Wojtasik, Kania, Czyszczoń i Śliwka ze złotymi medalami łyżwiarskich mistrzostw Polski w wieloboju i wieloboju
(żródło: PZŁS)

W Tomaszowie Mazowieckim zakończyły się łyżwiarskie mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Tu przed startem mistrzostw świata w Inzell złote medale wywalczyli Iga Wojtasik i Marek Kania w rywalizacji sprinterskiej oraz Magdalena Czyszczoń i Mateusz Śliwka w rywalizacji wielobojowej.
( 1 Marca 2024)
Panczeniści z klubu SN PTT 1907 Zakopane z dwoma srebrami Akademickich Mistrzostw Świata FISU
(żródło: SNPTT 1907 Zakopane)

Trójka zawodników KS SN PTT 1907 Zakopane reprezentowała Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata FISU, które w dniach 22-25 lutego odbyły się w norweskim Hamar. Dwójka z nich – Maksymilian Rzepka i Magdalena Smędzik, z czempionatu wraca ze srebrnymi medalami w konkurencjach drużynowych!
( 28 Lutego 2024)
Wielkie sukcesy polskich łyżwiarzy szybkich na akademickich mistrzostwach świata. "To jest cudowna młodzież z marzeniami"
(żródło: Media AZS)

Dziewięć medali zdobyli polscy łyżwiarze szybcy podczas akademickich mistrzostw świata, które odbyły się w norweskim Hamar. W poniedziałek panczeniści wrócili do Polski, a po wylądowaniu w Warszawie spotkali się w rektoracie Uniwersytetu Warszawskiego z prezesem Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzym Nowakiem.
( 27 Lutego 2024)
Srebro polskiej sztafety mieszanej na koniec AMŚ w Hamar!
(żródło: Pasja AZS.pl )

Polska reprezentacja po raz kolejny pokazała moc na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar! Na zakończenie imprezy w Norwegii drudzy w konkurencji sztafet mieszanych byli Magdalena Smędzik i Maksymilian Rzepka, zdobywając tym samym dla Akademickiej Reprezentacji Polski dziewiąty medal AMŚ!
( 25 Lutego 2024)
Pięć medali Polaków w sobotę na AMŚ w Hamar! Drugie złoto Kani!
(żródło: AZS)

Worek z medalami Polaków na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar zapełnia się na dobre. W sobotę najlepszy na 500 metrów był Marek Kania, srebro i brąz na tym dystansie wśród pań wywalczyły Iga Wojtasik i Martyna Baran, a na podium znalazły się także drużyny kobiet i mężczyzn. Tym samym Akademicka Reprezentacja Polski zdobyła już w Norwegii aż osiem krążków!
( 24 Lutego 2024)
Polscy panczeniści z kilkoma szansami na medale AMŚ w Hamar

Wielkie nadzieje na medale Akademickich Mistrzostw Świata w Hamar mają polscy panczeniści. Nasi łyżwiarze szybcy z długiego toru z Markiem Kanią i Igą Wojtasik na czele zapewniają, że do startów w Norwegii podchodzą bardzo poważnie. – Mamy silną reprezentację z doświadczeniem na AMŚ. Wierzę, że wszyscy pokażą się z jak najlepszej strony – liczy Dariusz Stanuch, opiekun Akademickiej Reprezentacji Polski.
( 21 Lutego 2024)
Zakopiańskie łyżwiarki z workiem medali Mistrzostw Polski Juniorów

Z siedmioma medalami wracają zakopiańskie panczenistki z rozegranych w miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostw Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Sześć z nich wywalczyła 19-letnia reprezentantka SN PTT 1907 Zakopane Liwia Kubin - zdobywając cztery złota w klasyfikacji wielobojowej, na 3000 m, na 1000 m oraz w masstarcie, a także srebro na 1500 m i brąz na 500 m.
Brąz Polek w sprincie drużynowym na otwarcie MŚ w Calgary!

Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym kobiet w pierwszym dniu mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. Na piątej lokacie wśród mężczyzn w tej konkurencji uplasowali się Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek.
( 16 Lutego 2024)
PŚ łyżwiarstwo szybkie - w Quebecu podia dla Polaków, w tym dla absolwentów zakopiańskiej SMS

Absolwentki zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Andżelika Wójcik oraz Iga Wojtasik wraz z Karoliną Bosiek zdobyły srebrny medal w sprincie drużynowym podczas zakończonych w niedzielę zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebecu. Na najwyższym stopniu podium stanęli Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek. Tu przypomnę, że w naszej "Kuźni Mistrzów" uczył się Piotr Michalski.
( 5 Lutego 2024)
Srebro Polek w sprincie drużynowym w finale PŚ w Quebecu! Kania czwarty na 500 metrów.

Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek wywalczyły w sobotę srebrne medale w sprincie drużynowym podczas finału Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebecu. Dzięki wysokiej lokacie w Kanadzie biało-czerwone utrzymały drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Na 500 metrów mężczyzn czwarty był Marek Kania, zaś na szóstej pozycji uplasował się Piotr Michalski.
( 4 Lutego 2024)
Polki trzecie w klasyfikacji generalnej w biegu drużynowym. Podsumowanie Pucharu Świata.

Polki w składzie Olga Piotrowska, Natalia Jabrzyk i Magdalena Czyszczoń zajęły czwarte miejsce w biegu drużynowym podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. Dzięki niezłemu występowi w USA nasze panczenistki uplasowały się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu. Siódmy na dystansie 500 metrów był z kolei Marek Kania, a ósmą lokatę w pierwszej, piątkowej rywalizacji na 1000 metrów zajął Damian Żurek.
( 29 Stycznia 2024)
Niesamowite emocje i rekordowa ilość zawodników w PGE Pucharze Polski

Niesamowite emocje i rekordowa ilość zawodników wzięła udział w czwartej edycji PGE Pucharu Polski w aktualnym sezonie w Tomaszowie Mazowieckim. Ponad 140 zawodniczek i zawodników na samym starcie 500 metrów.
( 23 Stycznia 2024)
Fantastyczny koniec łyżwiarskich mistrzostw Europy!

Trzeci dzień i trzeci medal polskich łyżwiarzy szybkich na mistrzostwach Europy w Heerenveen! Biało-czerwoni zakończyli europejski czempionat brązowym medalem Marka Kani na dystansie 500 metrów. – Spełniłem swoje kolejne sportowe marzenie, to fantastyczna sprawa – cieszył się 24-letni reprezentant Polski.
( 8 Stycznia 2024)
Polacy Mistrzami Europy w sprincie drużynowym

To był kolejny świetny dzień polskich łyżwiarzy szybkich na mistrzostwach Europy w Heerenveen. Po piątkowym srebrnym medalu w sprincie drużynowym kobiet, w sobotę, w tej samej konkurencji mężczyzn, złoty medal wywalczyli Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek!
( 6 Stycznia 2024)
Świetny początek reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy

Świetny początek reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Już w pierwszej konkurencji, drużynowym sprincie kobiet, Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek wywalczyły srebrny medal. Impreza na legendarnym holenderskim torze Thialf zakończy się w niedzielę.
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni