START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
ZMARŁ ANDRZEJ MATEJA „STRYK”
(żródło: TOPR)

 Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 marca 2019 roku w wieku 83 lat zmarł nasz kolega Andrzej Mateja „Stryk”.  Był ratownikiem kandydatem od 1956 roku zaś Przysięgę ratowniczą złożył w 1962 roku. od roku 1988 był instruktorem ratownictwa górskiego. W latach 1966 – 1994 był ratownikiem zawodowym. Wziął udział w 208 wyprawach ratunkowych i zwiózł ze stoków blisko 300 kontuzjowanych narciarzy.
( 6 Marca 2019)
Zmarł Zbigniew Dobrowolski.
(żródło: SNPTT 1907)

 23 lutego  brzmarł  Zbigniew Dobrowolski, sportowiec, medalista mistrzostw Polski, prezes SN PTT 1907 Zakopane. Zbigniew Dobrowolski miał 67 lat. Był absolwentem Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP, ale także sportowcem, narciarzem, panczenistą saneczkarzem. W latach 1996-2000 pełnił funkcję prezesa SN PTT 1907 Zakopane.   Pogrzeb odbędzie się 4 marca o godz. 13 w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.
( 27 Lutego 2019)
Zmarł Kazimierz Zelek
(żródło: )

 13 stycznia 2019 zmarł w Zakopanem trener narciarski, wychowawca wielu pokoleń narciarzy biegaczy, działacz sportowy Kazimierz Zelek.
( 18 Stycznia 2019)
Kinga Bały – dziewczynka, która potrafi latać
(żródło: )

 Mistrzostwo Belgii, Holandii, dwukrotne wicemistrzostwo Polski. To dorobek 11-letniej Kingi Bały i to tylko z ostatnich miesięcy. Kinga uprawia skydiving, czyli akrobacje w tunelu aerodynamicznym. Na co dzień mieszka w Nowym Targu, ale przyjeżdża do podwrocławskich Mirosławic, żeby trenować.
( 3 Stycznia 2019)
M. Gąsienica-Daniel: to był długo wyczekiwany moment
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel jest pierwszą polską alpejką od bardzo dawna, która w jednym sezonie zdobyła punkty Pucharu Świata w dwóch konkurencjach. Pod koniec roku 24-latka po raz pierwszy w karierze znalazła się w najlepszej "30" w slalomie gigancie, a wcześniej punktowała w slalomie równoległym.
( 3 Stycznia 2019)
ZMARŁ HENRYK KRÓL – ŁĘGOWSKI
(żródło: TOPR)

 Z głębokim żalem informujemy, ze w dniu 2 grudnia 2018 roku w wieku 56 lat zmarł nasz kolega Henryk Król – Łęgowski. Był ratownikiem kandydatem od 1979 roku. Przysięgę ratowniczą złożył w 1981 roku. Wziął udział w 131 wyprawach ratunkowych i blisko 600 interwencjach na stokach narciarskich. Poza pracą społeczną jako ratownik ochotnik TOPR, pracował przez szereg sezonów zimowych wykonując obowiązki ratownika narciarskiego. Przez kilka kadencji był członkiem władz TOPR zasiadając w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej.   Cześć Jego Pamięci.
( 3 Grudnia 2018)
Pamięci Stanisława Barabasza
(żródło: UM Zakopane)

 Na ścianie budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara 28 listopada odsłonięto tablicę poświęconą pierwszemu polskiemu dyrektorowi Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem Stanisławowi Barabaszowi, który był równocześnie prekursorem narciarstwa w Polsce
( 30 Listopada 2018)
ZMARŁ PAWEŁ ZADARNOWSKI
(żródło: TOPR)

 Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 listopada 2018 roku zmarł nasz kolega Paweł Zadarnowski. Był ratownikiem od 1967 roku, najpierw w Grupie Podhalańskiej GOPR, a później od 1976 do 2009 roku pracował jako ratownik zawodowy TOPR. Od roku 2005 był instruktorem ratownictwa górskiego TOPR, a od 2013 instruktorem seniorem. Wziął udział w 386 wyprawach ratunkowych i blisko 450 interwencjach przy wypadkach narciarskich. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek 19 listopada  o godz 14.00 na Nowym Cmentarzy w Zakopanem.  Cześć Jego Pamięci.
( 16 Listopada 2018)
In Memoriam - odeszli od nas
(żródło: )

 W dzień Wszystkich Świętych i Zaduszny  jak co roku  wspominamy tych, którzy zmarli. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odeszli od nas m.in. znani sportowcy, ratownicy, przewodnicy tatrzańscy, trenerzy  i działacze sportowi. Poniżej przypominamy ich nazwiska.    Pozostaną w naszej pamięci [*] [*] [*] [*]    
( 1 Listopada 2018)
Odszedł od nas Jerzy Dyczkowski
(żródło: )

 Jak na FB poinformowała rodzina  w wieku 82 lat zmarł Jerzy Dyczkowski zasłużony Instruktor wykładowca PZN. Pozostanie w naszej pamięci
( 29 Października 2018)
Podhalanin gwiazdą sezonu AMP Futbol Ekstraklasie
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Krystian Kapłon z Białki Tatrzańskiej ma za sobą kapitalny sezon w rozgrywkach AMP Futbol Ekstraklasa. Dowodem na są dwie indywidualne nagrody, w tym ta najcenniejsza dla Najlepszego Zawodnika Sezonu!
( 4 Października 2018)
45 minut Maciążki
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Klaudia Maciążka z Rysów Bukowina Tatrzańska wystąpiła w barwach reprezentacji Polski do lat 19, w wygranym 2:0 meczu I rundy eliminacji Mistrzostw Europy z reprezentacją Białorusi.
( 3 Października 2018)
Konrad Niedźwiedzki został szefem misji EYOF 2019.
(żródło: PZŁS)

 Konrad Niedźwiedzki został szefem misji EYOF 2019. – Gdy zadzwonił do mnie sekretarz PKOl, Adam Krzesiński, i zapytał czy jestem zainteresowany, nie wahałem się. To bardzo fajna impreza. Cieszę się, że będę mógł w niej uczestniczyć– mówi.
( 26 Września 2018)
Nadanie imiena Stanisława Trebuni Tutki stadionowi w Białym Dunajcu.
(żródło: )

  15 lipca br w Białym Dunajcu uroczyście nadano imię Stanisława Trebuni Tutki " Ujka" stadionowi LKS Biali.   Odsłonięcie tablicy pamiątkowej odbyło się w ramach tradycyjnego Dunajeckiego Grania zorganizowanego przez LKS Biali Biały Dunajec    W galerii fotoreportaż
( 15 Lipca 2018)
Zmarła trenerka ZSMS Zakopane
(żródło: ZSMS)

 Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 9 lipca 2018r. zmarła  Ś.P. Elżbieta Goetel - wybitna zakopiańska narciarka i trenerka, nauczycielka naszej szkoły.
( 12 Lipca 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019