Szanowni Państwo! W związku z decyzjami Rządu RP wprowadzającymi radykalne środki w walce z koronawirusem oraz działaniami podjętymi przez Miasto Zakopane podajemy najważniejsze informacje dla Mieszkańców i osób przebywających na terenie Zakopanego:
( 11 Marca 2020)
Tropem Wilczym - Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych w rekordowej obsadzie.
(żródło: MOSiR fot WAT-1)

Ponad 200 biegaczek i biegaczy z Polski Słowacji i Ukrainy wystartowało w tegorocznym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Wilczym Tropem. Zawody pod patronatem Burmistrza miasta Zakopane zostały zorganizowane przez MOSiR.     W galerii fotoreportaż.Wat1
( 2 Marca 2020)
VI Zakopiański Duathlon Zimowy wygrywają Anna Gąsienica Roj i Andrzej Pradziad.

Anna Gąsienica  Roj z Zakopanego i Andrzej Pradziad z Murzasichla wygrali VI Zakopiański Duathlon Zimowy. rozegrany na trasach biegowych zakopiańskiego COS. Rywalizacja została zorganizowana przez MOSiR Zakopane. W galerii fotoreportaż wat1
3 Mile Szymoszkowej Trójbieg MOSiR u za nami.
(żródło: MOSiR Zakopane)

37 kobiet i mężczyzn stanęło na starcie  tegorocznego Trójbiegu MOSiRu . Trzy Mile Szymoszkowej rozgrywane sś w formule biegu na nartach biegowych , ski turach oraz w biegu przełajowym.   W galerii fotoreprtaż
( 24 Lutego 2020)
XLIII w narciarstwie alpejskim Puchar Zakopanego dzieci i młodzieży finałowe zawody.

22 lutego br na Polanie Szymoszkowej rozegrane zostały finałowe zawody tegorocznego Pucharu Zakopanego dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim. Na starcie slalomu giganta staneęło ponad 130 dziewcząt i chłopców.  W galerii fotoreportaż
Najlepszy narciarz VII Pucharu Zakopanego wyłoniony
(żródło: A.Suchowian)

Ostatnia edycja VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim, zorganizowana przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, dobiegła końca. Na Polanie Szymoszkowej w znakomitych warunkach odbyły się najbardziej oczekiwane przez uczestników zawody w slalomie gigancie. Po rozegraniu dwóch serii – klasyfikacyjnej oraz finałowej, odbyła się dekoracja najlepszych zawodników zarówno czwartej edycji, jak i rankingu generalnego.
( 23 Lutego 2020)
XLIII Szkolna Liga Sportów Zimowych w łyżwiarstwie 4 edycja

20 lutego br rozegrana została 4 edycja XLIII SLSZ w łyżwiarstwie. Przeprowadzono również rywalizację sztafet.  Na starcie stanęło ponad 25 dziewcząt i chłopców oraz 34 sztafety. W galerii fotoreportaż
( 20 Lutego 2020)
Mistrzostwa powiatu tatrzańskiego w narciarstwie alpejskim.

19 lutego na Harendzie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego  w narciarstwie alpejskim. Na starcie stanęło ponad 150 dziewcząt i chłopców rywalizujących w ramach Igrzysk Dzieci ,  Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. W galerii fotoreportaż
( 19 Lutego 2020)
XLIII SLSZ w narciarstwie biegowym Mały Bieg Gąsieniców

Ponad 100 dziewcząt i chłopców wystartowało w Małym Biegu Gąsieniców rozegranym 17 lutego na trasach zakopiańskiego COS . Rywalizacja zaliczana była do punktacji XLIII Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w biegach narciarskich. W galerii fotoreportaż
( 17 Lutego 2020)
XXXVI Ogólnopolski Bieg Gąsieniców wygrywają Jadwiga Grynkiewicz i Marcin Węgrzyn.

Ponad 50 biegaczek i biegaczy wystartowało w XXXVI Ogólnopolskim Biegu Gąsieniców.  Uczestnicy rywalizowali na dystansie 5 km ( kobiety) i 10 km ( mężczyźni)  Najlepsze rezultaty uzyskali Jadwiga Grynkiewicz z czasem 18.09,23 oraz Marcin Wegrzyn z Nowego Targu ( 28.07,12) Zawody zostały rozegrane na trasach biegowych zakopiańskiego COS W galerii fotorportaż
XLIII SLSZ w łyżwiarstwie 3 edycja

13 lutego na torze lodowym zakopiańskiego COS rozegrana została 3 edycja tegorocznej Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w łyżwiarstwie.  W galerii fotoreportaż
Mistrzostwa Zakopanego w snowboardzie 2020

Ponad 50 dziewcząt i chłopców  wystartowało we wtorek w mistrzostwach Zakopanego w snowboardzie rozgranych na Harendzie.  Zawody zorganizowane prze MOSiR Zakopane były zaliczane do punktacji Licealiady Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci.  W galerii  kilka fot z zawodów.
( 11 Lutego 2020)
XLIII SLSZ Puchar Zakopanego dzieci i młodzieży na Kasprowym Wierchu.

Blisko 100 dziewcząt i chłopców  rywalizowało w 3 odsłonie Pucharu Zakopanego dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim / Tym razem młodych alpejczyków  gościł kultowy stok Kasprowego Wierchu. Slalom gigant zaliczany był równocześnie do punktacji XLIII Szkolnej Ligi Sportów Zimowych.  Uczestnikom towarzyszyła przepiękna aura, która dodatkowo uatrakcyjniła zawody.     W galerii fotoreportaż
( 9 Lutego 2020)
Pucharowe emocje na Kasprowym Wierchu

Uczestnicy 7. edycji Pucharu Zakopanego oraz 2. edycji Pucharu Zakopanego Dzieci - XLIII Ligii Szkolnej po raz kolejny w tym roku mieli szczęście do fantastycznej, słonecznej pogody i wyśmienitych warunków narciarskich. Dzięki tej aurze i wysokiej klasie startujących zawodników sobotnia rywalizacja na jednym z najsłynniejszych stoków w Polsce zamieniła się w pasjonujące widowisko sportowe.
Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim już 8 lutego na Kasprowym Wierchu

Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz gospodarz trzecich zawodów PKL Kasprowy Wierch zapraszają na 7. edycję Pucharu Zakopanego Amatorów oraz 2. Puchar Zakopanego Dzieci. Narciarze alpejscy tym razem będą rywalizować w slalomie gigancie.