UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Miesiąc biegowych emocji w Chochołowskich Termach.
(żródło: mat prasowe)

W lutym nie tylko Korea Południowa będzie areną sportowych zmagań. Smak zwycięstwa i dobra zabawa czekają na biegaczy, którzy wezmą udział w organizowanych w lutym zawodach na trasach biegowych wokół Chochołowskich Term.
( 17 Lutego 2018)
NPRBN w Ptaszkowej: Walczyli o medale łyżwą
(żródło: A.Karczewska PZN)

W niedzielę na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej narciarze w 10 kategoriach wiekowych walczyli o medale na dystansach rozgrywanych techniką dowolną. Biegi te zakończyły rywalizację w II edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która w weekend odbywała się w nowoczesnym ośrodku narciarskim w Ptaszkowej.   W galerii fotoreportaż
( 12 Lutego 2018)
NPRBN w Ptaszkowej: W sobotę biegano klasykiem

W sobotni poranek zawodniczki oraz zawodnicy rozpoczęli rywalizację w drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która rozgrywana była na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. W ramach tych zawodów reprezentanci biegów narciarskich walczyli na dystansach klasykiem w 10 kategoriach wiekowych.    W galerii fotoreportaż
Witold Skupień na podium Pucharu Świata

SPORT PARAOLIMPIJSKI. Świetny występ w ostatnich zawodach z cyklu Pucharu Świata zanotował Witold Skupień. Reprezentant KS Obidowa Obidowiec zajął trzecie miejsce w fińskim Vuokatti na dystansie 21 kilometrów stylem klasycznym.
( 10 Lutego 2018)
Czwarta edycja Ligi Małopolskiej 2018 odbyła się w Białce Tatrzańskiej
(żródło: skipol.pl)

Przy bardzo dobrych warunkach pogodowych odbywa się dziś IV edycja Ligii Małopolskiej i Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej  w Białce Tatrzańskiej. Zawodnicy rywalizowali w biegach dystansowych stylem dowolnym  na dystansach od jednego do trzech kilometrów.
( 9 Lutego 2018)
Zmiana terminu Biegu Podhalańskiego!
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

Zawiadamiamy, iż zaplanowany na dzień 10 lutego 2018 X Bieg Podhalański zostaje przeniesiony na inny termin. Powodem jest brak wystarczającej ilości śniegu do przygotowania trasy biegowej.
( 5 Lutego 2018)
Mały Bieg Podhalański w Obidowej
(żródło: KC Skipol)

Dziś w Obidowej odbyła się kolejna, trzecia już w tym sezonie edycja Ligi Małopolskiej w biegach narciarskich organizowanej przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Tym razem rywalizowano na trasach o długości od 1 do 3 kilometrów stylem klasycznym.
( 30 Stycznia 2018)
Liga Małopolska SZS w biegach narciarskich [RANKING]
(żródło: K.C Skipol)

Za nami dwie rozegrane już w tym sezonie edycje Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich w Obidowej i Ptaszkowej. Poniżej przedstawiamy RANKING Ligi.
( 22 Stycznia 2018)
PŚ w Planicy: J. Kowalczyk ósma na 10 km klasykiem

Bieg na 10 km techniką klasyczną zakończył rywalizację kobiet w Pucharze Świata w Planicy. Dobry rezultat osiągnęła Justyna Kowalczyk, która ukończyła zawody w czołowej "10", na ósmym miejscu. Zwycięstwo odniosła Finka Krista Parmakoski, która o prawie cztery sekundy była lepsza od Szwedki Charlotte Kalli. Podium uzupełniła Norweżka Heidi Weng.
( 21 Stycznia 2018)
Druga edycja Ligi Małopolskiej SZS w Ptaszkowej, biegi stylem dowolnym

W Ptaszkowej rozegrano drugą edycję tegorocznej Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich.  Dzieci i młodzież walczyły w stylu dowolnym na dystansie od 1 do 3 km.
( 20 Stycznia 2018)
Za nami pierwsza edycja Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich w Obidowej

Za zawodnikami i zawodniczkami pierwsza edycja IX Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich, którą rozegrano w Obidowej. Dziś dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum urodzone w roku 2002 i później rywalizowały w biegu techniką klasyczną na dystansach od 1 do 3 kilometrów. Poniżej wyniki.
( 16 Stycznia 2018)
Dominik Bury trzeci w zawodach FIS w Novym Mescie

W rywalizacji mężczyzn lokaty w czołowej "10" wywalczyli również: piąty Kamil Bury, siódmy Paweł Klisz oraz ósmy Jan Antolec. Natomiast w biegu kobiet na dystansie 10 km techniką klasyczną najlepiej z Polek zaprezentowała się Martyna Galewicz, która zajęła czwartą pozycję.      Wyniki biegu 10 km C kobiet Wyniki biegu 15 km C mężczyzn  Źródło: Anna Karczewska / PZN
( 14 Stycznia 2018)
Galewicz i Bury na podium w zawodach FIS

Martyna Galeiwcz i Dominik Bury stanęli na najniższym stopniu podium zawodów FIS, które rozegrane zostały w Novym Mescie. W rywalizacji kobiet na 10 km techniką dowolną zwyciężyła Czeszka Barbora Havlíčková. Natomiast na dystansie 15 km mężczyzn triumfował również reprezentant Czech Adam Fellner.
( 12 Stycznia 2018)
Slavic Cup: Kowalczyk wygrywa 10 km klasykiem

Justyna Kowalczyk była bezkonkurencyjna i pewnie triumfowała drugiego dnia rywalizacji w zawodach Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie. Polka o ponad pół minuty pokonała w biegu na 10 km klasykiem Ewelinę Marcisz. Podium uzupełniła kolejna z Polek - Sylwia Jaśkowiec. Wśród mężczyzn w biegu na 15 km zwyciężył reprezentant Białorusi Yury Astapenka. Tuż za nim uplasował się Dominik Bury, natomiast trzeci był kolejny z Białorusinów Sergei Dolidovich.
( 30 Grudnia 2017)
Podołali wyzwaniu.

Obidowa, po raz pierwszy w historii, przez trzy dni była gospodarzem oficjalnych Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w biegach narciarskich. Udział wzięło w nich 36 zawodników i zawodniczek.