XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie rozpoczęta!!

W piątek 6 lutego na stadionie biathlonowym w Kościelisku Kirach ofiacjalna ceremonią zainaugurowano XV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w biathlonie. W galerii  fotoreportaż z otwarcia i treningu !!!
( 6 Lutego 2009)
Biathlon w Kirach Eliminacje do OOM.

Od 8 do 11 stycznia na stadionie  biathlonowym w Kirach odbyły się Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy w biathlonie. w trzydniowych biegach wzieło udział blisko 150 biathlonistów z całej Polski.
( 11 Stycznia 2009)
Sikora i Pałka biathlonowymi mistrzami Polski w sprintach
(żródło: PZB)

W rozegranych w niedzielę biegach sprinterskich biathlonowych Mistrzostw Polski zwyciężyli Tomasz Sikora oraz Krystyna Pałka Wśrod panów kolejne miejsca zajęli Adam Kwak i Łukasz Szczurek z BKS WP Kościelisko.
( 28 Grudnia 2008)
Polskie biathlonistki czwarte w pucharowej sztafecie w Hochfilzen

Polska sztafeta w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska i Agnieszka Grzybek zajęła czwarte miejsce podczas niedzielnych zawodow Pucharu Świata w biathlonie w austriackim Hochfilzen. Zawody wygrały Rosjanki.
( 21 Grudnia 2008)
Polskie biathlonistki 10 w sztafecie w Hochfilzen

Agnieszka Grzybek, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska i Krystyna Palka zajęły w niedzielnych sztafetach  PŚ w  austriackim Hochfilzen 10 miejsce.  Zawody wygrał team Rosjanek, drugie były Norweżki , trzecie  miejsce wywalczyła reprezentacja Francji.
( 14 Grudnia 2008)
50 lat polskiego biathlonu- historia.

W roku bieżącym mija 50 lat męskiego biathlonu w Polsce oraz 20 lecie kobiecego biathlonu. Z tej okazji w kolebcer tej dyscypliny w Kościelisku odbyło się spotkanie jubileuszowe o którym pisaliśmy na stronie , a  poniżej przedstawiamy tekst Wojciecha Szatkowskiego mówiący o historii  tej dyscypliny
( 10 Grudnia 2008)
I zawody PŚ w biathlonie. Sikora 12 w Oestersund

Tomasz Sikora  zajął dwunaste miejsce  w biegu na 20 km zaliczanym do Pucharu Świata w sezonie 2008/2009 . Pierwsze zawody Pucharowe w tym sezonie rozegrane zostały w szwedzkim Oestersundzie. .
( 3 Grudnia 2008)
50 lat biathlonu męskiego i 20 lat biathlonu kobiecego w Polsce.

Miejscem gdzie narodził się polski biathlon było Podhale a zwłaszcza Kościelisko. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce sekcja biathlonowa przy klubie CWKS Legia. To z Gminy Kościelisko pochodzi ponad 40 olimpijczyków  tym wielu biathlonistów oraz ponad 20 uczestników Mistrzostw Świata. W galerii fotoreportaż ze spotkania!!!!
( 30 Listopada 2008)
Ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne w biathlonie letnim

14 i 15 czerwca w Kościelisku Kirach odbyły się Ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne w biathlonie letnim, które były rónocześnie I eliminacjami do OOMw biathlonie letnim Wśród zawodników  nie zawiedli reprezentanci gospodarzy , którzy zdobyli łącznie 9 medali.
( 15 Czerwca 2008)
Biathlonowa Kadra Polski - Znamy już składy.

Polski Związek Biathlonu ogłosił szerokie kadry narodowe na rok 2008. W sztabie szkoleniowym nie nastąpiły żadne zmiany. Kadrą seniorów pokierują Roman Bondaruk i Nadia Biełowa. Za juniorów odpowiadać będzie Tomasz Bernat, za kadrę juniorek odpowiedzialny jest Adam Kołodziejczyk.
( 28 Kwietnia 2008)
Biathlonowy Puchar Europy. Brąz Łukasza Szczurka Karolina Pitoń Czwarta

W rozgrywanych w  Cesana San Sicario ( Włochy) zawodach Pucharu Europy w Biathlonie Karolina Pitoń w biegu na dochodzenie zajęła czwarte miejsce a  Łukasz Szczurek wywalczył brązowy medal.
( 10 Marca 2008)
Puchar Europy w Biathlonie- Zwyciestwo Karoliny Pitoń w sprincie.

Karolina Pitoń biathlonistka z BKS WP Kościelisko zwycieżyła w sprincie na 7,5 km zaliczanym do Biathlonowego Pucharu Europy rozgrywanego w Cesana San Sicario (ITA)  Czas 25.53,7 dał prawo naszej zawodniczce prawo do startu z pierwszej pozycji w niedzielnym biegu na dochodzenie
( 8 Marca 2008)
Mistrzostwa Europy w biathlonie Srebro Karoliny Pitoń

Wice mistrzynią Juniorek w  biathlonowym biegu na 7.5 km została Karolina Pitoń zawodniczka BKS WP Kościelisko. Na strzelnicy Polka była bezbłędna - w biegu przegrała tylko 17,3 sek z  reprezentantką Francji Marine Boilet.
( 22 Lutego 2008)
Biathlonowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Novym Mescie.

Podczas rozegranych w czeskim Novym Meście biegów indywidualnych w Biathlonie Zlote medale wywalczyli Rosjanin Anton Szipulin i norweżka Elise Ringen. Nasi reprezentanci zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką.
( 20 Lutego 2008)
Mistrzostwa Swiata w Biathlonie.Sztafety - Polki 7

Na zakończenie Mistrzostw Świata w Biathlonie W biegu sztafetowym bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki Sztafeta w składzie  : Krystyna Pałka, Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń i Agnieszka Grzybek zajęły bardzo dobre 7 miejsce z czasem 1:12.28,0 (0+8)  ( ponad dwie minuty starty do Zwycieskiej druzyny) Zawody wygrały Niemki . Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Ukrainy a brązowy medal zdobyły Francuzki. W zawodach wystartowało 20 ekip.