Puchar IBU w Obertillach

Od 16 grudnia w autriackim Obertillach trwa rywalizacja  biathlonowego Pucharu IBU. Bardzo udane starty mieli nasi biathliniści  zajmując całkiem niezłe pozycje.
( 19 Grudnia 2014)
Biathlonowy Puchar Świata w Pokljuce

Udanie rozpoczęły nasze biathlonistki pucharową rywalizację w słoweńskiej Pokljucie.  W sprincie Weronika Nowakowska Ziemniak zajęła 7 pozycję i tak wystartuje w sobotnim biegu pościgowym. 7,5 km bieg wygrała Czeszka Gabriela Soukalova, która wyprzedziła Włoszkę Dorotheę Wierer i Ukrainkę Valj Semerenko.
Biathlonowy Puchar Swiata w Hochfilzen. Kobieca sztafeta 6

Całkiem niezły start odnotowały nasze biathlonistki w Hochfilzen. Sztafeta w składzie Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska Ziemniak oraz Monika Hojnisz zajęły szóste miejsce podczas pucharowych zawodów.
( 14 Grudnia 2014)
Biathlonowe Mistrzostwa ZSMS zdominowali zawodnicy BKS WP

Pomimo trudnych warunków śniegowych oragnizatorom udało przygotować na tyle trasy biegowe że w sobotę i niedzielę  rozegrano dwukrotnie sprinty w ramach Mistrzostw Zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zawody były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski.  Stawkę zdominowali gospodarze, którzy zdobyli łącznie  10 złotych medali, 8 srebrnych i 5 brązowych. Warto wspomnieć iż  były to pierwsze w tym sezonie w Polsce biathlonowe  zawody na śniegu.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
Biathlonowe sprinty w Oestersund

W  kolejnym dniu biathlonowych zmagań w Oestersund rozgrane zostały sprinty. najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń zajeła 16 miejsce, Weronika Nowakowska Ziemniak była 28 , Krystyna Guzik 32, Monika Hojnisz 75 a Anna Mąka 95. w jutrzejszym biegu na dochodzenie zobaczymy więc tylko trzy Polki.
( 6 Grudnia 2014)
Biathlonowy Puchar Świata Oestersund

Indywidualne zmagania  biathlonistki rozpoczęły od biegu na dystansie 15 km Dzisiaj w Ostersund najelesza z Polek  Weronika Nowakowska Ziemniak wywalczyła 14 lokatę, Krystyna Guzik była 26, Magdalena Gwizdoń 32 , Monika Hojnisz 44, a  debiutująca w Pucharze Świata Anna Mąka zajęła 82 lokatę. Bieg zwyciężyła Białorusinka Daria Domraczewa. Jutro zawodniczki wystartują na dystansie 7,5 km w sprincie.
( 4 Grudnia 2014)
Biathlonowy Puchar Świata. Polska sztafeta mieszana 14

Polska sztafeta mieszana w składzie Krystyna Guzik  Magdalena Gwizdoń, Łukasz CZurek i Krzysztof Pływaczyk zajęła 14 miejsce w inaugurujacych rywalizację Pucharu Świata  zawodach w szwedzkim Oestersund. Zwyciężyli Francuzi przed Norwegami i Niemcami.  od 3 grudnia  biegami na 20 km mężczyzn rozpczną się konkurencje indywidualne.
( 30 Listopada 2014)
Udana inauguracja sezonu biathlonowego dla polskich zawodniczek.

Weronika Nowakowska Ziemniak zdobyła pierwsze miejsce w sobotnim sprincie podczas zawodów pucharu IBU w  norweskim Beitostolen. Anna Mąka zajęła 17 lokate a Kinga Mitoraj była 18. Czwarta z Polek Monika Hojnisz zajęła 44 lokatę.
( 29 Listopada 2014)
VIII Mistrzostwa Europy dla osób po transplantacji i dializowanych w Kościelisku

Biathlonowy stadion w Kirach gościł  zawodników Mistrzostw Europy dla osób po transplantacji i dializowanych. W poniedziałek został rozegrany bieg indywidualny w biathlonie letnim.   Na starcie  stanęło blisko 30 zawodników z Polski ,Francji, Belgii, Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Polscy zawodnicy  zdominowali rywaizację i zdobyli łącznie  15 medali.   W galerii fotoreportaż z zawodów.
( 20 Sierpnia 2014)
II Mistrzostwa Polski w biathlonowym nordic walking.
(żródło: fot W. Styrczula)

Blisko 100 pan i panów wystartowało w niedzielę w  drugich Otwartych Mistrzostwach Polski w biathlonowym nordic walking.  Nie bez przyczyny mówi sie że kolebka biathlonu jest w Kościelisku bowiem pierwsze miejsca prawie we wszystkich kategoriach wiekowych zajeli zawodnicy wlasnie z tej miejscowości. Zawody to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Kościelisko dla biegaczy  a zawody zostały zorganizowane dzieki wsparciu BKS WP Gminy oraz OSP Kościelisko i TOPR. Honorowym patronatem zawody zostały objete przez Polski Związek Biathlonu.     W galerii kilka fot z zawodów!!!  Wyniki tutaj
( 14 Lipca 2014)
MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONIE LETNIM W CZARNYM BORZE -

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim zostały rozgrane w Czarnym Borze. Zawodnicy z całej Polski  w ciągu trzech dni rywalizowali w biegach: indywidualnym, masowym, sztafetach i sprintach . Reprezentanci  i wychowankowie BKS WP Kościelisko zdobyli łącznie 23 medale w tym cztery złote, dwanaście srebrnych i siedem brązowych we wszystkich kategoriach wiekowych . Na uwagę zasługują między innymi  także Anna Mąka , Kinga Mitoraj ,  Weronika Bieniasz, Tomasz Jakieła Bartłomiej Styrczula czy Tomasz Nędza Kubiniec, którym do brązowego medalu zabrakło bardzo niewiele.
( 25 Czerwca 2014)
Biathlonowy Puchar Polski za nami - z przyczyn technicznych - GALERIA NIEBAWEM!

Od 30 maja do 1 czerwca  na stadionie  BKS WP  w Kościelisku - Kirach rozgrane zostały zawody Pucharu Polski w biathlonie letnim.    Galeria z zawodów tutaj ( lepiej późnio niż wcale;)) )
( 1 Czerwca 2014)
PUCHAR ŚWIATA W RUHPOLDING - BIEG SZTAFETOWY KOBIET

Zaledwie kilka dni trwała przerwa pomiędzy zawodami PŚ w Oberhofie a Ruhpolding. Pierwszą konkurencją rozegraną w Górnej Bawarii był bieg sztafetowy kobiet, w którym wystąpiły polskie zawodniczki. Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska Ziemniak, Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz zajęły dziewiątą lokatę spośród dwudziestu jeden drużyn.
( 8 Stycznia 2014)
PS w biathlonie Pałka 6 w Oberhofie

Krystyna Pałka zajęła w dzisiejszym biegu ze startu wspólnego  rozegranym w Oberhofie w ramach Pucharu Świata szóste miejsce.Polka mająca jeden niecelny strzał podczas ostatniej wizyty na strzelnicy miała na  dystansie 12,5 km   nieco ponad minutę starty do triumfatorki biegu Tory Berger.
( 5 Stycznia 2014)
Biathlonowy Puchar Świata w Oberhofie - bieg pościgowy kobiet

Białorusinka Daria Domraczewa zwyciężyła w Oberhofie bieg pościgowy kobiet zaliczany do klasyfikacji generalnej pucharu świata. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska - Ziemniak ukończyła rywalizację na dziesiątej pozycji.