START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
XIV OOM W BIATHLONIE 4 – 10 LUTY 2008 r. Kościelisko - Kiry
(żródło: )

Ze względu na brak śniegu planowana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie w Dusznikach została przeniesiona do Kościeliska
( 4 Lutego 2008)
PŚ Biathlon Ruhpolding. Krzystyna Pałka - najlepszą Polką w biegu na 7,5 km
(żródło: )

Kaisa Varis wygrała w niemieckim Ruhpolding bieg na 7,5 km zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata w biathlonie. To pierwszy w karierze triumf 32-letniej Finki, która wcześniej startowała w biegach narciarskich. Najlepsza z Polek - Krystyna Pałka - zajęła 22. miejsce
( 11 Stycznia 2008)
Ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne i I eliminacje do OOM Biathlon
(żródło: )

W dniach od 3 do 6 stycznia w kościelisku Kirach zostały przeprowadzone Ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne oraz I eliminacje do olimpiady młodzieży w biathlonie. Zawody zostały przeniesione z Dusznik  Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci  BKS WP Kościelisko- będący zarazem uczniami zakopiańskiej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.  Złote medale zdobył Łukasz Szczurek w biegu indywidualnym na 12,5 km i w sprincie  i w biegu pościgowym.
( 8 Stycznia 2008)
Zawody ZSMS w biathlonie- Bardzo dobry wynik zawodników BKS WP/ZSMS Z-ne
(żródło: )

W rozegranych w Kirach  zawodach w biathlonie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy BKS WP Kościelisko - zarazem uczniowie  zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.    W galerii kilka fot . Z Karasia  z zawodów Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie excela .
( 23 Grudnia 2007)
XIII OOM w Biathlonie Letnim - Sztafety
(żródło: )

W ostatnim dniu trwania XIII OOM w biathlonie letnim rozegrany został bieg sztafetowy.  Wśród juniorów młodszych   zwyciężyła sztafeta UKN Melafir Czarny Bór, Drugi był zespół z BLKS Żywiec a na trzecim miejscu uplasowali się biathloniości z  MKS Duszniki Z drój.  Zespół BKS WP Kościelisko zajął 8 pozycję .  W galerii fotoreportaż z  ostatniego dnia zawodów!!!
( 15 Lipca 2007)
XIII OOM w Biathlonie Letnim – Bieg na dochodzenie.
(żródło: )

Bieg  na dochodzenie  nazywany biegiem pościgowym to koronna dyscyplina biathlonu powiązana z biegiem sprinterskim.   Klasyfikacja ze sprintów decyduje o dobrej pozycji startowej w tej konkurencji.   Ważne   w tym biegu jest  strzelanie bowiem za każdy niecelny strzał zawodnik musi pokonać karną rundę- i tym samym czas biegu wydłuża się .
( 15 Lipca 2007)
XIII OOM w BIathlonie Letnim - Biegi Sprinterskie.
(żródło: )

W drugim dniu trwania biathlonowych zmagań Juniorów i Juniorów Młodszych w ramach XII OOM rozegrane zostały biegi sprinterskie. Ta konkurencja biathlonowa jest dla uczestników bardzo ważną - bowiem klasyfikacja z tego dnia decyduje o kolejności startu w  biegu na dochodzenie- w którym o zwycięstwie decyduje kolejnośc na mecie. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 13 Lipca 2007)
XIII OOM w Biathlonie Letnim Bieg Indywidualny.
(żródło: )

Biegiem Indywidualnym  z czterema strzelaniami biathloniści zainaugurowali zmagania  XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie. W czwartkowych zawodach wystartowało 136 dziewcząt i chłopców z 15 klubów biatlonowych , którzy zostali sklasyfikowani w kategoriach junior i junior młodszy. Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka BKS WP Kościelisko Karolina Pitoń , która wśród Juniorek wywalczyła tytuł Mistrza Polski. Z pięcioma niecelnymi strzałami uzyskała łączny czas 33.35,3.  W tej kategorii wiekowej była jedyną reprezentantką  BKS WP.
( 12 Lipca 2007)
XIII OOM w Biathlonie Letnim " Zachodniopomorskie 2007 - Mistrzostwa Polski Juniorów
(żródło: )

W najbliższą środę w Kirach rozpoczną zmagania  biathloniści. którzy w ramach XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie letnim   bedą walczyli o Mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie .  Gospodarzem  tegorocznej edycji letniej olimpiady jest województwo zachodniopomorskie.  Zawody potrwają do niedzieli.  Poniżej podajemy program zawodów.
( 10 Lipca 2007)
Mistrzostwa świata Juniorów Młodszych i Juniorów w Biathlonie. Bieg Indywidualny dziewcząt.
(żródło: )

