Nutella wjechała do Zakopanego
(żródło: Lang Team fot własne)

Tradycyjnie przy okazji Tour de Pologne odbył się wyścig dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Najmłodsi mogli rywalizować na fragmencie trasy, którą pokona zawodowy peleton, w ramach Nutella Mini Tour de Pologne. Tym razem zawitaliśmy do Zakopanego.     W galerii kilka fot z wyścigu!!!!!
( 14 Lipca 2012)
Kwiatkowski nowym liderem! Kroupis wygrał w Katowicach
(żródło: Lang Team)

Michał Kwiatkowski z zespołu Omega Pharma-Quick Step dzięki triumfowi na jednej z lotnych premii FIAT zdobył 3 sekundy bonifikaty i został nowym liderem 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Etap do Katowic padł łupem Litwina Aidisa Kroupis z Orica GreenEdge.
( 13 Lipca 2012)
Stybar najszybszy w Cieszynie

Czech Zdenek Stybar wygrał trzeci etap 69. Tour de Pologne UCI World Tour, który kończył się w Cieszynie. Jako czwarty finiszował Michał Kwiatkowski również z belgijskiej ekipy, który jest drugi w klasyfikacji generalnej ze stratą zaledwie 1 sekundy nad Moreno Moserem z Liquigas-Cannondale.
( 12 Lipca 2012)
69 TdP Etap dla Swifta, Moser utrzymał prowadzenie

Brytyjczyk Ben Swift z zespołu Sky okazał się najszybszy na drugim etapie 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Koszulkę lidera utrzymał Włoch Moreno Moser (Liquigas-Cannondale).    Drugi etap wyścigu z Wałbrzycha do Opola liczył aż 239,4 kilometra. Głównymi aktorami byli uciekinierzy, którzy oderwali się już na 5 kilometrze trasy. Byli to: Łukasz Bodnar, Damian Walczak (obaj Reprezentacja Polski), Włoch Diego Caccia (Farnese Vini - Selle Italia)  i Adrian Kurek (Utensilnord Named).
( 11 Lipca 2012)
Moser otworzył 69 Tour de Pologne

Włoch Moreno Moser z Liquigas-Cannondale otworzył 69. Tour de Pologne UCI World Tour i został pierwszym liderem. Rozpoczynający wyścig etap zakończył się finiszem z dużej grupy. Jako drugi finiszował Michał Kwiatkowski z Omega Pharma - Quick Step.
( 10 Lipca 2012)
Tour de Pologne Amatorów. Blisko 500 zawodników w Jeleniej Górze!

Na kilka godzin przed rozpoczęciem 69. Tour de Pologne UCI World Tour, na trasie Jelenia Góra - Karpacz - Jelenia Góra odbył się Tour de Pologne Amatorów. Na starcie stanęło około 500 kolarzy, a najlepszymi okazali się Magdalena Hałajczak i Piotr Sułek.
Jelenia Góra przywitała kolarzy

W przeddzień rozpoczęcia 69. Tour de Pologne UCI World Tour, na jeleniogórskim rynku zaprezentowano głównych aktorów wyścigu. 200 kolarzy z 25 ekip przywitały tłumy kibiców. Tour de Pologne czas zacząć!
Bartosz Huzarski: „Wiem na co mnie stać”

Jednym z liderów Reprezentacji Polski na 69. Tour de Pologne UCI World Tour będzie Bartosz Huzarski. Na co dzień zawodnik Team NetApp, jest w bardzo dobrej formie i ma nadzieję na zwycięstwo Polaka w całym wyścigu.
( 8 Lipca 2012)
Tour de Pologne już 10 lipca!

W restauracji Champions Sports w Hotelu Marriott odbyła się konferencja prasowa przed rozpoczynającym się już 10 lipca 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Czesław Lang dał nam ogromny przedsmak sportowych emocji, które będziemy mogli doświadczyć za kilka dni.
( 5 Lipca 2012)
Paweł Cieślik: „Być jednym z głównych aktorów…”

Paweł Cieślik to jeden z najbardziej wyróżniających się polskich kolarzy w tym sezonie. Zawodnik Bank BGŻ Team rywalizuje z powodzeniem na polskich szosach, a do startu w 69. Tour de Pologne UCI World Tour nastawiony jest bardzo bojowo.
( 4 Lipca 2012)
Mistrzowski Tour de Pologne.

Mistrzowie świata na szosie, mistrzowie świata na torze, mistrzowie   świata w kolarstwie przełajowym, złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich...  Wszyscy oni staną na starcie 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Nie   zabraknie również zwycięzców etapowych oraz wyścigów klasycznych z  tegorocznego kalendarza World Tour.
( 3 Lipca 2012)
Tour de Pologne: Colnago z Pozzovivo, Euskaltel z Antonem

Świetni górale pojawią się na trasie tegorocznego 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Liderem włoskiego Colnago - CSF Inox będzie Domenico Pozzovivo, a baskijskiego Euskaltel-Euskadi Igor Anton.
Tour de Pologne: Piekielnie silna Astana

W bardzo dobrym składzie zobaczymy w 69. Tour de Pologne UCI World Tour zespół Astany. Nominalnym liderem będzie Czech Roman Kreuziger, uważać trzeba również na Włocha Enrico Gasparotto.
( 2 Lipca 2012)
Reprezentacja Polski na Tour de Pologne

Selekcjoner Piotr Wadecki podał ośmioosobowy skład Reprezentacji Polski, na zbliżający się wielkimi krokami 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Liderem będzie Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice oraz Bartosz Huzarski z Team NetApp.
( 29 Czerwca 2012)
Mistrzowski Tour de Pologne

Niespełna dwa tygodnie zostały do rozpoczęcia 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Obsada tegorocznego wyścigu jest bez wątpienia najlepsza w historii, a na starcie pojawią się mistrzowie świata i medaliści Igrzysk Olimpijskich.