START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty samolotowe
Szybowce na Litwince – zabytkowe i nowoczesne. W 95. rocznicę wyczynu.
(żródło: A. Szopińska www.podhaleregion.pl)

 Trudne warunki pogodowe – po przejściu chłodnego frontu, przy nadciągających chmurach i momentami padającym deszczu - towarzyszyły startom w pierwszym, treningowym dniu zawodów połączonych ze Zlotem Zabytkowych Szybowców na stoku Litwinki w Czarnej Górze. W powietrze uniosło się jednak 8 zabytków sprzed 1960 roku, rozpędzanych przez ciągnięcie na gumowej linie.
( 29 Września 2018)
IX Nowotarski Piknik Lotniczy za nami
(żródło: )

 Tradycyjnie na podhalańskim niebie zagościły latające maszyny. W Nowym Targu już po raz IX odbył się Piknik Lotniczy zorganizowany przez miejscowy aeroklub.   W galerii fotoreportaż Zuzi Chmiel 
( 13 Sierpnia 2017)
VIII Nowotarski Piknik Lotniczy już coraz bliżej. Długi weekend w Nowym Targu zapowiada się bardzo widowiskowo.
(żródło: M.Adamowski Aeroklub nowotarski)

 Główną atrakcją tegorocznych pokazów lotniczych będzie grupa akrobacyjna z Wielkiej Brytanii Twister Aerobatics latająca na samolotach typu Silent Twister. Obecnie jest to jedna z najbardziej rozchwytywanych formacji w Europie. Piloci w tym roku dają pokaz swoich umiejętności 45 razy na całym świecie, co dla takich niewielkich samolotów jest nie lada wyzwaniem, aby w sprawny sposób przedostać się np. z Wielkiej Brytanii do Bahrajnu. Do Nowego Targu piloci będą lecieć ok. 2 dni i wykonają przy tym ok. 7 między lądowań.
( 29 Lipca 2016)
Alien Tiger w Nowym Targu
(żródło: Aeroklub Nowy Targ)

 Już niecały miesiąc dzieli nas od VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Tym razem chcieliśmy poinformować o potwierdzonej wizycie Czeskich Sił Powietrznych.  13 i 14 sierpnia br. po raz pierwszy w historii będziemy mieli przyjemność gościć na naszym lotnisku Czeskie Siły Powietrzne, które zaprezentują się niezwykle widowiskową maszyną jaką jest Mi-24 pomalowany w motyw biomechaniki.   
( 15 Lipca 2016)
Pierwszy dzień 15. Śmigłowcowych Mistrzostw Świata za nami
(żródło: Sł. Rykowski fot stanislawmalinowski.com)

W rozpoczętych dzisiaj na lotnisku Przylep w Zielonej Górze 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata FAI rozegrano pierwszą konkurencję. Zgodnie z oczekiwaniami najlepsi w nawigacji śmigłowcowej okazali się Rosjanie. W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi załoga Viktor Korotaev/Vladimir Ziablikov, z wynikiem 299,7 punktu na 300 możliwych. Z polskich ekip najwyżej w klasyfikacji plasują się Maciej Węgrzecki i Jakub Malec, którzy z wynikiem 272,0 pkt. zajmują 12. pozycję. Barw Austrii z powodzeniem bronił były znakomity skoczek narciarski Thomas Morgenstern.  
( 14 Sierpnia 2015)
Morgenstern wystartuje na mistrzostwach świata w Polsce
(żródło: S. Rykowski fot. Philip Platzer/Red Bull Content Pool.)

