PŚ. Trzy Polki z punktami w biegu pościgowym
(żródło: PZBiathlonu)

Ostatni bieg pościgowy kobiet w Pucharze Świata zakończył się zwycięstwem Lisy Vitozzi. Włoszka, tak jak w sprincie nie dała szans rywalkom i zmierza po kryształową kulę. Pierwszy raz tej zimy aż trzy Polki zdobyły punkty.
( 16 Marca 2024)
PŚ. Jan Guńka z awansem do biegu pościgowego w Canmore

Za nami ostatni sprint mężczyzn zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata w sezonie 2023/2024. Po historyczny triumf sięgnął Johannes Boe. Do biegu pościgowego awansował jeden Polak. To Jan Guńka, który zajął 44. miejsce.
( 15 Marca 2024)
PŚ. Dwie Polki z punktami. Mamy 10. miejsce w Pucharze Narodów

Lisa Vitozzi zwyciężyła w czwartkowym sprincie Pucharu Świata w Canmore, który był ostatnim sprincie w tym sezonie. Włoszka wyprzedziła Lou Jeanmonnot z Francji oraz Szwajcarkę Lenę Haecki-Gross. Wśród Polek punkty zdobyła Natalia Sidorowicz i Anna Mąka.
PŚ. Dwie Polki z punktami w biegu pościgowym

Bieg pościgowy kobiet w Soldier Hollow w Pucharze Świata zakończył się zwycięstwem Francuzki Lou Jeanmonnot. Punkty zdobyły dwie reprezentantki Polski - Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła.
( 11 Marca 2024)
Puchar IBU w Obertilliach. Polska sztafeta w czołowej dziesiątce

W niedzielę odbyły się zawody z cyklu Pucharu IBU. W rywalizacji sztafet mieszanych zwyciężyli Norwegowie, a Polacy zajęli 9. lokatę. Natomiast w zawodach pojedynczych sztafet mieszanych także triumfowali Norwegowie, a biało-czerwoni zostali zdublowani.
( 3 Marca 2024)
PŚ w Oslo. Polacy z najlepszym wynikiem w sezonie

Niedziela w Oslo upłynęła pod znakiem rywalizacji sztafet mieszanych. W pojedynczej sztafecie zwycięstwo odniósł duet gospodarzy, natomiast w rywalizacji sztafet Francuzi. Polacy w sztafecie mieszanej zajęli 10. miejsce.
Czas na młodzież. Przed nami Mistrzostwa Świata Juniorów w biathlonie w Otepää

Jeszcze nie do końca opadły emocje po Mistrzostwach Świata w Novym Meście, a czas już na kolejną imprezę rangi mistrzowskiej. Do akcji wkracza młodzież. Już w piątek 23 lutego ruszają Mistrzostwa Świata Juniorów w Otepää.
( 22 Lutego 2024)
MŚ. Polska sztafeta męska z najlepszym wynikiem od 19 lat

Co za dzień w Novym Meście. Najpierw rewelacyjne szóste miejsce w sztafecie wywalczyły nasze biathlonistki, a następnie po kapitalną dziewiątą pozycję pobiegła męska sztafeta. To najlepszy wynik od 19 lat.
( 17 Lutego 2024)
MŚ. Kapitalny wynik polskich biathlonistek w sztafecie

Polska sztafeta kobiet w składzie: Natalia Sidorowicz, Anna Mąka, Kamila Cichoń i Joanna Jakieła zajęła szóste miejsce na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Biało-czerwone fenomenalnie spisały się w strzelaniu. Złoto dla Francuzek.
MŚ. Polski duet najwyżej w historii. Złoto dla Francji

Francja zwyciężyła w pojedynczej sztafecie mieszanej na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Srebrny medal dla Włoch, a brązowy dla Norwegii. Polska sztafeta w składzie Natalia Sidorowicz i Marcin Zawół zajęła 13. miejsce, co jest najlepszym rezultatem Polaków w tej konkurencji w historii mistrzostw.
( 16 Lutego 2024)
Anna Nędza-Kubiniec otarła sie o medal mistrzostw Europy

Końca dobiegły historyczne mistrzostwa Europy juniorów w Jakuszycach. W niedzielę zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w biegach ze startu wspólnego. Najlepszy wynik uzyskała Anna Nędza-Kubiniec, która otarła się o medal.
( 11 Lutego 2024)
Marcin Zawół wicemistrzem Europy w Jakuszycach

Nie udało się w biegu indywidualnym, ale powiodło się w sprincie. Marcin Zawół został wicemistrzem Europy juniorów podczas historycznych zmagań w Jakuszycach. Od Polaka lepszy był tylko Fin Arttu Heikkinen.
( 10 Lutego 2024)
Konrad Badacz z awansem do pościgu w debiucie na MŚ

Sturla Holm Laegreid został biathlonowym mistrzem świata w sprincie. Norweg o kilka sekund wyprzedził bardziej utytułowanego rodaka Johannesa Thingnesa Boe. W debiucie na mistrzostwach świata czterdzieste miejsce zajął Konrad Badacz i awansował do biegu pościgowego.
Życiowy wynik Natalii Sidorowicz na mistrzostwach świata

Francuska dominacja w sprincie kobiet! Reprezentantki Francji nie tylko zgarnęły komplet medali, ale zajęły cztery pierwsze miejsca biegu na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Najlepsza z Polek Natalia Sidorowicz zajęła 16. lokatę. To jej najlepszy wynik w karierze podczas zawodów najwyższej rangi.
Złoto dla Francji w sztafecie mieszanej, Polska na 15. miejscu

Pierwsza konkurencja w ramach Mistrzostw Świata w biathlonie w Novym Meście, czyli rywalizacja sztafet mieszanych, zakończyła się zwycięstwem Francji. Polacy na metę dotarli na 15. pozycji.