Krasnojarsk 2019: Kwiatkowski mistrzem! Nowaczyk ze srebrem
(żródło: A.Karczewska PZN)

Znakomicie rywalizację na XXIX Zimowej Uniwersjadzie w Krasnojarsku rozpoczęli nasi snowboardziści, którzy zgarnęli najcenniejsze medale w slalomie gigancie równoległym. Mistrzem uniwersjady został Oskar Kwiatkowski, który w wielkim finale pokonał swojego reprezentacyjnego kolegę Michała Nowaczyka. To kolejny w ostatnich dniach bardzo dobry występ podopiecznych Piotra Skowrońskiego w zawodach międzynarodowych.
( 5 Marca 2019)
MŚJ w Val di Fassa: 20. miejsce Łuczak w slalomie

W środę na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim rozdano drugi komplet medali. Złotą medalistą w slalomie została Słowenka Meta Horvat. Tytuł wicemistrzowski zdobyła Szwajcarka Aline Danioth. Natomiast brąz wywalczyła Szwedka Elsa Haakansson Fermbaeck. Kolejny dobry rezultat uzyskała Magdalena Łuczak, która w slalomie zajęła 20. miejsce.
( 20 Lutego 2019)
MŚJ w Val di Fassa: Łuczak na 18. miejscu w GS

Dzisiaj we włoskim Val di Fassa rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim. W slalomie gigancie wystartowały cztery nasze reprezentantki, spośród których najlepiej spisała się Magdalena Łuczak z zakopianskiego klubu Mitan Ski, która zajęła 18. miejsce. Mistrzynią świata juniorek została Alice Robinson z Nowej Zelandii. Srebro wywalczyła Szwajcarka Camille Rast, a podium uzupełniła Norweżka Kaja Norbye.
( 19 Lutego 2019)
Skład reprezentacji PZN na EYOF Sarajewo 2019

Już po raz 14. zorganizowany zostanie Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, którego tej zimy gospodarzem będzie Sarajewo. Zawody w stolicy Bośni i Hercegowiny odbędą się w dniach 9-16 lutego 2019 roku. Reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na EYOF Sarajewo 2019 będzie liczyła łącznie 30 osób, w tym 20 zawodników.
( 30 Stycznia 2019)
MŚJ w Lahti: Dziewiąte miejsce Polski w team mix

Nasza reprezentacja w składzie: Kinga Rajda, Tomasz Pilch, Kamila Karpiel oraz Paweł Wąsek wywalczyła dziewiąte miejsce w konkursie drużyn mieszanych podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti.
( 27 Stycznia 2019)
MŚJ w Lahti: 41. miejsce Mateusza Jarosza

Austriak Johannes Lamparter został złotym medalista Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti na skoczni normalnej oraz biegu na dystansie 10 km. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Niemiec Julian Schmid. Natomiast brąz zdobył Norweg Andreas Skoglund. Najwyżej z reprezentantów Polski sklasyfikowany został Mateusz Jarosz, który ukończył rywalizację na 41 miejscu.
MŚJ w Lahti: Skoczkowie szóstą drużyną!

Polacy w składzie: Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Adam Niżnik oraz Paweł Wąsek wywalczyli szóste miejsce w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti. Złote medali wywalczyli reprezentanci Niemiec. Wicemistrzami zostali Norwegowie, natomiast brązowe medale zdobył zespół słoweński.
MŚJ w Lahti: Ósme miejsce kobiecej drużyny.

Reprezentantki Polski w składzie: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Kil oraz Kamila Karpiel wywalczyły ósme miejsce w konkursie drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Złotymi medalistami zostały Rosjanki, wicemistrzostwo zdobyły skoczkinie z Niemiec, a podium uzupełniły Austriaczki.
( 26 Stycznia 2019)
MŚJ w Lahti: Trzy Polki w czołowej "30"

Trzy nasze reprezentantki wywalczyły lokaty w najlepszej "30" konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się Kamila Karpiel, która po skokach na odległość 82,5 oraz 87,5 metra ukończyła zawody na 17. miejscu. Złotą medalistą juniorskiego czempionatu została Rosjanka Anna Szpiniewa.
( 25 Stycznia 2019)
MŚJ w Lahti: Izabela Marcisz czwarta na 5 km łyżwą!

Izabela Marcisz była bliska wywalczenia kolejnego medalu dla Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego w biegu na dystansie 5 km techniką dowolną zajęła czwarte miejsce i do podium zabrakło jej niespełna osiem sekund. Złoto na tym dystansie zdobyła Szwedka Frida Karlsson. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła Norweżka Helene Marie Fossesholm. Natomiast brązową medalistką została Finka Anita Korva.
( 22 Stycznia 2019)
Skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w Lahti

W dniach 20-27 stycznia 2019 roku w fińskim Lahti rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym. Reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na juniorski czempionat będzie liczyła łącznie 54 osoby. W Lahti reprezentować nas będzie 11 zawodniczek oraz 16 zawodników, którym towarzyszyć będzie 27-osobowy sztab szkoleniowy.
( 14 Stycznia 2019)
MŚJ w Kanderstegu: Joanna Kil na 25. miejscu

Joanna Kil zajęła 25. miejsce w konkursie indywidualnym Mistrzostw Świata Juniorów, które rozgrywane są w szwajcarskim Kanderstegu. Tytuł mistrzowski wywalczyła Słowenka Nika Kriznar, która o prawie 15 punktów pokonała swoją rodaczkę Emę Klinec. Brązowy medal zdobyła Norweżka Anna Odin Stroem.
( 2 Lutego 2018)
Udany występ naszych snowboardzistek w Mistrzostwach Świata Juniorów
(żródło: M.Sitarz SNOWPLANET)

W dniach 20-21 lutego w czeskim Klinovcu odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w snowboardowych konkurencjach alpejskich - slalomie równoległym i slalomie gigancie równoległym.
( 22 Lutego 2017)
28 Zimowa Uniwersjada Ałmaty Brąz Katarzyny Rusin
(żródło: P.Skraba Inf prasowa)

Brązowy medal Katarzyny Rusin był wydarzeniem dla polskiej ekipy w przedostatnim dniu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Polska reprezentacja ma na swoim koncie dwanaście krążków – pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych.  W galerii fotoreportaż P. Skraby
( 7 Lutego 2017)
28 Zimowa Uniwersjada Ałmaty. Po kraksie bez medalu

Andżelika Wójcik w łyżwiarskim wyścigu masowym była najbliżej medalu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach spośród startujących w poniedziałek polskich sportowców. Niestety, na ostatnim zakręcie Polka uczestniczyła w kraksie i nie ukończyła wyścigu.   W galerii fotoreportaż P. Skraby