GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU TATRZAŃSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
(żródło: MOSiR Zakopane)

Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu wygrały powiatowy etap rozgrywek piłki ręcznej i zagrają na etapie rejonowym 25 kwietnia 2016 w Dobczycach. Turniej został zorganizowany przez MOSiR Zakopane i odbył się w Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu W galerii fotoreportaż MOSiR z rozgrywek
( 7 Kwietnia 2016)
39 ZLS w biegach narciarskich- klasyfikacja końcowa

W ramach 39 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych organizowanej przez MOSiR Zakopane rozegrano 4 edycje zawodów,( pierwsza w ramach Małopolskiej Ligi Szkolnej ). W rywalizacji wzięło udział ponad 260 dziewcząt i chłopców z roczników 2000-2009 reprezentujących szkoły z całego Podhala.
( 6 Kwietnia 2016)
IMS GMINY ZAKOPANE W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 2016

Rozpoczęła się rywalizacja młodych szczypiornistek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej gminy Zakopane.  6 kwietnia w sali ZCE   turniej rozegrała I grupa.  Najlepsze okazały się  zawodniczki z SP nr 9, które przeszły do następnego etapu.  W galerii fotoreportaż MOSiR z rozgrywek
39 ZLS w skokach i kombinacji norweskiej klasyfikacja generalna.

Tegoroczna zima nie rozpieszczała ani organizatorów ani zawodników bowiem w ramach 39 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w skokach i kombinacji norweskiej udało się przeprowadzić  zaledwie dwa konkursy skoków i jeden w kombinacji.  Łącznie zostało sklasyfikowanych 14 skoczkiń i skoczków a w kombinacji norweskiej 24 dwuboistów.  Uczestnicy rywalizacji organizowanej przez MOSiR Zakopane reprezentowali 6 klubów sportowych
( 5 Kwietnia 2016)
GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ GMINY ZAKOPANE W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

5 kwietnia 2016 r w hali sportowej  Zakopiańskiego Centrum Edukacji rozegrano turniej piłki ręcznej dziewcząt   w ramach gimnazjady.   Wygrały szczypiornistki z Gimnazjum nr 1 i będa reprezentować Zakopane  na etapie powiatowym, który odbędzie się 7 kwietnia 2016 w Białym Dunajcu.
XV Mistrzostwa Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej - klasy 3
(żródło: Hanna Kardaś Wicher)

Kolejny z serii turniejów dla szkół podstawowych w ramach XV Mistrzostw Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej 12 marca rozegrali młodzi piłkarze klas trzecich. Tym razem w Zakopiańskim Centrum Edukacji spotkały się reprezentacje z zakopiańskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 3, SP 4 i SP 5.
( 3 Kwietnia 2016)
III Zakopiański Bieg Wagarowicza
(żródło: MOSiR Zakopane fot własne i MOSIR)

Bieg na przywitanie wiosny to pomysł zakopiańskiego MOSiR na spędzienie Dnia Wagarowicza.W 3 edycji biegu wystartowało 127 uczestników, którzy rywalizowali na 3 km trasie poprowadzonej ulicami miasta. Zawody zaliczane są do punktacji Zakopianskiej Ligi Biegowej a każdy , który pokonał cały dystans zdobył 20 pkt do klasyfikacji Ligi. W galerii fotoreportaż z biegu
( 21 Marca 2016)
32 Ogólnopolski Bieg Gąsieniców.

Ponad  pięćdziesiąt kobiet i mężczyzn rywalizowało na trasach  zakopiańskiego COS w 32 Ogólnopolskim Biegu Gąsieniców. Najszybciej wśród kobiet trasę pokonała Patrycja Karciarz z Białego Dunajca a  wśród mężczyzn Maciej Popieluch z Nowego Sącza.  Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Zakopane.  W galerii fotoreportaż z biegu!!
( 19 Marca 2016)
XV Mistrzostwa Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej - klasy 2
(żródło: Hanna Kardaś Wicher/ J Wiercioch)

W ostatni weekend lutego rozegrano kolejny z serii turniejów dla szkół podstawowych w ramach XV Mistrzostw Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej. W sali Zakopiańskiego Centrum Edukacji zagrały klasy 2 z pięciu zakopiańskich szkół podstawowych SP 1, SP 2, SP 3, SP 4 i SP 5 systemem „każdy z każdym”.     W galerii fotoreportaż  z turnieju.
( 18 Marca 2016)
39 ZLS w biegach narciarskich - MIstrzostwa Powiatu tatrzańskiego w biegach narciarskich.

Ponad 100 dziewcząt i chłopców rywalizowało na trasach biegowych pod Średnią Krokwią w kolejnej edycji 39 ZLS w biegach narciarskich, Zawody zorganizowane przez MOSiR zakopane były równocześnie Mistrzostwami Powiatu Tatrzańskiego w tej dyscyplinie sportu. Uczestnicy zmagali się stylem klasycznym W galerii fotoreportaż MOSiR z zawodów!!
Mistrzostwa Przedszkolaków 2016 w slalomie gigancie.

Blisko 30 dziewczynek i chłopców z roczników 2011-2009 rywalizowało w slalomie gigancie rozegranym w ramach Mistrzostw Przedszkolaków 2016 przy wyciągu Gigant pod Wielką Krokwią. Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Zakopane W galerii fotoreportaż MOSiR z zawodów
Tatrzańska Euroliga Biegowa Strbskie Pleso

14 medali  w tym 4 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe przywieźli reprezentanci Zakopane z  zawodów Tatrzańskiej Euroligi w biegach narciarskich, jakie rozegrane zostały w Strbskim Plesie na Słowacji.  W galerii fotoreportaż  MOSIR z zawodów.   Pełne wyniki tutaj w formacie pdf
XV Mistrzostwa Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej - klasy 1
(żródło: Hanna Kardaś Wicher / Janusz Wiercioch)

W lutym rozegrano pierwszy z serii turniejów dla szkół podstawowych w ramach XV Mistrzostw Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej. W sali Zakopiańskiego Centrum Edukacji zagrali najmłodsi piłkarze z klas 1 w trzech drużynach SP 2, SP 5 i Nadzieje Zakopanego systemem „każdy z każdym”.    W galerii fotoreportaż organizatora z turnieju
( 16 Marca 2016)
Wszyscy są zwycięzcami
(żródło: UM Zakopane)

W sobotę, 12 marca, odbyła się ceremonia zamknięcia IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016. Blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju przez cztery dni rywalizowało o medale w narciarstwie biegowym i zjazdowym, hokeju halowym, biegu na rakietach śnieżnych czy łyżwiarstwie szybkim.
( 15 Marca 2016)
3 trójbieg MOSiR 3 mile Szymoszkowej.

Biegacz Dariusz Ślaga i skiturystka  Sylwia Loley byli najszybsi w 3 trójbiegu MOSiR Zakopane 3 mile Szymoszkowej. Na starcie zawodów  stanęło 31 biegaczy narciarzy i skiturowców.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!