PŚ w biegach: Znamy skład kadry na zawody w Asiago
(żródło: A. Kosman PZN)

W ten weekend we włoskim Asiago odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Tym razem zawodnicy będą rywalizowali w sprincie indywidualnym oraz drużynowym w stylu klasycznym. Trenerzy zdecydowali, że na zawody do Włoch pojedzie 10 naszych narciarzy: pięć biegaczek oraz pięciu biegaczy.
( 20 Grudnia 2013)
Nowy Targ .Nie masz biegówek? Wypożycz!
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Co prawda warunki śniegowe jeszcze nie pozwalają na użycie ratraku utrwalającego narciarskie trasy biegowe w okolicach lotniska, ale już teraz wybierając się tam nietrudno dostrzec charakterystyczne sylwetki narciarzy biegowych. Teraz, by spróbować wrażeń jakich doznaje na trasie Justyna Kowalczyk, nie trzeba nawet mieć własnych biegówek. Na nowotarskim lotnisku działa ich wypożyczalnia dla chętnych praktycznie w każdym wieku, a na stawiających pierwsze kroki czeka nie tylko sprzęt, ale i profesjonalna instruktor narciarstwa Katarzyna Maciążek.
( 18 Grudnia 2013)
Martyna Galewicz i Andrzej Pradziad najlepsi w Pucharze Kościeliska
(żródło: organizatorzy fot W. Styrczula)

Blisko 150 zawodników wzięło udział w  Pucharze Kościeliska zawodów zaliczanych do Pucharu Polski Amatorów PZN. Oprócz pięknej pogody dopisała wysoka frekwencja oraz świetna atmosfera..Wszystkim zawodnikom, kibicom i sponsorom serdecznie dziękujemy.  W galerii fotoreportaż W . Styrczuli z zawodów!!!!
( 16 Grudnia 2013)
Trzech Polaków w finałach sprintu w Davos!

W niedzielnych finałach Pucharu Świata w sprincie techniką dowolną w szwajcarskim Davos oglądaliśmy aż trzech reprezentantów Polski. Tym razem do ćwierćfinału awansowała nie tylko Justyna Kowalczyk, ale także Agnieszka Szymańczak oraz Maciej Staręga. Dla Agnieszki i Maćka były to pierwsze w tym sezonie pucharowe punkty. Najlepszymi sprinterami zostali dziś reprezentanci Norwegii: Marit Bjoergen i Anders Gloeersen.
( 15 Grudnia 2013)
Kowalczyk 11. w Davos, świetna postawa Sylwii Jaśkowiec!

Dwie Polki wywalczyły dzisiaj pucharowe punkty w biegu na 15 kilometrów techniką dowolną w Davos. Justyna Kowalczyk, mierząc się z trudną trasą i bólem piszczeli, wywalczyła jedenaste miejsce. Wysoką dyspozycję z ubiegłotygodniowej sztafety w Lillehammer potwierdziła Sylwia Jaśkowiec, zajmując dziś 24. miejsce, najlepsze w tym sezonie.
( 14 Grudnia 2013)
Justyna Kowalczyk triumfuje w Lillehammer!

Kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich na koncie Justyny Kowalczyk. Polska multimedalistka triumfowała dzisiaj w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną, wyprzedzając drugą Charlotte Kallę o 12,4 sekundy, a trzecią Therese Johaug aż o 25,8 sekundy. To był prawdziwy nokaut w wykonaniu Justyny Kowalczyk!
( 7 Grudnia 2013)
Justyna Kowalczyk na czwartym miejscu w Ruka Triple

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu na dochodzenie na 10 kilometrów techniką dowolną. Zawody i jednocześnie cały turniej Ruka Triple wygrała Norweżka Marit Bjoergen, a wraz z nią na podium stanęły Szwedka Charlotte Kalla i Norweżka Therese Johaug.
( 1 Grudnia 2013)
Justyna Kowalczyk znów najlepsza w Kuusamo!

Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną w Kuusamo. To już drugie zwycięstwo naszej zawodniczki w tegorocznym Pucharze Świata i zarazem setne podium! Polka umocniła się na pozycji liderki Ruka Triple. Punkty wywalczyła dziś także Paulina Maciuszek.
( 30 Listopada 2013)
Justyna Kowalczyk pokazała siłę w sprincie w Kuusamo
(żródło: A.Kosman PZN fot G. Mikuła PZN)

To była wspaniała inauguracja sezonu Pucharu Świata w wykonaniu Justyny Kowalczyk! Polka w znakomitym stylu zwyciężyła w sprincie techniką klasyczną w fińskim Kuusamo i obroniła żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Objęła również prowadzenie w Ruka Triple.
( 29 Listopada 2013)
Sylwia Jaśkowiec 21., Maciej Kreczmer 18. w Muonio

Dziś w fińskim Muonio biegacze rywalizowali techniką dowolną. Zawody na 10 km kobiet wygrała Rosjanka Irina Khazova. Najlepszą Polką okazała się Sylwia Jaśkowiec, która zajęła 21. miejsce. To nie był udany dzień dla Justyny Kowalczyk, która uplasowała się na 24. pozycji. Wśród panów triumfował Rosjanin Petr Sedov, a najlepszym naszym reprezentantem był Maciej Kreczmer (18. lokata).
( 17 Listopada 2013)
Kolejne zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Muonio

Nasza najlepsza biegaczka odnotowała dziś kolejne zwycięstwo w zawodach rozgrywanych w fińskim Muonio. Tym razem okazała się najlepsza w biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną, wyprzedzając drugą Rosjankę Yulię Tchekalevą o aż 21,6 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazła się Niemka Nicole Fessel.
Justyna Kowalczyk wygrywa sprint w Muonio!

Justyna Kowalczyk oraz Kazach Alexey Poltoranin okazali się najlepsi w pierwszych zawodach rozgrywanych w sezonie zimowym 2013/14 w fińskim Muonio. W czołowej trzydziestce sprintu techniką klasyczną znaleźli się także inni nasi reprezentanci: Agnieszka Szymańczak, Maciej Kreczmer i Maciej Staręga.
( 15 Listopada 2013)
Biegacze LKS Poroniec na zgrupowaniu w Zakopanem
(żródło: Cz. Fluder LKS Poroniec)

Zawodnicy LKS Poroniec Poronin : Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer  i Jan Antolec  trenują w Zakopanem pod okiem szkoleniowca  Tomasza Sobańskiego. Od 4 wrzesnia  biegacze będa przebywać na zgrupowaniu kadry A mix w Strbskim Plese na Słowacji
( 30 Sierpnia 2013)
Bieg Podhalański drugi po Biegu Piastów

Tegoroczny VII Bieg Podhalański im. bł. Jana Pawła II z liczbą 674 zawodników okazał się drugą największą tego typu imprezą narciarską w Polsce. Portal Skipol.pl opublikował właśnie swój ranking wg frekwencji i nowotarska impreza znalazła się co prawda na czwartym miejscu, ale trzy pierwsze lokaty to praktycznie jedna, trzydniowa impreza, o trzy dekady starszy, najsłynniejszy w kraju Bieg Piastów.
( 30 Maja 2013)
Bieg na Igrzyska" 2013 podsumowany na warszawskim Torwarze

Czwarta edycja programu "Bieg na Igrzyska" została dziś podsumowana w Centralnym Ośrodku Sportu na warszawskim Torwarze. W konferencji udział wzięła zdobywczyni Kryształowej Kuli w niedawno zakończonym sezonie 2012/13 Justyna Kowalczyk, patron tego programu.