START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biegi narciarskie
Justyna Kowalczyk wygrywa maraton Reistadloepet!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Justyna Kowalczyk wygrała sobotni maraton narciarski Reistadloepet rozgrywany w Norwegii na dystansie 50 km. Jako druga linię mety przekroczyła Japonka Masako Ishida, która straciła do Polki prawie 55 sekund. Źródło: Anna Karczewska / PZN
( 1 Kwietnia 2017)
Złote sztafety KS AZS AWF Katowice
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W niedzielę, 26 marca na Polanie Jakuszyckiej biegami sztafetowymi zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Po raz kolejny wszystkie złote medale zgarnęli reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice, którzy triumfowali w zmaganiach kobiet 4 x 5 km oraz w biegu mężczyzn 4 x 7,5 km. Mistrzyniami wśród kobiet zostały Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz oraz Martyna Galewicz. Natomiast u mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki oraz Kacper Antolec.   W galerii fotoreportaż A. Karczewskiej z zawodów!!!!!
( 26 Marca 2017)
Dominacja KS AZS AWF Katowice w historycznym sprincie drużyn mieszanych
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę, 25 marca na Polanie Jakuszyckiej po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Seniorów rozegrana została rywalizacja w sprincie drużyn mieszanych. Historyczne zawody zdominowali reprezentanci KS AZS AWF Katowice, którzy zgarnęli wszystkie medale. Tytuł mistrzowski wywalczyli Kornelia Kubińska w parze z Janem Antolcem. Srebrny medal zdobyli Martyna Galewicz i Dawid Bril. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec.    W galerii fotorelacja  A. Karczewskiej z zawodów
( 25 Marca 2017)
Kowalczyk czwarta w maratonie Arefjaellsloppet
(żródło: A. Kosman PZN)

 Justyna Kowalczyk zajęła dziś czwarte miejsce w 50-kilometrowym narciarskim maratonie Arefjaellsloppet, rozgrywanym w szwedzkim Are. Nasza biegaczka straciła 33,1 sekundy do zwyciężczyni - Britty Johansson Norgren ze Szwecji. Drugie miejsce w tych zawodach Ski Classics zajęła Czeszka Katerina Smutna (+ 2,0 sekundy), a trzecie Kari Vikhagen Gjeitnes z Norwegii (+ 4,9 sekundy).
( 25 Marca 2017)
MP w Jakuszycach: Kubińska i Antolec najlepsi na dystansach
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W piątek, 24 marca na Polanie Jakuszyckiej reprezentanci Polski walczyli o medale Mistrzostw Polski Seniorów w biegach dystansowych. Rywalizację zdominowali reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice, którzy zgarnęli dwa złote medale. Najlepsza na dystansie 15 km techniką dowolną okazała się Kornelia Kubińska, dla której jest to drugi złoty medal wywalczony w tym tygodniu w Jakuszycach. Natomiast wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Jan Antolec.   W galerii fotorelacja A. Karczewskiej z zawodów
( 24 Marca 2017)
Rozdano pierwsze medale Mistrzostw Polski Seniorów w Jakuszycach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W czwartek, 23 marca na Polanie Jakuszyckiej rozpoczęto drugą część rywalizacji w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Pierwszego dnia zmagań zawodniczki oraz zawodnicy walczyli o medale krajowego czempionatu w sprincie drużynowym techniką klasyczną. Tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem obronili reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Paweł Klisz oraz Maciej Staręga. Bezkonkurencyjne wśród kobiet były natomiast Kornelia Kubińska i Martyna Galewicz z klubu KS AZS AWF Katowice.    W galerii fotoreportaż A. Karczewskiej
( 23 Marca 2017)
XIX Memoriał Polankowej w Białym Potoku,
(żródło: www.skipol.pl)

