START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Alpejczycy zakończyli sezon na Jaworzynie Krynickiej
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Nasi alpejczycy zawodami FIS na Jaworzynie Krynickiej zakończyli sezon zimowy. We wtorek oraz w środę na czarnej trasie FIS nr 5 w Krynicy-Zdroju uczestnicy zawodów dwukrotnie rywalizowali w slalomie gigancie. Wśród mężczyzn dwa zwycięstwa odniósł Słowak Martin Hyska. Natomiast w gigancie kobiet triumfowały reprezentantka Polski Daria Krajewska oraz Dunka Ida Sofie Bunsov Broens. Były to kolejne zawody rangi FIS, które odbyły się w Polsce w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Grupą PKL oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka.   W galerii fotoreportaż
( 12 Marca 2020)
Alpejczycy walczyli na Palenicy w zawodach FIS w slalomie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Po raz drugi tej zimy narciarze alpejscy rywalizowali w ośrodku PKL Palenica w zawodach FIS. Dwukrotnie zawodnicy oraz zawodniczki walczyli na trasie slalomu. Wśród kobiet triumfowały reprezentantki Polski - Daria Krajewska i Anna Skarbek-Malczewska. Natomiast w slalomie mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Austriak Richard Leitgeb oraz Słowak Martin Hyska. Po raz kolejny tej zimy na Palenicy w Szczawnicy rozegrane zostały zawody w ramach Programu PolSKI Mistrz. W galerii fotoreportaż
( 10 Marca 2020)
Puchar Świata w Jasnej odbędzie się w marcu 2021 r.
(żródło: mat prasowe)

 Liptowski Mikulasz, 6 marca 2020 r. - Największy słowacki ośrodek sportów zimowych Jasná w Tatrach Niskich ponownie ugości światową elitę narciarek zjazdowych. Zawody Pucharu Świata w slalomie i slalomie gigancie odbędą się w dniach 6 - 7 marca 2021 r. Poinformowała o tym Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), która zmieniła termin z wcześniej ogłaszanego na 16 - 17 stycznia 2021 r.
( 7 Marca 2020)
Zawody i medale ku pamięci wybitnej postaci.
(żródło: COS OPO Szczyrk)

 „Następcy Heleny Marusarzówny” to zawody, jakie na 11 marca 2020 roku zaplanowane zostały w Szczyrku na stoku Skrzycznego. Jedno z głównych założeń przedsięwzięcia wiąże się z przypomnieniem, a jednocześnie uhonorowaniem postaci wybitnej w okresie międzywojennym zawodniczki.
( 6 Marca 2020)
Na Jaworzynie Krynickiej walczono w slalomie gigancie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 1 i 2 marca 2020 roku w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka odbyły się zawody FIS w narciarstwie alpejskim. Podczas tych dwóch dni rywalizacji zawodnicy dwukrotnie walczyli o medale w slalomie gigancie. Areną zmagań była trasa czarna nr 5 FIS na Jaworzynie Krynickiej. Zawody w Krynicy-Zdroju rozgrywane były w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Grupą PKL oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka.    W galerii fotoreportaż
( 3 Marca 2020)
AZS WC: IWONA KOHUT I ADAM CHRAPEK Z KRYSZTAŁOWYMI KULAMI
(żródło: AZS Winter Cup)

 Iwona Kohut (AWF Wrocław) i Adam Chrapek (PŚl Gliwice) zostali najlepszymi akademickimi narciarzami sezonu i wywalczyli Kryształowe Kule w obu konkurencjach. O ile same rozstrzygnięcia nie są zaskoczeniem, to przebieg zawodów finałowych był emocjonalną bombą i o klasyfikacji końcowej zadecydował ostatni przejazd. Toyoty w użyczenie na trzy miesiące trafiły w ręce Iwony Kohut i Dominika Białobrzyckiego (AWF Katowice).
( 2 Marca 2020)
V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski za nami
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Ośrodek PKL Mosorny Groń był areną zmagań V edycji Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim, która w weekend odbyła się w Zawoi. Podczas dwóch dni rywalizacji uczestnicy programu PolSKI Mistrz walczyli o medale w dwóch konkurencjach: slalomie gigancie oraz slalomie. Najwięcej złotych krążków zdobyli reprezentanci klubu Team MB Szczyrk, którzy trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.  W galerii fotoreportaż
( 24 Lutego 2020)
AZS WC: PIERWSZE ZWYCIĘSTWA MATULKI I PLUTY, ZNAKOMITY POŚCIG BIAŁOBRZYCKIEGO
(żródło: AZS Winter Cup)

