START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Lekkoatletyczny SUPERMAN 2022 sportowców z niepełnosprawnością.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W minioną niedzielę 25.9.2022 r. Fundacja HANDICAP Zakopane zorganizowała na zakopiańskim stadionie COS - OPO ostatni w tym sezonie mityng lekkoatletyczny dla sportowców z niepełnosprawnościami  - zawody lekkoatletyczny SUPERMAN HANDICAP 2022. 
( 29 Września 2022)
Ogólnopolski Mityng FRAME - RUNNING w Rzeszowie i 2 medale dla HANDICAP
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W 1 Ogólnopolskim Mityngu Frame Running (Rowery Biegowe) w Rzeszowie rywalizowały 2 zawodniczki z zakopiańskiego HANDICAPu: Paulina Ustupska i Małgorzata Gutt. Pośród 80 zawodników z Polski i Węgier, nasza zawodniczka Paulina wywalczyła dwa medale: srebro na dystansie 200m i brąz na dystansie 60m, a Małgorzacie do medalu na 100m zabrakło 4 setnych sekundy. GRATULACJE za udany debiut!!!
( 19 Września 2022)
*Kolejne 7 medali sportowców HANDICAPu w zawodach ogólnopolskich w lekkoatletyce.*
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Po sobotniej i niedzielnej rywalizacji w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych w Kozienicach(17,18.09.2022), sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane wracają z pięknym dorobkiem 7 miejsc medalowych.
( 19 Września 2022)
14 medali przywozi HANDICAP z zawodów VIRTUS European Summer Games 2022
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Zakończyła się rywalizacja sportowców z niepełnosprawnością intelektualną w europejskich mistrzostwach VIRTUS Summer Games 2022 w Krakowie. W tych dobrze zorganizowanych przez ZSS SPRAWNI RAZEM i mocno obsadzonych zawodach uczestniczyli zawodnicy z  kilkunastu krajów. Sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane przywożą na Podhale 14 medali, wywalczonych w lekkoatletyce i pływaniu w kategorii II2 (zespół Downa).
( 26 Lipca 2022)
HANDICAP ma 7 medali na półmetku VIRTUS EUROPEAN SUMMER GAMES 2022
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W Krakowie do półmetka dobiega rywalizacja sportowców z niepełnosprawnością intelektualną w VIRTUS European Summer Games 2022.  Te zawody rangi mistrzostw Europy, organizowane przez ZSS SPRAWNI RAZEM, rozgrywane są w 9 dyscyplinach sportowych, a uczestniczą w nich sportowcy z 18 krajów. 
( 21 Lipca 2022)
10 medali Mistrzostw Świata Sportowców z Zespołem Downa SU-DS 2022 lekkoatletów z Fundacji HANDICAP Zakopane
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane znakomicie walczyli w Mistrzostwach Świata SU-DS 2022 rozgrywanych  w dniach 19-25.6.2022  w Nymburk w Czechach.  W VI Mistrzostwach w lekkoatletyce uczestniczyło 14 reprezentacji i ponad 120 zawodników zrzeszonych w SU-DS (Sport Union for Athletes with Down Syndrome) rywalizując o mistrzowskie tytuły w konkurencjach biegowych, skokach i rzutach, a także w tenisie stołowym. W sumie nasi sportowcy stawali na podium Mistrzostw Świata SU-DS  aż 10 razy. Oto podsumowanie startów i wyniki osiągnięte przez lekkoatletów Fundacji HANDICAP Zakopane:
( 7 Lipca 2022)
POLSKIE SZTAFETY ZE SREBREM I BRĄZEM MISTRZOSTW ŚWIATA SPORTOWCÓW Z ZESPOŁEM DOWNA SU-DS 2022.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Polscy Sportowcy z Zespołem Downa, w tym sportowcy zakopiańskiego HANDICAPU, kontynuują bardzo dobre starty w lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata SU-DS 2022 rozgrywanych w dniach 19-25.6.2022 w Czechach. W VI Mistrzostwach uczestniczy 14 państw i ponad 120 zawodników zrzeszonych w SU-DS (Sport Union for Athletes with Down Syndrome) rywalizując o mistrzowskie tytuły w konkurencjach biegowych, skokach i rzutach. Po sukcesach indywidualnych zawodników Fundacji HANDICAP Zakopane, przyszła pora na najbardziej emocjonujące, biegi sztafetowe. Kolejne sukcesy zanotowali Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną.
( 25 Czerwca 2022)
Dwa brązowe medale HANDICAPu dla Polski w Mistrzostwach Świata Sportowców z Zespołem Downa 2022 w lekkoatletyce.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Polacy świetnie rozpoczęli rywalizację w Mistrzostwach Świata SU-DS 2022 rozgrywanych  w dniach 19-25.6.2022  w Nymburk w Czechach. W VI Mistrzostwach uczestniczy 14 reprezentacji i ponad 120 zawodników zrzeszonych w SU-DS (Sport Union for Athletes with Down Syndrome) rywalizując o mistrzowskie tytuły w konkurencjach biegowych, skokach i rzutach.
( 24 Czerwca 2022)
Zapotoczna, Kaim, Wiercioch i Wolczko złotymi medalistami Mityngu Lekkoatletycznego PZLA w Warszawie.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane wywalczyli wysokie lokaty w Otwartych Mistrzostwach Bielan Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie podczas Mityngu Lekkoatletycznego PZLA rozgrywanego na warszawskim AWF. Nasi lekkoatleci startowali w trójboju lekkoatletycznym (bieg 100m + skok w dal +pchnięcie kulą) i w biegu na 400m, rywalizując ze sportowcami z warszawskich klubów. 
( 18 Czerwca 2022)
3 MISTRZÓW , 3 WICEMISTRZÓW I 3 BRĄZOWYCH MEDALISTÓW W MISTRZOSTWACH POLSKI SPRAWNI RAZEM 2022.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Bardzo dobrymi wynikami zawodników Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane zakończyły się rozgrywane 21 maja 2022 w Krakowie lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach uczestniczyło blisko 100 sportowców z całej Polski, rywalizujących  w 3 kategoriach: do 16 lat, 17 i +, oraz ZD. 
( 24 Maja 2022)
Igrzyska Europejskie 2023: Umowa Host City podpisana
(żródło: UMWM)

