Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Kolejny sezon Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich podsumowany w Zakopanem

Podczas sobotniego podsumowania dziewiątego sezonu rywalizacji prowadzonej w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich wręczono nagrody najlepszym w klasyfikacji generalnej cyklu zawodniczkom, zawodnikom oraz klubom sportowym. W galerii kilka fot z zakończenia
( 9 Czerwca 2018)
Poznaliśmy składy Kadr Narodowych w biegach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

W piątek, 25 maja 2018 roku Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziło składy zawodnicze oraz sztaby szkoleniowe w dwóch kadrach narodowych w biegach narciarskich. Do Kadry Narodowej A Kobiet w biegach narciarskich powołanych zostało osiem zawodniczek, które trenować będą pod okiem Aleksandra Wierietielnego oraz Justyny Kowalczyk. Natomiast 10-osobową Kadrę Narodową Młodzieżową-Mix poprowadzi Janusz Krężelok.
( 29 Maja 2018)
SZÓSTA EDYCJA BIEGÓW W SZCZAWNICY

Biegi w Szczawnicy rozrosły się w sposób niesamowity . W pierwszej edycji wystartowało 200 osób w tym roku na starcie 5 biegów stanęło ponad 1500 biegaczy, którzy rywalizowali  na dystansach 96 km, 64 km,43, km 20 km oraz 6 km
( 22 Kwietnia 2018)
Duet Wierietielny-Kowalczyk w innej roli!

Od dwóch tygodni toczyły się rozmowy pomiędzy trenerem Aleksandrem Wierietielnym i Justyną Kowalczyk, a kierownictwem Polskiego Związku Narciarskiego na temat przyszłości kobiecych biegów narciarskich w Polsce. Podczas Mistrzostw Polski w Jakuszycach Justyna Kowalczyk ogłosiła zakończenie kariery zawodniczej, jednak nie rozstanie z biegami narciarskimi. Ten mistrzowski duet wyszedł z propozycją poprowadzenia Kadry Narodowej Kobiet w biegach narciarskich.
( 29 Marca 2018)
Złote medale w sztafetach dla Katowic i Siedlec

W blasku słońca i na znakomicie przygotowanej trasie zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. Na Polanie Jakuszyckiej po złoto w biegu 4 x 7,5 km mężczyzn sięgnęli reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Arkadiusz Posiadała i Paweł Klisz. Natomiast w biegu kobiet 4 x 5 km mistrzowski tytuł obroniły zawodniczki KS AZS AWF Katowice w składzie: Magdalena Czusz, Justyna Kowalczyk, Katarzyna Stokfisz oraz Martyna Galewicz.
( 25 Marca 2018)
MP w Jakuszycach: Rozdano medale w team sprincie!

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej rozegrana została piękna i pełna emocji walka o medale Mistrzostw Polski w sprincie drużynowym techniką dowolną. Tytuł mistrzowski wśród mężczyzn obronili reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Paweł Klisz oraz Maciej Staręga, którzy kolejny rok z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium. Natomiast wśród kobiet po złoto sięgnęły Sylwia Jaśkowiec oraz Urszula Łętocha z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.
Kowalczyk i Staręga mistrzami Polski na dystansach!

W piątek na Polanie Jakuszyckiej w ramach Mistrzostw Polski rozegrane zostały biegi na dystansach techniką klasyczną. W pięknym stylu po złoty medal na 15 km sięgnęła Justyna Kowalczyk, która reprezentuje barwy klubu KS AZS AWF Katowice. Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski na dystansie 30 km klasykiem zdobył Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce.
Finał Ligi Małopolskiej 2018 w Białce Tatrzańskiej, wyniki biegów klasykiem
(żródło: KC Skipol)

Choć w kalendarzu już (podobno) wiosna, na trasach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej panowała dzisiaj iście zimowa pogoda i atmosfera, a to za sprawą odbywających się finałów Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich w stylu klasycznym, Memoriale Kazimierza Bubuli.
( 21 Marca 2018)
ZSMS Zakopane i SP 3 Tomaszów Lubelski wygrywają klasyfikację drużynową IMS 2018
(żródło: K.C Skipol)

Zakończone na trasie ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich to nie tylko współzawodnictwo indywidualne ale także klasyfikacja szkół. Łącznie sklasyfikowano 66 szkół z całej Polski.
( 18 Marca 2018)
PŚ w Falun: Jaśkowiec 48. na 10 km klasykiem

Finka Krista Parmakoski po bardzo dobry finiszu w biegu na 10 km techniką klasyczną pokonała Norweżkę Marit Bjoergen i wygrała sobotnie zawody Pucharu Świata w Falun. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z norweskich biegaczek - Ingvild Flugstad Oestberg. W sobotnim biegu Polskę reprezentowała Sylwia Jaśkowiec, która ukończyła rywalizację na 48. miejscu.
( 17 Marca 2018)
NPRBN: Na Polanie Jakuszyckiej biegali klasykiem

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej rozpoczęto finałową edycję Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Podczas pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy walczyli na dystansach techniką klasyczną
J. Kowalczyk wygrywa maraton Birkebeinerrennet

W sobotnie przedpołudnie Justyna Kowalczyk wygrała 54-kilometrowy maraton narciarski Birkebeinerrennet, który rozgrywany był na trasie Rena-Lillehammer. Była to 80. edycja norweskiego maratonu. Na drugim stopniu podium stanęła Czeszka Katerina Smutna, natomiast trzecia była reprezentantka gospodarzy Astrid Oeyre Slind.
X Biegu nie będzie…

Organizatorzy X Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II informują, że – po pierwotnych zamiarach przesunięcia terminu - największa w Polsce (po Biegu Piastów) masowa impreza narciarska w tym roku zostaje odwołana.
( 12 Marca 2018)
NPRBN w Ustianowej: Łyżwa na zakończenie IV edycji

W blasku słońca na trasach biegowych w Ustianowej rozegrane zostały drugie zawody czwartej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Mimo, iż w Bieszczadach panują obecnie prawdziwie wiosenne warunki, to udało się przeprowadzić niedzielną walkę na dystansach techniką dowolną. Tradycyjnie walka toczyła się o medale w 10 kategoriach, a najlepsi byli reprezentanci klubu UKS Regle Kościelisko, KS Jedność Nowy Sącz, LKS Witów Ski Mszana Górna oraz NKS Trójwieś Beskidzka, którzy triumfowali każdy w dwóch kategoriach wiekowych.
( 11 Marca 2018)
NPRBN w Ustianowej: W sobotę walczyli klasykiem

W sobotę na trasach biegowych w Ustianowej rozpoczęto rywalizację w czwartej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Pierwszego dnia zmagań zawodnicy walczyli na dystansach rozgrywanych techniką klasyczną. Tego dnia najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu NKS Trójwieś Beskidzka, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Juniorka C, Junior A oraz Seniorka.