START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
XIII OOM w Biathlonie Letnim " Zachodniopomorskie 2007 - Mistrzostwa Polski Juniorów
(żródło: )

W najbliższą środę w Kirach rozpoczną zmagania  biathloniści. którzy w ramach XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie letnim   bedą walczyli o Mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie .  Gospodarzem  tegorocznej edycji letniej olimpiady jest województwo zachodniopomorskie.  Zawody potrwają do niedzieli.  Poniżej podajemy program zawodów.
( 10 Lipca 2007)
Mistrzostwa świata Juniorów Młodszych i Juniorów w Biathlonie. Bieg Indywidualny dziewcząt.
(żródło: )

  Pierwsza konkurencja biathlonowa pofdczas trwajacych we włoskim Martell Mistrzostw Świata juniorów i juniorów młodszych  - bieg indywidualny na 10 km  nie był zby szczęśliwy dla  reprezentantek Polski.  Wsród juniorek młodszych  Monika Gula zajęła dopiero  29 miejsce, Jadwiga Galica była 47,  Monika Hojnisz 50 a Katarzyna Gąsienica 66 . Z kolei wsród juniorek, które biegły na 12,5 km 18 pozycję wywalczyła Weronika Nowakowska,Kamila Czerniak była 41 a Karolina Pitoń 51, Katarzyna Jakieła nie ukończyła biegu.
( 25 Stycznia 2007)
Złoto Łukasza Szczurka!!!!!
(żródło: )

Łukasz Szczurek Biatlonowym  Mistrzem Świata Juniorów Młodszych w biegu  indywidualnym  na dystansie 12,5 km.  Konkurencja zainaugurowała Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych we włoskim Martell. Nasz reprezentant z jednym niecelnym strzałem uzyskał rezultat na mecie 44.18,1 s . Kolejny zawodnik, Rosjanin Paweł Magazajew  zaliczył cztery pudła i na mecie miał czas o 49,7 s gorszy od zawodnika BKS  WP  Kościelisko i jednocześnie ucznia Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem Łukasza Szczurka.  Pozostali nasi j uniorzy młodsi zajęli dalsze miejsca. Wojciech Maryniarczyk 48, Grzegorz Penar 67 a Andrzej Białkowski 73.  
( 24 Stycznia 2007)
7 stycznia OZK w biathlonie Biegi Sprinterskie!
(żródło: )

W kolejnym dniu Ogólnopolskich  Zawodów Klasyfikacyjnych w biathlonie rozegrano biegi sprinterskie .   Konkurencja szczególnie ważna- bowiem wynik decyduje o kolejności startu w  biegu na dochodzenie, który jest przeproeadzany w kolejnym dniu. Niestety trudne warunki - padający śnieg utrudniał przeprowadzenie sprintów. Po biegach Seniorów, Juniorów i juniorów młodszych zostały przerwane i następnie odwołane.   Wyniki  biegu sprinterskiego  seniorów, juniorów i juniorów młodszych do pobrania tutaj w formacie xls !!!!
( 8 Stycznia 2007)
6-8 stycznia Biathlon Kiry.Ogólnopolskie klasyfikacje i Klasyfikacje do OOMP Bieg Indywidualny.
(żródło: )

 Na stadionie biathlonowym w Kościelisku Kirach rozpoczęły się trzydniowe  ogólnopolskie zawody klasyfikacyjne oraz I klasyfikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie sportu. Do zawodów zgłosiło się ponad 180 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie kluby  i ośrodki biathlonowe w Polsce. Zawody są między innymi klasyfikacją do mających się odbyć  końcem stycznia Mistrzostw Świata Juniorów i juniorów młodszych w Martell (Włochy). Jako pierwsze zostały rozegrane biegi indywidualne , w niedzielę około godz. 10’00 rozpoczną się sprinty a w poniedziałek najbardziej widowiskowa konkurencja bieg na dochodzenie. W galerii przedstawiamy fotoreportaż z pierwszego dnia zawodów!!!!!.  Pełne wyniki biegu indywidualnego w formacie xls do pobrania tutaj!!!!!
( 6 Stycznia 2007)
Przygotowanie Młodzieżowej Kadry Polski w biathlonie do zimowego sezonu.
(żródło: )

W ubiegłym tygodniu do  Ramsau wyjechała na zgrupowanie Młodzieżowa Kadra Polski  w Biathlonie. Pobyt w Austrii ma na celu przygotowanie zawodników do sezonu zimowego oraz do pierwszych zawodów  Pucharu Europy , które przeprowadzone zostaną w Obertillach 8-10 grudnia br.
( 14 Listopada 2006)
7-8 października. Międzywojewódzkie mistrzostwa w biathlonie letnim.
(żródło: )

W Kościelisku-Kirach rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie letnim. Następcy Tomasza Sikory i Krystyny Pałki rywalizowali w dwu konkurencjach: biegu indywidualnym i w sprintach. Generalny triumf świecili młodzi biathloniści BKS WP Kościelisko. Dziewczęta z kościeliskiego klubu oddały tylko jeden medal (brązowy), natomiast chłopcy wywalczyli cztery medale. Te z najszlachetniejszego kruszcu przypadły jednak dla biathlonistów z Iwonicza Zdroju.
( 10 Października 2006)
Nowe zdjęcia z Letniego Biathlonu
(żródło: )

