START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
MUZEUM ELANA
(żródło: Elanskis)

 Elan ma długą historię i doświadczenie w produkcji nart, łodzi, sprzętu sportowego i wielu innych produktów.  Ciekawe eksponaty, dokumenty i informacje można dziś znaleźć w Alpejskim Muzeum Narciarskim Elana, które otwarto w Begunje, w Słowenii.  
( 6 Września 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel na podium w Coronet Peak!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel stanęła na podium zawodów Australian New Zealand Cup, które 28 sierpnia 2018 roku rozegrane zostały w Coronet Peak. Nasza najlepsza narciarka alpejska zajęła drugie miejsce w slalomie gigancie. Lepsza od Polki okazała się tylko Katharina Truppe. Podium uzupełniła reprezentantka Niemiec Lena Duerr. 
( 30 Sierpnia 2018)
Amer Sports Poland wspiera Kadrę Polski w narciarstwie alpejskim!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę, 21 lipca 2018 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbyła się konferencja prasowa, podczas której nastąpiło podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Polski Związkiem Narciarskim, a firmą Amer Sports Poland – wyłącznego dystrybutora takich marek w Polsce jak Atomic i Salomon. Przez najbliższy sezon Amer Sports Poland będzie wspierać Kadrę Narodową Polski w narciarstwie alpejskim i zapewni polskim alpejczykom sprzęt narciarski najwyższej klasy.    W galerii fotoreportaż
( 26 Lipca 2018)
Poznaliśmy kolejne Kadry Narodowe PZN
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, na posiedzeniu w dniu 22 maja 2018 roku, zatwierdził kolejne składy Kadr Narodowych PZN na sezon 2018/2019. Władze PZN powołały składy zawodnicze oraz sztaby szkoleniowe w narciarstwie alpejskim, snowboardzie oraz w biegach narciarskich.   
( 25 Maja 2018)
Poznaliśmy organizatorów imprez mistrzowskich!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W czwartek, 17 maja 2018 roku Rada FIS podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Costa Navarino wybrała gospodarzy kolejnych mistrzowskich imprez w narciarstwie klasycznym, alpejskim, dowolnym oraz snowboardzie.
( 19 Maja 2018)
FIS zatwierdziła kalendarze na kolejny sezon!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Na Kongresie FIS w Costa Navarino zatwierdzone zostały również kalendarze Pucharu Świata w pozostałych zimowych dyscyplinach. Tradycyjnie narciarze alpejscy sezon zimowy zainaugurują pod koniec października w austriackim Sölden. Natomiast biegacze narciarscy i kombinatorzy norwescy również tradycyjnie końcem listopada wystartują w fińskiej Ruce. Poniżej prezentujemy wszystkie kalendarze Pucharu Świata na sezon 2018/2019. 
( 19 Maja 2018)
W niecałe dwie minuty przez Goryczkową – No Limit Kasprowy 2018
(żródło: No Limit)

W tę sobotę nie zabrakło sportowych emocji na Kasprowym Wierchu. Reprezentanci Polski z tegorocznej olimpiady i paraolimpiady w Pjongczang, zawodowi narciarze i amatorzy, młodzież oraz seniorzy – 288 osób stanęło do rywalizacji w największych zawodach narciarskich w Polsce. Najlepszy wynik na rekordowo długiej trasie uzyskał Andrzej Dziedzic (1 minuta, 37 sekund).  
( 27 Marca 2018)
Finał Ligi MOZN w narciarstwie zjazdowym
(żródło: PZN)

 11 marca 2018 Ogólnopolskim Finałem Lig Alpejskich Małopolski Okręgowy Związek Narciarski zakończył sezon startowy młodych alpejczyków.
( 22 Marca 2018)
12 Próba szybkości o Puchar Holmenkola
(żródło: B. J Niklińscy)

 Przy padającym śniegu i 13 stopniowym mrozie, odbyły się 12 zawody Próba szybkości. Na starcie stanęło ok. 84 zawodników.  Najszybsza zawodniczka : Danuta Kolasa - KS "FIRN" Zakopane - 115,440 km/h  Najszybszy zawodnik i jednocześnie najlepszy czas - Jan Tomanek - WKN - 116,826 km/h  W zawodach wziął udział wielokrotny olimpijczyk w snowboardzie Mateusz Ligocki.   W galerii fotoreportaż z zawodów  
( 19 Marca 2018)
Wielki sukces M. Gąsienicy-Daniel w Pucharze Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To był wspaniały dzień dla Maryny Gąsienicy-Daniel, która stanęła na podium Pucharu Europy i tym samym osiągnęła swój największy w karierze sukces. Podopieczna Marcina Orłowskiego wywalczyła drugie miejsce w slalomie gigancie, który rozgrywany był w Soldeu. Lepsza od Polki okazała się tylko Norweżka Kristine Gjelsten Haugen, która pokonała naszą alpejkę zaledwie o 0,12 sekundy. Podium uzupełniła Szwajcarka Jasmina Suter.
( 16 Marca 2018)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

 W dniu 8 marca 2018 r. na stoku narciarskim „Zadział” odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowało 100 uczniów z klas III-VI. Dzieci startowały indywidualnie z podziałem na dwie grupy klasy III-IV i V-VI, w konkurencji slalom gigant. Na podstawie punktów zdobywanych przez zawodników wyłoniono również najlepsze szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, drugie Szkoła Podstawowa nr 2, trzecie Szkoła Podstawowa nr 3, czwarte Szkoła Podstawowa nr 4 i piąte Szkoła Podstawowa nr 11.    W galerii fotoreportaż   
( 9 Marca 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel dziewiąta w Pucharze Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Kolejny bardzo dobry występ tej zimy ma za sobą Maryna Gąsienica-Daniel, która w piątek w szwajcarskiej La Molina wywalczyła dziewiąte miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie. Zwycięstwo odniosła Austriaczka Nina Ortlieb. Druga była Szwedka Magdalena Fjaellstroem, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Thea Louise Stjernesund.
( 9 Marca 2018)
M. Gąsienica-Daniel 11. w Pucharze Europy w GS!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła 11. miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie, który rozgrywany był w hiszpańskiej La Molina. Rywalizację zdominowały Norweżki, które zajeły dwa pierwsze miejsca na podium. Zwycięstwo odniosła Thea Louise Stjernesund, natomiast o 0,81 sekundy za nią uplasowała się Kristine Gjelsten Haugen. Podium uzupełniła Szwajcarka Rahel Kopp.
( 8 Marca 2018)
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny 2018
(żródło: FIS fot J. Kapłan Czech)

 Dzisiaj  8 marca na stoku Harendy rozegrane zostały slalomy  kobiet i mężczyzn w ramach Tegorocznego Memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny.Niestety chyba bardzo napiety kalendarz startów spowodował ze nie były one zbyt mocno obsadzone, bowiem na starcie staneło zaledwie 5 alpejek i 14 alpejczyków. Jutro kolejny dzień startów rozegrane zostaną ponownie slalomy
( 8 Marca 2018)
Otwarte Mistrzostwa Polski w telemarku.
(żródło: P. Jasieński "Szuwar")

 3 marca na Kotelnicy Białczańskiej odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski w telemarku. Organizatorem zawodów była sekcja narciarstwa telemarkowego klubu SNPTT 1907 Zakopane.  W rywalizacji wzięło udział  23 narciarek i narciarzy. Najlepsi okazali się Agata Cikowska i Dominik Trojanowski.
( 6 Marca 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018