START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
Czerwony Dwór wspominał Wandę Rutkiewicz
(żródło: UM Zakopane)

 9 maja 2022 r. odbył się Wieczór w Czerwonym Dworze "Wanda Rutkiewicz - w 30. rocznicę śmierci", który poprowadził Apoloniusz Rajwa. Na wydarzenie zaprosił Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.
( 12 Maja 2022)
ZAKOPANE W HOŁDZIE WANDZIE RUTKIEWICZ
(żródło: J. Kalinowski)

 Mija 60 lat od pierwszej wizyty na Podhalu Wandy Rutkiewicz, która szybko stała się jedną z czołowych taterniczek. Przechodziła w lecie i zimie drogi o wielkich trudnościach zarówno w zespołach mieszanych jak i kobiecych (z Haliną Krüger-Syrokomską). Po 60 latach Wanda „powróci” w Tatry 2 maja we wspomnieniach jej kolegów oraz filmie „W cieniu Everestu”, będącym równocześnie próbą rekonstrukcji zdarzeń z jej ostatniej wyprawy w Himalaje. Zaginęła 13 maja 1992 roku podczas wspinaczki na trzeci z najwyższych ośmiotysięczników - Kanczendzongę. Okoliczności tego zdarzenia do dziś budzą wiele kontrowersji, nie dając jednoznacznej odpowiedzi co się wówczas zdarzyło.
( 28 Kwietnia 2022)
Za nami najważniejsze zawody wspinaczkowe 2021 roku rozgrywane w Polsce – Puchar Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2021 w boulderingu.
(żródło: M.Ziaja Żebracka)

 W weekend 7-8 sierpnia na ścianie wspinaczkowej Avatar w Krakowie rozegrano drugą edycję Pucharu Europy Seniorów w boulderingu 2021. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z całego kontynentu, w tym 13 reprezentantów Polski.
( 11 Sierpnia 2021)
Puchar Europy w boulderingu Małopolska 2021 dla Anny Lechner i Mathieu Ternanta
(żródło: wspinanie.pl)

 Wczoraj wieczorem na krakowskim Avatarze rozegrano finały seniorskiego Pucharu Europy w boulderingu. Nieczęsto krajowe ściany mają okazję gościć międzynarodową stawkę, do tego tak szeroką. Górą w niedzielny wieczór byli Niemka Anna Lechner i Francuz Mathieu Ternant.
( 9 Sierpnia 2021)
Za nami 17. Moc Gór Festiwal
(żródło: B. Andrzejewski mat prasowe)

 Filmowo i outdoorowo, ale przede wszystkim z dużą dawką uśmiechu, pozytywnych emocji i przypływu adrenaliny. Tak w jednym zdaniu można by wspominać ostatni weekend. Ale pod Tatrami działo się znacznie więcej. Festiwal znów stał się miejscem wyjątkowych spotkań miłośników górskiej przygody. 
( 5 Lipca 2021)
17. Moc Gór Festiwal – kolejna odsłona aktywności outdoorowych dla każdego
(żródło: B. Andrzejewski mat prasowe)

 17. Moc Gór Festiwal zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy przygotowali garść kolejnych informacji dla tych, którzy wybierają się między 24 a 27 czerwca do Zakopanego i Kościeliska. Moc Gór to obok prelekcji zaproszonych gości i projekcji konkursowych filmów także aktywności outdoorowe czekające na uczestników wydarzenia. Ponadto wiadomo już, że wzorem roku ubiegłego, również tym razem w festiwalu będzie można wziąć udział online.
( 18 Czerwca 2021)
17. Moc Gór Festiwal – spotkanie z Andrzejem Bargielem
(żródło: mat prasowe B. Andrzejewski)

 Nieco ponad 2 tygodnie dzielą nas od 17. spotkania w ramach Moc Gór Festiwalu (wcześniej Spotkania z Filmem Górskim). Organizatorzy przygotowali program, dzięki któremu każda dusza spragniona górskich spotkań i związanych z nimi emocji znajdzie długo wyczekiwane ukojenie. Konkurs filmowy, spotkania z gośćmi ze świata gór, warsztaty outdoorowe czy kolejna gala nagród „Taternika”, to wszystko już 24 – 27.06. w Zakopanem i Kościelisku.
( 8 Czerwca 2021)
EVEREST ŻYCIA i ŚMIERCI z udziałem Rafała Froni i Aleksandra Lwowa
(żródło: J. Kalinowski)

