START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Żeglarstwo
Martyna wicemistrzynią Polski, a zespół KS Wiaterni ze srebrnym medalem.
(żródło: P. Urzędowski KS Wiaterni)

 W rozegranych w miniony weekend  żeglarskich Meczowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser Martyna Bystrowska zdobyła drugie miejsce i tym samym została wicemistrzynią Polski. Wśród chłopców Jakub Gąsienica -Wawrytko zajął miejsce czwarte. Zawody rozegrano w Krakowie na zalewie Bagry Wielkie.  
( 8 Października 2021)
Natalia Gasienica-Wawrytko na 2 miejscu w XXII Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa.
(żródło: P. Urzędowski KS Wiaterni)

 W miniony weekend na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się ogólnopolskie żeglarskie regaty sportowe w klasie Optimist zaliczane do Pucharu Polski. Dla zawodników z Małopolski była to również trzecia eliminacja do Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2022. Przeprowadzono 5 wyścigów w sprzyjających warunkach- było ciepło, wiał wiatr o sile 3-5 m/s.
( 1 Października 2021)
Rafał Bednar na podium Ogólnopolskich Regat o Puchar Ziemi Sądeckiej
(żródło: P. Urzędowski KS Wiaterni)

 W ciągu trzech dni regat na wodach Jeziora Rożnowskiego rozegrano 4 z 9 zaplanowanych wyścigów, bo tylko w sobotę warunki sprzyjały młodym żeglarzom. Na zawody zgłosiło się 123 zawodników jednoosobowych żeglarskich klas sportowych Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial.  Z Klubu Sportowego Wiaterni wpieranego przez Urząd Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. wystartowało 10 zawodników. 
( 23 Września 2021)
Sukcesy zawodników KS Wiaterni
(żródło: P. Urzędowski KS Wiaterni)

 W miniony weekend odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w żeglarstwie sportowym w jednoosobowych klasach regatowych Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial. Zawody rozegrano na Zalewie Dziećkowice (gmina Chełm Śląski). Słaby i bardzo zmienny wiatr był wyzwaniem zarówno dla sędziów jaki i dla 79 zgłoszonych zawodników. W tych bardzo trudnych warunkach rozegrano dwa wyścigi, w których doskonale poradzili sobie zawodnicy Klubu Sportowego Wiaterni.  W galerii fotoreportaż
( 16 Września 2021)
Udane regaty sportowe na Jeziorze Czorsztyńskim
(żródło: P. Urzędowski KS Wiaterni)

 W minioną sobotę 4 września 2021 r. na Jeziorze Czorsztyńskim zostały rozegrane żeglarskie zawody „Puchar Klubu Sportowego Wiaterni” w klasach regatowych Optimist i Laser 4,7 . Rozegrano 4 wyścigi w dobrych i bardzo dobrych warunkach wiatrowych przy pięknej, słonecznej żeglarskiej pogodzie. Zawody odbyły się pod opieką Policji Wodnej i WOPR-u oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW-u Niedzica S.A., które kolejny rok wzbogacają bazę sprzętową Klubu.   W galerii fotoreportaż
( 9 Września 2021)
Udane regaty dla zawodników KS Wiaterni.
(żródło: P. Urzędowski KS Wiaterni)

 W dn. 29-30.05. na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się regaty, które zgromadziły 51 zawodników w jednoosobowych klasach sportowych Optimist (41), Laser 4,7 (4), i O'pen Skiff (6). Klub Sportowy Wiaterni reprezentowało 10 zawodników.  W galerii fotoreportaż
( 3 Czerwca 2021)
Puchar Burmistrza Nowego Targu w żeglarstwie sportowym - Eliza Dudas wygrała obydwie edycje
(żródło: P.Urzędowski KS Wiaterni)

  niedzielę 25.10 odbyły się regaty o „Puchar Burmistrza Nowego Targu” w jednoosobowych klasach Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial. Na starcie do ostatnich zawodów w tym sezonie stanęło 33 zawodników. Dobre warunki atmosferyczne (ciepło i lekki wiatr) pozwoliły na rozegranie trzech wyścigów w klasie Optimist oraz czterech wyścigów w klasach Laser 4,7 i Laser Radial. W tym sezonie to druga edycja „Pucharu Burmistrza Nowego Targu” (pierwsza odbyła się w sierpniu). W galerii fotoreportaż   
( 30 Października 2020)
Natalia Gąsienica – Wawrytko blisko podium w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9
(żródło: P.Urzędowski KS Wiaterni)

