Tworzymy nową jakość i historie polskiego biathlonu
(żródło: SMS Duszniki Zdrój)

„Zapraszam wszystkich młodych zawodników jak również młodych ludzi, którzy chcieliby uprawiać biathlon do dusznickiej szkoły ponieważ chcemy pisać nową jakość i nową historię” - to słowa mistrza świata i wicemistrza olimpijskiego w biathlonie Tomasza Sikory, który już od września 2015 roku zasili kadrę trenerską w dusznickiej szkole mistrzostwa sportowego.
( 2 Lipca 2015)
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Monika Hojnisz i Grzegorz Guzik triumfują.

W ostatnim dniu trwania Mistrzostw Polski w  biathlonie letnim rozegrany został bieg z mass startu w którym startowali  seniorzy i juniorzy. Natomiast  młodsze roczniki rywalizowały w sztafetach.  Do swojej kolekcji złote medale dołączyli tym razem Monika Hojnisz oraz Grzegorz Guzik. Wśród juniorów triumfowali Beata Lassak oraz Mateusz Janik.     W galerii fotoreportaż z zawodów
( 30 Czerwca 2015)
MP w biathlonie letnim. Monika Hojnisz i Dawid Malina ponownie na podium.

Monika Hojnisz i Dawid Malina wywalczyli kolejne tytuły mistrza Polski w letnim biathlonie.  Vice mistrzowskie tytuły zdobyli Krystyna Guzik oraz Tomasz Zięba a na najniższym stopniu podium stanęli Weronika Nowakowska Ziemniak i  Grzegorz Guzik.  Dzisiaj w Kirach rozegrano sprinty.
( 29 Czerwca 2015)
Monika Hojnisz i Dawid Malina Mistrzami Polski w biathlonie letnim w biegu indywidualnym.

Monika Hojnisz i Dawid Malina zdobyli tytuły mistrza Polski w biegu indywidualnym letniego biathlonu. Zawody rozpoczęły się dzisiaj w Kościelisku Kirach. Na starcie stanęło ponad 250 biathlonistek i biathlonistów z 20 klubów z całej Polski. Poza konkursem  wystartowali również zawodnicy z Ukrainy.    W galerii fotoreportaż z zawodów
( 28 Czerwca 2015)
Letni Puchar Polski w Biathlonie

Na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju rozegrane zostały zawody z cyklu Celuj w Igrzyska zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w letnim biathlonie. Reprezentanci BKS WP Kościelisko zdobyli w sprintach  9 medali ( 1 złoty , 6 srebrnych i 2 brązowe). Natomiast w biegu indywidualnym ich łupem padło 7 medali( 1 złoty, 3 srebrne oraz 3 brązowe).
( 14 Czerwca 2015)
Puchar Europy Centralnej w Kościelisku.
(żródło: J.Staszel BKS WP)

14 i 15 lutego na stadionie biathlonowym w Kirach rozgrany został Puchar Europy Środkowej , NA starcie sprintów i biegu poscigowego staneło blisko 100 biethlonistek i biathlonistwów z Polski i Słowacji. Zawody zostały zdominowane przez  reprezentantów  gospodarzy BKS WP Kościelisko
( 16 Lutego 2015)
Srebro Weroniki Nowakowskiej Ziemniak w Mistrzostwach Europy

Mistrzostwa Europy - Otepää Kilka niezłych wyników i srebrny medal Weroniki Nowakowskiej – Ziemniak w sprincie. Tak można podsumować zakończone  mistrzostwa w Estonii.
( 8 Lutego 2015)
CELUJ W IGRZYSKA - KOŚCIELISKO
(żródło: J. Staszel BKS WP)

Na stadionie biathlonowym w Kirach rozegrana została druga edycja zawodow cyklu Celuj w Igrzyska. Rywalizacja zaliczana była do punktacji Pucharu Polski.
Celuj w Igrzyska -
(żródło: Polski Związek Biathlonu)

17 i 18 stycznia w Dusznikach Zdroju zostały rozegrane pierwsze z trzech zaplanownych zawodów w ramach cyklu "Celuj w Igrzyska" W związku z niesprzyjająca aura zarówno w sobotę jak i w niedzielę  biathloniści rywalizowali w biegach sprinterskich.
( 24 Stycznia 2015)
Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w biathlonie - Otepaa (EST) Skład kadry

Polski Związek Biathlonu podał skład reprezentacji na na Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Otepaa (EST), ktore rozgrane zostana w dniach 28.01-03.02.2015  W składzie jest pięcioro  reprezentantów BKS WP Kościelisko oraz wychowanka Krystyna Guzik aktualnie zawodniczka  AZS AWF Katowice
Biathlonowy Puchar Świata w Ruhpolding Polki 7 w sztafecie

Polska drużyna biathlonowa w składzie Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska Ziemniak i Krystyna Guzik zajęła 7 miejsce w środowych sztafetach pucharowych zmagań w Ruhpolding. Zawody wygrały zawodniczki z Czech.Dzień później panowie wystartowali poniżej oczekiwań bowiem  Krzysztof Pływaczyk Grzegorz Guzik Łukasz Szczurek i Grzegorz Jakubowicz zajęli 18 miejsce. W piątek  i sobotę zostaną rozegrane sprinty
( 15 Stycznia 2015)
Puchar IBU w Dusznikach. Polki tuż za podium sprintu

Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko oraz Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec zajęły  odpowiednio 3 i 4 miejsce w dzisiejszym sprincie rozegranym w ramach pucharu IBU w Dusznikach Zdroju.  Krystyna Guzik była w tym biegu 10, Weronika Nowakowska Ziemniak zajęła 23 miejsce a Patrycja Hojnisz 24. Anna Mąka uplasowała się na 44 lokacie.  Panowie znacznie gorzej. Najlepszy z Polaków Łukasz Szczurek zajął 54 miejsce, Tomasz Jakieła był 69 a Grzegorz Jakubowicz 76. Rafał Penar był 89, Kamil Cymerman 93  Jutro biegi na dochodzenie
( 10 Stycznia 2015)
Pucharowe sprinty w Oberhofie

Weronika Nowakowska Ziemniak zajęła 11 miejsce w 7,5 km sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Oberhofie. Monika Hojnisz była 15, Krystyna Guzik 38, a Magdalena Gwizdoń 64. w biegu triumfowała Czeszka   Veronika Vitkova.Jutro sprinty rozegrają panowie a 11 stycznia przeprowadzone zostana biegi z mass startu
( 9 Stycznia 2015)
PŚ w Biathlonie. Sztafeta Polek 9.

Pucharowa rywalizacja w biathlonie zawitała do Oberhofu. Pierwszą konkurencją były sztafety. Polska drużyna w składzie  Monika Hojnisz,Weronika Nowakowska Ziemniak, Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik zajęły 9 lokatę bieg wygrały Czeszki.
( 7 Stycznia 2015)
Krystyna Guzik mistrzynią Polski w biegu masowym Krzysztof Pływaczyk w sprincie

Krystyna Guzik ( zd Pałka) została Mistrzynią Polski w biegu masowym. . Wśród mężczyzn wygrał jej mąż Grzegorz Guzik.  Dzień wcześniej w sprintach triumfowali  Magdalena Gwizdoń i Krzysztof Pływaczyk.Zawody zostały rozegrane w Dusznikach Zdroju