 Każdy ma swój Everest i bynajmniej nie o wysokość tu idzie, czy o samą górę, lecz o własny szczyt marzeń. Można mieć ich w życiu wiele, ewoluują one wraz z nami, zmieniając się wraz z naszymi możliwościami. Całe nasze życie jest wspinaczką na Everest. Jedni dochodzą do wierzchołka, inni umierają po drodze, pozostawiając w smutku na długie lata swe rodziny.
( 29 Maja 2021)
17. Moc Gór Festiwal – wielkie święto górskiej kinematografii pod Tatrami!
(żródło: B. Andrzejewski mat prasowe)

 Odbywająca się w ramach 17. Moc Gór Festiwalu (24-27.06.2021) XVII edycja Międzynarodowego Konkursu Filmowego stanowi jeden z najważniejszych elementów wydarzenia. Podstawowym celem, który przyświeca organizatorom konkursu jest zaprezentowanie festiwalowej publiczności najlepszych filmów o tematyce górskiej. SzFG jest członkiem International Alliance for Mountain Film, organizacji zrzeszającej najważniejsze i najbardziej prestiżowe festiwale związane z górską kinematografią na całym świecie.
( 29 Maja 2021)
Rusza Międzynarodowy Konkurs Filmowy w ramach Moc Gór Festiwalu
(żródło: mat prasowe)

 Przed nami XVII edycja Międzynarodowego Konkursu Filmowego. To już stały element wydarzenia jakim jest Moc Gór Festiwal (wcześniej Spotkania z Filmem Górskim). Podstawowym celem, który przyświeca organizatorom konkursu jest zaprezentowanie festiwalowej publiczności najlepszych filmów o tematyce górskiej. 
( 13 Kwietnia 2021)
Filmy Anny Pietraszak w hołdzie wybitnym himalaistom w kinie Giewont
(żródło: J Kalinowski)

 9 października br w zakopiańskim Kinie Giewont o godz 19 zaprezentowane będą dwa wyjątkowe filmy, które od 20 lat nie były prezentowane . Są one poświęcone  Wandzie Rutkiewicz i Jerzemu Kukuczce.
( 8 Października 2020)
Za nami 16. Moc Gór Festiwal
(żródło: mat prasowe)

 Pierwsza edycja festiwalu Moc Gór – czyli nowej, szesnastej już odsłony Spotkań z Filmem Górskim - przeszła do historii. Tegoroczne wydarzenie różniło się od poprzednich edycji, nie tylko za sprawą rozwoju festiwalu, ale także z powodu pandemii Covid-19. Zorganizowanie imprezy w obecnej sytuacji epidemiologicznej było dużym wyzwaniem, zwłaszcza, że było to pierwsza tak duże górska impreza od czasu zmniejszenia obostrzeń wprowadzonych wcześniej. Dziś organizatorzy mogą już odetchnąć z ulgą – wszystko poszło zgodnie z planem!
( 7 Września 2020)
Mistrzostwa Polski w boulderingu rozstrzygnięte – mistrzami zostają Maja Rudka i Piotr Czarnecki
(żródło: wspinanie.pl)

 Na krakowskim Avatarze w dniach 4-5 września rozegrano tegoroczne Mistrzostwa Polski w boulderingu. Impreza odbyła się w ramach gościnnych zawodów Zako Boulder Power 2020. W emocjonujących zmaganiach triumfowali Maja Rudka i Piotr Czarnecki.
( 6 Września 2020)
Ruszyły również zapisy na Akademię Górską, oraz sprzedaż karnetów!
(żródło: mat prasowe)

 Wspinanie w skałach i nie tylko, poruszanie się w terenie eksponowanym i ABC via ferrat, to tematy warsztatów w ramach Akademii Górskiej, która po raz kolejny odbędzie się w ramach festiwalu Moc Gór. Akademia odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia w rejonie Mnicha, w Dolinie Lejowej i w Tatrzańskiej Kotlinie. Do sprzedaży trafiły także karnety na festiwal w cenie 99 zł.  
( 5 Sierpnia 2020)
Festiwal Moc Gór - 29 filmów w konkursie
(żródło: mat prasowe)

 W ramach tegorocznego konkursu w trakcie festiwalu Moc Gór w Zakopanem, pokazanych zostanie 29 filmów. Zobaczymy bardzo różne produkcje dokumentalne, krótkometrażowe i animowane, które łączy tematyka górska. Festiwal odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Zakopanem. Pokazy filmów będą odbywać się na miejscu oraz w Internecie. 
( 5 Sierpnia 2020)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024