START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Miejski turniej szkół podstawowych „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”.
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

 6 czerwca 2018 r. na boisku obok Hali Sportowej „Gorce” odbył się miejski turniej szkół podstawowych „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”. W turnieju wzięły udział Szkoły Podstawowe z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowali uczniowie z klas I, II, III. 
( 13 Czerwca 2018)
Udany Festyn Rodzinny
(żródło: M.Jagła UM Nowy Targ)

 W niedzielę 10 czerwca w Parafii pw. św. Jana Pawła II odbył się Festyn Rodzinny. Bogaty i ciekawy program sprawił, że każdy, kto przybył tego dnia na plac przykościelny mógł znaleźć dla siebie wszelkiego rodzaju atrakcje. Również i pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów i pomimo zbierających się ciemnych chmur deszcz ominął szerokim łukiem uczestników festynu.   W galerii fotoreportaż 
( 12 Czerwca 2018)
12-letni Krystian Kicmal medalistą Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2018
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Od 9 do 12 czerwca 2018 w Katowicach  trwa największa w Polsce sportowa impreza osób z niepełnosprawnością intelektualną. To XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Zawody objęła patronatem małżonka Prezydenta RP  pani Agata Kornhauser-Duda. W zawodach uczestniczy 1000 zawodników, rywalizujących w 11 dyscyplinach sportowych. Zawodnikom na arenach sportowych gorąco kibicuje m.in. prezes Olimpiad Specjalnych - Polska,  Anna Lewandowska.  
( 11 Czerwca 2018)
Pierwsze medale w lekkoatletyce na Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2018 dla sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 W sobotę, 9.06.2018 r.  9-osobowa reprezentacja  Fundacji HANDICAP Zakopane po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych zaliczanych do Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM. Zawody  te mają na celu selekcję do kadry narodowej sportowców z niepełnosprawnością intelektualną oraz wyłonienie reprezentantów na zawody międzynarodowe w lekkoatletyce. Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież do 16 lat i  dorośli od 17 roku wzwyż.   
( 11 Czerwca 2018)
Mistrzostwa Polski Amatorów w badmintonie -Zielonka 2018
(żródło: K. Wiśniowski)

 Mistrzostwa Polski Amatorów w badmintonie -Zielonka 2018. 900 km w trasie, 13-godzinny turniej i pierwszy raz zawodnicy UKS "ORŁY" sprawdzili swoje umiejętności na takiej imprezie. Klaudia Wiśniowska zajęła 4 miejsce w singlu kobiet i 6 miejsce w mikscie z Krzysztofem Wiśniowskim, który ponadto w jednej z kategorii singlowych zajął 1 miejsce. Gratulacje
( 10 Czerwca 2018)
Maksymilian Wielgus ponownie Mistrzem Polski
(żródło: O. Maciek)

 W kieleckim klubie ‘Squash Korona” odbywają się tegoroczne mistrzostwa Polski juniorów w squashu . Zawody w kategorii chłopców do 19 roku życia odbywały się w miniony piątek. Duży sukces  odniósł w nich pochodzący z Zakopanego Maksymilian Wielgus. 
( 2 Czerwca 2018)
III INTEGRACYJNY BIEG PPWSZ Z HANDICAPEM
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 33 sportowców z niepełnosprawnością  wystartowało w minioną sobotę w III Integracyjnym Biegu PPWSZ Z HANDICAPEM w Nowym Targu. Bieg zorganizowała Fundacja HANDICAP Zakopane  ze wsparciem PPWSZ w Nowym Targu, przy okazji biegów  o Puchar Rektora PPWSZ. Trasa miała 300m długości i prowadziła po płycie rynku dookoła Ratusza. W biegu uczestniczyli zawodnicy w wieku od 4 do 38 lat. Zwyczajowo, po biegu wszyscy sportowcy, którzy ukończyli bieg samodzielnie lub z asystą otrzymali medale i dyplomy.  
( 28 Maja 2018)
Sokół dla afrykańskich i zakopiańskich dzieci
(żródło: A.Karpiel Semberecka TG Sokół)

