Dobry początek Polaków w Lake Placid. Były emocje!
(żródło: Pasja AZS)

Dwie czwarte lokaty to piątkowy dorobek Polaków na zimowej uniwersjadzie w Lake Placid. O medale otarli się Weronika Kaleta i Mateusz Haratyk w narciarskim biegu sprinterskim sztafet mieszanych oraz Joanna Kil w kombinacji norweskiej.
( 14 Stycznia 2023)
Polska biegowa sztafeta mieszana czwarta na Uniwersjadzie w Lake Placid.

Polska sztafeta mieszana w składzie Weronika Kaleta i Mateusz Haratyk wywalczyła czwarte miejsce w piątkowej rywalizacji  sprinterskiej podczas Uniwersjady w Lake Placid. Strata do  zwycięskiej ekipy Japonii wyniosła 13,21 s. druga była druzyna USA a  trzecia Norwegia .
SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA UNIWERSJADĘ W LAKE PLACID
(żródło: PZBiathlonu)

Akademicki Związek Sportowy ogłosił skład reprezentacji Polski na Zimową Uniwersjadę, która w styczniu przyszłego roku odbędzie się w amerykańskim Lake Placid. W biathlonie wystartuje ośmioro Biało-Czerwonych.
( 15 Grudnia 2022)
Kadra polskich skoczków na Zimową Uniwersjadę Lake Placid 2023
(żródło: skijumping.pl)

W środę Akademicki Związek Sportowy ogłosił skład reprezentacji Polski na zaplanowaną na styczeń Zimową Uniwersjadę Lake Placid 2023. W gronie 55 sportowców znalazło się dziewięcioro przedstawicieli skoków narciarskich.
( 14 Grudnia 2022)
SZTAFETA NA MEDAL! BRĄZ MIKSTA NA EYOF

Anna Nędza-Kubiniec, Barbara Skrobiszewska, Fabian Suchodolski oraz Konrad Badacz wywalczyli wspólnie medal Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Vuokatti. Nasza sztafeta mieszana stanęła na najniższym stopniu podium. To piąty medal w historii startów biathlonowej reprezentacji Polski na EYOF.
( 26 Marca 2022)
Jan Habdas medalistą EYOF Vuokatti 2022
(żródło: A.Karczewska PZN)

Jan Habdas stanął na podium XV Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy i wywalczył srebrny medal w konkursie indywidualnym rozegranym na skoczni o rozmiarze HS-100 w Lahti. Tytuł mistrzowski zdobył Austriak Jonas Schuster, a brązowym medalistą został Niemiec Ben Bayer.
EYOF 2022: Austriacy górą, Polacy ze srebrem!

Reprezentanci Austrii wygrali konkurs drużynowy w Lahti (HS100) na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy Vuokatti 2022. Srebro zdobyli Polacy w składzie: Tymoteusz Amilkiewicz, Klemens Joniak, Marcin Wróbel oraz Jan Habdas. Brązowe medale przypadły ekipie Niemiec.
( 24 Marca 2022)
AUSTRIACY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE MIKSTÓW
(żródło: S. Rykowski fot A. Karczewska PZN)

Na zakończenie FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem rozegrano konkurs mieszany  w skokach narciarskich. Podobnie jak w rywalizacji drużynowej mężczyzn na Średniej Krokwi bezkonkurencyjni byli reprezentanci Austrii w składzie Vanessa Moharitsch, Daniel Tschofenig, Julia Muehlbacher, David Haagen. Srebrne medale wywalczyła reprezentacja Słowenii, a na trzecim miejscu zawody skończyła ekipa Norwegii. Reprezentacja Polski nie awansowała do rundy finałowej i zajęła 9. miejsce. W klasyfikacji medalowej oraz klasyfikacji punktowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej MARC HODLER TROPHY FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej Zakopane 2022 zwyciężyła reprezentacja Austrii.
( 6 Marca 2022)
MŚJ w Zakopanem: Austriacy ze złotem, Polacy na piątym miejscu

Reprezentacja Austrii wygrała konkurs drużynowy mężczyzn na mistrzostwach świata juniorów na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Niemcy. Polacy ukończyli zawody na piątej pozycji.
( 5 Marca 2022)
FINOWIE DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW W KOMBINACJI NORWESKIEJ

Drużynowy konkurs mężczyzn w kombinacji norweskiej był drugą dyscypliną, w której rywalizowano w sobotę na FIS Mistrzostwach Świata Juniorów w Zakopanem. Złote medale wywalczyli Finowie (Waltteri Karhumaa, Arsi Tietavainen, Eelis Merilainen, Perttu Reponen), wicemistrzami świata zostali Norwegowie, a na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja Austrii. Biało-czerwoni sklasyfikowani zostali na 10. miejscu.
SŁOWENKI MISTRZYNIAMI ŚWIATA JUNIOREK W SKOKACH NARCIARSKICH
(żródło: S. Rykowski)

Przedostatni dzień FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem rozpoczął drużynowy konkurs w skokach narciarskich kobiet. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosły Słowenki w składzie Jerneja Repinc Zupancic, Lara Logar, Taja Bodlaj, Nika Prevc. Srebrne medale wywalczyły Japonki, a podium uzupełniły reprezentantki Niemiec. Polki ukończyły rywalizację na 8. miejscu.
NIEMCY Z MISTRZOSTWEM ŚWIATA JUNIORÓW W KOMBINACJI NORWESKIEJ MIKSTÓW
(żródło: S. Rykowski fot A. Karczewska PZN i MP)

W kolejnym dniu FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem poznaliśmy medalistów w kombinacji norweskiej mikstów. Złoty medal zdobyła reprezentacja Niemiec w składzie Simon Mach, Jenny Nowak, Nathalie Armbruster i Tristan Sommerfeldt. Wicemistrzostwo świata juniorów wywalczył zespół Włoch, a brązowe medale przypadły Austrii. Reprezentacja Polski skończyła rywalizację na 8. miejscu.    W galerii fotoreportaż PM
( 4 Marca 2022)
MŚJ w Zakopanem: Nika Prevc ze złotym medalem

Nika Prevc mistrzynią świata juniorek. Reprezentantka Słowenii zwyciężyła w konkursie indywidualnym pań rozgrywanym na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem po skokach na odległość 99 m oraz 99,5 m. Srebro zdobyła Taja Bodlaj, a brąz Alexandria Loutitt. W finale wystąpiła jedna Polka. Natalia Słowik zajęła dwudziestą szóstą lokatę.
( 3 Marca 2022)
MŚJ w Zakopanem: Tschofenig mistrzem, austriackie podium

Daniel Tschofenig wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w Zakopanem! Reprezentant Austrii triumfował w czwartkowym konkursie indywidualnym na Średniej Krokwi dzięki skokom na odległość 102 m oraz 107 m. Medalowe podium uzupełnili jego koledzy z reprezentacji - srebro zdobył David Haagen, a brąz Markus Mueller. Najlepszy z Polaków, Jan Habdas zajął trzynastą lokatę.
WŁOSZKI ZE ZŁOTEM, POLKI ÓSME

Siostry Ilaria i Sara Scattolo oraz Fabiana Carpella wygrały tytuł mistrzyń świata juniorek młodszych w biegu sztafetowym 3x6km podczas MŚJ w Soldier Hollow. Na podium stanęły jeszcze Niemki i Bułgarki. Reprezentantki Polski sklasyfikowane zostały na ósmej pozycji.