START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Sport też przegrał z COVID-19
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Szerzący się w naszym kraju koronawirus storpedował rozgrywki ligowe we wszystkich dyscyplinach. Tyczy się to również niższych klas, w których występują zespoły z naszego regionu.
( 11 Marca 2020)
Zakończyła się pierwsza część Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane-Bydgoszcz 2020!
(żródło: mat prasowe fot. A. Nurkiewicz)

 W sobotę, 7 marca zakończyła się zakopiańska część X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Bydgoszcz 2020. W stolicy polskich Tatr reprezentanci 15 oddziałów regionalnych Olimpiad Specjalnych z całej Polski rywalizowali o medale w narciarstwie biegowym, zjazdowym oraz dyscyplinie charakterystycznej dla Olimpiad Specjalnych – biegu na rakietach śnieżnych.
( 9 Marca 2020)
10 medali dla OS Małopolskie w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Zakopanem.
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Zakończyła się rywalizacja sportowców w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2020 Zakopane. Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne – Małopolska zamyka zawody z pięknym dorobkiem 10 medali,  w tym 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe.   
( 7 Marca 2020)
500 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną powalczy o wyjazd na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w 2021 roku.
(żródło: )

 500 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną powalczy o wyjazd na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w 2021 roku. Zawody zaczęły się 4 marca
( 4 Marca 2020)
ANTONI WIERCIOCH - HALOWY MISTRZ ŚWIATA VIRTUS 2020.
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Antoni Wiercioch, zawodnik Fundacji HANDICAP Zakopane, wywalczył dwa medale w Halowych Mistrzostwach Świata VIRTUS 2020 w lekkoatletyce rozgrywanych w dniach 25-28.02.2020 r w Toruniu.   Nasz zawodnik zdobył złoty medal w skoku w dal, a srebro w biegu na 60 m w kategorii II2. Antoni już nie pierwszy raz tak wspaniale reprezentuje Polskę, Kościelisko i Fundację HANDICAP Zakopane, ale to po raz pierwszy wysłuchał „swojego” Mazurka Dąbrowskiego na światowej imprezie. Serdeczne gratulacje dla Zawodnika, Rodziców i Trenerów.  
( 26 Lutego 2020)
Akcja charytatywna na rzecz psów ratowniczych GOPR -„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” bije kolejny rekord – zebrano 120 000 złotych!
(żródło: inf prasowa)

 W ramach V edycji akcji charytatywnej – „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, podczas której po raz trzeci wspólnie wspieraliśmy psy ratownicze Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, padł kolejny rekord. Ze sprzedaży dedykowanych bransoletek, które można było kupić w sieci sklepów dla zwierząt Maxi Zoo, zebrano 120 000 złotych! Zebrana kwota zostanie przeznaczona na dalsze szkolenie czworonożnych ratowników i wyposażenie placów treningowych.  
( 18 Lutego 2020)
Rekordowy charytatywny SLALOM MARATON ZAKOPANE z Prezydentem Andrzejem Dudą.
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 722 km – tyle od dziś wynosi Rekord Polski w 12-godzinnym drużynowym slalomie. Taki dystans pokonała drużyna Mistrzów i Reprezentantów Polski w rozegranym w niedzielę 26.01.2020 na Polanie Szymoszkowej  12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2020.    W galerii fotoreportaż
( 28 Stycznia 2020)
Szczęśliwego Nowego Roku
(żródło: )

 Szczęśliwego Nowego Roku życzy redakcja podhale-sport.
( 31 Grudnia 2019)
Wesołych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia Życzy Redakcja
(żródło: )

