𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐳𝐚𝐤𝐨ń𝐜𝐳𝐲ł𝐚 𝐬𝐞𝐳𝐨𝐧 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Nasza alpejka po pierwszym przejeździe slalomu giganta w Saalbach zajmowała 14. miejsce ze stratą 2,70 sekundy do prowadzającej Federiki Brignone. W finałowej odsłonie jechała bardzo dobrze, ale niestety w połowie przejazdu wypadła z trasy i nie ukończyła zawodów . Maryna w klasyfikacji gigantowej Pucharu Świata została sklasyfikowana na 23. pozycji, a Magdalena Łuczak na 33.  Dziękujemy dziewczyny za wiele emocji, których nam dostarczyłyście i już nie możemy się doczekać kolejnego sezonu 2024/2025
( 17 Marca 2024)
Natasza Kamińska z podwójnym zwycięstwem w finale Młodzieżowego Pucharu Polski na Kasprowym Wierchu
(żródło: PolSKI Mistrz)

Finałowa, piąta edycja Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz w sezonie 2023/2024 zagościła na Kasprowym Wierchu (12-13 marca). Tym razem alpejczycy walczyli nie tylko o punkty do klasyfikacji generalnej, ale także o medale mistrzostw Polski Młodzików. Bezkonkurencyjna w ciągu dwóch dni była Natasza Kamińska, która zwyciężyła w slalomie i slalomie gigancie. Najlepszym klubem ponownie okazał się KS SportUp, którego reprezentanci wywalczyli łącznie pięć medali. W klasyfikacji generalnej całego cyklu MPP pierwsze miejsca zajęli Natasza Kamińska, Kosma Szafrański, Gabriela Gaczorek i Maksymilian Sowa.
( 15 Marca 2024)
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐳 𝐩𝐞𝐰𝐧𝐲𝐦 𝐚𝐰𝐚𝐧𝐬𝐞𝐦 𝐝𝐨 𝐟𝐢𝐧𝐚łó𝐰 𝐚𝐥𝐩𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚

Nasza alpejka ósmy raz w sezonie zameldowała się w czołowej „30” Pucharu Świata w slalomie gigancie. Tym razem zajęła 26. miejsce w Äre , tracąc 4,07 sekundy do pierwszej Federiki Brignone . Maryna utrzymała 22. pozycję w klasyfikacji gigantowej i jest już pewna awansu do finału Pucharu Świata w slalomie gigancie, który odbędzie się 17 marca w Saalbach.
( 10 Marca 2024)
Chyla i Sanetra z dwoma złotami AMP w narciarstwie alpejskim w Zakopanem
(żródło: Media AZS fot M. Szypliński)

Maja Chyla (UJ Kraków) i Bartłomiej Sanetra (AWF Katowice) to duet, który zgarnął dublet podczas Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim w Zakopanem. W klasyfikacji drużynowej uczelni zwyciężyły studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
( 8 Marca 2024)
Zjeżdżali telmarkiem z Jankulakowskiego Wierchu
(żródło: MZ Mat Prasowe)

Już po raz siódmy klub SN PTT 1907 Zakopane zorganizował VII BGK Zawody Telemarkowe. Rywalizowano na Kotelnicy Białczańskiej na trasie z Jankulakowskiego Wierchu.  W galerii fotoreportaż
( 7 Marca 2024)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim
(żródło: M. Zamoyski UM Nowy Targ)

4 marca 2024 na stoku narciarskim RUSIŃ-SKI w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 1, Nr 3, Nr 4, Nr 5 i Nr 6 z terenu Miasta Nowy Targ. Reprezentanci pięciu nowotarskich podstawówek rywalizowali na trasie slalomu w pięknym słońcu.
( 6 Marca 2024)
Podium Jana Łodzińskiego i najlepszy wynik w karierze Anieli Sawickiej

Choć za oknem zimy brak, to nasi narciarze alpejscy z sukcesami walczą na arenie międzynarodowej.  Udany start w zawodach CIT w Hinterreit zaliczył Jan Łodziński, który był drugi w slalomie gigancie. Najlepszy wynik w karierze zanotowała Aniela Sawicka (32.40 FIS-pkt), która zajęła szóste miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Juniorów w slalomie.
( 5 Marca 2024)
Znamy medalistów mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w narciarstwie alpejskim

Dzień po zakończeniu historycznego Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim na trasie nr 2A w ośrodku Jaworzyna Krynicka pojawili się narciarze alpejscy, który walczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.
AZS Winter Cup. Po czerwonej trasie do wygranej.
(żródło: Pasja AZS)

Chociaż warunki pogodowe na to nie wskazują, to uczestnicy AZS Winter Cup nie składają broni, a raczej nart. Wisienką na torcie Akademickiego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim były zmagania w slalomie równoległym i team event.
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝗚ą𝘀𝗶𝗲𝗻𝗶𝗰𝗮-𝗗𝗮𝗻𝗶𝗲𝗹 po raz drugi z 𝗽𝘂𝗻𝗸𝘁𝗮𝗺𝗶 𝗣𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿𝘂 Ś𝘄𝗶𝗮𝘁𝗮 𝐰 𝐊𝐯𝐢𝐭𝐟𝐣𝐞𝐥𝐥

Polka zajęła 28. miejsce w supergigancie tracąc 3.57 sekundy do zwyciężczyni. Dla naszej reprezentantki to czwarte zawody w tej konkurencji w tym sezonie ukończone zdobyciem punktów. Wygrała reprezentantka Włoch - Federica Brignone , która zakończyła swój przejazd z czasem 1:37.30 . Swoje przejazdy ukończyło 37 zawodniczek
( 3 Marca 2024)
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐳 𝐤𝐨𝐥𝐞𝐣𝐧𝐲𝐦𝐢 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 𝐰 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫𝐠𝐢𝐠𝐚𝐧𝐜𝐢𝐞

Nasza reprezentantka po dobrym przejeździe zajęła 24. miejsce w pierwszym supergigancie Pucharu Świata w norweskim Kvitfjell. Do pierwszej Lary Gut-Behrami straciła 2,01 sekundy. Dla Maryny są to trzecie pucharowe punkty w tej konkurencji w tym sezonie
( 2 Marca 2024)
AZS Winter Cup 2024 zakończony.

11 marca na Harendzie przeprowadzono finały tegorocznego AZS Winter Cup. W slalomie i gigancie  wśród  kobiet triumfowała Maja Chyla wśród mężczyzn w slalomie  pierwsze miejsce zajął Juliusz Mitan a w gigancie  Stanisław Hejmo. Klasyfikacje generalną wygrali  w obu dyscyplinach Maja Chyla, w slalomie  Juliusz Mitan a w gigancie Stanisław Hejmo.  4 marca na Harendzie zostaną rozegrane slalom równoległy i Team Event
( 1 Marca 2024)
𝐊𝐨𝐦𝐨𝐫𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 𝐢 𝐒𝐚𝐫𝐳𝐲ń𝐬𝐤𝐢 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐉𝐮𝐧𝐢𝐨𝐫ó𝐰 𝐰 𝐬𝐥𝐚𝐥𝐨𝐦𝐢𝐞

Tuż po historycznym Pucharze Świata w snowboardzie trasa 2A w ośrodku Jaworzyna Krynicka przyjęła narciarzy alpejskich . W środę najlepsi Juniorzy w kraju rywalizowali o medale mistrzostw Polski w slalomie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych
10 edycja SLALOM MARATON ZAKOPANE 2024 na Kasprowym Wierchu
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

Fundacja HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane były organizatorami 10, jubileuszowej edycji charytatywnego maratonu slalomu, który odbył się w niedzielę 25.02.2024 r. na Kasprowym Wierchu. Celem imprezy było wsparcie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zawody Honorowym Patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda i właśnie Prezydent był pierwszym zawodnikiem SLALOM MARATON Zakopane 2024   W galerii fotoreportaż
( 27 Lutego 2024)
V eliminacje AZS WINTER CUP wygrywaja Maja Chyla i Juliusz Mitan.
(żródło: AZS Winter Cup)

W piątych eliminacjach tegorocznego AZS Winter Cup, rozgranych  23 lutego w Czarnej Górze - Grapa Ski podwójny triumf odnieśli Maja Chyla i Juliusz Mitan. Finałowe zawody zostaną rozegrane  1 marca na Kasprowym Wierchu.