START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Pucharowe sprinty w Oberhofie
(żródło: )

Weronika Nowakowska Ziemniak zajęła 11 miejsce w 7,5 km sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Oberhofie. Monika Hojnisz była 15, Krystyna Guzik 38, a Magdalena Gwizdoń 64. w biegu triumfowała Czeszka   Veronika Vitkova.Jutro sprinty rozegrają panowie a 11 stycznia przeprowadzone zostana biegi z mass startu
( 9 Stycznia 2015)
PŚ w Biathlonie. Sztafeta Polek 9.
(żródło: )

 Pucharowa rywalizacja w biathlonie zawitała do Oberhofu. Pierwszą konkurencją były sztafety. Polska drużyna w składzie  Monika Hojnisz,Weronika Nowakowska Ziemniak, Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik zajęły 9 lokatę bieg wygrały Czeszki.      
( 7 Stycznia 2015)
Krystyna Guzik mistrzynią Polski w biegu masowym Krzysztof Pływaczyk w sprincie
(żródło: )

 Krystyna Guzik ( zd Pałka) została Mistrzynią Polski w biegu masowym. . Wśród mężczyzn wygrał jej mąż Grzegorz Guzik.  Dzień wcześniej w sprintach triumfowali  Magdalena Gwizdoń i Krzysztof Pływaczyk.Zawody zostały rozegrane w Dusznikach Zdroju
( 6 Stycznia 2015)
Biathlonowy Puchar Świata w Pokljucie bieg pościgowy.
(żródło: )

 Weronika Nowakowska Ziemniak w sobotnim biegu pościgowym nie zdołała utrzymać siódmej pozycji ze sprintów i na mecie zameldowała się z 15 rezultatem. 4 niecelne strzały spowodowały stratę do triumfatorki Dari Domraczewej z Białorusi o  ponad 2 minuty. Z kolei Krystyna Guzik zdecydowanie poprawiła swój wynik i z 48 miejsca przesunęła się na 22 lokatę  mając zaledwie jedno pudło co zaowocowało różnicą do Białorusinki   2.50,2  Monika Hojnisz z 27 spadła na 35 miejsce  Wśród panów Grzegorz Guzik z 59 miejsca po sprincie przesunął się na 57.    
( 20 Grudnia 2014)
Puchar IBU w Obertillach
(żródło: )

Od 16 grudnia w autriackim Obertillach trwa rywalizacja  biathlonowego Pucharu IBU. Bardzo udane starty mieli nasi biathliniści  zajmując całkiem niezłe pozycje.
( 19 Grudnia 2014)
Biathlonowy Puchar Świata w Pokljuce
(żródło: )

 Udanie rozpoczęły nasze biathlonistki pucharową rywalizację w słoweńskiej Pokljucie.  W sprincie Weronika Nowakowska Ziemniak zajęła 7 pozycję i tak wystartuje w sobotnim biegu pościgowym. 7,5 km bieg wygrała Czeszka Gabriela Soukalova, która wyprzedziła Włoszkę Dorotheę Wierer i Ukrainkę Valj Semerenko.  
( 19 Grudnia 2014)
Biathlonowy Puchar Swiata w Hochfilzen. Kobieca sztafeta 6
(żródło: )

  Całkiem niezły start odnotowały nasze biathlonistki w Hochfilzen. Sztafeta w składzie Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska Ziemniak oraz Monika Hojnisz zajęły szóste miejsce podczas pucharowych zawodów.  
( 14 Grudnia 2014)
Biathlonowe Mistrzostwa ZSMS zdominowali zawodnicy BKS WP
(żródło: )

  Pomimo trudnych warunków śniegowych oragnizatorom udało przygotować na tyle trasy biegowe że w sobotę i niedzielę  rozegrano dwukrotnie sprinty w ramach Mistrzostw Zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zawody były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski.  Stawkę zdominowali gospodarze, którzy zdobyli łącznie  10 złotych medali, 8 srebrnych i 5 brązowych. Warto wspomnieć iż  były to pierwsze w tym sezonie w Polsce biathlonowe  zawody na śniegu.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 14 Grudnia 2014)
Biathlonowe sprinty w Oestersund
(żródło: )

