Kadra Narodowa w skicrossie realizuje kolejny etap przygotowań do sezonu olimpijskiego. Po zgrupowaniach kondycyjnych oraz siłowych na Sardynii i w Cetniewie przyszła pora na pierwszy obóz na śniegu. Karolina Riemen-Żerebecka wspólnie ze sztabem szkoleniowym udała się do francuskiego ośrodka narciarskiego Les Deux Alpes, gdzie od 25 lipca wykonuje pierwsze od zimy treningi na nartach.
( 28 Lipca 2017)
Poltent Głównym Partnerem Maryny Gąsienicy-Daniel!
(żródło: A. Kosman PZN)

W sobotę, 15 lipca podczas zawodów FIS Grand Prix w Wiśle odbyło się spotkanie z Maryną Gąsienicą-Daniel oraz jest trenerem Marcinem Orłowskim, którzy opowiedzieli o przygotowaniach do sezonu olimpijskiego. W spotkaniu uczestniczył również Szymon Wichrzycki - przedstawiciel firmy Poltent. Głównym celem spotkania było podpisanie umowy pomiędzy naszą zawodniczką a firmą Poltent. Poltent, czyli producent urządzeń pneumatycznych został oficjalnie Głównym Partnerem naszej najlepszej narciarki alpejskiej.
( 15 Lipca 2017)
XIX Zawody o Wielkanocne Jajo za nami.

Lany Poniedziałek tradycyjnie na Kalatówkach zgromadził miłośników starych nart. Po raz  19 rozegrano zawody na startym sprzęcie im K. Behounek.   W galerii fotoreportaż z zawodów
( 19 Kwietnia 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel ósma w Kühtai

W weekend w austriackim Kühtai odbyły się zawody FIS w slalomie gigancie, w których wystartowała nasza reprezentantka Maryna Gąsienica-Daniel. Podopieczna Marcina Orłowskiego wywalczyła lokatę w czołowej "10", zajmując ósme miejsce. Zwycięstwo odniosła zawodniczka gospodarzy - Nadine Fest, na drugim stopniu podium stanęła Włoszka Anna Hofer, natomiast trzecie miejsce zdobyła kolejna z Austriaczek Rosina Schneeberger.
( 12 Kwietnia 2017)
MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW PZN 2016/2017 - FINAŁY SL GS
(żródło: PZN)

W ostatni weekend na Kasprowym Wierchu odbyły się Finały Mistrzostw Polski Amatorów PZN w slalomie oraz slalomie gigancie. W piątek w dwóch przejazdach wystartowało ponad 50 zawodniczek i zawodników. W sobotę ze względu na wysoką temperaturę odbył się jeden przejazd slalomu giganta. W pięknej pogodzie i prawdziwie wiosennej aurze o godz. 9:30 wystartowało 120 osób walczących o tytuł Mistrza Polski Amatorów PZN. Pełne wyniki tutaj W sumie w eliminacjach GS i SL w tym sezonie wystartowała rekordowa ilość 1407 zawodniczek i zawodników w 9 grupach wiekowych. Zakończenie zawodów odbyło się w Hotelu Helios. Podsumowano Finały Mistrzostw Polski Amatorów w SL i GS oraz nagrodzono walczących o Puchar Polski Amatorów PZN.
( 3 Kwietnia 2017)
Alpejskie Mistrzostwa Polski: Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habdas triumfują w gigancie.

Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habdas zwyciężyli w niedzielnych Mistrzostwach Polski w slalomie gigancie, rozgrywanych w Szpindlerowym Młynie wraz z Mistrzostwami Czech.    W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów
( 2 Kwietnia 2017)
Maciej Bydliński i Maryna Gąsienica-Daniel mistrzami Polski w slalomie

W sobotę, 1 kwietnia w czeskim Szpindlerowym Młynie rozpoczęto walkę w Mistrzostwach Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Podobnie jak w ubiegłym roku są one połączone z Mistrzostwami Czech. W pierwszej konkurencji, jaką był slalom, złoto wśród kobiet wywalczyła Maryna Gąsienica-Daniel. Tytuł wicemistrzowski zdobyła Katarzyna Wąsek, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Maria Łuczak. U mężczyzn wszystkie medale powędrowały do zawodników z Beskidów. Najlepszy okazał się Maciej Bydliński. Srebrnym medalistą został Dominik Białobrzycki, a brąz w tej konkurencji zgarnął Piotr Habdas.  W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów!!!
( 1 Kwietnia 2017)
Bydliński i Gąsienica-Daniel z ósmymi miejscami w Krvavcu

W poniedziałek, 27 marca w Krvavcu odbyły się kolejne zawody Mistrzostw Słowenii, tym razem w zjeździe kobiet i mężczyzn. Najwyżej sklasyfikowanymi Polakami byli Maryna Gąsienica-Daniel i Maciej Bydliński, którzy uplasowali się na ósmych pozycjach.
( 29 Marca 2017)
No Limit Kasprowy 2017 – rywalizacja na najwyższym poziomie

To były mistrzowskie zmagania na szczycie! Na stokach Kasprowego Wierchu profesjonalni zawodnicy oraz miłośnicy narciarstwa alpejskiego zmierzyli się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. W tegorocznej edycji No Limit Kasprowy wystartowało ponad 280 uczestników. Najlepszy czas przejazdu wyniósł niecałe półtorej minuty.
( 27 Marca 2017)
Mistrzostwa Swiata Speed Ski Idre okiem Dariusza Dudy
(żródło: D.Duda)

W miniony weeekend w Idre odbyły się Mistrzostwa Świata w speed ski. Zakopiańczyk Dariusz Duda zajął tam 13 miejsce. Ponizej przedstawiamy  jego podsumowanie zawodów.
Maryna Gąsienica-Daniel na podium Mistrzostw Niemiec

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Niemiec w slalomie gigancie, które w piątek, 24 marca rozgrywano w Berchtesgaden/Bischofswiesen. Nasza reprezentantka straciła do zwyciężczyni - Susanne Weinbuchner tylko 0,08 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Chorwatka Leona Popovic (+ 0,52 sekundy).
( 24 Marca 2017)
Udane starty Dariusza Dudy w Idre podczas speed ski

Zakopiańczyk Dariusz Duda moze  mówić o bardzo udanych zawodach w szweckim Idre. 21 marca podczas Mistrzostw Szwecji zajął 6 miejsce a dzień później w rywalizacji Pucharu Świata w speed ski wywalczył 11  lokatę
( 23 Marca 2017)
Za nami Finał Młodzieżowego Pucharu Polski Tauron Śnieżna Energia

We wtorek, 21 marca w Białce Tatrzańskiej zorganizowane zostały finałowe zawody Młodzieżowego Pucharu Polski Tauron Śnieżna Energia, będące zarazem Mistrzostwami Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom Juniorów i Juniorek B i C.
( 22 Marca 2017)
Mistrzostwa TZN w gigancie: rywalizowali w Białce Tatrzańskiej

W poniedziałek, 20 marca w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego - Młodzieżowy Puchar Polski Tauron Śnieżna Energia w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant.
( 20 Marca 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel 21. w Pucharze Europy

Maryna Gąsienica-Daniel po raz kolejny w tym sezonie wskoczyła do czołowej trzydziestki Pucharu Europy. W piątek, 17 marca nasza alpejka zajęła 21. miejsce w slalomie gigancie rozgrywanym we włoskim Innichen-San Candido. Polka straciła cztery sekundy do zwyciężczyni - Elisabeth Kappaurer z Austrii. Drugie miejsce w zawodach zajęła Austriaczka Katharina Liensberger (+ 0,72 sek), a trzecia była Niemka Jessica Hilzinger (+ 1,67 sek).