UG Poronin

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Podołali wyzwaniu.

Obidowa, po raz pierwszy w historii, przez trzy dni była gospodarzem oficjalnych Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w biegach narciarskich. Udział wzięło w nich 36 zawodników i zawodniczek.
( 26 Grudnia 2017)
V Puchar Kościeliska dla Catherine Spierenburg oraz Piotra Michałka.

Catherine Spierenburg z Kościeliska oraz Piotr Michałek z Jaworzynki zwyciężyli w V Pucharze Kościeliska, jaki został rozegrany 17 stycznia na trasach biegowych w na Chotarzu. Rywalizacja zorganizowana przez Stowarzyszenie  Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko na rozpoczęcie sezonu zimowego zaliczane było do Pucharu Polski Amatorów w biegach narciarskich.   W galerii fotoreportaż Marcina Szkodzińskiego z zawodów
( 17 Grudnia 2017)
Justyna Kowalczyk 37. w biegu pościgowym w Toblach
(żródło: A. Karczewska PZN)

Justyna Kowalczyk zajęła 37. miejsce w biegu pościgowym na 10 km techniką klasyczną, który w niedzielę rozegrany został podczas Pucharu Świata w Toblach. Zwycięstwo odniosła Norweżka Marit Bjoergen, która na finiszu pokonała swoją rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Podium uzupełniła trzecia z norweskich biegaczek Heidi Weng.
Można już zgłaszać swój udział w X Jubileuszowym Biegu Podhalańskim!
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

Z przyjemnością informujemy, że na stronie internetowej zawodów www.bieg.nowytarg.pl zostały już rozpoczęte zapisy on-line do X Jubileuszowego Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, który został zaplanowany na dzień 10 lutego 2018 r. Trasa dziesiątej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania stylem klasycznym bardzo malowniczą trasę 30, 15 lub 5 kilometrową
( 15 Grudnia 2017)
Drugiego dnia w Ptaszkowej walczyli na dystansach.
(żródło: A.Karczewska PZN)

W niedzielę, 10 grudnia w ramach Pucharu Ptaszkowej rozegrano biegi na dystansach techniką dowolną. Najwięcej zwycięstw podczas rywalizacji na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej wywalczyli dzisiaj reprezentanci klubu MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski. Podopieczni Waldemara Kołcuna triumfowali w dwóch kategoriach: Junior B oraz Junior C.
( 10 Grudnia 2017)
Biegacze zainaugurowali sezon w Ptaszkowej!

W sobotę, 9 grudnia na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej zainaugurowano sezon zimowy w biegach narciarskich. Pierwszego dnia rywalizacji zawodniczki oraz zawodnicy walczyli o medale w sprincie rozgrywanym techniką dowolną. Najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce, którzy triumfowali w trzech kategoriach: Senior, Juniorka B oraz Junior C.
( 9 Grudnia 2017)
Nowa trasa biegowa w Chochołowie

To będzie najgorętsza trasa u podnóża Tatr. Nowe 1600 metrów będzie czekać w Chochołowie od 15 grudnia. Narciarze biegowi będą mogli przemierzać codziennie dośnieżaną i ratrakowaną trasę.
( 7 Grudnia 2017)
Inauguracja sezonu biegowego w Ptaszkowej niezagrożona!

Już w najbliższy weekend, w dniach 9-10 grudnia 2017 roku na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej odbędzie się inauguracja sezonu w biegach narciarskich. Dzięki firmie Supersnow, która w zeszłym tygodniu dostarczyła urządzenia do naśnieżania tras biegowych, pierwsze w sezonie zimowym zawody odbędą się zgodnie z kalendarzem centralnym PZN
PŚ w Lillehammer: J. Kowalczyk siódma w sprincie!

To był bardzo udany start w wykonaniu Justyny Kowalczyk, która w sobotnim sprincie stylem klasycznym rozgrywanym podczas Pucharu Świata w Lillehammer wywalczyła siódme miejsce. Zwycięstwa odnieśli reprezentanci gospodarzy Maiken Caspersen Falla i Johannes Hoesflot Klaebo.
( 2 Grudnia 2017)
Justyna Kowalczyk 24. w Ruka Triple.

Bieg pościgowy na dystansie 10 km techniką dowolną zakończył pierwszy weekend rywalizacji kobiet w Pucharze Świata. Ostatniego dnia zmagań najlepsza okazała się Szwedka Charlotte Kalla, która w pięknym stylu pokonała Marit Bjoergen. Podium uzupełniła inna z Norweżek Ragnhild Haga. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyła Justyna Kowalczyk, która w niedzielnym bieg i tym samym w Ruka Triple zajęła 24. miejsce.
( 26 Listopada 2017)
18. miejsce Kowalczyk w biegu na 10 km klasykiem.

Justyna Kowalczyk zajęła 18. miejsce w sobotnim biegu na 10 km techniką klasyczną, który rozgrywany był podczas Pucharu Świata w Ruce. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, która o 17 sekund pokonała Szwedkę Charlottę Kallę. Podium uzupełniła kolejna z norweskich biegaczek Ingvild Flugstad Oestber.
( 25 Listopada 2017)
Justyna Kowalczyk dwukrotnie na podium w Muonio

W miniony weekend w fińskim Muonio rozegrane zostały zawody pucharu FIS w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk dwukrotnie stanęła na 3 miejscu  podium. W piątek w sprincie a w sobotę  na dystansie 10 km klasykiem.
( 12 Listopada 2017)
X Bieg Podhalański 10 lutego 2018 r.

Miło nam poinformować, że jest już znany termin przyszłorocznego Jubileuszowego X Biegu Podhalańskiego, który został zaplanowany na dzień 10 lutego 2018 r. (sobota). Wzorem lat ubiegłych zaplanowano biegi techniką klasyczną na dystansach 30km, 15km, 5km.
( 14 Września 2017)
Młodzi polscy biegacze trenują w Norwegii!

Już po raz trzeci Norweski Związek Narciarski zorganizował międzynarodowy obóz szkoleniowy dla młodych adeptów biegów narciarskich, który odbywa się w dniach 27 lipca - 4 sierpnia w norweskim Sjusjøen. Z Polski na te międzynarodowe treningi udała się 11-osobowa reprezentacja: trzy zawodniczki, sześciu zawodników oraz dwoje trenerów.
( 2 Sierpnia 2017)
Justyna Kowalczyk wygrywa maraton Reistadloepet!

Justyna Kowalczyk wygrała sobotni maraton narciarski Reistadloepet rozgrywany w Norwegii na dystansie 50 km. Jako druga linię mety przekroczyła Japonka Masako Ishida, która straciła do Polki prawie 55 sekund. Źródło: Anna Karczewska / PZN