  Minęły emocje sportowe związane z XII Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w Biathlonie Letnim .  Nasz portal otrzymał zdjęcia od jednego z kibiców  Grzegorza Finowskiego.  Powróćmy więć do zmagań biathlonowych  -   fotoreportaż przedstawiamy w galerii!!!!.
( 26 Lipca 2006)
XII OOM W Biathlonie letnim 16 Lipca Sztafety
(żródło: )

W ostatnim dniu  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biathlonie letnim rozegrane zostały sztafety. Ta najbardziej emocjonująca konkurencja biathlonu dostarczyła i tym razem wiele emocji  zgromadzonym na stadionie w Kirach kibicom. Nie zawiedli faworyci,  Juniorzy  i Juniorzy Młodsi I z BKS WP Kościelisko stanęli na  najwyższym stopniu podium Druga sztafeta juniorów młodszych wywalczyła  7 pozycję. Gorzej wypadły dziewczyny. Juniorki zajęły drugą pozycję a Juniorki młodsze dopiero uplasowały się na 5 pozycj  Fotoreportaż z sztafet przedstawiamy w galerii.!!!   Pełne wyniki sztafet oraz klasyfikacja koncowa wkrótce
( 16 Lipca 2006)
XII OOM w biathlonie letnim 15 lipca Bieg na dochodzenie
(żródło: )

W trzecim dniu trwania XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano bieg na dochodzenie. Zawodnicy  startowali do biegu w kolejności  i odstępach czasowych uzyskanych w dniu poprzednim w sprincie . O zajęciu miejsc decydowała bezwzględna kolejność na mecie po przebiegnięciu odpowiednio  dystansu 3,75;  4;  5;  6; km oraz czterech strzelaniach: dwóch w pozycji leżącej i dwóch w pozycji stojącej.    Pełne wyniki biegu na dochodzenie w formacie excela do pobrania tutaj!!!!
( 15 Lipca 2006)
XII OOM w Biathlonie Letnim 14 lipca Sprinty Zmagania z upałem.
(żródło: )

   W drugim dniu trwania XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie letnim rozegrano biegi sprinterskie. W tej konkurencji zawodnicy mieli do pokonania krótszy dystans i musieli zaliczyć dwa strzelania leżąc i stojąc. Każde pudło było równoznaczne z dodatkową rundą. Zawodnicy prócz zmagań z odległością musieli zmierzyć się z upałem. Niektórzy w trakcie biegu polewani byli wodą przez dopingujących  ich kolegów klubowych.   Pełne wyniki techniczne zawodów do pobrania tutaj w formacie excela!!!! W galerii przedstawiamy fotoreportaż z drugiego dnia zmagań XII OOM w BIathlonie Letnim
( 14 Lipca 2006)
XII OOM w Biathlonie Letnim 13 lipca Bieg Indywidualny - Faworyci nie zawiedli.
(żródło: )

Na stadionie biathlonowym w Kirach odbywa się  XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Biathlonie letnim.” Ziemia Łódzka 2006” Równocześnie zostały przeprowadzone Mistrzostwa Polski Juniorów W pierwszym dniu zawodów rozegrano biegi indywidualne . Na starcie stanęło 133 dziewcząt i chłopców w kategoriach Junior i Junior Młodszy . Reprezentowali oni 12 klubów z sześciu województw : Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Lubelskiego Podkarpackiego, Śląskiego i Małopolskiego. W czwartkowych zmaganiach   sukces odnieśli zawodnicy BKS WP Kościelisko.  Łukasz Szczurek i Jadwiga Galica   uzyskali najlepsze rezultaty w swoich kategoriach , Adam Kwak został mistrzem Polski Juniorów a Katarzyna Jakieła zdobyła tytuł wicemistrzowski.   Fotoreportaż  z zawodów przedstawiamy w galerii!!   Pełne wyniki techniczne do pobrania tutaj w formacie excela!!!!
( 13 Lipca 2006)
XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Biathlonie Letnim "Ziemia Łódzka 2006"
(żródło: )

XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Biathlonie Letnim "Ziemia Łódzka 2006" rozpoczyna się 13 lipca w Kościelisku Kirach. W programie pierwszego dnia zawodów o godzinie 8.45  ceremonia otwarcia , potem blisko godzinne przestrzeliwanie broni, o godzinie 10.00 start   do biegu indywidualnego juniorów młodszych. O 12.30 w biegu indywidualnym wystartują  juniorki młodsze .
( 12 Lipca 2006)
Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa w biathlonie Kościelisko Kiry
(żródło: )

Biathlonowy  Klub Sportowy „Wojsko Polskie - Kościelisko"  działając na zlecenie Polskiego Związku Biathlonu organizuje w dniach 03-08 kwietnia 2006 r  w Kościelisku-Kiry : Mistrzostwa Polski Seniorów  i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Zgłoszenia do uczestnictwa w imprezie należy przesyłać na piśmie na adres: Biathlonowy  Klub  Sportowy  : Wojsko Polskie - Kościelisko" 34-511 Kościelisko tel./fax.  018 20 79 090 do dnia 02.04.2006 r. do godz. 14.00
( 30 Marca 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (255-269)(270-284)(285-299)(300-314)(315-328)

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024