Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Wesołych Świąt Wielkanocnych pełnych radości i ciepłych jak tchnienie wiosny wszystkim  czytelnikom i współpracownikom życzy redakcja .
( 10 Kwietnia 2009)
Puchar Weteranów Szermierki w Zakopanem

W zakopiańskim COS - odbył się turniej szermierczy rozegrany w ramach Pucharu Polski Weteranów.  Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Polskich Weteranów Szermierki. W turnieju wzięło udział blisko 40 szpadzistów, szablistów i florecistów z całej Polski.  W galerii fotoreportaż z  planszy.
( 5 Kwietnia 2009)
Dart o puchar” Maleńkiej” Rabka
(żródło: A. Firek)

W m inioną niedzielę w rabczańskiej  pizzeri "Maleńka" odbył się pierwszy turniej darta o  puchar "Malenkiej" w której wzięło udział 22 miłośników darta. Rozgrywki wygrał G. kowalski z Tarnowa drugi był A. Firek a trzeci był B. Śmietana  obaj Nowy Targ.
( 31 Marca 2009)
Memoriał Klimka Bachledy Międzynarodowe Zawody Ratowników Gigant

Ponad 100 ratowników w drugim dniu zawodów o Memoriał Klimka Bachledy  wzięło udział w dwóch konkurencjach. Pierwsza składała się  z przejazdu  trasy slalomu giganta zespołu dwuosobowego z akią i bez. Łączny czas zadecydował o zajęciu miejsca . Druga konkurencja była już indywidualna. Każdy z uczestników zmierzył się w dwoch przejazdach giganta Obie konkurencje rozegrane zostały na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej  W galerii fotoreportaż z zawódów   gigant zespołowy!!!!! gigant indywidualny
( 28 Marca 2009)
Międzynarodowe Zawody Ratowników Górskich Memoriał Klimka Bachledy. Ski toury.

Pierwszą konkurencją zawodów ratowników górskich były zawody skitourowe. Na starcie stanęło 35 dwuosobowych zespołów. Do wcześniej zgłoszionych dołączyła jeszcze reprezentacja niemieckiego Bergwachtu.  W galerii fotoreportaż z piątkowych zmagań na trasie  zawodów ,  i na Kalatówkach!!!!
( 27 Marca 2009)
Międzynarodowe Zawody Ratowników Górskich Memoriał Klimka Bachledy 2009

Trzydzieści pieć dwuosobowych zespołów ratowników górskich z Polski, Słowacji, Czech,  Rumunii, Bułgarii, Włoch, Francji i Słowenii wystartuje w sobotę rano w pierwszej konkurencji zawodów o Memoriał Klimka Bachledy. Zmagania ratowników górskich zorganizowane są w ramach 100 lecia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.   W galerii fotoreportaż z otwarcia i rozlosowania numerów startowych.!!!
( 26 Marca 2009)
KURS LAWINOWY DLA FREERIDERÓW
(żródło: tekst J. Bedkowski PSF/ Fot: Tomek Rakoczy/tommysuperstar.pl)

Od 20 do 22 marca na Hali Gąsienicowej 23 freeriderów uczestniczyło w kursie lawinowym zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu i TOPR  Poniżej relacja z kursu
( 25 Marca 2009)
XXXIII SZKOLNY MEMORIAŁ IM. BRONISŁAWA CZECHA
(żródło: St. Brzęk SP nr 2 Zakopane)

4 i 10 marca Szkoła Podstawowa nr 2 w Zakopanem rozegrała  tradycyjny w tym roku już XXXIII  Memoriał Bronisława Czecha. Dzieci startowały w kilku dyscyplinach wzorem  swojego patrona wszechstronnego sportowca. W galerii fotoreportaż z zawodów udostępniony przez organizatora.!!!!
( 13 Marca 2009)
60 Memoriał Kornela Makuszyńśkiego - Koziołek Matołek w zjazdach.

W ostatnim dniu jubileuszowego 60 Memoriału Kornela Makuszyńskiego  mali narciarze zmierzyły się na Polanie Szymaszkowej w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie, łącznie sklasyfikowano w tych dwóch dyscyplinach ponad 400 dziewcząt i chłopców od 2 do 9 lat.
( 8 Marca 2009)
60 Memoriał Kornela Makuszyńskiego - Koziołek Matołek w biegach i skokach.

60 -e już zawody Koziołka Matołka zgromadziły tradycyjnie  szerokie rzesze najmłodszych narciarzy, którzy w drugim dniu Jubileuszowego  Memoriału zmagali się w biegach i skokach. Zawody te odbywały się na Wielkiej Krokwi.  W galerii  obszerny fotoreportaż  z zawodów !!!!
( 7 Marca 2009)
Narciarski mega weekend w Witów-ski.

W ten weekend na  Stacji Narciarskiej Witów Ski  odbędzie się Finał Zimowej Gali Gwiazd a także Zawody o Puchar rektora AWF Kraków pócz tego tradycyjne Sony na śniegu oraz SnowPark. Zapraszamy Bliższe szczegóły na www.witow-ski.pl
( 28 Lutego 2009)
XV OOM medale zakopianczyków w skokach i kombinacji norweskiej

Podczas kolejnego dnia zawodów XVOOM w skokach i kombinacji norweskiej kolejne medale zgarnęli zawodnicy  z Podhala. W kombinacji norweskiej w sprintach Andrszej Zarycki  LKS Poroniec wywalczył złoty medal a w otwartym konkursie skoków był siódmy.   W kombinacji brązowy medal wywalczył Marcin Kulig z TS Wisła Zakopane/SMS Z-ne  Czołowe miejsca  w konkursie skoków w obu kategoriach wiekowych zdobyli zawodnicy zakopiańskich klubów.
( 26 Lutego 2009)
24 Zimowa Uniwersjada w Harbinie. Kolejne medale Polaków.

Podczas kolejnego dnia 24 Zimowej Uniwersjady rozgrywanej w Harbinie Polacy zdobyli  4 medale  W slalomie Katarzyna Karasińska zdobyła złoto. Aleksandra Kluś brąz . Z kolei drużyny łyżwiarzy wywalczyły: złoto ( męska) i brąz ( kobieca)
XV OOM Podkarpacie. Kolejne medale Podhalańskich Sportowców.

W kolejnym dniu XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sportowcy z Podhala zdobyli kolejne medale. W drużynowym konkursie skoków team Start Krokiew Zakopane  w składzie Grzegorz Miętus, Mateusz Mniszak i Piotr Szczepaniak-Krupowski wywalczył srebrny medal. Z kolei w biegach brąz  na dystansie 5 km wywalczył  Andrzej Nędza Kubiniec z UKS Regle Kościelisko. a na tym samym dystansie  jego koleżanka klubowa Magdalena Kozielska zdobyła srebro.