Polska Biega Zakopane 2015

249 biegaczek  i biegaczy wystartowało do 3 km biegu na terenie zakopiańskiego COS w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega.  Zakopiańska edycja została zorganizowana przez MOSiR.   W galerii fotoreportż MOSiR z biegu
( 26 Maja 2015)
Polska biega
(żródło: MOSiR Zakopane)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem zaprasza wszystkich chętnych na bieg w ramach akcji „Polska Biega 26 maja 2015 (wtorek) o godzinie 12.00 . Bieg na dystansie 3 kilometrów odbędzie się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem przy ulicy Bronisława Czecha. Zapisy od godziny 11.00 obok wejścia na stadion tartanowy. Wszyscy uczestnicy biegu, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem wezmą udział w losowaniu nagród. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapraszamy.
( 22 Maja 2015)
IX Memoriał Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym 2015

W sobotę 16 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zakopanem na Harendzie odbył się już po raz dziewiąty Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym. W galerii fotoreportaż H. Kardaś Wicher  z turnieju
( 19 Maja 2015)
Licealiada – piłka nożna chłopców
(żródło: fot MOSiR Zakopane)

Drużyna ZSB obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrza w piłce nożnej. Vice mistrzowski tytuł pozostał w ZSHT. Trzecie miejsce przypadło I LO. Licealiada 11 piłkarskich rozegrana została 18 maja na stadionie przy ul Orkana . Organizatorem rozgrywek był MOSiR Zakopane
Czwórbój LA komunikat

Informujemy  Państwa o zmianie godziny rozpoczęcia zawodów czwórbój lekkoatletyczny dla uczniów klas IV i V SP 19 i 21.05.2015 r. godz. 12:00 na stadionie COS Z-ne.
( 15 Maja 2015)
XX Letnia Liga Biegowa rozpoczęta

Wiosennymi biegami przełajowymi zainaugurowana została rywalizacja XX Letniej Ligi Biegowej. Na starcie na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem stanęło ponad 400 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych oraz 185 gimnazjalistek i gimazjalistów.  Zawody organizowane są przez MOSIR Zakopane.     W galerii fotoreportaż MOSiR z biegu!!!
( 12 Maja 2015)
Stypendia sportowe w Zakopanem przyznane.
(żródło: UM Zakopane)

8 maja br zarządzeniem burmistrza Zakopanego Leszka Dorul zostały przyznanae stypendia sportowe za osiągniete wyniki.
Turniej dwa ognie dziewcząt.

W sali sportowej SP nr 9 na Harendzie rozgrany został turniej 2 ognie dziewcząt. W rozgrywkach organizowanych przez MOSiR Zakopane oraz Sp nr 9 wzięło udział 9 reprezentacji szkól podstawowych terenu naszego powiatu . Wygrały dziewczęta z SP nr 1 w Zakopanem.
( 8 Maja 2015)
Uroczyste zakończenie 38 ZLS w narciarstwie alpejskim oraz łyżwiarstwie.

4 maja w sali obrad UM Zakopanem nastąpiło uroczyste zakończenie  38 ZLS w narciarstwie alpejskim oraz łyżwiarstwie. Podczas spotkania podsumowano rywalizację a takżze  wręczone zostały nagrody indywidualne  oraz dla szkół i klubów.   Liga organizowana była przez MOSiR Zakopane    W galerii fotoreportaż Sz. Zatorskiego z uroczystego podsumowania
( 5 Maja 2015)
Biegi przełajowe wiosna 2015

Sztafetowymi biegami przełajowymi szkół podstawowych oraz gimnajzów zainaugurowano rywalizację  zakopiańskich uczniów. Z kolei młodzież ze szkół średnich wystartowała w biegach indywidualnie. Organizatorem zawodów na Dolnej Równi Krupowej był MOSiR Zakopane.
( 30 Kwietnia 2015)
Szczypiornistki z Białego Dunajca II w gimnazjadzie rejonowej

24 kwietnia w Dobczycach odbył się rejonowy turniej dziewcząt z gimnazjum w ramach rywalizacji Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny reprezentujące powiaty: tatrzański, nowotarski, suski oraz myślenicki
Zakończenie 38 ZLS w skokach kombinacji norweskiej i biegach.

Spotkaniem w sali obrad UM Zakopane uroczyście podsumowano tegoroczną Zimową Ligę Szkolna w skokach, kombinacji norweskiej oraz biegach.  Uroczystość była okazją do wręczenia pucharów oraz nagród najlepszym zawodnikom, oraz klubom.  W galerii fotoreportaż SZ. Zatorskiego.
( 29 Kwietnia 2015)
Młodzi piłkarze z Podhala w małopolskich eliminacjach turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

W małopolskich eliminacjach turnieju piłkarskiego " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" z powodzeniem rywalizowały drużyny z Podhala.   Reprezentacja SP nr 1 w Zakopane w kategorii U 10 wywalczyła 3 lokatę a najlepszym bramkarzem w tej kategorii został Bartłomiej Nędza Chotarski.  W kategorii U 12  drużyna  z tej samej szkoły zajęła 13 miejsce a reprezentacja z Czarnego Dunajca 19.    Dziewczęta również mogły pochwalić się sukcesami.  Piłkarki z SP we Frydmanie w najmłodszej grupie U-8  wywalczyły 3 lokatę  a najlepszym bramkarzem została Natalia Nalepka . Natomiast w kategorii U 12  dziewczęta ze Sromowiec Wyżnych i Leśnicy zajęły 5 miejsce.
( 22 Kwietnia 2015)
IMS Finałowy turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców.

Dziewczęca reprezentacja SP nr 1 w Białym Dunajcu i chłopięca z Poronina wygrały powiatowe finały piłki  ręcznej rozegrane w ramach Igrzysk Młodzeży Szkolnej   zorganizowane przez MOSiR Zakopane.  Mecze odbyły się 20 kwietnia w Gminnej Hali Sportowej w BIałym Dunajcu.    W galerii fotoreportaż MOSiR z turnieju
( 20 Kwietnia 2015)
ZAKOPANE PONOWNIE Z METĄ ETAPU TOUR DE POLOGNE
(żródło: Lang Team)

Zakopane będzie gościło metę piątego etapu 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Umowę na organizację etapu podpisali Leszek Dorula, Burmistrz Zakopanego oraz Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team.