 Czas na wielkie sportowe emocje w Polsce. Miasto Kraków i Województwo Małopolskie zorganizują w przyszłym roku Igrzyska Europejskie. We wtorek w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie uroczyście podpisano umowę „Host City and Region Contract” pomiędzy Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich i gospodarzami Igrzysk.
( 17 Maja 2022)
7 złotych medali i 4 srebrne dla HANDICAPu w Mistrzostwach Małopolski 2022
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W dniu 6.05.2022 r. w Krakowie odbyły się Małopolskie Mistrzostwa Małopolski SPRAWNI RAZEM 2022 w lekkoatletyce. W zawodach uczestniczyło ponad 80 sportowców z małopolskich szkół specjalnych i klubów,  w kategoriach młodzież do 16 lat, dorośli 17+ i Zespół Downa. Zawody były też kwalifikacjami do Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM, planowanych na koniec maja 2022. Sportowcy z Fundacji HANDICAP Zakopane zdobyli łącznie 11 medali, rywalizując  w biegach na 100 i 400 m, w skoku w dal, pchnięciu kulą.
( 7 Maja 2022)
SPORTOWCY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SZLIFUJĄ FORMĘ DO MISTRZOSTW KRAJOWYCH, EUROPEJSKICH I ŚWIATOWYCH W LEKKOATLETYCE W 2022 ROKU.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

  Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane, którzy z licznymi sukcesami zakończyli sezon narciarski, od razu przechodzą w tryb letni - rozpoczynają treningi do  startów w zawodach lekkoatletycznych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Już w maju 2022 odbęda się Mistrzostwa Małopolski i Polski SPRAWNI RAZEM,  w czerwcu  Mistrzostwa Świata SU-DS 2022 w Czechach a w lipcu Igrzyska Europejskie VIRTUS 2022 w Krakowie.  Przypomnieć należy, że w roku 2021 nasi sportowcy zdobyli liczne medale w Mistrzostwach Polski i 6 medali w Igrzyskach Europejskich SU-DS w lekkoatletyce.  
( 25 Kwietnia 2022)
Sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska świętują Światowy Dzień Zespołu Downa
(żródło: mat prasowe)

 W Światowym Dniu Zespołu Downa wszyscy zawodnicy Olimpiad Specjalnych apelują do nas o akceptację i szacunek. Proszą by ich dostrzegać i doceniać – na sportowych arenach i w codziennym życiu.  Special Olympics to światowy ruch sportowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W Polsce w treningach i zawodach każdego dnia rywalizuje ponad 17,5 tysiąca sportowców – wielu z nich to zawodnicy z zespołem Downa.  
( 21 Marca 2022)
BGK Memoriał Józefa Oppenheima w iście zimowych warunkach!
(żródło: I. Kubin SNPTT)

 Nie tylko z wyczerpującą, 1400-metrową trasą na szczyt Szymoszkowej, ale także z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi musieli się zmierzyć w sobotę 5. marca zawodnicy startujący w BGK Memoriale Józefa Oppenheima. Na starcie stanęło czterdziestu śmiałków, którzy na skitourach, na biegówkach, z kijkami nordic walking lub biegiem wyruszyli z dolnej stacji kolei krzesełkowej w stronę mety. Jak trudne to było zadanie wie tylko ten, kto zdecydował się na start! 
( 8 Marca 2022)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023