START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
III MISTRZOSTWA PO RP W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM - 2008
(żródło: )

 Już po raz III na nartach spotkali się działacze Platformy Obywatelskiej  ich rodziny i sympatycy.  Tym razem zawody zostały przeprowadzone w stacji narciarskiej Witów-Ski.  rozegrano Slalom gigant  a takze odbył się śłizg na byle czym  Zabawiae sprzyjała piękna zimowa aura.  Wyniki wkrótce a w galerii fotoreportaż ze stoku.
( 9 Lutego 2008)
Zmarł Józef Gąsienica-Daniel
(żródło: W. Szatkowski)

 W nocyz 4 na 5 lutego zmarł Józef Gąsienica Daniel. Był pięciokrotnym mistrzem Polski w kombinacji norweskiej (1965-1969), wicemistrzem kraju w sztafecie 4 x 10 km (1965) i w skokach narciarskich (1969). Reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w Oslo w 1966 roku. W latach 1966, 67 i 69 wygrywał Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny.
( 6 Lutego 2008)
Anna Waga - Popieluch ( z domu Bujak) Nie żyje
(żródło: )

W wieku 81 lat zmarła Anna Waga-Popieluch, z domu Bujak - inżynier architekt, wielokrotna reprezentantka Polski w konkurencjach alpejskich.
( 5 Lutego 2008)
Dart " U Winiarskich" W Nowym Targu
(żródło: Fot i wyniki A. Firek)

19 stycznia w restauracji "Winiarscy" w Nowym Targu nastąpiła reaktywacja amatorskich rozgrywek w darta o puchar Państwa Winiarskich.  Podczas rozgrywek obowiązują przepisy Polskiego  Związku  Darta   tzn gra 501 z podwójnym zamknięciem(double out). W zawodach wzięło udział 9 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Fryźlewicz, drugi był Wojciech Chowaniec a trzecią pozycję zajął Piotr Stasik.
( 23 Stycznia 2008)
Szczęśliwego Nowego 2008 Roku życzy zespół www.podhale-sport.pl
(żródło: )

Szczęśliwego Nowego 2008  Roku, spełnienia marzeń, zdrowia i pomyślności naszym przyjaciołom , sympatykom, współpracownikom i wszystkim internautom  życzy: zespół www.podhale-sport.pl . Niech się darzy.
( 23 Grudnia 2007)
Prace Konserwacyjne Serwisu
(żródło: )

 Z powodu prac konserwacyjnych naszego Portalu zamieszczanie aktualności może być opóźnione za co serdecznie naszych internautów przepraszamy. Opóźnienia mogą potrwać do końca tygodnia.
( 12 Grudnia 2007)
Doroczny turniej w Zakopanem. Oskar w „OdSkoczni”
(żródło: )

W czwartkowy wieczór w niedawno otwartym przy zakopiańskim Klubie Sportowym „Wisła” lokalu „OdSkocznia” zebrali się miłośnicy karcianych emocji. A dostarczyły im ich doroczne rozgrywki w Oskara. Listopadowe rozgrywki organizowane są przez TKKF Old Boys Zakopane od kilkunastu już lat. Turniejowa tradycja zrodziła się po wyjeździe miłośników tej gry do Danii.
( 12 Grudnia 2007)
VIII Gwiazdkowy Puchar w Pływaniu
(żródło: )

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym na basanie  COS Z-akopane zmierzą się dzieci i dorośli w konkurencjach pływackich w ramach  Pucharu Gwiazdkowego . Jęszcze do dzisiaj (12) można zgłosić uczestnictwo u organizatora zawodów Macieja Harasa pod nr 601 453 404 , lub e-mailem msharas@poczta.fm  Zawody rozpoczna się w najbliższą sobotę 15 Grudnia o godz 15.00
( 12 Grudnia 2007)
Pożegnanie Franciszka Marduły - lutnika i sportowca
(żródło: )

29 listopada odszedł mający 98 lat  Franciszek Marduła lutnik- oraz sportowiec- ale przede wszystkim wielka postać naszego miasta.   Franciszek Marduła urodził  się 27 lipca 1909 roku w Poroninie. Jego ojcem chrzestnym był zaprzyjaźniony z rodziną Mardułów Jan Kasprowicz . Franciszek Marduła po ukończeniu szkoły powszechnej w Poroninie pracował jako stolarz w pracowni ojca Józefa i  tam, w 1928 roku wykonał swoje pierwsze skrzypce. Był także doskonałym sportowcem. W latach 1924 - 39 uczestniczył 14 razy w Mistrzostwach Polski. Startował w biegach narciarskich, skokach i zjeździe. W 1939 roku wziął udział w Mistrzostwach Świata FIS w kombinacji norweskiej oraz biegach.
( 29 Listopada 2007)
III Spotkania z Filmem Górskim Zakopane.Blisko gór i ludzi
(żródło: )

