Akademicka Reprezentacja Polski na uniwersjadę w Lake Placid ma już piętnaście medali!
(żródło: Pasja AZS.pl )

Akademicka Reprezentacja Polski ma już piętnaście medali na zimowej uniwersjadzie w Lake Placid! Piętnasty krążek w czwartek wieczorem dołożyła sztafeta mieszana w kombinacji norweskiej w składzie Weronika Kaleta, Nicole Konderla i Andrzej Szczechowicz. Polacy wywalczyli srebrny medal.
( 20 Stycznia 2023)
Polski dzień na biathlonowej trasie w Lake Placid. Trzy medale!

Trzy kolejne medale dołożyli do uniwersjadowego dorobku Akademickiej Reprezentacji Polski w Lake Placid polscy biathloniści. W biegach pościgowych ze srebra cieszyła się Anna Nędza-Kubiniec, a z brązów Barbara Skrobiszewska i Wojciech Janik.
Marek Kania brązowym medalistą zimowej uniwersjady w Lake Placid
(żródło: PZŁS)

Marek Kania zdobył brązowy medal zimowej uniwersjady w Lake Placid. Polski łyżwiarz szybki zapewnił sobie trzecie miejsce kapitalnym finiszem na dystansie 500 metrów. To jedenasty medal Akademickiej Reprezentacji Polski w Lake Placid.
W skokach nie mamy sobie równych! Złoty medal Nicole Konderli i Adama Niżnika
(żródło: pasja.azs.pl/skijumping.pl)

Reprezentacja Polski wywalczyła złoty i brązowy medal w konkursie drużyn mieszanych na Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid! W rywalizacji na skoczni HS100 zwyciężyli Nicole Konderla i Adam Niżnik, a trzecie miejsce zajęli Kinga Rajda i Szymon Jojko. Srebro zdobyła pierwsza drużyna Japonii - Machiko Kubota i Ryusei Ikeda.
( 19 Stycznia 2023)
Cudowny dzień Akademickiej Reprezentacji Polski w Lake Placid!

Co to był za dzień, co to był za wieczór w Lake Placid! Akademicka Reprezentacja Polski w środę wzbogaciła się o cztery medale w tym trzy złote i awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zimowej uniwersjady! Polacy dominowali w biathlonie, łyżwiarstwie szybkim i skokach narciarskich.
NĘDZA-KUBINIEC MISTRZYNIĄ UNIWERSJADY!
(żródło: PZBiathlonu)

Autor: Sebastian Krystek| Data dodania: 18 .01 .2023 godz. 22:31 Nędza-Kubiniec mistrzynią Uniwersjady! Anna Nędza-Kubiniec w pięknym stylu wygrała bieg sprinterski podczas Uniwersjady w Lake Placid. Polka mimo dwóch karnych uzyskała przewagę 24 sekund nad złota medalistką biegu długiego Shilo Rouesseau z Kanady. Barbara Skrobiszewska, która stała na podium pierwszej indywidualnej konkurencji, tym razem była siódma.
Reprezentacja alpejczyków na Mistrzostwa Świata Juniorów w St. Anton
(żródło: A.Karczewska PZN)

Austriacka miejscowość St. Anton jest gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim. Reprezentancja Polskiego Związku Narciarskiego na juniorski czempionat będzie liczyła sześcioro zawodników. Zawody dla młodych alpejczyków będą odbywały się od 17 do 25 stycznia 2023 roku.
( 18 Stycznia 2023)
Reprezentacja PZN na XVI Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Friuli-Wenecja Julijska 2023

62 uczestników - 38 zawodników i 24 członków sztabu szkoleniowego będzie liczyła reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na XVI Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Friuli-Wenecja Julijska 2023. Rywalizacja odbywać się będzie od 21 do 28 stycznia 2023 roku.
Kolejny dzień w Lake Placid za nami. Wydarzeniem medal srebrnej Natalii!

Szóste miejsce drużyny polskich kombinatorów norweskich zakończyło kolejny dzień zmagań Akademickiej Reprezentacji Polski na arenach zimowej uniwersjady w Lake Placid. Wydarzeniem dnia był oczywiście srebrny medal Natalii Jabrzyk na dystansie 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim.
Zawodnik SNPTT Maksymilian Rzepka 19 na Uniwersjadzie
(żródło: I. Kubin SNPTT fot: Paweł Skraba)

Zawodnik klubu SNPTT 1907 Zakopane Maksymilian Rzepka startuje w Akademickiej Reprezentacji Polski na zimowej uniwersjadzie w Lake Placid! Maks ma już za sobą pierwszy start na dystansie 1500 m, w którym zajął dobre 19 miejsce. To jednak nie koniec rywalizacji, przed zakopiańskim zawodnikiem jeszcze start w biegu drużynowym.
Szósty medal Akademickiej Reprezentacji Polski na uniwersjadzie w Lake Placid! Natalia Jabrzyk ze srebrem

To już szósty medal Akademickiej Reprezentacji Polski na zimowej uniwersjadzie w Lake Placid! Natalia Jabrzyk w kapitalnym stylu wywalczyła srebrny medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów.
( 17 Stycznia 2023)
Cudowny polski wieczór na uniwersjadowej skoczni. Złoto i brąz dla Polek!

To był polski wieczór na olimpijskiej skoczni narciarskiej w Lake Placid, kolebce amerykańskich sportów zimowych! W konkursie skoków narciarskich kobiet na zimowej uniwersjadzie złoto i brąz zdobyły reprezentantki Polski! Konkurs wygrała Nicole Konderla, a brązowy Kinga Rajda!
Kolejna srebrna polska dziewczyna! Kapitalny występ Igi Wojtasik w Lake Placid

Jeszcze wcześnie rano nie było jej na listach startowych, a kilka godzin później cieszyła się ze srebrnego medalu na uniwersjadzie w Lake Placid. Iga Wojtasik zajęła drugie miejsce w rywalizacji na 1000 metrów w łyżwiarstwie szybkim. To drugi srebrny medal Akademickiej Reprezentacji Polski w tegorocznej uniwersjadzie, bo dzień wcześniej druga w biathlonowym biegu na 12,5 km była Barbara Skrobiszewska.
( 15 Stycznia 2023)
SKROBISZEWSKA WICEMISTRZYNIĄ UNIWERSJADY!

Po 10 latach posuchy polska reprezentacja biathlonowa dokłada 22. medal w historii startów na Uniwersjadzie. W Lake Placid Barbara Skrobiszewska wywalczyła srebro w skróconym biegu indywidualnym. Anna Nędza Kubiniec druga na półmetku rywalizacji ostatecznie zajęła 6 miejsce
Nerwowe chwile biathlonistów, ale pierwszy start w Lake Placid udany
(żródło: Pasja AZS.pl /PZBiathlonu)

Ostatnie dni były niezwykle nerwowe dla polskich biathlonistów startujących na uniwersjadzie w Lake Placid. Karabiny oraz amunicja, którą zabrali z Polski utknęła w amerykańskim systemie prawnym i dopiero w sobotę rano, na kilka godzin przed pierwszym startem, dojechała na arenę uniwersjadowych zmagań. Nasi zawodnicy w rywalizacji mężczyzn na 15 kilometrów pokazali się z dobrej strony – Wojciech Janik był ósmy, Patryk Bryn dziesiąty, Wojciech Filip jedenasty, a Przemysław Pancerz trzynasty.