𝐏𝐨𝐝𝐬𝐮𝐦𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐭ó𝐰 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐬𝐧𝐨𝐰𝐛𝐨𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢𝐬𝐭ó𝐰 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Choć Puchar Świata zakończył się już ponad tydzień temu, to Biało-Czerwoni nie zakończyli jeszcze sezonu i wzięli udział w szwajcarskim cyklu Pucharu Europy
( 18 Marca 2024)
𝐃𝐚𝐰𝐢𝐝𝐞𝐤 𝐢 𝐑𝐮𝐭𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐩𝐨𝐧𝐨𝐰𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝟏/𝟖 𝐟𝐢𝐧𝐚ł𝐮 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲

Nasi snowboardziści kontynuują dobrą passę w szwajcarskim cyklu Pucharu Europy. Tym razem ścigali się w bardzo dobrze obsadzonym slalomie gigancie równoległym w Davos , gdzie pojawiło się wielu zawodników z poziomu Pucharu Świata. Kolejny raz awans do finałów uzyskała dwójka naszych reprezentantów. Ostatecznie Weronika Dawidek zajęła 12, a Mikołaj Rutkowski 14. miejsce.
( 13 Marca 2024)
𝐖𝐞𝐫𝐨𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐃𝐚𝐰𝐢𝐝𝐞𝐤 6 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲 𝐰 𝐋𝐞𝐧𝐳𝐞𝐫𝐡𝐞𝐢𝐝𝐞

Nasza juniorka bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację w slalomie równoległym Pucharu Europy w Szwajcarii, zajmując szóste miejsce w eliminacjach z drugim najlepszym czasem drugiego przejazdu
( 10 Marca 2024)
𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣 𝐑𝐮𝐭𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐰 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰𝐞𝐣 „𝟏𝟎” 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲

Nasz snowboardzista zajął 10. miejsce w slalomie równoległym Pucharu Europy w Lenzerheide i osiągnął najlepszy wynik w sezonie . Do finałowej „16” awansował również Andrzej Gąsienica-Daniel, który został sklasyfikowany na 14. miejscu
𝐎𝐬𝐤𝐚𝐫 𝐊𝐰𝐢𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐨 𝐰ł𝐨𝐬 𝐨𝐝 𝐩ół𝐟𝐢𝐧𝐚ł𝐮 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 𝐰 𝐍𝐢𝐞𝐦𝐜𝐳𝐞𝐜𝐡

Nasz reprezentant od początku rywalizacji w slalomie równoległym w Winterbergu spisywał się bardzo dobrze i w eliminacjach zajął 12. miejsce. Później w 1/8 finału o 0,16 sekundy pokonał wyżej rozstawionego Erwina Corattiego 🇮🇹 i o półfinał zmierzył się z Rokiem Margucem . Od startu wypracował przewagę i na półmetku miał 0,21 sekundy przewagi. Ostatecznie przegrał jednak ze Słoweńcem o zaledwie 0,01 sekundy i zajął 8. miejsce
Mistrz świata podwójnie złoty! Oskar Kwiatkowski najlepszy w AMP w Białce Tatrzańskiej!
(żródło: media AZS)

Oskar Kwiatkowski, mistrz świata w gigancie równoległym, nie miał sobie równych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, który były rozgrywane w Białce Tatrzańskiej. Student AWF Katowice zdobył dwa złote medale w slalomie i banked slalomie. – Aż łezka kręci się w oku, że to moje ostatnie takie mistrzostwa – nie ukrywał po startach Kwiatkowski. Wśród kobiet triumfowały Maria Bukowska-Chyc i Joanna Zaryczny z AWF Kraków, a najlepszymi uczelniami snowboardowych AMP-ów zostały UJ Kraków i AGH Kraków.
( 2 Marca 2024)
Za nami World Cup Krynica! Puchar Świata na Jaworzynie Krynickiej przechodzi do historii 27 lutego 2024 Weekend w Krynicy Zdroju u
(żródło: mat prasowe)

Weekend w Krynicy Zdroju upłynął pod znakiem niepowtarzalnych emocji! W ośrodku sportowo-turystycznym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej mogliśmy podziwiać zmagania snowboardzistów z 15 państw, a także być świadkami historycznego wydarzenia – pierwszego w Polsce Pucharu Świata FIS w snowboardzie. Pora podsumować te wyjątkowe dni.
( 27 Lutego 2024)
W Krynicy-Zdroju rozdano Małe Kryształowe Kule. Oskar Kwiatkowski w gronie najlepszych

Pierwsza w karierze wygrana Austriaka Arvida Aunera i pyrrusowy triumf Japonki Tsubaki Miki. Takie były rozstrzygnięcia niedzielnej rywalizacji w Pucharze Świata w snowboardzie w slalomie gigancie równoległym w Krynicy-Zdroju. Na Jaworzynie Krynickiej rozdano Małe Kryształowe Kule za końcowy triumf w tej właśnie konkurencji. Podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę naszym najlepszym zawodnikiem był Oskar Kwiatkowski, który został sklasyfikowany na ósmej pozycji.  W galerii fotoreportaż M Kiełpińskiego z zawodów
( 25 Lutego 2024)
Polska zapisała się w historii snowboardu. Fantastyczne zawody na Jaworzynie Krynickiej

Piękną słoneczną aurą przywitała najlepszych snowboardzistów świata Jaworzyna Krynicka. Sobotnie zawody przeszły do historii, bowiem po raz pierwszy w Polsce odbywała się rywalizacja w Pucharze Świata w snowboardzie w slalomie gigancie równoległym. Emocji nie zabrakło. Dopisała też publiczność, która już w eliminacjach zapełniła trybuny. Najlepszy z Polaków okazał się Oskar Kwiatkowski, który zajął 11. miejsce.
( 24 Lutego 2024)
XV edycja Oscyp Snowboard Contest zakończona! Janek Jaromin po raz kolejny wygrywa Oscyp!
(żródło: M. Jellinek mat prasowe)

W sobotę 3 lutego w Kotelnicy Białczańskiej zakończyła się piętnasta edycja Oscypa, czyli najstarszych zawodów snowboardowych w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział ponad 90 zawodników, z czego aż 60 rywalizowało w ramach Oscypka - konkurencji skierowanych do najmłodszych snowboardzistów. Wysoka frekwencja, poziom sportowy oraz fantastyczna atmosfera sprawiły, że pomimo kapryśnej pogody tegoroczną imprezę można zaliczyć do bardzo udanych
( 5 Lutego 2024)
𝐍𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐧𝐨𝐰𝐛𝐨𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢ś𝐜𝐢 𝐳𝐚𝐣ę𝐥𝐢 12 i 18 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐰 𝐳𝐚𝐰𝐨𝐝𝐚𝐜𝐡 𝐝𝐫𝐮ż𝐲𝐧𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐰 𝐒𝐨𝐦𝐨𝐧𝐡ö𝐡𝐞

Trener Oskar Bom wystawił dwie polskie zespoły na drużynowe zawody Pucharu Świata  w slalomie gigancie równoległym w Simonhöhe . Para Oskar Kwiatkowski i Marysia Bukowska-Chyc awansowała do 1/8 finału i zajęła ostatecznie 12. miejsce, a Michał Nowaczyk i Olimpia Kwiatkowska 18.
( 28 Stycznia 2024)
𝐎𝐬𝐤𝐚𝐫 𝐊𝐰𝐢𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐳𝐚𝐣ął 6 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 𝐰 𝐒𝐢𝐦𝐨𝐧𝐡ö𝐡𝐞

Nasz mistrz świata od rana bardzo dobrze spisywał się w Pucharze Świata w slalomie gigancie równoległym w Simonhöhe . Po pierwszym przejeździe kwalifikacji zajmował 1 miejsce, a ostatecznie awansował do finałów z 4. czasem . W walce o ćwierćfinał zmierzył się z Aaronem Marchem ., którego pokonał o 0,08 sekundy.
( 27 Stycznia 2024)
𝐂𝐳𝐰ó𝐫𝐤𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐬𝐧𝐨𝐰𝐛𝐨𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢𝐬𝐭ó𝐰 𝐚𝐥𝐩𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐰 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰𝐞𝐣 „𝟏𝟔” 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲

Drugiego dnia rywalizacji w slalomie równoległym Pucharu Europy w Pamporowie  ponad połowa naszych snowboardzistów awansowała do finałów
( 25 Stycznia 2024)
𝐎𝐬𝐤𝐚𝐫 𝐊𝐰𝐢𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐳 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬𝐳𝐲𝐦 𝐰𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢𝐞𝐦 𝐰 𝐬𝐞𝐳𝐨𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭

Nasz snowboardzista czwarty raz w sezonie awansował do 1/8 finału Pucharu Świata . Tym razem zajął 10. miejsce w kwalifikacjach slalomu giganty równoległego w słoweńskiej Rogli
Już za miesiąc pierwszy snowboardowy Puchar Świata w Polsce

Dokładnie za miesiąc, 24 oraz 25 lutego odbędzie się na Jaworzynie Krynickiej, historyczny i pierwszy raz w Polsce Puchar Świata w snowboardzie alpejskim.  Na trasie nr 2A pojawią się najlepsi snowboardziści podczas zawodów w slalomie gigancie równoległym. Wśród światowej czołówki pojawią się także nasi reprezentanci z mistrzem świata, Oskarem Kwiatkowskim na czele.
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni