START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
Narciarstwo alpejskie – Srebro Sabiny Majerczyk
(żródło: M.Wadowski AZS)

Polska reprezentacja mam już na koncie dziewięć medali podczas tegorocznej Zimowej Uniwersjady. Tym razem srebrny krążek w konkurencji slalomu giganta wywalczyła narciarka alpejska Sabina Majerczyk. Polka musiała uznać wyższość jedynie Norweżki Krsitine Fausy Aasberg. 
( 12 Lutego 2015)
Sabina Majerczyk srebrną medalistką Uniwersjady
(żródło: A. Kosman PZN)

    Sabina Majerczyk wywalczyła srebrny medal Uniwersjady w Granadzie, zajmując drugie miejsce w slalomie gigancie. Polka uzyskała czas o 2,53 sekundy słabszy od Norweżki Kristine Fausy Assberg i zarazem była o 0,68 sekundy lepsza od sklasyfikowanej na trzecim miejscu Carminy Pallas z Andory.
( 11 Lutego 2015)
Snowboard – Andrzej Gąsienica-Daniel blisko medalu…
(żródło: M.Wadowski AZS)

 We wtorek nasi zawodnicy rywalizowali w zawodach snowboardowego slalomu równoległego. Nasi reprezentanci zaprezentowali się solidnie, a najlepiej z nich Andrzej Gąsienica - Daniel, który uplasował się tuż za podium.
( 11 Lutego 2015)
Uniwersjada: Andrzej Gąsienica-Daniel tuż za podium w PGS
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Andrzej Gąsienica-Daniel wywalczył czwarte miejsce w slalomie gigancie równoległym rozgrywanym na XXVII Zimowej Uniwersjadzie. Polak awansował do półfinału, jednak w decydującym momencie walki o brązowy medal nasz reprezentant ominął bramkę i ostatecznie uplasował się tuż za podium. Mistrzem Uniwersjady w slalomie gigancie równoległym został reprezentant Niemiec - Daniel Weis, a wśród kobiet zwyciężyła Szwajcarka - Patrizia Kummer.  
( 10 Lutego 2015)
Uniwersjada: Michał Kłusak ósmy w supergigancie
(żródło: A. Kosman PZN)

Za alpejczykami pierwszy start na Uniwersjadzie w Granadzie. Na trasie supergiganta najlepszy okazał się Włoch Michelangelo Tentori i tym samym zdobył złoty medal Uniwersjady. W czołowej dziesiątce uplasował się polski narciarz - Michał Kłusak, zajmując ósme miejsce. Dobry wynik zanotował także Adam Chrapek, plasując się na 12. pozycji.
( 6 Lutego 2015)
Michał Gut-Chowaniec w czołowej "30" na MŚJ w Ałmatach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Michał Gut-Chowaniec wywalczył miejsce w czołowej "30" na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ałmatach. W rywalizacji kombinatorów norweskich na skoczni normalnej i w biegu na 5 km nasz reprezentant wywalczył 25. miejsce. Mistrzem w tej konkurencji został Norweg - Jarl Magnus Riiber.  
( 6 Lutego 2015)
Karolina Chrapek wicemistrzynią Uniwersjady w supergigancie!
(żródło: A.Karczewska PZN M. Wadowski AZS)

Karolina Chrapek obroniła tytuł wicemistrzyni Zimowej Uniwersjady i drugi rok z rzędu wywalczył srebrny medal w supergigancie. W Sierra Nevada mistrzynią została Norweżka - Kristine Fausa Aasberg, która o 0.64 sekundy wyprzedziła naszą reprezentantkę. Natomiast brązowy medal zdobyła Szwedka - Helena Rapaport (+ 0,82 sekundy).
( 6 Lutego 2015)
Uniwersjada 2015 Grenada. Niecodzienne rozpoczęcie
(żródło: M.Wadowski AZS)

 To było nietypowe otwarcie Uniwersjady. Organizatorzy zawodów w Granadzie postanowili zrobić je ze względów pogodowych pod dachem.
( 5 Lutego 2015)
Uniwersjada 2015 Grenada
(żródło: M.Wadowski AZS)

