PFR, Grupa PKL i PZN programem PolSKI Mistrz wspierają młodych narciarzy i snowboardzistów.
(żródło: A.Karczewska PZN)

Grupa PKL, której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR), zawarła umowę współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim (PZN). Porozumienie podpisane z PZN przez PFR i Grupę PKL zainicjowało strategiczny program PolSKI Mistrz wspierający rozwój narciarstwa i snowboardu zjazdowego w Polsce.
( 25 Stycznia 2020)
MPP w Kluszkowcach: Dwukrotnie walczyli w slalomie gigancie

Drugiego dnia Młodzieżowego Pucharu Polski w Kluszkowcach alpejczycy rywalizowali dwa razy o medale w slalomie gigancie. Tego dnia bezkonkurencyjni okazali się Stanisław Sarzyński wśród Młodzików oraz Joanna Książek w kategorii Juniorka Młodsza, którzy dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium. W galerii fotorelacja
( 14 Stycznia 2020)
Słoneczne zawody w Kluszkowcach, hat trick Joanny Książek

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zmaganiom alpejczyków w trzeciej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbywa się w ramach programu PolSKI Mistrz. Początkowo uczestnicy mieli rywalizować na Palenicy w Szczawnicy, ale ze względu na warunki atmosferyczne, zawody przeniesiono do stacji Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Organizatorem zawodów był Warszawski Klub Narciarski.   W galerii fotoreportaż
( 13 Stycznia 2020)
AZS Winter Cup Kluszkowce
(żródło: wintercup.pl)

10 stycznia w Kluszkowcach  rozegrane zostały pierwsze zawody tegorocznego cyklu AZS Winter Cup.  Wśród pan zarówno w gigancie jak i w slalomie triumfowała Katarzyna Wąsek a wśród panów w gigancie najlepszy był Paweł Jaksina  a w slalomie Adam Chrapek
( 10 Stycznia 2020)
Alpejczycy rywalizowali na Jaworzynie Krynickiej

W sobotę na trasie narciarskiej nr 2 na Jaworzynie Krynickiej rozpoczęliśmy rywalizację w II edycji Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Tego dnia uczestnicy walczyli o medale w slalomie gigancie.
( 5 Stycznia 2020)
MPP w Suchem: Trzy medale dla Teamu MB ze Szczyrku

Po raz drugi tej zimy zawodnicy w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim rywalizowali w slalomie. Tego dnia najwięcej medali zdobyli reprezentanci klubu Team MB Szczyrk, którzy zgarnęli trzy krążki.    W galerii fotoreportaż
( 21 Grudnia 2019)
Alpejczycy zainaugurowali Młodzieżowy Puchar Polski

W czwartek, 19 grudnia 2019 roku zainaugurowaliśmy rywalizację w Młodzieżowym Pucharze Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwsze tej zimy zawody odbyły się na stoku ośrodka narciarskiego w Suchem. Tego dnia najwięcej medali w slalomie wywalczyli reprezentanci klubów Team MB Szczyrk oraz WKN Warszawa, którzy zgarnęli po trzy krążki.    W galerii fotoreportaż
( 19 Grudnia 2019)
Zawody No Limit Kasprowy zakończone!

IV. edycja zawodów No Limit Kasprowy – slalomu giganta z elementami supergiganta w Kotle Goryczkowym już za nami. W sobotniej rywalizacji udział wzięło 253 zawodników, wśród których znaleźli się zarówno zawodowi narciarze, jak i amatorzy, snowboardziści, a także niepełnosprawni zawodnicy w kategorii monoski. Najlepszy wynik uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, pokonując trasę w ciągu 1 minuty, 48 sekund i 78 setnych.   W galerii fotoreportaż
( 25 Marca 2019)
Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych 2019 w narciarstwie alpejskim
(żródło: M.Tlałka Długosz )

22.03.2019r. w  stacji narciarskiej Małe Ciche Ski odbyły się Małopolskie Narciarskie Zawody Olimpiad Specjalnych 2019. Na bardzo dobrze przygotowanej trasie i przy pięknej pogodzie wystartowało  22 zawodników z Zakopanego, Kościeliska, Nowego Targu i Krakowa. Narciarze rywalizowali w slalomie i w gigancie. Walka o medale była bardzo zacięta, a impreza udana.
MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW PZN - FINAŁ GS i SL - PALENICA

Ponad 100 zawodników wystartowało w Finale Mistrzostw Polski Amatorów PZN w slalomie gigancie. Na doskonale przygotowanej trasie sportowej w stacji narciarskiej Palenica walczyli o prym najlepszego "amatora GS" w jedenastu grupach wiekowych. Wśród Pań najlepszy czas wykręciła jadąca w najmłodszej grupie Katarzyna Pic wyprzedzając Klaudie Górecką i Annę Nowak. Wśród Panów bezkonkurencyjny był Jakub Wyporek, który o 16 setnych wyprzedził Adama Krawczyka. Trzeci czas zawodów uzyskał Grzegorz Majcher. Najlepsi na zakończeniu otrzymali nagrody, dyplomy i medale oraz najcenniejsze puchary Mistrzów Polski Amatorów PZN w slalomie gigancie.
( 22 Marca 2019)
PE w Folgarii: 11. miejsce Maryny Gąsienicy-Daniel

We włoskiej miejscowości Folgaria odbywa się finał alpejskiego Pucharu Europy. W zawodach tych wystartowały dwie nasze reprezentantki. Kolejne pucharowe punkty wywalczyła Maryna Gąsienica-Daniel, która rywalizację w slalomie gigancie ukończyła na 11. miejsce. Zwycięstwo odniosła Austriaczka Julia Scheib.
( 16 Marca 2019)
Maryna Gąsienica-Daniel z najlepszym wynikiem w Super G!

Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się tuż za podium w alpejskim Pucharze Europy w supergigancie, który rozgrywany był we włoskiej miejscowości Sella Nevea. Czwarte miejsce to najlepszy w karierze wynik podopiecznej Marcina Orłowskiego w tej konkurencji. Zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy Roberta Melesi. Na drugim stopniu podium stanęła Nowozelandka Alice Robinson, a trzecia była Austriaczka Michaela Heider.
( 12 Marca 2019)
II zawody telemarkowe SNPTT

W Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały II Zawody Telemarkowe zorganizowane przez SNPTT 1907.  W galerii kilka fot z zawodów
( 2 Marca 2019)
PE w Jasnej: 13. miejsce M. Gąsienicy-Daniel

Trzy reprezentantki Polski wystartowały w sobotę w Pucharze Europy w slalomie gigancie, który rozegrany został w Jasnej na Słowacji. Po raz kolejny dobry rezultat osiągnęła Maryna Gąsienica-Daniel, która wywalczyła 13. miejsce. Zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy Petra Vlhova.
AMP 2019: genialny finał slalomu, tytuły mistrzowskie dla Stelmach i Szczepanika
(żródło: NTN)

Po fantastycznym finale rozegranym przy pięknej pogodzie, w obecności tłumu kibiców na mecie, Zofia Stelmach (AWF Kraków) i Antoni Szczepanik (AGH Kraków) wywalczyli tytuły mistrzowskie w slalomie. Ostatni dzień zmagań, podobnie jak w latach ubiegłych, był prawdziwą ucztą dla fanów narciarstwa alpejskiego.