Patrycja Florek i Michał Michalik Mistrzami Polski w slalomie.

W drugim dniu Mistrzostw Polski w Szczawnicy rozegrany został slalom. Patrycja Florek  dzisiaj zdeklasowała rywalki i sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski . Wśród panów  najlepszy czas uzyskał  Czech Adam Klima a tytuł Mistrza Polski wywalczył z trzecim czasem Michał Michalik. Na starcie stanęło około 150 alpejek i alpejczyków z  Austrii, Czech, Polski , Słowacji i Wielkiej Brytanii.  W galerii kilka fot z zawodów
( 30 Stycznia 2021)
Magdalena Łuczak i Paweł Pyjas z tytułami Mistrza Polski w gigancie

W pierwszym dniu trwania Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim rozegrano slalom gigant  Na starcie  stanęło 57 pan i 101 panów  z Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.   Mistrzowski tytuł z najlepszym czasem wywalczyła  wśród pań Magdalena Łuczak  . Najlepszy czas wśród panów uzyskał Czech Marek Muller. a mistrzem Polski został Paweł Łuczak.
( 29 Stycznia 2021)
Czesi Linda Trejbalova i Marek Muller oraz Słowak Filip Balaz najlepsi w gigancie.

Czescy Alpejczycy Linda Trejbalova, Marek Muller  oraz Słowak Filip Balaz zdeklasowali rywali i wygrali czwartkowy slalom gigant rozegrany w ramach zawodów FIS na szczawnickiej Palenicy. Kolejne miejsca zajęły Polki Daria Krajewska  i Maja Chyła oraz Słowak Jan Sanitrar. Na starcie stanęło blisko 140 alpejek i alpejczyków z Austrii, Czech, Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii.
( 28 Stycznia 2021)
Patrycja Florek oraz Czech Marek Muller wygrali slalom w Szczawnicy.

W pierwszym dniu zawodów FIS w Szczawnicy rozegrany został slalom  Na najwyższym stopniu podium stanęli Polka Patrycja Florek oraz Czech Marek Muller. Na starcie stanęło 40 kobiet i 80 mężczyzn z Austrii, Czech Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Na jutro zaplanowano gigant a pojutrze super gigant
( 27 Stycznia 2021)
Maryna Gąsienica-Daniel najlepsza w drugim przejeździe w Kronplatz!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Maryna Gąsienica-Daniel po raz kolejny zameldowała się w czołówce alpejskiego Pucharu Świata. Podopieczna Marcina Orłowskiego po pierwszej rundzie była 24., jednak rewelacyjny drugi przejazd sprawił, że Polka awansowała aż o 13. lokat i zawody Pucharu Świata w Kronplatz ukończyła na 11. miejscu. Zakopianka zanotowała zdecydowanie najlepszy czas w drugim przejeździe slalomu giganta.
( 26 Stycznia 2021)
Trzecią edycja AZS Winter Cup w Krynicy wygrywają Katarzyna Wąsek , Juliusz Mitan i Dominik Białobrzycki .
(żródło: AZS Winter Cup)

Trzecią edycję tegorocznego AZS Winter Cup rozegrano na Jaworzynie Krynickiej. Wśród kobiet podwójne zwycięstwo odniosła Katarzyna Wąsek. Wśród panów w slalomie gigancie najlepszy był Juliusz Mitan a w slalomie Dominik Białobrzycki. W klasyfikacji generalnej prowadzą Katarzyna Ostrowska i Helena Kubasiewicz  oraz  Norbert Wróbel i Dominik Białobrzycki.
( 22 Stycznia 2021)
11 miejsce Maryny Gąsienicy Daniel

W drugim dniu zawodów Pucharu Świata w slalomie gigancie rozgrywanych w Kranjskiej Gorze, Maryna Gąsienica Daniel potwierdziła, że zalicza się w tym sezonie do ścisłej światowej czołówki. Po sobotnim 10 miejscu, w niedzielę zanotowała wynik gorszy tylko o jedną pozycję.
( 17 Stycznia 2021)
Kolejny fantastyczny występ Maryny Gąsienicy Daniel

Zakopianka w Kranjskiej Gorze zajęła 10 miejsce w zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie! To jej drugi najlepszy wynik w karierze.
( 16 Stycznia 2021)
II eliminacje AZS Winter Cup Czarna Góra.
(żródło: AZS Winter Cup )

II eliminacje tegorocznego AZS WInter Cup rozegrane zostały na Czarnej Gorze Groń.
( 15 Stycznia 2021)
Przyszli mistrzowie zmierzyli się na Palenicy w Szczawnicy
(żródło: M Lewkowicz)

Ponad 210 zawodników i zawodniczek wzięło udział w zawodach z cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski, które zorganizowane zostały w ramach programu PolSKI Mistrz w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Rywalizację w slalomie gigancie zdominowali Magdalena Bańdo, Jan Łodziński i Karol Zawada, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych.
( 11 Stycznia 2021)
W slalomie triumfują Patrycja Florek i Szymon Bębenek.

Patrycja Florek i Szymon Bębenek  wygrali wtorkowy slalom przeprowadzony na stoku Palenica w Szczawnicy. Na starcie zawodów PolskiMistrz zaliczanych do punktacji FIS stanęło 29 alpejek i  43 alpejczyków z Czech Polski Słowacji i Ukrainy. Dla Szymona Bębenka do trzecie zwycięstwo w Szczawnicy a Patrycja Florek triumfowała dwukrotnie w cągu trzech dni rywalizacji.
( 5 Stycznia 2021)
Joanna Książek i Szymon Bębenek wygrywają w drugim gigancie w Szczawnicy.

Joanna Książek i Szymon Bębenek zwyciężyli w poniedziałkowym gigancie rozegranym w poniedziałek na Palenicy w Szczawnicy. W zawodach zorganizowanych w ramach programu PolskiMistrz wystartowało 30 kobiet i 40 mężczyzn z Czech Polski Słowacji i Ukrainy.  Podobnie jak i wczoraj uczestnicy rywalizacji zdobyli fis punkty.  Na  jutro zaplanowane zostały slalomy
( 4 Stycznia 2021)
Patrycja Florek i Szymon Bębenek wygrywają niedzielny slalom gigant w Szczawnicy.

Patrycja Florek i Szymon Bębenek wygrali  slalom gigant rozegrany na szczawnickej Palenicy w ramach zawodów FIS i programu PolskiMistrz. Na starcie stanęło 29 alpejek i 44 alpejczyków z  Czech, Polski, Słowacji i Ukrainy.  W poniedziałek zamiast slalomu równoległego przeprowadzony zostanie również slalom gigant a we wtorek slalom.
( 3 Stycznia 2021)
3 tytuły Mistrza Polski w Paranarciarstwie dla zawodników HANDICAP’u.
(żródło: M. Tlałka Długosz HANDICAP)

W dniach 21 i 22 grudnia 2020 w Suchem i Jurgowie odbyły się  Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie i Parasnowboardzie, w konkurencjach slalom i gigant. Po raz pierwszy w imprezie tej rangi otwarto rywalizację dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Zawodnicy walczyli w różnych kategoriach niepełnosprawności, a gwiazdą imprezy był medalista paraolimpijski z Pjongczang 2018, Igor Sikorski.
( 23 Grudnia 2020)
Bartłomiej Sanetra z podwójnym zwycięstwem w zawodach FIS w Szczawnicy
(żródło: mat prasowe M.Lewkowicz PKL)

Blisko 90 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Słowacji i Litwy rywalizowało w zawodach FIS, zorganizowanych w ramach programu PolSKI Mistrz w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy.