Zawody w Niepołomicach
(żródło: UG Poronin)

"W 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości reprezentacja Sekcji Jiu Jitsu Podhale działającej m.in. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Ju-Jitsu o Puchar Burmistrza Niepołomic.
( 19 Listopada 2018)
Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zębie

1 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zębie, odbył się turniej szkół w piłce nożnej z Gminy Poronin. To już 19 edycja zawodów o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zębie.    Wygrała SP Stasikówka przed SP Murzasichle, a na trzecim miejscu sklasyfikowana została drużyna SP Poronin.
( 16 Października 2018)
Igrzyska Sołeckie za nami!

22 lipca 2018 r. podczas 44 Poroniańskiego Lata na terenie GOK-u w Poroninie odbyły się „Igrzyska Sołeckie”, w których wzięło udział sześć reprezentacji: z Bustryku, Małego Cichego, Stasikówki, Suchego, Poronina i Zębu.. Rywalizacji drużyn przyglądali się między innymi Bronisław Stoch – Wójt Gminy Poronin, Andrzej Buńda – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie i Janusz Bik – Przewodniczący Rady Gminy Padew Narodowa.
( 23 Lipca 2018)
Bieg Sztafetowy im. Bronisława Czecha Nowe Bystre 2018

W dniu 11 czerwca 2018 r. w Nowem Bystrem odbył się XXIII Bieg Sztafetowy imienia Bronisława Czecha – zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nowem Bystrem i Urząd Gminy w Poroninie. Tegoroczny bieg wpisuje się w Gminne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na starcie stanęli uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych Gminy Poronin. Sztafety szkół podstawowych składały się z 10 zawodników (5 dziewcząt i 5 chłopców), z klas 7 SP i młodszych. W sztafetach gimnazjalnych (klasy 2 i 3) startowało 8 zawodników (4 dziewczęta i 4 chłopców).  Do biegu zgłosiło się 6 drużyn z oddziałów gimnazjalnych i 7 drużyn ze szkół podstawowych.  Łącznie startowało 116 zawodników.
( 21 Czerwca 2018)
Dziewczęta z Nowego Bystrego drugie w rejonie w piłce ręcznej
(żródło: M.Dyląg)

Dziewczęta w składzie: Natalia Jarosz, Weronika Bednarz, Karolina Skorusa, Natalia Skorusa, Agnieszka Nędza, Anna Klepacz, Ula Michaniak, Gabrysia Staszel, Dominika Gewont, Gabrysia Bobak, Julia Mateja, Julia Staszel wywalczyły świetne 2 miejsce w mistrzostwach okręgu w piłce ręcznej. Zawody odbyły się w Sułkowicach gdzie spotkały się 4 najlepsze drużyny z powiatów: nowotarskiego, myślenickiego, suskiego oraz tatrzańskiego.
( 26 Kwietnia 2018)
Gminny Turniej Sportowy klas I-III

W tym roku 6 marca w SP w Poroninie, odbył się już po raz dziesiąty Gminny Turniej Sportowy klas I-III o puchar Wójta Gminy Poronin.  W zawodach rywalizowali uczniowie z pięciu szkół podstawowych, w składzie piętnastoosobowej drużyny. Łączna punktacja w przeprowadzonych konkurencjach wyłoniła zwycięską drużynę.
( 20 Marca 2018)
Puchar Wójta Gminy Poronin w Slalomie Gigancie w Suchem

6 marca 2018 r. odbyły się na Stacji Narciarskiej Suche Zawody w Slalomie Gigancie o Puchar Wójta Gminy Poronin, w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zimowe zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród narciarzy. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 116 zawodników ze Szkół Gminy Poronin. Zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali medale, puchary i dyplomy. Dla wszystkich uczestników zawodów został przygotowany poczęstunek. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok!
( 12 Marca 2018)
Strażacy z Zębu bezkonkurencyjni

rużyna strażaków OSP Ząb wygrała we wszystkich kategoriach w 6. Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie w Niedzicy.
( 13 Lutego 2018)
Zapraszamy na Trasy biegowe!

