Pierwsze rozstrzygnięcia w MŚ Juniorów w Zakopanem
(żródło: S. Rykowski fot A. Karczewska PZN)

Poznaliśmy pierwszych medalistów FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem. W kombinacji norweskiej mistrzynią świata została Włoszka Annika Sieff, tuż za nią uplasowała się Japonka Haruka Kasai, a brąz zdobyła Nathalie Armbruster z Niemiec. Złoty medal wśród mężczyzn wywalczył Stefan Rettenegger z Austrii, drugi był Fin Perttu Reponen, a trzeci Tristan Sommerfeldt z Niemiec. Najlepsza z Polek Natalia Słowik zajęła 16. miejsce, a Maciej Gąsienica-Ciaptak był dopiero 35.
( 2 Marca 2022)
BADACZ I NĘDZA-KUBINIEC ZNÓW W DZIESIĄTCE
(żródło: PZBiathlonu)

W niedzielę wieczorem w Soldier Hollow rozdano medale MŚJ w biegach pościgowych juniorów młodszych. Konrad Badacz był piąty, Anna Nędza-Kubiniec finiszowała na dziewiątym miejscu. Wygrali Słowak Jakub Borgula oraz reprezentująca Niemcy Selina Grotian.
( 28 Lutego 2022)
NEVLAND MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW W SPRINCIE

Sprint juniorów rozgrywany w Soldier Hollow w ramach MŚJ zakończył się zwycięstwem Martina Nevlanda. Na podium znaleźli się jeszcze Otto Invenius oraz Martin Uldal. Jan Guńka zajął piętnastą lokatę.
( 26 Lutego 2022)
KOLEJNA WYSOKA LOKATA NĘDZY-KUBINIEC

Po raz drugi na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Soldier Hollow Anna Nędza-Kubiniec uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Polka była piąta w biegu sprinterskim juniorek młodszych. Wygrała Maren Kirkeeide z Norwegii
Monika Skinder srebrną medalistką Mistrzostw Świata U-23 w sprintach
(żródło: skipol.pl)

Monika Skinder zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Młodzieżowców ( U-23) w sprincie stylem dowolnym. BRAWO MONIKA!!
LOKATA W DZIESIĄTCE NĘDZY-KUBINIEC

Anna Nędza-Kubiniec zajęła dziesiąte miejsce w biegu indywidualnym juniorek młodszych rozgrywanym w ramach MŚJ w Soldier Hollow. Złoty medal wywalczyła Sara Andersson ze Szwecji.
( 24 Lutego 2022)
Reprezentacja alpejczyków na Mistrzostwa Świata Juniorów w Panoramie
(żródło: A.Karczewska PZN)

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim, które od 1 do 9 marca 2022 roku odbywać się będą w Panoramie. W juniorskim czempionacie w Kanadzie wystartuje pięcioro polskich alpejczyków: dwie zawodniczki oraz trzech zawodników.
Reprezentacja na Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które od 28 lutego do 6 marca 2022 roku odbywać się będą w Zakopanem. W juniorskim czempionacie wystartuje łącznie 15 biało-czerwonych: pięć zawodniczek i dziesięciu zawodników.
MŚ U-23: Izabela Marcisz tuż za podium!

Izabela Marcisz wywalczyła czwarte miejsce w biegu na dystansie 10 km techniką klasyczną podczas Mistrzostw Świata U-23 w Lygnie. Młodzieżową mistrzynią świata została w tej konkurencji Szwajcarka Anja Weber. Srebrny medal zdobyła reprezentantka Łotwy Patricija Eiduka. Brązową medalistką została Rosjanka Weronika Stepanowa.
Daria Szkurat 25 w biegu masowym juniorek na dystansie 15km stylem dowolnym Mistrzostw Świata Juniorów w Lygna

Pierwsza konkurencja polsko-norweskich Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w biegach narciarskich to bieg masowy juniorek na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym. Przypomnijmy, że konkurencje biegowe MŚJ i U-23 rozgrywane są w norweskiej Lygna.
( 22 Lutego 2022)
Polacy mistrzami świata juniorów młodszych!

Konrad Badacz, Jan Guńka i Marcin Zawół wygrali bieg sztafetowy juniorów młodszych 3×7,5km na rozgrywanych w Obertilliach Mistrzostwach Świata Juniorów w biathlonie!
( 5 Marca 2021)
Jan Guńka z brązowym medalem Mistrzostw Świata Juniorów

Jan Guńka wywalczył trzecie miejsce w sprincie juniorów młodszych podczas MŚJ w Obertilliach. Blisko podium był również Marcin Zawół, który zajął piątą pozycję.
( 1 Marca 2021)
Sztafety Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23, nasze juniorki na 6 miejscu

Przedostatnią konkurencją w rozgrywanych w Vuokatti Mistrzostw Świata Juniorów 2021 były biegi sztafetowe juniorek, juniorów oraz sztafety MIS w kategorii U-23/młodzieżowej. W każdej z grup startowych startowała nasza reprezentacja.
( 13 Lutego 2021)
Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23: złota Izabela Marcisz !! Kaleta 7 w biegu juniorek.

Drugą konkurencją Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców rozgrywanych w Vuokatti (FIN) były biegi dystansowe stylem dowolnym. Pierwotnie planowano rozgrać dzień po dniu biegi w kategorii juniorek i juniorów i następnie w kategorii U-23. Jednak po zmianie w programie zawodów, wszystkie 4 biegi odbyły się dzisiaj : juniorki - 5km, juniorzy - 10km, panie U-23- 10km i panowie U-23 - 15km.
( 12 Lutego 2021)
Koronawirus wykluczył naszych skoczków z Mistrzostw Świata

Juniorskiej reprezentacji Polski w skokach narciarskich mężczyzn zabraknie niestety na starcie zarówno konkursu indywidualnego, jak i drużynowego Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Przyczyną jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z członków naszej reprezentacji.