UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Ligi Regionalne Grupy AZOTY nie zwalniają tempa.
(żródło: T. Furtak AK Pol)

Ligi Regionalne Grupy AZOTY nie zwalniają tempa.  W tym tygodniu najmłodsi biegacze narciarscy będą walczyć o punkty w Ptaszkowej, Jedliczach, Opawie, Siedlcach i na Kubalonce.
( 17 Stycznia 2017)
Mnóstwo śniegu, mróz i słońce w drugim dniu Pucharu Grupy AZOTY.

Młodzi zawodnicy i zawodniczki z klubów z całej Polski rywalizowali w niedzielę 15 stycznia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem w drugim dniu Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich.    W galerii fotoreportaż z zawodów
( 15 Stycznia 2017)
Inauguracja Pucharu Grupy AZOTY pod Giewontem

256 zawodniczek i zawodników rywalizowało w sobotę na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” został zainaugurowany w prawdziwie zimowej scenerii. Uczestnicy biegali stylem klasycznym.   W galerii fotoreportaż z zawodów
Puchar Grupy AZOTY zainauguruje nowy sezon w Zakopanem. W zimowej stolicy Polski młodzi biegacze powalczą o punkty 14 i 15 stycznia!

Już w najbliższy weekend w Zakopanem odbędą się inaugurujące sezon 2017 zawody Pucharu Grupy AZOTY. Młodzi zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o punkty na trasach Centralnego Ośrodka Sportu. W pierwszym dniu rywalizacji (14.01, początek o 10:00) zostaną rozegrane biegi techniką klasyczną. 10 km przebiegną juniorzy A, po 5 km: juniorki A, juniorzy B i juniorki B. Na dystansie 3 km zmierzą się ze sobą juniorzy C i juniorki C, oraz juniorzy i  juniorki D.
( 11 Stycznia 2017)
Startuje drugi sezon Lig Regionalnych Grupy AZOTY.

W tym tygodniu najmłodsi biegacze narciarscy będą rywalizować w Zakopanem, Istebnej-Zaolziu, Tomaszowie Lubelskim, Szklarskiej Porębie  i Białymstoku.
( 10 Stycznia 2017)
Kowalczyk wygrywa na mistrzowskich trasach w Lahti
(żródło: A.Karczewska PZN)

Justyna Kowalczyk w pięknym stylu wygrała bieg na dystansie 10 km stylem klasycznym, który rozgrywany był w Lahti w ramach zawodów Scandinavian Cup. Polka o ponad 20 sekund okazała się lepsza na trasach biegowych Mistrzostw Świata w Lahti od Szwedki Hanny Falk. Podium zawodów uzupełniła kolejna ze szwedzkich biegaczek - Anna Dyvik.
( 8 Stycznia 2017)
Ewelina Marcisz piąta w zawodach Alpen Cup w Planicy
(żródło: A. Kosman PZN)

Ewelina Marcisz zajęła piąte miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną, rozgrywanym w sobotę w Planicy w ramach cyklu Alpen Cup. Polka uzyskała czas o 22,7 sekundy gorszy od zwyciężczyni - Włoszki Sary Pellegrini. 14. miejsce zajęła Kornelia Kubińska, a 24. Martyna Galewicz. Rozegrano także biegi mężczyzn oraz juniorów.
( 7 Stycznia 2017)
Trwają zapisy na IX Bieg Podhalański
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

Pamiętajcie, że już od grudnia trwają zgłoszenia do IX Biegu Podhalańskiego. Zgłaszać się można poprzez formularz na stronie zawodów www.bieg.nowytarg.pl Tymczasem przedstawiamy jego filmową zapowiedź. https://youtu.be/V6GPBrcvA40
( 4 Stycznia 2017)
I rzut Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS w Biegach Narciarskich o Puchar ON KOTELNICA Białczańska
(żródło: F. Piwowar M SZS / SkiPOL)

3 stycznia w Ptaszkowej rozegrano pierwszy rzut Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS w biegach narciarskich o puchar ON Kotelnica Białczańska.  Na starcie stanęło 225 dziewcząt i chłopców z 20 gimnazjów i 34 szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego.  Pełne wyniki tutaj
Justyna Kowalczyk dwukrotnie na podium w Strbskim Plese

Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu na 5 km  techniką klasyczną, który rozegrany został w  Strbskim Plese w ramach zawodów FIS.  Wcześniej w sprincie również technika klasyczną zajęła 2 lokatę.
( 31 Grudnia 2016)
Udany start polskich zawodników w Slavic Cup w Strbskim Plese

Dobre wyniki w zawodach Slavic Cup w Strbskim Plesie osiągnęli reprezentanci Polski.
( 18 Grudnia 2016)
Justyna Kowalczyk trzecia w biegu na 10 km w Goms

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce (+ 7,8 sekundy) w sobotnim biegu na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną, rozgrywanym w ramach Pucharu Kontynentalnego OPA w szwajcarskim Goms. Nasza zawodniczka przewróciła się na trasie i złamała kijek, co uniemożliwiło jej zwyciężenie w biegu. Triumfowała Włoszka Caterina Ganz, która o 2,6 sekundy wyprzedziła Niemkę Sofie Krehl.
( 17 Grudnia 2016)
Można już zgłaszać swój udział w IX Biegu Podhalańskim!

Z przyjemnością informujemy, że na stronie internetowej zawodów www.bieg.nowytarg.pl zostały już rozpoczęte zapisy on-line do IX Biegu Podhalańskiego, który został zaplanowany na dzień 4 lutego 2017 r.
( 16 Grudnia 2016)
OPA w Goms: Kowalczyk szósta w sprincie klasykiem

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce sprincie stylem klasycznym, który rozgrywany był podczas zawodów Alpen Cup w szwajcarskim Goms. Zwyciężyła Rosjanka Natalia Matveeva, a na dwóch pozostałych miejscach na podium stanęły reprezentantki gospodarzy - Laurien Van Der Graaff oraz Nadine Faehndrich.
4 Puchar Kościeliska

Emilia Nawara z Kościeliska i Bogusław Gracz z Zębu zwyciężyli w 4 Pucharze Kościeliska, który 11 grudnia br roku oficjalnie zainaugurował sezon biegowy na trasach na Chotarzu. Zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Kościelisko dla Biegaczy było równocześnie edycją Pucharu Polski PZN Amatorów w narciarstwie biegowym.  W galerii fotoreportaż z biegu