Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich Kornelia Marek i Mariusz Michalek zwyciężają w sobotnich zawodach.

W kolejnym dniu Mistrzostw Polski w biegach narciarskich rozgrane zostały na Polanie Jakuszyckiej biegi  stylem dowolnym - Kornelia Marek zdobyła mistrzowski tytuł na dystansie 15 km a na 30 km najlepszy był Mariusz Michałek.   W niedzielę rozgrane zostaną  sztafety mix 4 x 5 km Kobiety /CL – F /, 4 x 10 km Mężczyźni / CL – F /
( 24 Marca 2012)
Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich.

W środę  i czwartek na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Poniżej relacja z obydwu dni mistrzostw
( 22 Marca 2012)
VI Bieg Papieski Śladami bł Jana Pawła II w Dol Chochołowskiej

18 marca na Siwej Polanie rozegrane zostaly VI Biegi Narciarskie Śladami bł Jana Pawła II.  W zawodach zorganizowanych przez Gminę Kościelisko, BKS WP Kościelisko oraz Wspólnotę  Leśną 8 uprawnionych wsi wystartowało blisko 80 biegaczy z których najmłodszym był 6-letni Michał Czuj z Witowa a najstarszym  83 letni Antoni Marmol z Zakopanego  Pełne wyniki tutaj w formacie excela!!!
( 21 Marca 2012)
Finał Pucharu Świata dla Bjoergen,Justyna Kowalczyk piąta.

Bezapelacyjnym zwycięstwem Marit Bjoergen zakończył się bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym w Falun, ostatni bieg tegorocznego Pucharu Świata w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk, która wyruszyła na trasę jako druga, z 6-cio sekundową stratą za Bjoergen, nie utrzymała tempa i spadła na piata lokatę. W kalsyfikacji Generlanej tegorocznego PS Zwycięzyłą Marit Bjoergen a drugie miejsce zdobyła Justyna Kowalczyk
( 18 Marca 2012)
Justyna Kowalczyk pierwsza w Falun

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10km techniką klasyczną ze startu wspólnego rozgrywany w Falun w ramach Finału Pucharu Świata.  Co prawda nie zdobędzie już Krysztalowej Kuli za ten sezon ale może jeszcze powalczyć o pierwsza lokatę w finale. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ma nie zagrożone.
( 17 Marca 2012)
Małopolskie drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada w biegach.

Na trasach biegowych obok SP w Czerwiennym rozegrane zostały drużynowe  biegi narciarskie w ramach Małopolskich Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. Na starcie stanęło blisko 250 dziewcząt i chłopców z całego województwa. Zawody zostały zorganizowane przez  Powiatowe Szkolne Związki Sportowe w Limanowej i Nowym Targu przy wsparciu  finansowym Woj Małopolskiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Marka Sowy.
( 16 Marca 2012)
Bjoergen najlepsza w prologu, Kowalczyk 4.

Norweżka Marit Bjoergen wygrała  bieg na 2,5 km stylem dowolnym rozgrywany w Falun w ramach Finału Pucharu Świata. Zawodniczki miały do pokonania  słnynny podbieg Mörderbacken.
PŚ w biegach- Kowalczyk 9 w Sztokholmie.

Marit Bjoergen po pasjonującej walce na finiszu wyprzedziła Rosjankę Julię Ivanovą. Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna Norweżka Maiken Caspersen Falla. Na miejscu 4 finiszowała Szwedka Charlotte Kalla, Słowenka Katja Visnar przekroczyła linię mety jako 5, a miejsce 6 zajęła Katerina Smutna z Austrii.
( 14 Marca 2012)
Triumf Bjoergen w Holmenkollen, Kowalczyk 2.

Norweżka Marit Bjoergen wygrała rozgrywany w Oslo - Holmenkollen bieg na 30km techniką klasyczną zaliczasy do klasyfiakcji Pucharu Świata. Justyna Kowalczyk finiszowała jako druga 51,9sek po Bjoergen. Jako trzecia linię mety przekroczyła Therese Johaug, 53,3sek po Bjoergen.
( 11 Marca 2012)
Drammen znów pechowe dla Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk na pewno nie zaliczy Drammen do swoich ulubionych miejsc rozgrywania zawodów. Rok temu Polka miała tutaj problemy na trasie sprintu, nie inaczej było też dziś. W finale sprintu techniką dowolną nasza biegaczka przewróciła się na jednym z ostatnich zakrętów i nie miała już szans na walkę o pierwsze miejsce.
( 7 Marca 2012)
Justyna Kowalczyk trzecia w sprincie w Lahti

Justyna Kowalczyk była trzecia w finale sprintu techniką klasyczną, rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w fińskim Lahti. Polka prezentowała się dziś znakomicie, jednak na jednym z ostatnich zjazdów miała problemy, co wykorzystały Marit Bjoergen i Julia Iwanowa.
( 4 Marca 2012)
IV rzut Małopolskiej Szkolnej ligi w biegach narciarskich i Mistrzostwa makroregionu w biegach narciarskich

2 i 3 marca na trasach biegowych zakopiańskiego COS rozegrano IV rzut Małopolskiej Szkolnej Ligi w biegach narciarskich oraz Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w tej dyscyplinie sportu.  W galerii  kilka fot z zawodów nadesłanych przez F. Piwowara.!!!
( 3 Marca 2012)
Dramatyczny bieg Justyny Kowalczyk w Lahti

Bieg łączony w fińskim Lahti zakończył się dość pechowo dla Justyny Kowalczyk. Polka dwa razy wywróciła się, straciła wiele cennych sekund i ostatecznie z zakrwawionym łokciem  dotarła do mety na ósmej pozycji. Wygrała Therese Johaug przed Marit Bjoergen, która w ten sposób znów odebrała Justynie prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Mistrzostwa Polski AZS i Mistrzostwa TZN - styl dowolny.

W drugim dniu trwania Międzynarodowych Mistrzostw Polski AZS i Mistrzostw TZN  rozegrano biegi stylem dowolny, Drugi tytuł mistrzowski zdobyła Alena Sannikova z Bułagarii, vicemistrzynią została zakopianka Magdalena Kozielska a brązowy medal wywalczyła Marcela Marcisz. Wśrod mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Mariusz Michałek, który wyprzedził  Białorusinów  Uladzislaua Semenenkę  i  Pavla Maruhę.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 26 Lutego 2012)
SNOW SPORT SHOW - BIEG PO NOWE ŻYCIE - WISŁA 2012
(żródło: T. Furtak AK POL)

Aktorzy, artyści, prezenterzy telewizyjni, dziennikarze i sportowcy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Sportu po Transplantacji wzięli udział w drugiej edycji Snow Sport Show - Biegu po Nowe Życie, która odbyła się 25 lutego w Wiśle. Snow Sport Show to inicjatywa sportowo-edukacyjna, mająca na celu wsparcie rozwoju transplantologii.