Kowalczyk 19-ta w Pradze i spada na pozycję viceliderki TDS

Justyna Kowalczyk  po raz pierwszy w  tegorocznym cyklu Tour de Ski nie stanęła na podium. Biegaczka z Mszany Dolnej zajęła dopiero  czwarte miejsce w ćwierćfinale sprintu na dystansie 1,2 km w Pradze i ostatecznie została sklasyfikowana na 19 pozycji.
( 4 Stycznia 2010)
Kowalczyk druga w sprincie w Oberhofie.

Liderka tegorocznego Tour de Ski Justyna Kowalczyk w dalszym ciągu na topie. W trzecich zawodach Tour de ski - sprincie na 1,6 km techniką klasyczną wywalczyła drugie miejsce i pozostaje  nadal na czele klasyfikacji generalnej cyklu.
( 3 Stycznia 2010)
Tour de ski Kowalczyk triumfuje na 10 km.!!!

Justyna Kowalczyk wygrała  sobotni bieg na dystansie 10 km technika klasyczną w Oberhofie,  i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Tour de ski.
( 2 Stycznia 2010)
Kowalczyk trzecia w prologu Tour de Ski

Pierwszego stycznia rozpoczęła się najbardziej wymagająca impreza roku dla biegaczy - Tour de Ski. Równocześnie najważniejsza po igrzyskach i mistrzostwach świata. To tu można zarobić najwięcej pieniędzy i punktów do klasyfikacji Pucharu Świata.  Nasza najlepsza biegaczka Justyna Kowalczyk w prologu zajęła trzecie miejsce i z do jutrzejszego biegu na 10 km wystartuje rowież trzecia.
( 1 Stycznia 2010)
38 Bieg Sylwestrowy w Zakopanem przesunięty.

Ze względu na warunki śniegowe komitet orgainizacyjny  38 Biegu Sylwestrowego w Zakopanem w poniedziałek  przesunął termin rozegrania zawodów na 16 marca.
( 28 Grudnia 2009)
Kowalczyk najszybsza na 15 kilometrów klasykiem

Justyna Kowalczyk pokazała w słoweńskiej Rogli, kto jest królową stylu klasycznego. Wczoraj druga w sprincie, dziś nie miała sobie równych na trasie biegu na 15 kilometrów ze startu wspólnego.
( 20 Grudnia 2009)
PŚ w Rogli: Kowalczyk druga w sprincie

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w sprincie stylem klasycznym w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w słoweńskiej Rogli. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen.
( 19 Grudnia 2009)
Biegowy PŚ w Davos- Sprinty

Niestety naszej najlepszej biegaczce nie powiodło się dzisiaj w Davos w sprincie na dystansie 1 km stylem dowolnym.  Polka  w kwalifikacjach była 19-a. W ćwierćfinale zajęła ostatnie miejsce i nie wzięła udziału w dalszych zmaganiach.   Justyna  Kowalczyk zajmuje  aktualnie 4 miejsce w generalnej  klasyfikacji PŚ . Jednak jak  sama mówi nadrzędnym celem w tym  sezonie są Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.
( 13 Grudnia 2009)
Kowalczyk dziewiąta na 10 km w Davos

Justyna Kowalczyk zajęła dziewiąte miejsce w biegu na dystansie 10 km stylem dowolnym podczas zawodów  Pucharu Świata w Davos.  Polka zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej biegowego Pucharu Świata z 187 pkt i ma 19 pkt starty do nowej  liderki Iriny Chazovej.
( 12 Grudnia 2009)
Siódme miejsce Justyny Kowalczyk na 10 km w Kuusamo.

Justyna Kowalczyk zajęła siódme miejsce podczas niedzielnego biegu na 10 km techniką klasyczną . Bieg wygrała Finka Aino- Kaisa Saarinen
( 29 Listopada 2009)
Justyna Kowalczyk zwycięża sprinty w Kuuusamo.

Justyna Kowalczyk wygrała dzisiejsze zawody Pucharu świata w biegach w Kuusamo.  Na dystansie 1,2 km techniką klasyczną nasza najlepsza biegaczka wyprzedziła w finale  Słowenkę Petrę Majdić o 0,8 s. trzecie miejsce wywalczyła słowacka biegaczka  Alena Prochazkova.
( 28 Listopada 2009)
Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska"

Polski Związek Narciarski i Centrum Promocji AK-Pol mają przyjemność zaprosić Kluby do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich pod tytułem „Bieg na Igrzyska”. Przygotowany przez nas projekt ma misję programu sportowo-społecznego i jest adresowany do młodzieży skupionej w klubach sportowych prowadzących sekcje narciarstwa biegowego.
( 26 Listopada 2009)
Puchar Świata w biegach. Polskie sztafety daleko ale Justyna Kowalczyk najlepsza w stylu klasycznym.

W drugim dniu zawodów Pucharu Świata w norweskim Beitostoelen rozgrane zostały sztafety. Kobieca drużyna  zajęła 12 miejsce,  męska była 21.  Justyna Kowalczyk, która biegła stylem klasycznym uzyskała najlepszy czas spośrod wszystkich zawodniczek biegnących klasykiem i swój dystans pokonała w 15.05,0  i wyprowadziła  polską drużyną z 16 na 8 pozycję. Niestety pozostałym polksim biegaczkom nie udało się utrzymać tej pozycji i ostatecznie polki ukończyły bieg na 12 miejscu ze stratą  prawie 3 min do zwycięskich Szwedek.
( 22 Listopada 2009)
Justyna Kowalczyk 12-a w PŚ w Beitostoelen

Justyna Kowalczyk zajęła 12 miejsce na dystansie 10 km stylem dowolnym podczas sobotnich zawodów Pucharu Świata w Beitostoelen  Zawody wygrała Norweżka Marit Bjoergen, druga była Charoltte Kalla z na trzecim miejscu uplasowała się Anna Haag obie Szwecja.
( 21 Listopada 2009)
Justyna Kowalczyk już wygrywa

Do rozpoczęcia Pucharu Świata pozostał jeszcze tydzień, a Justyna Kowalczyk już dostarcza kibicom radości. W szwedzkiej miejscowości Bruksvallarnie rozegrano zawody FIS w konkurencji sprintu stylem klasycznym. Znakomicie zaprezentowali się w nich reprezentanci Polski. Justyna Kowalczyk okazała się bezkonkurencyjna, a Janusz Krężelok zajął trzecią pozycję.