III Spotkania z Filmem Górskim Zakopane to: filmy górskie – najnowsze i archiwalne, z Polski i ze świata; konkursy – filmowy i fotograficzny, koncerty, wystawy, zawody bulderowe, a przede wszystkim SPOTKANIA Z LUDŹMI: reżyserami, wspinaczami, fotografami, aktorami, muzykami, turystami, narciarzami, ratownikami górskimi, jednym słowem – osobowościami nietuzinkowymi, których pewnie wiele dzieli, ale łączy jedno - GÓRY. Będą one zresztą tuż na wyciągnięcie ręki.
( 31 Sierpnia 2007)
Polsko -Palestyńskie zgrupowanie szermierzy pod Tatrami.
(żródło: )

Swój trzytygodniowy pobyt pod Tatrami zakończyli palestyńscy i polscy szpadziści realizujący  projekt "Szermierze dla Palestyny".   W Zakopanem pod opieką polskich trenerów  Michała Morysa i Zbigniewa Ryczka przebywali między innymi: mistrz Palestyny w szermierce Mohammad Rukab oraz - członkowie  polskiej kadry narodowej juniorzy: Dominika Pacewicz, Olga Ryczek,  Piotr Kruczek, Michał Nowak  i Jan Sobiecki.  
( 30 Sierpnia 2007)
Igrzyska Sportowe o Puchar Czesława Langa - Rabka Zdrój 2007
(żródło: )

W czwartek(16 sierpnia) w Rabce Zdroju dzieci chore na astmę rywalizować będą w Igrzyskach o Puchar Czesława Langa. „Cieszę się, że mogę patronować sportowej rywalizacji dzieci podwójnie pokrzywdzonych przez los. Na Igrzyskach, jak i podczas trwania całego obozu w Rabce, chcemy przekonać dzieci, że z astmą można wygrać, podobnie, jak wygrywa się  zawody sportowe” – mówi Czesław Lang, wielokrotny mistrz świata w kolarstwie szosowym.   Zawody są jedną z imprez organizowanych podczas obozu sportowo-rehabilitacyjnego, zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Przejmij kontrolę – Wygraj z astmą”.
( 15 Sierpnia 2007)
Igrzyska Sołeckie Poronin
(żródło: )

W ramach tradycyjnego  XXXIII już Poroniańskiego Lata rozegrano Igrzyska Sołeckie.  Pięcio osobowe reprezentacje sołectw: Poronin,  Małe Ciche, Stasikówka, Bustryk   musiały wykazać się w 5 konkurencjach - wymagających nie tylko sprawności i siły ale również pomysłowości.  Największym wyzwaniem była jazda na..... nartach. Trzy osoby mając przymocowaną jedną parę nart do nóg musiały jak najszybciej pokonać odcinek  wytyczony na dnie betonowej niecki. Konkurencja ta wymagała niebywałego zgrania i koordynacji ruchów  drużyny. Tym wykazali się zawodnicy z Poronina , którzy wyprzedzili zespół z Bustryku
( 26 Lipca 2007)
Medale "Zasłużony dla Sportu Miasta Nowy Targ" dla hokeistów Podhala.
(żródło: )

Podczas najbliższej sesji rady Miasta Nowy Targ (28) radni podejmą uchwały w sprawie  przyznania Medalu "Zasłużony dla Sportu Miasta Nowy Targ" . Na wnisek Komisji Sportu nominowani są : Drużyna Sportowa Wojas Podhale:, Wiesław Wojas, Tadeusz Kalata, Jarosław Różański,  Jacek Zamojski, Rafał Sroka, Dariusz Łyszczarczyk, Łukasz Wilczek,  Sebastian Biela, Sebastian Łabuz, Krzysztof Zapała, Marian Kacir, Martin Voznik, Jan Joniak i Wojciech  Wolski .
( 21 Czerwca 2007)
XII Sztafeta im Bronisława Czecha Nowe Bystre.
(żródło: )

  Już po raz XII w Nowem Bystrem odbyły się biegi sztafetowe dla upamiętnienia Patrona Szkoły znakomitego sportowca Bronisława Czecha. W zawodach wzięły udział reprezentacje z trzech gimanzjów: z Zębu, Białego Dunajca oraz Nowego Bystrego a także 9 Szkół Podstawowych:  nr 9 i nr 3 Z-ne , nr 1 Biały Dunajec, Ząb , Poronin, Murzasichle, Stasikówka , Nowe Bystre oraz Ratułów  Wśród Gimnazjów najlepszy czas  uzyskała sztafeta  z Białego Dunajca, druga była sztafeta z Zębu a trzecia na mecie zameldowała się sztafeta z Nowego Bystrego. Wsród szkoł podstawowych zwyciężyła  reprezentacja  Nowego Bystrego, druga na mecie byłą drużyna SP nr 9 Zakopane a trzeci czas uzyskali biegacze z Ratułowa.   W galerii fotoreportaż z biegu    Wyniki poniżej
( 20 Czerwca 2007)
Archiwum
Pierwszy «« (360-374)(375-389)(390-404)(405-419)(420-434) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018