srebrny!
( 21 Stycznia 2023)
Kadra Polski na MŚ Juniorów Whistler 2023

Już 27 stycznia rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Gospodarzem zawodów tym razem będzie kanadyjskie Whistler (HS104). W piątek Polski Związek Narciarski ogłosił oficjalny skład naszej reprezentacji na te zawody. W gronie powołanych znalazło się dziewięcioro przedstawicieli skoków narciarskich.