  XIX Memoriał Bronisłąwy Staszel Polankowej odbył się dzisiaj na stoku narciarskim Biały Potok w Witowie. Memoriał to narciarski tor przeszkód/ test sprawdzający umiejętności młodych biegaczy narciarskich według pomysłu profesora krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego Szymona Krasickiego.    
( 18 Marca 2017)
Sukces organizacyjny I edycji Turbacz XC!
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Ponad stu zawodników na liście startowej, świetne warunki śniegowe, uśmiechnięci pasjonaci biegania, atrakcyjne nagrody oraz kadrowicze - I edycja TURBACZ XC za nami!
( 13 Marca 2017)
Puchar Grupy AZOTY zakończony
(żródło: T. Furtak AK Pol)

 Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” zakończony W niedzielę 12 marca po raz pierwszy w tym sezonie został rozegrany bieg pościgowy. Zawodnicy i zawodniczki startowali z różnicami czasu z biegów sobotnich W galerii fotoreportaż z zawodów
( 12 Marca 2017)
Ponad 270 zawodników wzięło udział w II edycji SGB Ultrabiel
(żródło: www.ultrabiel.pl)

 W sobotę 11 marca 2017 roku w Górach Bialskich po raz drugi zawodnicy zmierzyli się techniką klasyczną w maratonie narciarskim SGB Ultrabiel na dystansie 60 km oraz w biegach towarzyszących na 30 km i 15 km. Zawody były finałem Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich. Uczestników przyjeżdżających na polsko-czeską granicę, gdzie odbywały się zawody, czekało w tym roku wiele nowości.
( 12 Marca 2017)
Justyna Kowalczyk szósta w Pucharze Świata w Oslo
(żródło: A. Kosman PZN)

 Justyna Kowalczyk kończy sezon startów w tegorocznym Pucharze Świata na wysokim, szóstym miejscu w jej koronnej konkurencji - biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną w Oslo (+ 2 minuty 12,9 sekundy). Już na pierwszych kilometrach rywalkom uciekła Marit Bjoergen i samotnie podążała w kierunku mety. Norweżka triumfowała z przewagą dwóch minut i 5,8 sekundy nad Finką Kristą Parmakoski, a trzecia była kolejna z Finek - Kerttu Niskanen (+ 2 min 7,0 sek).
( 12 Marca 2017)
Wielki finał „Biegu na Igrzyska” na trasach Polany Jakuszyckiej
(żródło: T. Furtak AK Pol)

 W Szklarskiej Porębie trwa Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia
( 12 Marca 2017)
Małopolska Liga Regionalna Grupy AZOTY zakończyła sezon w Białce Tatrzańskiej
(żródło: T. Furtak AK Pol)

 W Białce Tatrzańskiej na trasach ON Kotelnica został rozegrany finał Małopolskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY w biegach narciarskich.  W piątych zawodach cyklu młodzież z Małopolski rywalizowała stylem dowolnym.
( 8 Marca 2017)
Finałowe zawody sezonu 2017 odbędą się 11 i 12 marca na trasach Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie
(żródło: T. Furtak AK Pol)

 W najbliższą sobotę i niedzielę na trasach Polany Jakuszyckiej zostaną rozegrane dziewiąte i dziesiąte zawody Pucharu Grupy AZOTY 2017 w biegach narciarskich. W pierwszym dniu finałowej rywalizacji (11.03, początek o 10:00) po raz kolejny w tym sezonie młodzi biegacze i biegaczki będą rywalizować w biegach ze startu wspólnego, ponownie techniką klasyczną. 10 km przebiegną juniorzy A i juniorzy B,  juniorki A, B i C. Na dystansie 3 km zmierzą się ze sobą juniorzy i juniorki Ci D.
( 7 Marca 2017)
Ostatni finał. Tym razem w Małopolsce -
(żródło: T. Furtak AK Pol)

 W środę 8 marca zostanie rozegrany ostatni w tym sezonie finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY. Finałowe zawody Małopolskiej Ligi Regionalnej odbędą się w Białce Tatrzańskiej.
( 6 Marca 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018