PŚ w Biegach Kowalczyk piąta w ćwierćfinale.

Czwarty start  w pucharowych zmaganiach w Canmore nie udał się naszej biegaczce. Justynie Kowalczyk  W biegu ćwiercfinałowym zderzyła się z Rosjanką  Szapowałową  straciła cenny czas i na metę doszła na piątej pozycji. Niestety na tym zakończył się  jej start w sprincie na 1200 m stylem dowolnym.
( 26 Stycznia 2008)
PŚ w Biegach Kolejny Brąz Justyny Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk po raz trzeci z rzędu stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. Nasza biegaczka zajęła trzecie miejsce na dystansie 10 km techniką dowolną .Bieg został przeprowadzony w piątek  w kanadyjskim  Canmore Zawody wygrała Ukrainka Walentyna Szewczenko, która była szybsza o ponad pół minuty od Rosjanki Jewgienii Miedwiediewej i o 33,3 s od  Justyny Kowalczyk.
( 25 Stycznia 2008)
PŚ w Biegach -Sprint Kowalczyk trzecia.

Po wtorkowym sukcesie w biegu łączonym Justyna Kowalczyk, która dzisiaj obchodziła 25 urodziny stanęła po raz kolejny na podium w zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata w biegach narciarskich .
( 23 Stycznia 2008)
PŚ w Biegach Zwycięstwo Justyny Kowalczyk w biegu na 15 km

W rozgrywanych w kanadyskjskim Canmore  Zawodach Pucharu Swiata w biegach rewelacyjnie  zaprezentowała się Justyna Kowalczyk wygrywając bieg łączony na 15 km
( 22 Stycznia 2008)
Tour de ski- Kowalczyk siódma w klasyfikacji generalnej.

Justyna Kowalczyk  po niedzielnym biegu na 10 km stylem dowolnym w którym uplasowałs ię na 18 miejsu w klasyfikacji generalnej II Tour de ski znalazła się ostatecznie na 7 pozycji.  Turniej wygrała Szwedka Charlotte Kalla, druga jest Finka Virpi Kuitunen a trzecia włoska biegaczka Arianna Follis.
( 6 Stycznia 2008)
Tour de ski - Dramatyczne zmagania Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk przeżyła dzisiaj  (5 I)  podcazs biegu na 10 km stylem klasycznym prawdziwy dramat. Zmagając się od kilku dni z przeziębieniem - osłabiona zażywaniem antybiotyków miała na dodatek niewłaściwie posmarowane narty- nie na padający gęsto śnieg. Ostatecznie uplasowała się na dalekim 26 miejscu. W klasyfikacji generalnej turnieju spadła na 5 pozycję.
( 5 Stycznia 2008)
Tour de ski- Brązowa Kowalczyk.

Po raz kolejny Justyna Kowalczyk potwierdziął swoją klasę zajmujac tym razem w sprincie na 1200 m  we włoskim Asagio. Warto podkreślić iż Polka byłą mocno przeziębiona i  przed startem byłą zmuszona zażyc antybiotyk  Bieg wygrałą Szwedka Charlotte Kalla a druga w finale była Rosjanka Natalia Korostielewa
Tour de Ski Kowalczyk ósma na 10 km

W kolejnych zawodach Tour de Ski w Novym Mescie Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km stylem klasycznym zajęła dopiero ósmą pozycję. Piąte zawody turnieju biegowego wygrała reprezentantka Finlandii Aino Saarinen. Druga na mecie była jej koleżanka z reprezentacji Virpi Kuitunen, a trzece miejsce wywalczyła norweżka Therese Johaug. Pomomo słabszego występu Kowalczyk w dalszym ciągu znajduje się na 3 pozycji w klasyfikacji generalnej Tour de Ski.  ale na pierwszym miejscu nastąpiła zmiana.   Nową liderką jest  Finka Virpi Kuitunen a Szwedka  Charlotte Kalla spadła na drugie miejsce.
( 2 Stycznia 2008)
Tour De Ski Trzeci Brąz Justyny Kowalczyk

Nove Mesto jest dla Justyny Kowalczyk szczęśliwe. Po raz trzeci wTour de Ski właśnie w tej miejscowości zdobyła trzecie miejsce, tym razem w 10 km  biegu na  dochodzenie stylem dowolnym .  Kowalczyk straciła 10,1 s do zwyciężczyni Szwedki Charlotte Kalli, która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de ski. Druga na mecie była Włoszka Arianna Follis
( 1 Stycznia 2008)
Tour de ski Sprinty Kowalczyk szósta