 Na Estadio Nuevo Los Carmenes w Granadzie w środę wieczorem odbędzie się uroczystość otwarcia hiszpańskiej części XXVII Zimowej Uniwersjady. Aura w Andaluzji daleka jest od zimowej.
( 4 Lutego 2015)
Uniwersjada: brązowy medal drużyny polskich skoczków!
(żródło: A. Kosman PZN)

 XXVII Zimowa Uniwersjada w Szczyrbskim Plesie na Słowacji dobiegła końca. Ostatnią konkurencją narciarstwa klasycznego był drużynowy konkurs skoków narciarskich na skoczni normalnej (HS-100), w którym udział wzięły reprezentacje dziesięciu krajów, w tym ekipa z Polski w składzie: Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela i Jakub Kot. Nasi skoczkowie wywalczyli brązowy medal i tym samym w każdej dyscyplinie narciarstwa klasycznego na tej imprezie - skokach, biegach i kombinacji norweskiej reprezentanci Polski znaleźli się w gronie medalistów Uniwersjady. Złoto dla Rosji, srebro wywalczyli Japończycy.   
( 1 Lutego 2015)
Uniwersjada Strbskie Pleso. Polacy na 4. miejscu w zawodach drużynowych
(żródło: A. Kosman PZN)

Reprezentacja Polski w składzie: Adam Cieślar, Szczepan Kupczak i Mateusz Wantulok prowadziła po serii skoków do kombinacji norweskiej w ramach Uniwersjady w Szczyrbskim Plesie. Polacy wyruszyli na trasę biegu 9 sekund przed Japończykami i 14 przed Niemcami. Podczas biegu nie udało się niestety utrzymać miejsca na pozycji medalowej. Nasi kombinatorzy finiszowali jako czwarci. Złoto dla Niemców, srebro wywalczyli Japończycy, a brąz - Rosjanie. 
( 31 Stycznia 2015)
Uniwersjada Strbskie Pleso. Ewelina Marcisz z brąazowym medalem
(żródło: M.Wadowski AZS)

 Mamy kolejny medal na Zimowej Uniwersjadzie w Strbskim Plesie. Brązowy krążek w biegu masowym na 15 km techniką dowolną wywalczyła Ewelina Marcisz. Dla naszej reprezentantki to drugi medal podczas zawodów na Słowacji.
( 31 Stycznia 2015)
Uniwersjada Strbskie Pleso Kombinacja norweska – kolejne złoto Cieślara
(żródło: M.Wadowski AZS)

Tak przechodzi się do historii. Kombinator norweski Adam Cieślar zdobył drugi złoty medal podczas Uniwersjady w Strbskim Plesie, a zarazem piąty (czwarty złoty) krążek w historii swoich startów w najważniejszej akademickiej imprezie świata. Tym razem nasz multimedalista zwyciężył w starcie masowym. Trzecie miejsce po wspaniałych skokach zajął Mateusz Wantulok. 
( 29 Stycznia 2015)
Uniwersjada 2015 . Biathlon – znowu słabe strzelanie Polaków
(żródło: M.Wadowski AZS)

W środę w biegu pościgowym biathlonistów w Osrblie na czołowych lokatach ciężko było szukać Polaków. W rywalizacji kobiet najwyżej z naszych na 18. miejscu (7 pudeł) uplasowała się Patrycja Hojnisz. Anna Mąka (4 pudła) była 21. W rywalizacji mężczyzn 31. miejsce zajął Kamil Cymerman (8 pudeł). Pozostali nasi reprezentanci, albo zostali zdublowani na trasie i musieli z niej zejść, albo nie przystąpili do rywalizacji. 
( 29 Stycznia 2015)
Uniwersjada Strbskie Pleso Biegi narciarskie – 5. miejsce Marcisz
(żródło: M.Wadowski AZS)

W środę Ewelina Marcisz rywalizowała o medal w biegu na 5 km techniką klasyczną. Niestety pomimo dobrego początku nasza srebrna medalistka ukończyła rywalizację na 5. miejscu. Panowie na 10 km uplasowali się na dalszych pozycjach 
( 29 Stycznia 2015)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019