UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

6 Pucharu Kościeliska
(żródło: M.Szkodziński)

Blisko 200 biegaczek i biegaczy wystartowało w 6 Pucharze Kościeliska, który został rozegrany z okazji rozpoczęcia sezonu zimowego.   W galerii fotoreportaż M. Szkodzińskiego
( 17 Grudnia 2018)
Skupień i Faron na podium w Pucharze Świata!

Fantastycznie rozpoczął się sezon dla niepełnosprawnych sportowców z KS Obidowiec Obidowa. Witold Skupień po pierwszych trzech startach w fińskim Vuokati został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Po raz pierwszy na podium w PŚ stanęła z kolei Iweta Faron.
Eliza Rucka wygrywa zawody Slavic Cup w sprincie
(żródło: A.Karczewska PZN)

Eliza Rucka wygrała niedzielne zawody Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie. Polka była najlepsza w sprincie rozgrywanym techniką dowolną. Na drugim stopniu podium stanęła Słowaczka Barbora Klementová, a trzecia była Weronika Kaleta. W sprincie mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Klisz. Drugie miejsce wywalczył Jan Antolec, a trzeci był Słowak Jan Koristek.
( 16 Grudnia 2018)
Slavic Cup: Kowalczyk wygrywa bieg na 7,5 km C!

Reprezentantki Polski zdominowały sobotnią rywalizację w zawodach Slavic Cup, które rozegrane zostały w Szczyrbskim Plesie. Bieg na dystansie 7,5 km techniką klasyczną wygrała Justyna Kowalczyk. Na drugim stopniu podium stanęła Eliza Rucka, a trzecie miejsce wywalczyła Agata Warło.
( 15 Grudnia 2018)
Skład Polski na PŚ w Davos! Debiut Izabeli Marcisz

Już w najbliższy weekend rywalizacja w Pucharze Świata w biegach narciarskich przeniesie się do szwajcarskiego Davos. Do składu naszej reprezentacji na te zawody trenerzy powołali siedmioro sportowców. W Davos wystartują: Urszula Łętocha, Izabela Marcisz, Monika Skinder, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury oraz Mateusz Haratyk. Dla Marcisz będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi.
( 13 Grudnia 2018)
Polscy biegacze wystartują w Szczyrbskim Plesie

15 i 16 grudnia 2018 roku w Szczyrbskim Plesie rozegrane zostaną zawody Slavic Cup w biegach narciarskich. Na Słowacji startować będą nasi reprezentanci z Kadry Narodowej Młodzieżowej oraz biegaczki z Kadry Narodowej A.
Vissma Ski Classic z udziałem Polaków. Justyna Kowalczyk na podium!
(żródło: skipol.pl)

Ostatni bieg z cyklu LaSgambada wliczanego do Vissma Ski Cassics, zawodnicy ścigali się na dystansie 30 km. Na starcie jak i na podium nie zabrakło polskich akcentów. Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce.
( 2 Grudnia 2018)
Bardzo dobre wystepy Polek w zawodach FIS w Saariselce.

W miniony weekend podopieczne Aleksandra Wierietielnego rywalizowały w zawodach FIS w Saariselce. W biegu na dystansie 5 km techniką dowolną zwycięstwo odniosła Austriaczka Teresa Stadlober. Niespełna 13 sekund za nią linię mety przekroczyła Izabela Marcisz. Natomiast trzecie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk.
( 22 Listopada 2018)
Olos:Podium dla Polek! Zwycięstwo Izabeli Marcisz!

Świetny start sezonu, zanotowały nasze zawodniczki. W Olos, w kategorii juniorek pierwsze cztery miejsca zajęły wszystkie nasze reprezentantki. Zwyciężyła Izabela Marcisz. Wśród seniorek Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce.
( 10 Listopada 2018)
W Klikuszowej powstanie Centrum Narciarstwa Biegowego. Jego budowa ruszy jeszcze w tym roku

Gmina Nowy Targ i Polski Związek Narciarski podpisały umowę o współpracy. Podpis pod stosownym dokumentem złożyli podczas wtorkowej konferencji prasowej w siedzibie UG wójt Jan Smarduch oraz prezes PZN Apoloniusz Tajner.
( 16 Października 2018)
Kolejny sezon Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich podsumowany w Zakopanem

Podczas sobotniego podsumowania dziewiątego sezonu rywalizacji prowadzonej w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich wręczono nagrody najlepszym w klasyfikacji generalnej cyklu zawodniczkom, zawodnikom oraz klubom sportowym. W galerii kilka fot z zakończenia
( 9 Czerwca 2018)
Poznaliśmy składy Kadr Narodowych w biegach!

W piątek, 25 maja 2018 roku Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziło składy zawodnicze oraz sztaby szkoleniowe w dwóch kadrach narodowych w biegach narciarskich. Do Kadry Narodowej A Kobiet w biegach narciarskich powołanych zostało osiem zawodniczek, które trenować będą pod okiem Aleksandra Wierietielnego oraz Justyny Kowalczyk. Natomiast 10-osobową Kadrę Narodową Młodzieżową-Mix poprowadzi Janusz Krężelok.
( 29 Maja 2018)
SZÓSTA EDYCJA BIEGÓW W SZCZAWNICY

Biegi w Szczawnicy rozrosły się w sposób niesamowity . W pierwszej edycji wystartowało 200 osób w tym roku na starcie 5 biegów stanęło ponad 1500 biegaczy, którzy rywalizowali  na dystansach 96 km, 64 km,43, km 20 km oraz 6 km
( 22 Kwietnia 2018)
Duet Wierietielny-Kowalczyk w innej roli!

Od dwóch tygodni toczyły się rozmowy pomiędzy trenerem Aleksandrem Wierietielnym i Justyną Kowalczyk, a kierownictwem Polskiego Związku Narciarskiego na temat przyszłości kobiecych biegów narciarskich w Polsce. Podczas Mistrzostw Polski w Jakuszycach Justyna Kowalczyk ogłosiła zakończenie kariery zawodniczej, jednak nie rozstanie z biegami narciarskimi. Ten mistrzowski duet wyszedł z propozycją poprowadzenia Kadry Narodowej Kobiet w biegach narciarskich.
( 29 Marca 2018)
Złote medale w sztafetach dla Katowic i Siedlec

W blasku słońca i na znakomicie przygotowanej trasie zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. Na Polanie Jakuszyckiej po złoto w biegu 4 x 7,5 km mężczyzn sięgnęli reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Arkadiusz Posiadała i Paweł Klisz. Natomiast w biegu kobiet 4 x 5 km mistrzowski tytuł obroniły zawodniczki KS AZS AWF Katowice w składzie: Magdalena Czusz, Justyna Kowalczyk, Katarzyna Stokfisz oraz Martyna Galewicz.