Były znakomity austriacki skoczek narciarski Thomas Morgenstern powraca do rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie. Już za niespełna dwa tygodnie wystartuje w barwach swojego kraju na 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata FAI. Tym samym ma szansę dorzucić do swojej bogatej kolekcji czwarty czempionat globu w lotach… Popularny ”Morgi” to nie jedyna wielka gwiazda światowych skoków, którą będzie można podziwiać od 13 do 16 sierpnia na zielonogórskim lotnisku Przylep. Gościem specjalnym mistrzostw będzie także człowiek, który skoczył… z kosmosu – Felix Baumgartner, znany z projektu Red Bull Stratos. 
( 4 Sierpnia 2015)
Iskra w Nowym Targu
(żródło: M. Adamowski AT)

Wielkie odliczanie do VII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego trwa! 3 tygodnie dzielą nas od tego zapierającego dech w piersiach wydarzenia. Jak już informowaliśmy, ciągle przygotowujemy nowe atrakcje.  
( 26 Lipca 2015)
Złoto dla Samolotowej Reprezentacji Polski na MŚ w Skive!
(żródło: Samolotowa reprezentacja Polski)

Samolotowa Reprezentacja Polski po raz kolejny w historii odniosła wspaniały sukces zdobywając Mistrzostwo Świata w Lataniu Precyzyjnym. W klasyfikacji indywidualnej Marcin Skalik zdobył srebrny medal, a Bolesław Radomski wywalczył medal brązowy. 
( 25 Lipca 2015)
Hawks of Romania gwiazdą VII edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego
(żródło: M.Adamowski fot Flori Daniculescu)

 Nieco ponad miesiąc dzieli nas od jednej z największych plenerowych imprez na Podhalu, jaką jest Nowotarski Piknik Lotniczy.
( 11 Lipca 2015)
Sukces VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Choć pierwszego dnia zmienna pogoda nie sprzyjała organizatorom VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, niedziela była prawdziwym festiwalem podniebnych popisów. Oprócz Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych prawdopodobnie po raz pierwszy razem wystąpiły zespoły Firebirds i Grupa Żelazny.
( 18 Sierpnia 2014)
Nowotarski piknik lotniczy.
(żródło: )

Pokazy akrobacji grupy Żelazny, pojedyncze ewolucje oraz wiele innych atrakcji czekały na miłośników lotnictwa podczas nowotarskiego pikniku ktory odbył się wsobotę i niedzielę .   W galerii fotoreportaż z pikniku.!!!!
( 19 Sierpnia 2012)
II Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski w Nowym Targu wygrywają Darocha i Chrząszcz.
(żródło: )

 Janusz Darocha z Aeroklubu częstochowskiego i Zbigniew Chrząszcz z Aeroklubu wrocławskiego zwyciężyli w II  Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski jakie rozgrywane były  od czwartku w Nowym Targu. Mistrzostwa  były ostatecznym sprawdzianem przed  wrzesniowymi Mistrzostwami Świata w Hiszpanii.  
( 18 Sierpnia 2012)
VII Modelarski Air Show Nowy Targ
(żródło: )

 Akrobacje 3D latanie w takt muzyki to tylko niektóre  pkt programu VII Modelarskiego Air Show, ktore odbyło sie w miniony weekend w Nowym Targu Ponad 70 pilotów prezentowało swoje modele w locie oraz na postoju.  Najciekawsze egzemllparze to myśliwiec odrzutowy Eurofighter w barwach niemieckiego lotnictwa oraz modele z czasów II wojny światowej.   W galerii kilka fot z nowotarskiego lotniska!!
( 5 Sierpnia 2012)
Michał Wieczorek zwyciężył w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski
(żródło: )

 W Nowym Targu zakończyły się Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski. Zawody były równoczesnie ostatnią edycją Pucharu Polski w tej dyscyplinie.  Zwycięzcą został obrońca tytułu Michał Wieczorek z krakowskiego aeroklubu.
( 24 Września 2011)
Otwarcie Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski
(żródło: )

Na lotnisku w Nowym Targu uroczyście otwarto Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski. Zawody są równocześnie ostatnią eliminacją Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Ostatni raz tej rangi zawody w Nowym Targu rozgrywane były przed przeszło 30 laty.
( 21 Września 2011)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-38) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023