UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Justyna Kowalczyk trzecia w biegu na 10 km w Goms
(żródło: A. Kosman PZN)

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce (+ 7,8 sekundy) w sobotnim biegu na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną, rozgrywanym w ramach Pucharu Kontynentalnego OPA w szwajcarskim Goms. Nasza zawodniczka przewróciła się na trasie i złamała kijek, co uniemożliwiło jej zwyciężenie w biegu. Triumfowała Włoszka Caterina Ganz, która o 2,6 sekundy wyprzedziła Niemkę Sofie Krehl.
( 17 Grudnia 2016)
Można już zgłaszać swój udział w IX Biegu Podhalańskim!
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

Z przyjemnością informujemy, że na stronie internetowej zawodów www.bieg.nowytarg.pl zostały już rozpoczęte zapisy on-line do IX Biegu Podhalańskiego, który został zaplanowany na dzień 4 lutego 2017 r.
( 16 Grudnia 2016)
OPA w Goms: Kowalczyk szósta w sprincie klasykiem
(żródło: A.Karczewska PZN)

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce sprincie stylem klasycznym, który rozgrywany był podczas zawodów Alpen Cup w szwajcarskim Goms. Zwyciężyła Rosjanka Natalia Matveeva, a na dwóch pozostałych miejscach na podium stanęły reprezentantki gospodarzy - Laurien Van Der Graaff oraz Nadine Faehndrich.
4 Puchar Kościeliska

Emilia Nawara z Kościeliska i Bogusław Gracz z Zębu zwyciężyli w 4 Pucharze Kościeliska, który 11 grudnia br roku oficjalnie zainaugurował sezon biegowy na trasach na Chotarzu. Zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Kościelisko dla Biegaczy było równocześnie edycją Pucharu Polski PZN Amatorów w narciarstwie biegowym.  W galerii fotoreportaż z biegu
( 11 Grudnia 2016)
Justyna Kowalczyk wygrywa w Valdidentro

Justyna Kowalczyk zwyciężyła dziś w biegu na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną, rozgrywanego w ramach Pucharu Kontynentalnego we włoskiej miejscowości Valdidentro. Polka wyprzedziła drugą na mecie Francescę Baudin (Włochy) o 54 sekundy.
( 10 Grudnia 2016)
PŚ w Lillehammer: Kowalczyk 16. w sprincie klasykiem

Justyna Kowalczyk po raz kolejny w tym sezonie zajęła 16. miejsce w sprincie techniką klasyczną, który dzisiaj rozgrywany był na trasach w norweskim Lillehammer. Piątkowe zawody Pucharu Świata wygrała Norweżka Heidi Weng. Drugie miejsce zajęła Maiken Caspersen Falla, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Hanna Falk.
( 2 Grudnia 2016)
Justyna Kowalczyk dziewiąta w biegu na 10 km

Drugie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo zakończyły się zwycięstwem Norweżki Marit Bjoergen, która o 4,6 sekundy wyprzedziła Finkę Kristę Parmakoski, a na trzecim miejscu znalazła się Heidi Weng. Justyna Kowalczyk prowadziła na pierwszym punkcie pomiaru czasu, ale w dalszej części dystansu rywalki były szybsze i Polka ukończyła zawody na dziewiątym miejscu (+ 52,4 sekundy). Druga z naszych reprezentantek - Martyna Galewicz była 78.
( 27 Listopada 2016)
PŚ w Ruce: J. Kowalczyk 16. w sprincie klasykiem.

Justyna Kowalczyk zajęła 16. miejsce w sprincie stylem klasycznym, który rozgrywany był w ramach Pucharu Świata w Ruce. Pierwsze w tym sezonie zawody wygrali Szwedka Stina Nilsson oraz Norweg Paal Golberg.
( 26 Listopada 2016)
Martyna Galewicz 44. na 10 km klasykiem
(żródło: A.KARCZEWSKA PZN)

Drugiego dnia zmagań w Bruksvallarnie biegaczki oraz biegacze narciarscy rywalizowali na dystansach stylem klasycznym. Wśród kobiet na dystansie 10 km klasykiem bezkonkurencyjna okazała się Japonka Masako Ishida, natomiast wśród mężczyzn bieg na 15 km techniką klasyczną wygrał Szwed Johan Olsson. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Martyna Galewicz, która ukończyła zawody na 44. miejscu.
( 19 Listopada 2016)
Kowalczyk wygrywa kolejny bieg w Olos (Muonio)!

Justyna Kowalczyk nie zwalnia tempa - po piątkowym zwycięstwie w sprincie również w sobotę okazuje się najlepsza, tym razem na dystansie pięciu kilometrów techniką klasyczną zawodów FIS w Olos (Muonio). Nasza reprezentantka o 9,2 sekundy wyprzedziła Finkę Kristę Parmakoski, a trzecie miejsce zajęła kolejna z Finek - Aino-Kaisa Saarinen (+ 26,1 sekundy).
( 12 Listopada 2016)
Justyna Kowalczyk wygrywa sprint w Olos!

Justyna Kowalczyk znakomicie rozpoczęła nowy sezon zimowych zmagań w biegach narciarskich, wygrywając zawody FIS w sprincie techniką klasyczną w fińskim Olos.
( 11 Listopada 2016)
Maciej Staręga: „Mam nadzieję, że nasza praca da dobry efekt”

Kadra Narodowa MIX w biegach narciarskich ma za sobą długie i owocne zgrupowanie w austriackim Ramsau, a kolejnym celem jest Bruksvallarna. W Szwecji odbędą się też pierwsze starty kontrolne (18-20 listopada), w których udział wezmą: Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz, Dominik Bury, Martyna Galewicz i Urszula Łętocha.
( 7 Listopada 2016)
Puchar Grupy AZOTY - znamy kalendarz zawodów
(żródło: PZN Ak Pol)

Przygotowania do nowego sezonu ruszyły pełną parą. Dziesięć zawodów w pięciu ośrodkach narciarstwa biegowego - taki będzie kolejny sezon Pucharu Grupy AZOTY.
Ligi Regionalne Grupy AZOTY - czas na drugi sezon
(żródło: PZN/AkPol)

Początkiem stycznia przyszłego roku wystartuje drugi sezon Lig Regionalnych Grupy AZOTY. Tak jak w 2016 roku, dla najmłodszych adeptów narciarstwa biegowego został przygotowany cykl 25 jednodniowych zawodów podzielonych na pięć Lig Regionalnych; Śląsko-Beskidzką, Małopolską Ligę SZS o Puchar ON Kotelnica Białczańska Ligę Regionalną Grupy AZOTY, Karkonoską, Podkarpacko-Lubelską i Mazowiecko-Północną.
Justyna Kowalczyk trenuje w Zakopanem.

Dzisiaj na trasach biegowych  zakopiańskiego COS  wraz z Justyną Kowalczyk  trenowali biegacze oraz biathloniści.