 W miejscowości Bafoussam w Kamerunie znajduje się misja Sióstr Pallotynek z Polski. Siostry m.in. prowadzą szkołę. Część uczęszczających do niej uczniów została objęta programem Adopcji Serca prowadzonym przez wspólnoty ruchu Maitri z Gdańska i z Warszawy. W nagrodę za wybitne osiągnięcia do uczniów poleciały specjalne prezenty z Zakopanego. Młodzież otrzymała unikalne koszulki Weekendu Biegowego z Sokołem. Jak widać niespodzianka przypadła dzieciom do gustu.
( 27 Maja 2018)
HANDICAP – Zakopane na XVI Spartakiadzie Integracyjnej w Rabce
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 15 sportowców trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane uczestniczyło w czwartkowej  XVI Spartakiadzie Integracyjnej Dzieci i Młodzieży na stadionie w Rabce –Zdroju. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 dzieci i młodzieży szkolnej oraz uczniowie szkół specjalnych i ośrodków rehabilitacyjnych. 
( 25 Maja 2018)
25 lat służby śmigłowca W-3A Sokół w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym
(żródło: TOPR/ PZL Świdnik)

 PZL-Świdnik i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) z przyjemnością informują o 25. rocznicy wprowadzenia do służby TOPR śmigłowca W-3A Sokół. Pierwszy śmigłowiec W-3A Sokół dla TOPR zszedł z taśm produkcyjnych w Świdniku dokładnie  12 lutego 1993 r., a jego „chrzest” w TOPR odbył się kilka dni później, tj. 18 lutego 1993 r. W marcu 1993 r. pierwszy TOPR-owski Sokół rozpoczął dyżury ratownicze. Był darem Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy na rzecz ratownictwa górskiego prowadzonego przez TOPR.
( 24 Maja 2018)
Świetne występy podhalańskich akrobatów
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 . Siedem medali w tym cztery złote przywieźli z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walki Silesia Samurai młodzi reprezentanci Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.
( 21 Maja 2018)
Maturzyści pomagają kilometrami
(żródło: )

 Wolontariusze Fundacji „Jesteśmy Blisko” razem z grupą kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie organizują charytatywną akcję pt.  Maturzyści pomagają kilometrami, której celem jest zgromadzenie 16 tys. zł na rehabilitację ich nauczyciela – Marcela  Freja.   
( 15 Maja 2018)
Nowe trójkołowce od Przemka Sobczyka dla sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Czołowy polski ultra-biegacz górski, ski-alpinista, twórca kultowego miejsca spotkań narciarzy i miłośników gór Yurta-Bar, przyjaciel Fundacji HANDICAP Zakopane, pan Przemek Sobczyk podarował dla naszych Sportowców z niepełnosprawnością dwa "trójkołowce" do treningów rowerowych.   
( 24 Kwietnia 2018)
Poznaliśmy część Kadr Narodowych PZN na sezon 2018/2019
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, na posiedzeniu w dniu 17 kwietnia 2018 roku, zatwierdził część Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, alpejskim oraz dowolnym na sezon 2018/2019. Pozostałe składy zawodnicze i sztaby szkoleniowe zostaną powołane do końca kwietnia 2018 roku, o czym PZN poinformuje na stronie internetowej. 
( 19 Kwietnia 2018)
Krystian Kicmal z Handicap Zakopane wystartuje na Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce,
(żródło: Handicap Zakopane)

 Miło nam poinformować że nasz 12-letni zawodnik Krystian Kicmal będzie reprezentował Fundację HANDICAP Zakopane, Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE, Podhale i Małopolskę w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce, które odbędą się w dn. 9-12 czerwca 2018 w Katowicach.  To już piąty zawodnik trenujący z naszą Fundacją, ktőry wystąpi w olimpijskiej rywalizacji ogőlnopolskiej. Gratulacje dla Krystiana i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy w biegu na 100 m i w skoku w dal.
( 16 Kwietnia 2018)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019