Justyna Kowalczyk królową w skitahlonie w Canmore.

Justyna Kowalczyk po raz drugi wygrała pucharowe zawody w kanadyjskim Canmore. Tym razem w skiathlonie czyli biegu łączonym zdeklasowała swoje rywalki bowiem druga zawodniczka na mecie miała stratę do Polki 34,9 sek.
( 16 Grudnia 2012)
Justyna Kowalczyk triumfuje w Canmore

Justyna Kowalczyk  rozgromiła rywalki w biegu na dystansie 10 km techniką klasyczną ze startu wspólnego, który rozgrany został w ramach Pucharu świata w kanadyjskim Canmore.
( 13 Grudnia 2012)
Kowalczyk druga w Ruka Triple, pierwsze podium w tym sezonie!
(żródło: A. Kosman PZN)

Justyna Kowalczyk fantastycznie zaprezentowała się w biegu pościgowym na 10 km techniką klasyczną w Kuusamo i po raz pierwszy w tym sezonie mogła cieszyć się z podium w zawodach Pucharu Świata. Polka zajęła tym samym drugie miejsce w turnieju Ruka Triple. Bezkonkurencyjna była dziś ponownie Marit Bjoergen.
( 2 Grudnia 2012)
Justyna Kowalczyk awansowała na 4. miejsce w Ruka Triple!

Justyna Kowalczyk zakończyła bieg na 5 km techniką dowolną w fińskim Kuusamo na jedenastym miejscu. Po raz kolejny w tym sezonie najszybszą biegaczką zawodów Pucharu Świata została Marit Bjoergen. Polka awansowała w klasyfikacji generalnej turnieju Ruka Triple na czwarte miejsce!
( 1 Grudnia 2012)
Marit Bjoergen i Nikita Kriukov najlepsi w sprincie, Justyna Kowalczyk siódma.

Zakończyły się sprinty rozgrywane techniką klasyczną w Kuusamo w ramach Pucharu Świata, a zarazem cyklu Ruka Opened. W zmaganiach pań w dramatycznym finale najlepsza okazała się Marit Bjoergen. W biegu męskim zwyciężył Nikita Kriukov. Niestety w swoim półfinale odpadła z dalszej rywalizacji Justyna Kowalczyk.
( 30 Listopada 2012)
PS w biegach. Polska sztafeta poza dziesiątka.

Podczas niedzielnego  biegu 4x 5 km w szwedzkim Gaellivare polska sztafeta w składzie Kornelia Kubinska, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Sylwia Jaśkowiec zajęły 12 lokatę. Do zwycieskiego zespołu Norweżek . Polskie biegaczki straciły 1.58,7
( 25 Listopada 2012)
Justyna Kowalczyk na 27. miejscu w Gaellivare

Puchar Świata w biegach narciarskich w sezonie 2012/13 rozpoczął się od zwycięstwa Norweżki Marit Bjoergen. W biegu na 10 kilometrów technika dowolną ze startu indywidualnego 27. miejsce zajęła Justyna Kowalczyk. Polka przyzwyczaiła nas już do tego, że na początku zimy plasuje się na dalszych pozycjach, miejmy więc nadzieję, że podobnie jak w poprzednich sezonach forma przyjdzie niebawem.
( 24 Listopada 2012)
Trzecie zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Muonio

Justyna Kowalczyk  wygrałąw niedzielę w Muonio bieg na 10 km stylem dowolnym. Totrzecia wygrana polki w zawoidach inaugurujących sezon zimowy.
( 19 Listopada 2012)
Justyna Kowalczyk dwukrotnie najlepsza w Muonio!

Justyna Kowalczyk rozpoczęła sezon zimowy od podwójnego zwycięstwa w zawodach FIS w fińskim Muonio. Polka nie miała sobie równych zarówno w piątkowym sprincie techniką klasyczną, jak i w sobotnim biegu na 5 km klasykiem. Dobre 20. miejsce w sobotę zajęła Paulina Maciuszek, a Maciej Kreczmer 17. w piątek
( 17 Listopada 2012)
Konferencja Prasowa PZN Prezes Tajner: "Miejsce kobiecej sztafety w czołowej szóstce jest możliwe"

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej prezes PZN Apoloniusz Tajer przedstawił plany, jakie wiąże tej zimy z naszymi biegaczkami. - Justyna Kowalczyk jest świetnie przygotowana do tego sezonu. Cele jak zawsze są najwyższe: walka o pierwsze miejsca w zawodach. Z kolei w kadrze A-mix po zatrudnieniu nowego trenera Ivana Hudaca celem dziewcząt na pewno będzie jak najczęstsze znalezienie się w czołowej 30. Pucharu Świata. Potencjał kobiecego zespołu oceniam bardzo wysoko. Myślę, że miejsce w czołowej szóstce jest możliwe.
( 6 Listopada 2012)
Zakończenie ligi małopolski SZS 2012-

Liga Małopolska  SZS 2012 w biegach narciarskich zgromadziła w tym roku rekordową liczbę uczestników zarówno ze szkół gimnazjalnych jak podstawowych.Absolutny rekord pobiła edycja Ligi Małopolskiej rozegrana w Kasinie Wielkiej gdzie na starcie stanęło prawie 450 młodych biegaczy narciarskich.
( 28 Maja 2012)
I Bieg Narciarski na Kalatówkach.

Gwałtowny powrót zimy nie zniechęcił organizatorów ani uczestników I Biegu Narciarskiego zorganizowanego na Kalatówkach pod patronatem naszego mistrza świata z Lahti  Józefa Łuszczka.. Na starcie biegu, którego trasa  poprowadzona została malowniczo  na górnej i dolnej polanie Kalatówki wystartowało blisko 40 kobiet i mężczyzn.   W galerii fotoreportaż  z zawodów   ( fot MP i własne!!!!)
( 1 Kwietnia 2012)
Katarzyna Rogowiec z Kryształową Kulą!

Katarzyna Rogowiec po raz pierwszy w swojej karierze wywalczyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata w biegach narciarskich osób niepełnosprawnych w sezonie 2011/12. W ostatnich zawodach tej zimy Polka zajęła drugie miejsce. Najlepszy sezon w życiu zanotował też Kamil Rosiek, szósty biegacz Pucharu Świata.
( 29 Marca 2012)
XV Memoriał Bronisławy Staszel Polankowej.

Blisko 200 dziwewcząt i chłopców uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów wzięło udział w XV Memoriale Bronisławy Staszel Polankowej, który przeprowadzony został na Białym Potoku. Zawody zostały rozgrane w formule toru zadaniowego, ktorego pomysłodawcą był prof Szymon Krasicki-obecny również na zawodach.
( 27 Marca 2012)
AZS AWF Katowice i NKS Trójwieś Beskidzka Mistrzami Polski w sztafetach.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski Seniorów 2012 w biegach narciarskich o tytuły Mistrzów Polski walczyły sztafety. Wśród kobiet tryumfował zespół AZS AWF Katowice w składzie Natalia Grzebisz, Kornelia Marek,Anna Słowiok i Justyna Mordarska. W kategorii mężczyzn tryumfował zespół NKS Trójwieś Beskidzka, zawodnicy z Trójwsi biegi w składzie :Sebastian Gazurek,Mateusz Ligocki,Krzysztof Kukuczka i Mariusz Michałek.