  Pierwsza konkurencja biathlonowa pofdczas trwajacych we włoskim Martell Mistrzostw Świata juniorów i juniorów młodszych  - bieg indywidualny na 10 km  nie był zby szczęśliwy dla  reprezentantek Polski.  Wsród juniorek młodszych  Monika Gula zajęła dopiero  29 miejsce, Jadwiga Galica była 47,  Monika Hojnisz 50 a Katarzyna Gąsienica 66 . Z kolei wsród juniorek, które biegły na 12,5 km 18 pozycję wywalczyła Weronika Nowakowska,Kamila Czerniak była 41 a Karolina Pitoń 51, Katarzyna Jakieła nie ukończyła biegu.
( 25 Stycznia 2007)
Złoto Łukasza Szczurka!!!!!
(żródło: )

Łukasz Szczurek Biatlonowym  Mistrzem Świata Juniorów Młodszych w biegu  indywidualnym  na dystansie 12,5 km.  Konkurencja zainaugurowała Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych we włoskim Martell. Nasz reprezentant z jednym niecelnym strzałem uzyskał rezultat na mecie 44.18,1 s . Kolejny zawodnik, Rosjanin Paweł Magazajew  zaliczył cztery pudła i na mecie miał czas o 49,7 s gorszy od zawodnika BKS  WP  Kościelisko i jednocześnie ucznia Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem Łukasza Szczurka.  Pozostali nasi j uniorzy młodsi zajęli dalsze miejsca. Wojciech Maryniarczyk 48, Grzegorz Penar 67 a Andrzej Białkowski 73.  
( 24 Stycznia 2007)
7 stycznia OZK w biathlonie Biegi Sprinterskie!
(żródło: )

W kolejnym dniu Ogólnopolskich  Zawodów Klasyfikacyjnych w biathlonie rozegrano biegi sprinterskie .   Konkurencja szczególnie ważna- bowiem wynik decyduje o kolejności startu w  biegu na dochodzenie, który jest przeproeadzany w kolejnym dniu. Niestety trudne warunki - padający śnieg utrudniał przeprowadzenie sprintów. Po biegach Seniorów, Juniorów i juniorów młodszych zostały przerwane i następnie odwołane.   Wyniki  biegu sprinterskiego  seniorów, juniorów i juniorów młodszych do pobrania tutaj w formacie xls !!!!
( 8 Stycznia 2007)
6-8 stycznia Biathlon Kiry.Ogólnopolskie klasyfikacje i Klasyfikacje do OOMP Bieg Indywidualny.
(żródło: )

 Na stadionie biathlonowym w Kościelisku Kirach rozpoczęły się trzydniowe  ogólnopolskie zawody klasyfikacyjne oraz I klasyfikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie sportu. Do zawodów zgłosiło się ponad 180 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie kluby  i ośrodki biathlonowe w Polsce. Zawody są między innymi klasyfikacją do mających się odbyć  końcem stycznia Mistrzostw Świata Juniorów i juniorów młodszych w Martell (Włochy). Jako pierwsze zostały rozegrane biegi indywidualne , w niedzielę około godz. 10’00 rozpoczną się sprinty a w poniedziałek najbardziej widowiskowa konkurencja bieg na dochodzenie. W galerii przedstawiamy fotoreportaż z pierwszego dnia zawodów!!!!!.  Pełne wyniki biegu indywidualnego w formacie xls do pobrania tutaj!!!!!
( 6 Stycznia 2007)
Przygotowanie Młodzieżowej Kadry Polski w biathlonie do zimowego sezonu.
(żródło: )

W ubiegłym tygodniu do  Ramsau wyjechała na zgrupowanie Młodzieżowa Kadra Polski  w Biathlonie. Pobyt w Austrii ma na celu przygotowanie zawodników do sezonu zimowego oraz do pierwszych zawodów  Pucharu Europy , które przeprowadzone zostaną w Obertillach 8-10 grudnia br.
( 14 Listopada 2006)
7-8 października. Międzywojewódzkie mistrzostwa w biathlonie letnim.
(żródło: )

W Kościelisku-Kirach rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie letnim. Następcy Tomasza Sikory i Krystyny Pałki rywalizowali w dwu konkurencjach: biegu indywidualnym i w sprintach. Generalny triumf świecili młodzi biathloniści BKS WP Kościelisko. Dziewczęta z kościeliskiego klubu oddały tylko jeden medal (brązowy), natomiast chłopcy wywalczyli cztery medale. Te z najszlachetniejszego kruszcu przypadły jednak dla biathlonistów z Iwonicza Zdroju.
( 10 Października 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (165-179)(180-194)(195-209)(210-224)(225-231) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019