 Wesołych Szczęśliwych Swiąt Bożego Narodzenia wszystkim sportowcom,  trenerom, działaczom i czytelnikom życzy Redakcja
( 22 Grudnia 2019)
Sprawdzian Sportowy HANDICAP 2019
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Tradycyjnie na zakończenie roku i sezonu treningów kondycyjnych, realizowanych w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego Małopolski PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2019, w hali sportowej Zakopane odbył się Otwarty Sprawdzian Sportowy HANDICAP 2019. Sportowcy z niepełnosprawnością mieli do wykonania 10 testów sprawnościowych, w których próbowali poprawić swoje osiągnięcia z poprzednich lat. Były medale i dyplomy dla wszystkich uczestników oraz słodkie co-nieco. Atmosfera była; było sportowa, radosna i przyjazna Nie zawiedli kibice i przyjaciele.  
( 17 Grudnia 2019)
Tatrzański Lodowy Dom - otwarty
(żródło: mat prasowe)

 Zapraszamy do odwiedzenia Tatrzańskiej Świątyni Lodowej  zbudowanej na Hrebienoku nad Starym Smokowcem w słowackich Tatrach Wysokich. W tym roku z 225 ton lodu, przywiezionego z Polski  zbudowana została Katedra Notre-Dame. Świątynia Lodowa otwarta jest codziennie w godz. 9.00-16.15.  Wstęp do Katedry Notre Dame de Tatras jest bezpłatny.
( 23 Listopada 2019)
Pływacy z HANDICAP’u pozazdrościli medali pingpongistom.
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Kilka dni po udanych startach w tenisie stołowym, sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane ponownie wywalczyli medale w rywalizacji osób z niepełnosprawnością, tym razem w Zawodach Pływackich o Puchar Starosty Krakowskiego w Skawinie   15-letni Jakub Kaim i o rok starszy Klemens Zięba zdobyli srebrne medale w na 25 m stylem dowolnym, a Jakub dodatkowo brąz na 25 m  stylem grzbietowym. Integracyjna sztafeta 4 x 25m Fundacji HANDICAP Zakopane z Kubą i Klimkiem w składzie wywalczyła srebro.   Gratulujemy naszym Mistrzom!  
( 29 Października 2019)
Pingpongiści HANDICAP’u na medal w Olimpiadach Specjalnych.
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 W podkrakowskich Słomnikach  w dniu 25.10.2019 odbył się Małopolski Turniej Tenisa Stołowego - Olimpiady Specjalne. W zawodach wystartowały liczne grupy pingpongistów  z małopolskich Klubów Olimpiad Specjalnych.  Fundację HANDICAP Zakopane reprezentowało pięciu zawodników, którzy uplasowali się w ścisłej czołówce i wywalczyli 4 cenne medale. Złoto w swoich grupach  zdobyli Paweł Gut, Andrzej Samek i Marcin Papież. Srebro wywalczył Maciej Krajewski, a 4 miejsce zajął  Rafał Świczkowski. To kolejna dyscyplina sportowa, w której świetnie spisują się zawodnicy regularnie trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. Serdeczne gratulacje dla zawodników, trenerów i opiekunów.  
( 28 Października 2019)
Zakopiańczycy z Rekordem Guinnessa
(żródło: UM Zakopane)

 26 godzin 28 minut i 20 sekund - tyle trwał najdłuższy na świecie mecz badmintona, który rozegrany został podczas IV Zakopiańskiego Charytatywnego Maratonu Badmintona. Rekord Guinnessa zdobyli Janusz Stachoń-Goł i Bartłomiej Szczerba.
( 3 Października 2019)
ZŁOCI PŁYWACY HANDICAPU W OLIMPIADACH SPECJALNYCH
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Każdy z trojga sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane zdobył złoty medal w Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych, który odbył się 27.09.2019 na pływalni AGH w Krakowie.   Jakub Kaim zwyciężył na 25m na grzbiecie i zdobył brąz  w stylu dowolnym, Klemens Zięba wywalczył złoto  na 25m – stylem dowolnym i 5m.w grzbiecie, a Antoni Wiercioch – zdobył złoto na 25m z deską i 4m. na grzbiecie. W zawodach uczestniczyło ponad 60  zawodników z klubów Olimpiad Specjalnych m.in. z Krakowa czy  Wieliczki.   Gratulacje dla zawodników i trenerów!       
( 1 Października 2019)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021