Po ostatnich opadach śniegu po raz kolejny Trasy Biegowe w Poroninie zostały przygotowane. Trasy zlokalizowane są w Poroninie na pięknie położonej Roli Malacińskiej przy ulicy Za Torem. Z trasy o łącznej długości 5 km można korzysta bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów nart biegowych do aktywnego wypoczynku na naszych trasach biegowych.
Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach!
(żródło: A.Karczewska PZN fot PM)

Kamil Stoch w pięknym stylu wywalczył srebrnym medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, które rozegrane zostały w niemieckim Oberstdorfie. Polak po raz kolejny zapisał się w historii skoków narciarskich i do swojej bogatej kariery dołożył dzisiaj tytuł wicemistrza świata w lotach narciarskich. Tytuł mistrzowski zdobył Norweg Daniel Andre Tande, który wyprzedził Stocha o 13,3 punktu. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Richard Freitag.
( 20 Stycznia 2018)
Kamil Stoch Sportowcem Roku 2017!
(żródło: A.Karczewska PZN)

To był znakomity dzień dla naszych skoczków narciarskich, którzy oprócz sukcesów w zawodach zostali nagrodzeni na Gali Mistrzów Sportu 2017. Sportowcem Roku 2017 w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego został wybrany Kamil Stoch, który w sobotni wieczór triumfował również w 66. Turnieju Czterech Skoczni. W najlepszej "10" w tej kategorii znalazł się również Piotr Żyła, który uplasował się na dziewiątym miejscu. Polscy skoczkowie zwyciężyli w kategorii Drużyna Roku. Natomiast Stefan Horngacher został wybrany Trenerem Roku.
( 11 Stycznia 2018)
TCS w Bischofshofen: Kamil Stoch najlepszy!

Kamil Stoch zapisał kolejną piękną kartę w swojej karierze. Podopieczny Stefana Horngachera w pięknym stylu zwyciężył w finałowym konkursie 66. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i tym samym przypieczętował swój triumf w tym prestiżowym turnieju. Dwukrotny mistrz olimpijski nie tylko obronił dzisiaj tytuł wywalczony przed rokiem, ale również jako drugi skoczek w historii, po Svenie Hannawaldzie, triumfował w jednym sezonie we wszystkich czterech konkursach turnieju. Kamil Stoch po fenomenalnym występie w 66. Turnieju Czterech Skoczni został dzisiaj również liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
( 6 Stycznia 2018)
TCS w Innsbrucku: Trzeci triumf Kamila Stocha!

Kamil Stoch po raz kolejny w pięknym stylu zwyciężył w zawodach Pucharu Świata, wygrywając trzeci z rzędu konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni. Dwukrotny mistrz olimpijski był bezkonkurencyjny tego dnia na skoczni Bergisel w Innsbrucku i po skoku finałowym na odległość 128,5 metra pewnie pokonał drugiego Norwega Daniela Andre Tandego o prawie 15 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Andreas Wellinger.
( 4 Stycznia 2018)
TCS w Oberstdorfie: Historyczny konkurs Polaków!
(żródło: A. Karczewska PZN fot PM)

To był fenomenalny konkurs w wykonaniu polskich skoczków, którzy zdominowali rywalizację w Oberstdorfie. Kamil Stoch pewnie zwyciężył w zawodach inaugurujących 66. Turniej Czterech Skoczni. Polak o 4,2 punktu pokonał reprezentanta gospodarzy Richarda Freitaga i tym samym jako pierwszy polski skoczek odniósł triumf w Oberstdorfie podczas Turnieju Czterech Skoczni. Te zawody były historyczne również dla Dawida Kubackiego, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium Pucharu Świata, zajmując dzisiaj trzecie miejsce.
( 30 Grudnia 2017)
Trasy biegowe już działają!

Miło nam poinformować, że nasze trasy biegowe są od dnia dzisiejszego przygotowane. Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów nart biegowych do bezpłatnego korzystania z 5 km tras!