 W dniach 9-11.10 na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 9 dla zawodników żeglarskiej jednoosobowej klasy regatowej Optimist.  W galerii fotoreportaż
( 15 Października 2020)
XXI Puchar Prezydenta Krakowa w klasie regatowej Optimist. .Kolejny sukces Natalii Gąsienicy – Wawrytko.
(żródło: P.Urzędowski KS Wiaterni)

 Puchar Prezydenta Krakowa to regaty zaliczane do Pucharu Polski będące również ostatnią eliminacją do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w żeglarstwie na rok 2021. Podczas dwóch dni zawodów odbyło się siedem wyścigów w sprzyjających warunkach. Z Klubu Sportowego Wiaterni wystartowały trzy zawodniczki. Natalia Gąsienica – Wawrtyko zdobyła puchar za drugie miejsce w kategorii do lat 9. 
( 3 Października 2020)
Natalia Gąsienica-Wawrytko z KS Wiaterni Nowy Targ na podium ogólnopolskich regat.
(żródło: P.Urzędowski KS Wiaterni)

 Siedmioro zawodników KS Wiaterni wystartowało w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Ziemi Sądeckiej w sportowych jednoosobowych klasach Optimist, Laser 4,7, Laser Radial w Znamirowicach 19-20.09.2020. Na zawody przyjechało ponad osiemdziesięciu zawodników z 11 klubów, w tym KS Wiaterni Nowy Targ, YC Beskid Nowy Sącz, YKP Kraków, UKS Wiking Zarzecze, KS Energetyk Jaworzno, KŻ Nysa, , KN Lider Kraków, UKS Moris Pszczyna, KW LOK Garland Gliwice, Szkwał Legionowo, Stowarzyszenie Marina Poraj.  
( 25 Września 2020)
Zawodniczka KS Wiaterni Izabela Legutko na podium międzynarodowych regat.
(żródło: P.Urzędowski KS Wiaterni)

 W dniach 5-6 września na wodach Jeziora Żywieckiego odbyły się XXVI Międzynarodowe Regaty Puchar Beskidów – Interpuchar. W regatach wzięło udział 109 zawodników rywalizujących na jednoosobowych jachtach klas Optimist (do lat 15), Laser 4,7 i Laser Radial. W bardzo dobrych warunkach wiatrowych odbyły się po cztery wyścigi w każdej klasie. Świetnie żeglowała szesnastoletnia Izabela Legutko z KS Wiaterni Nowy Targ w klasie Laser 4,7 (wcześniej zawodniczka Optimist). Iza zajęła trzecie miejsce, co dla mało jeszcze doświadczonej w klasie Laser żeglarki jest ogromnym sukcesem.
( 11 Września 2020)
Regaty o Puchar Burmistrza – w epidemicznych rygorach, po raz pierwszy z „optymistkami”
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Pogoda w sobotę byłaby wymarzona dla uczestników Regat o Puchar Burmistrza Nowego Targu, które zdobyły już sobie prawo obywatelstwa w kalendarzu wodniackich imprez na Jeziorze Czorsztyńskim, gdyby tylko wiatr był trochę łaskawszy dla żeglarzy. Udało się rozegrać tylko jeden bieg. Zaproszone do tych regat po raz pierwszy „optymistki” mierzyły się z nieco krótszym dystansem niż startujące w czterech klasach jachty.
( 23 Sierpnia 2020)
Przed stuleciem YKP – pierwszy Memoriał im. gen. Zaruskiego
(żródło: www.podhaleregion.pl)

 Po raz pierwszy YKP Nowy Targ zorganizował na Jeziorze Czorsztyńskim regaty poświęcone pamięci współzałożyciela Yacht Klubu Polskiego, gen. Mariusza Zaruskiego.
( 11 Sierpnia 2020)
W Regatach Bosmana Stacha – połamane dwa stery.
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  Pęcherze na dłoniach, zakwasy w rękach, dwa połamane stery, wiatr we włosach i uśmiech na twarzy – taki jest bilans XII Regat Bosmana Stacha. Ale nikt się nie refował – regaty, panie, regaty... Od tygodnia było wiadomo - wiatr, i to silny, będzie. Wszystkie prognozy wskazywały jednoznacznie, że będzie dmuchać. I powiało.
( 9 Lipca 2019)
Regaty Puchar Burmistrza Nowego Targu.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 Na starcie żeglarskich regat Puchar Burmistrza Nowego Targu stanęło 37 zawodników z klubów YKP Kraków, Lider Kraków, Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ. Zawody odbyły się w klasach regatowych Optimist i Laser 4,7. Dobre warunki (wiatr 4-5m/s) pozwoliły na rozegranie 4 wyścigów. 
( 27 Listopada 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021