 Jakub Matulka (ALK Warszawa) w gigancie i Aleksandra Pluta (UAM Poznań) w slalomie odnieśli swoje pierwsze zwycięstwa w Akademickim Pucharze Polski. W ostatnich zawodach przed finałem z mieszanym szczęściem ścigała się Iwona Kohut (AWF Wrocław), która zdobyła złoto w gigancie, ale została zdyskwalifikowana w slalomie. Kolejny tryumf w tej konkurencji zanotował Adam Chrapek (PŚl Gliwice).
( 23 Lutego 2020)
V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski na Mosornym Groniu w Zawoi
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Przed nami V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. W najbliższy weekend alpejczycy będą rywalizowali na trasach ośrodka PKL Mosorny Groń w Zawoi. Po raz pierwszy tej zimy Zawoja będzie areną zmagań zawodów rozgrywanych w ramach Programu PolSKI Mistrz.
( 20 Lutego 2020)
Puchar Europy FIS: wielkie widowisko w Białce Tatrzańskiej
(żródło: J.Będkowski)

 Zakończyła się 17. Edycja Garmin Winter Sports Festival. W ramach wydarzenia ro-zegrane zostały narciarskie i snowboardowe zawody Pucharu Europy FIS w konku-rencji Big Air. W rywalizacji narciarzy najlepsi byli Dmitrii Mulendeev i Lena Prusa-kova z Rosji. Motiejus Morauskas z Litwy i reprezentantka Polski Katarzyna Rusin triumfowali w rywalizacji snowboardzistów. Dawid Godziek stanął na najwyższym stopniu podium w niezwykle widowiskowych zawodach rowerowego FMB World Tour.   W galerii fotoreportaż
( 15 Lutego 2020)
AZS Winter Cup 2020 Szczawnica.
(żródło: AZS Winter Cup)

 Kolejne eliminacje AZS Winter Cup zostały rozegrane 14 lutego br w Szczawnicy. Tym razem Katarzyna "Ostra" Ostrowska i Dominik Białobrzycki wygrywają slalom gigant  a Adam Chrapek i Iwona Kohut zwyciężają w slalomie. Kolejne   zaległe I eliminacje zostały zaplanowane na 21 lutego a zawodnicy będą gościć na Harendzie w Zakopanem.  
( 14 Lutego 2020)
Snowboardzista Kristian Salac z Czech i narciarz Dmitrii Mulendeev z Rosji najlepsi w kwalifikacjach Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej.
(żródło: J.Będkowski)

W piątek, 14 lutego, w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrane zosta-ły kwalifikacje Pucharu Europy FIS odbywającego się w ramach Garmin Winter Sports Festival 2020. Sobotnią rywalizację zawodników o najwyższe miejsca na podium śledzić będzie można na żywo na stronie wsfest.pl
( 14 Lutego 2020)
IX Puchar Misia Stramusia
(żródło: )

 Już w najbliższą sobotę, 15 lutego 2020 r., w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL odbędzie się IX Puchar Misia Stramusia, jedna z największych imprez zimowych dla dzieci w Polsce. Wszyscy młodzi narciarze i snowboardziści będą mieli szansę wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, wśród których są min. 7-dniowy pobyt oraz 6-dniowy SKIPASS dla dziecka i rodzica w Hotelu GRAUER BÄR**** w Innsbrucku w Austrii, weekendowy pobyt HB dla rodziny 2+2 w Resort&SPA Nosalowy Dwór Zakopane, narty Salomon S/Force, narty Atomic Redster z wiązaniami, czy całoroczny skipass do CSN Nosal na sezon 2020/2021.
( 13 Lutego 2020)
MPP w Szczawnicy: slalom na Palenicy
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Drugiego dnia rywalizacji w Młodzieżowym Pucharze Polski w Szczawnicy narciarze alpejscy walczyli o medale w slalomie. Tego dnia złote krążki w zawodach rozgrywanych w ośrodku PKL Palenica zdobyli reprezentanci czterech różnych klubów: AZS Zakopane, KS Frajda Zakopane, KS Beskidy Bielsko-Biała oraz Team MB Szczyrk. 
( 10 Lutego 2020)
MPP w Szczawnicy: Na Palenicy walczono w slalomie gigancie.
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę na trasie ośrodka PKL Palenica rozpoczęto rywalizację w czwartej edycji Młodzieżowego Puchar Polski w narciarstwie alpejskim. Tego juniorzy młodsi oraz młodzicy walczyli o medale w slalomie gigancie. 
( 9 Lutego 2020)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020