W trzecim dniu prestiżowych zawodów biegowych Tour de ski rozegrane zostały sprinty. Nasza rewelacyjna biegaczka Justyna Kowalczyk zajęła w Pradze szóste miejsce, ale w klasyfikacji ogólnej utrzymała się na znakomitej trzeciej pozycji. Szóste miejsce w sprincie spowodował pechowy upadek tuż po starcie. Pomimo ambitnej pogoni Polka nie dogoniłą pięciu poprzedniczek w biegu. Pierwsza na mecie była Włoszka Adrianna Follis a kolejne miejsca zajeły: Pirjo Muranen z Finalndii i Norweżka Marit Bjoergen. Kolejne zawody Tour de Ski dobędą się w Novym Mescie - będzie  to rozegrany bieg na 10 km stylem dowolnym z handicapem.
( 30 Grudnia 2007)
37 Bieg Sylwestrowy w Zakopanem Sylwia Jaśkowiec i Janusz Krężelok najlepsi pod Wielką Krokwią.

W rozegranym 30 grudnia w Zakopanem  tradycyjnym 37 już  Biegu Sylwestrowym zwyciężyli Sylwia Jaśkowiec i Janusz Krężelok.  Dwa następne  miejsca wśród pań zajęły Słowaczki Katarina Johansen i Katarina Garajova. Kolejne na mecie były Polki Kornelia Marek i Kinga Bieszczad. Stawkę Finału A zamknęła reprezentantka Słowacji Barbara Blaskova.  Wśród Panów tuż za Januszem Krężelokiem na metę wbiegł Maciej Kreczmer następni byli   Maciej Staręga, Wojciech Biskup Józef Tatar i  Mariusz Michałek.  W galerii fotoreportaż z zawodów
Tour de ski Kolejny brąz Justyny Kowalczyk
(żródło: PAP, Europsort, Onet.pl)

W drugim dniu Tour de Ski w czeskim Novym Meście Justyna Kowalczyk powtórzyła piątkowy sukces.  W biegu stylem dowolnym na 10 km  zajeła trzece miejsce. Do biegu wystartowała 12 sekund po triumfatorce wczorajszego biegu Virpi Kuitunen, która  na metę przybiegła prawie 8 sek po Justynie i zajeła czwartą pozycję. Justyna Kowalczyk miał 7,2 sek straty do zwyciężczyni biegu norweżki Marit Bjoergen, druga była szwedka Charlotte Kalla.  Po dwóch biegach Tour de Ski nasza biegaczka zajmuje  trzecią pozycję.
( 29 Grudnia 2007)
III Miejsce Justyny Kowalczyk w Tour de Ski

W rozgrywanych w czeskim Novym Meście zawodach inaugurujacych Fis Tour de Ski nasza znakomita biegaczka Justyna Kowalczyk zaj ęła trzecie miejsce wyprzediły ją tylko dwie Fińskie biegaczki. Ubiegłoroczna zwycieżczyni cyklu Virpi Kuitunen i AinoKaisa Saarinen. W biegu na 3,3 km  techniką klasyczną  do zwycieżczyni Justynie kowalczyk zabrakło zaledwie 12 sekund.
( 28 Grudnia 2007)
Mistrzostwa Makroregionu w Biegach narciarskich

20 i 21 grudnia na trasach biegowych zakopiańskiego COS przeprowadzone zostały mistrzostwa makroregionu w biegach narciarskich. W zawodach wzięli udział biegacze w kategoriach Junior B, Junior C i Junior D . W pierwszym dniu odbyły się biegi stylem dowolnym. a w drugim stylem klasycznym.  W galerii fotoreportaż z zawodów
( 21 Grudnia 2007)
PŚ w biegach Justyna Kowalczyk -trzecia.

Podczas niedzielnych zawodów Pucharu Świata w biegach w Kuusamo  Justyna Kowalczyk wywalczyła trzecie miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym . Wyprzedziły ją dwie norweżki Marit Bjoergen oraz Astrid Jacobsen . Nasza biegaczka miała zaledwie 23,6s straty do zwycieżczyni biegu. Kolejna zawodniczka norweżka Vibeke Skofterud na metę przbiegła prawie 14 sekund póżniej po Justynie Kowalczyk . W kalsyfikacji generalnej PŚ w biegach Justyna Kowalczyk znajduje się na 5 pozycji.