UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

X Bieg Podhalański 10 lutego 2018 r.
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

Miło nam poinformować, że jest już znany termin przyszłorocznego Jubileuszowego X Biegu Podhalańskiego, który został zaplanowany na dzień 10 lutego 2018 r. (sobota). Wzorem lat ubiegłych zaplanowano biegi techniką klasyczną na dystansach 30km, 15km, 5km.
( 14 Września 2017)
Młodzi polscy biegacze trenują w Norwegii!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Już po raz trzeci Norweski Związek Narciarski zorganizował międzynarodowy obóz szkoleniowy dla młodych adeptów biegów narciarskich, który odbywa się w dniach 27 lipca - 4 sierpnia w norweskim Sjusjøen. Z Polski na te międzynarodowe treningi udała się 11-osobowa reprezentacja: trzy zawodniczki, sześciu zawodników oraz dwoje trenerów.
( 2 Sierpnia 2017)
Justyna Kowalczyk wygrywa maraton Reistadloepet!

Justyna Kowalczyk wygrała sobotni maraton narciarski Reistadloepet rozgrywany w Norwegii na dystansie 50 km. Jako druga linię mety przekroczyła Japonka Masako Ishida, która straciła do Polki prawie 55 sekund. Źródło: Anna Karczewska / PZN
( 1 Kwietnia 2017)
Złote sztafety KS AZS AWF Katowice

W niedzielę, 26 marca na Polanie Jakuszyckiej biegami sztafetowymi zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Po raz kolejny wszystkie złote medale zgarnęli reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice, którzy triumfowali w zmaganiach kobiet 4 x 5 km oraz w biegu mężczyzn 4 x 7,5 km. Mistrzyniami wśród kobiet zostały Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz oraz Martyna Galewicz. Natomiast u mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki oraz Kacper Antolec.   W galerii fotoreportaż A. Karczewskiej z zawodów!!!!!
( 26 Marca 2017)
Dominacja KS AZS AWF Katowice w historycznym sprincie drużyn mieszanych

W sobotę, 25 marca na Polanie Jakuszyckiej po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Seniorów rozegrana została rywalizacja w sprincie drużyn mieszanych. Historyczne zawody zdominowali reprezentanci KS AZS AWF Katowice, którzy zgarnęli wszystkie medale. Tytuł mistrzowski wywalczyli Kornelia Kubińska w parze z Janem Antolcem. Srebrny medal zdobyli Martyna Galewicz i Dawid Bril. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec.    W galerii fotorelacja  A. Karczewskiej z zawodów
( 25 Marca 2017)
Kowalczyk czwarta w maratonie Arefjaellsloppet
(żródło: A. Kosman PZN)

Justyna Kowalczyk zajęła dziś czwarte miejsce w 50-kilometrowym narciarskim maratonie Arefjaellsloppet, rozgrywanym w szwedzkim Are. Nasza biegaczka straciła 33,1 sekundy do zwyciężczyni - Britty Johansson Norgren ze Szwecji. Drugie miejsce w tych zawodach Ski Classics zajęła Czeszka Katerina Smutna (+ 2,0 sekundy), a trzecie Kari Vikhagen Gjeitnes z Norwegii (+ 4,9 sekundy).
MP w Jakuszycach: Kubińska i Antolec najlepsi na dystansach

W piątek, 24 marca na Polanie Jakuszyckiej reprezentanci Polski walczyli o medale Mistrzostw Polski Seniorów w biegach dystansowych. Rywalizację zdominowali reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice, którzy zgarnęli dwa złote medale. Najlepsza na dystansie 15 km techniką dowolną okazała się Kornelia Kubińska, dla której jest to drugi złoty medal wywalczony w tym tygodniu w Jakuszycach. Natomiast wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Jan Antolec.   W galerii fotorelacja A. Karczewskiej z zawodów
( 24 Marca 2017)
Rozdano pierwsze medale Mistrzostw Polski Seniorów w Jakuszycach!

W czwartek, 23 marca na Polanie Jakuszyckiej rozpoczęto drugą część rywalizacji w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Pierwszego dnia zmagań zawodniczki oraz zawodnicy walczyli o medale krajowego czempionatu w sprincie drużynowym techniką klasyczną. Tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem obronili reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Paweł Klisz oraz Maciej Staręga. Bezkonkurencyjne wśród kobiet były natomiast Kornelia Kubińska i Martyna Galewicz z klubu KS AZS AWF Katowice.    W galerii fotoreportaż A. Karczewskiej
( 23 Marca 2017)
XIX Memoriał Polankowej w Białym Potoku,

XIX Memoriał Bronisłąwy Staszel Polankowej odbył się dzisiaj na stoku narciarskim Biały Potok w Witowie. Memoriał to narciarski tor przeszkód/ test sprawdzający umiejętności młodych biegaczy narciarskich według pomysłu profesora krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego Szymona Krasickiego.
( 18 Marca 2017)
Sukces organizacyjny I edycji Turbacz XC!

Ponad stu zawodników na liście startowej, świetne warunki śniegowe, uśmiechnięci pasjonaci biegania, atrakcyjne nagrody oraz kadrowicze - I edycja TURBACZ XC za nami!
( 13 Marca 2017)
Puchar Grupy AZOTY zakończony
(żródło: T. Furtak AK Pol)

Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” zakończony W niedzielę 12 marca po raz pierwszy w tym sezonie został rozegrany bieg pościgowy. Zawodnicy i zawodniczki startowali z różnicami czasu z biegów sobotnich W galerii fotoreportaż z zawodów
( 12 Marca 2017)
Ponad 270 zawodników wzięło udział w II edycji SGB Ultrabiel

W sobotę 11 marca 2017 roku w Górach Bialskich po raz drugi zawodnicy zmierzyli się techniką klasyczną w maratonie narciarskim SGB Ultrabiel na dystansie 60 km oraz w biegach towarzyszących na 30 km i 15 km. Zawody były finałem Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich. Uczestników przyjeżdżających na polsko-czeską granicę, gdzie odbywały się zawody, czekało w tym roku wiele nowości.
Justyna Kowalczyk szósta w Pucharze Świata w Oslo

Justyna Kowalczyk kończy sezon startów w tegorocznym Pucharze Świata na wysokim, szóstym miejscu w jej koronnej konkurencji - biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną w Oslo (+ 2 minuty 12,9 sekundy). Już na pierwszych kilometrach rywalkom uciekła Marit Bjoergen i samotnie podążała w kierunku mety. Norweżka triumfowała z przewagą dwóch minut i 5,8 sekundy nad Finką Kristą Parmakoski, a trzecia była kolejna z Finek - Kerttu Niskanen (+ 2 min 7,0 sek).
Wielki finał „Biegu na Igrzyska” na trasach Polany Jakuszyckiej

W Szklarskiej Porębie trwa Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia
Małopolska Liga Regionalna Grupy AZOTY zakończyła sezon w Białce Tatrzańskiej

W Białce Tatrzańskiej na trasach ON Kotelnica został rozegrany finał Małopolskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY w biegach narciarskich.  W piątych zawodach cyklu młodzież z Małopolski rywalizowała stylem dowolnym.