 W  kolejnym dniu biathlonowych zmagań w Oestersund rozgrane zostały sprinty. najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń zajeła 16 miejsce, Weronika Nowakowska Ziemniak była 28 , Krystyna Guzik 32, Monika Hojnisz 75 a Anna Mąka 95. w jutrzejszym biegu na dochodzenie zobaczymy więc tylko trzy Polki.
( 6 Grudnia 2014)
Biathlonowy Puchar Świata Oestersund
(żródło: )

 Indywidualne zmagania  biathlonistki rozpoczęły od biegu na dystansie 15 km Dzisiaj w Ostersund najelesza z Polek  Weronika Nowakowska Ziemniak wywalczyła 14 lokatę, Krystyna Guzik była 26, Magdalena Gwizdoń 32 , Monika Hojnisz 44, a  debiutująca w Pucharze Świata Anna Mąka zajęła 82 lokatę. Bieg zwyciężyła Białorusinka Daria Domraczewa. Jutro zawodniczki wystartują na dystansie 7,5 km w sprincie.
( 4 Grudnia 2014)
Biathlonowy Puchar Świata. Polska sztafeta mieszana 14
(żródło: )

Polska sztafeta mieszana w składzie Krystyna Guzik  Magdalena Gwizdoń, Łukasz CZurek i Krzysztof Pływaczyk zajęła 14 miejsce w inaugurujacych rywalizację Pucharu Świata  zawodach w szwedzkim Oestersund. Zwyciężyli Francuzi przed Norwegami i Niemcami.  od 3 grudnia  biegami na 20 km mężczyzn rozpczną się konkurencje indywidualne.  
( 30 Listopada 2014)
Udana inauguracja sezonu biathlonowego dla polskich zawodniczek.
(żródło: )

Weronika Nowakowska Ziemniak zdobyła pierwsze miejsce w sobotnim sprincie podczas zawodów pucharu IBU w  norweskim Beitostolen. Anna Mąka zajęła 17 lokate a Kinga Mitoraj była 18. Czwarta z Polek Monika Hojnisz zajęła 44 lokatę.  
( 29 Listopada 2014)
VIII Mistrzostwa Europy dla osób po transplantacji i dializowanych w Kościelisku
(żródło: )

 Biathlonowy stadion w Kirach gościł  zawodników Mistrzostw Europy dla osób po transplantacji i dializowanych. W poniedziałek został rozegrany bieg indywidualny w biathlonie letnim.   Na starcie  stanęło blisko 30 zawodników z Polski ,Francji, Belgii, Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Polscy zawodnicy  zdominowali rywaizację i zdobyli łącznie  15 medali.   W galerii fotoreportaż z zawodów.  
( 20 Sierpnia 2014)
II Mistrzostwa Polski w biathlonowym nordic walking.
(żródło: fot W. Styrczula)

 Blisko 100 pan i panów wystartowało w niedzielę w  drugich Otwartych Mistrzostwach Polski w biathlonowym nordic walking.  Nie bez przyczyny mówi sie że kolebka biathlonu jest w Kościelisku bowiem pierwsze miejsca prawie we wszystkich kategoriach wiekowych zajeli zawodnicy wlasnie z tej miejscowości. Zawody to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Kościelisko dla biegaczy  a zawody zostały zorganizowane dzieki wsparciu BKS WP Gminy oraz OSP Kościelisko i TOPR. Honorowym patronatem zawody zostały objete przez Polski Związek Biathlonu.     W galerii kilka fot z zawodów!!!  Wyniki tutaj  
( 14 Lipca 2014)
MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONIE LETNIM W CZARNYM BORZE -
(żródło: www.biathlon.com.pl)

 Tegoroczne Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim zostały rozgrane w Czarnym Borze. Zawodnicy z całej Polski  w ciągu trzech dni rywalizowali w biegach: indywidualnym, masowym, sztafetach i sprintach . Reprezentanci  i wychowankowie BKS WP Kościelisko zdobyli łącznie 23 medale w tym cztery złote, dwanaście srebrnych i siedem brązowych we wszystkich kategoriach wiekowych . Na uwagę zasługują między innymi  także Anna Mąka , Kinga Mitoraj ,  Weronika Bieniasz, Tomasz Jakieła Bartłomiej Styrczula czy Tomasz Nędza Kubiniec, którym do brązowego medalu zabrakło bardzo niewiele.  
( 25 Czerwca 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018