7 miejsce Justyny Kowalczyk w biegowym Pucharze Świata

W sobotę (25 XI) w norweskim Bejtostoelen  w biegu na 10 km stylem dowolnym zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata  Justyna Kowalczyk, jedyna reprezentantka Polski w stawce 63 sklasyfikowanych zawodniczek, w swoim pierwszym starcie w sezonie 2007/2008 uplasowała się na siódmym miejscu tracąc do triumfatorki  Marit Bjoergen 41,4 s. Na starcie nie stanęła triumfatorka Pucharu Świata w poprzednim sezonie Finka Virpi Kuitunen. Biegu nie ukończyła jej rodaczka Pirjo Muranen.
( 24 Listopada 2007)
VI Mistrzostwa Szkoły w Cichem w biegach narciarskich.

Szkoła Podstawo w Cichem ma bardzo duże tradycje w biegach narciarskich. Nic więc dziwnego że już szósty raz odbyły się Mistrzostwa w tej dyscyplinie sportu. 10 lutego przeprowadzono pierwszą edycja zawodów stylem dowolnym  a sześć dni później uczestnicy startowali stylem klasycznym.  Uroczystego podsumowania zawodów oraz dekoracji zwyciezców  dokonano w marcu br Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie excela !!! W galerii zdjęcia Wojciecha Kossakowskiego.!!!!!!
( 22 Marca 2007)
18 marca Mistrzostwa Makroregionu w biegach narciarskich..

W drugim dniu trwania Mistrzostw Makroregionu  Młodzików i Dzieci w biegach narciarskich rozegrano bieg na dystansie 3 km stylem klasycznym. Na starcie stanęło  81 dziewcząt i chłopców z roczników1991, 1992,1993 i mł. Wśród dziewcząt młodszych dwa pierwsze miejsca wywalczyły zawodniczki SKS Osieczany Urszula Łętocha i Maria Ska łka. Trzecia w tej kategorii wiekowej była Paulina Kieta z UKS Stare Bystre .  W kategorii chłopców rocznik 1993 i mł  na dwóch najwyższych stopniach  podium stanęli Robert Bieda oraz Stanisław Biela obaj  UKS Stare Bystre. Trzeci był Paweł Sykała z MKS Halicz Ustrzyki Dolne . Czwarte miejsce zajął zawodnik LKS Poroniec Krzysztof Kęsek.
( 18 Marca 2007)
17 Marca Mistrzostwa Makroregionu Biegi Narciarskie

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów młodszych w biegach narciarskich zostały rozegrane na polanie „Zokówka” za Butorowym Wierchem w  gminie Kościelisko. W zawodach organizowanych przez Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej oraz Powiatowy Szkolny Związek sportowy w Nowym Targu wystartowało 94 dziewcząt i chłopców z  roczników 1991,1992 1993 i mł.
( 17 Marca 2007)
13 marca. XXX Zimow Liga Szkolna Biegi

Na trasach  biegowych zakopiańskiego COS została rozegrana kolejna edycja Ligi Szkolnej w biegach.  w zawodach wystartowało 50 ucznió szkół podstawowych  oraz 18 gimnazjalistó.   Pełne wyniki zawodów  do pobrania tutaj w formacie excela!!!! W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 13 Marca 2007)
Wojewódzkie biegi narciarskie 16 marca 2007.

16 marca na polanie „Zokówka” za Butorowym Wierchem  odbyły się  Gimnazjada i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich Województwa Małopolskiego . Impreza zorganizowana przez  Małopolski Szkolny Związek Sportowy oraz MOS W Nowym Targu i Limanowej przy współudziale UM Zakopane zgromadziła na starcie 250 biegaczy -dziewcząt i chłopców z siedmiu powiatów województwa małopolskiego. Zawodnicy mieli do pokonania trasę  o długości 3 km – gimnazjaliści, 2 km klasy 6 i 5 szkół podstawowych oraz 1 km klasy 4 i mł .  W galerii obszerny fotoreportaż z biegów!!!!
( 16 Marca 2007)
14 marca X Memoriał Bronisławy Staszel Polankowej

14 marca na stadionie biathlonowym w Kirach odbył  się X Memoriał Bronisławy Staszel Polankowej. Zawody w biegach narcisrskich przeznaczone dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów  w tym roku zgromadziły na starcie 330 uczestników W punktacji generalnej  kolejność wśród szkół  podstawowych i gimanzjów była taka sama. Zwyciężyło Ciche, na drugim miejscu uplasowało się  Kościelisko a trzecią pozycję wywalczyli biegacze z  Chochołowa. Organizatorem zawidów jest Urząd Gminy Kościelisko  .  Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie excela.   Klasyfikacja  Indywidualna   Klasyfikacja szkół W galerii fotoreportaż  Wojciecha Kossakowskiego z zawodów!!!
( 15 Marca 2007)
III Biegi Narciarskie Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej

III Biegi Narciarskie Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II przeprowadzono w niedzielę 11 marca 2007 r. na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej, przy pięknej słonecznej pogodzie. W zawodach uczestniczyło łącznie 205 osób w - kategorii kobiet i mężczyzn w 11 grupach wiekowych.   Pełne wyniki zawodów do pobrania tutaj w formacie excela!!!!!  W galerii fotoreportaż  Wojciecha Kossakowskiego z biegu!!!!
PUCHAR WÓJTA GMINY PORONIN W NARCIARSTWIE BIEGOWYM

5 marca w Murzasichlu odbyły się doroczne zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Wójta Gminy Poronin.  W zawodach wzięło udział blisko 60 dziewcząt i chłopców z szkół podstwaowych oraz gimnazjów z :Poronina, Murzasichla, Małego Cichego i Zębu. W klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyła SP Poronin -49 pkt, drugie miejsce zajęła SP Zab 31 pkt , trzecią pozycję wywalczyła  SP Murzasichle 23 pkt a na czwartym miejscu znalazła się SP w Małem Cichem -5 pkt W kategorii szkół gimnazjalnych na czele znalazło się Gimnazjum w  Murzasichlu 22 pkt, drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Zębie 21 pkt a na trzeciej uplasowało się Gimnazjum w Poroninie 10 pkt.
( 8 Marca 2007)
2 marca III Memoriał im Z.Duraja Biegi.

Memoriał tradycyjnie otwarły zawody biegowe, które odbyły się 2 marca w Podczerwonem.   Uczestnicy wystartowali w kategoriach szkół podstawowych , gimnazjów oraz dorosłych.  Trasa biegowa  przygotowana wielkim nakładem pracy wynosiła dla szkół podstawowych 1000 m ( młodsi) 2000 m (starsi), 3000m gimnazja ,  mężczyźni 3000 m , kobiety 2000m W galerii  fotoreportaż Katarzyny i Piotra Duraj z biegów.   Pełne wyniki biegu do pobrania tutaj w formacie Excela.!!!!
( 3 Marca 2007)
Bieg Chochołowski 25 luty 2007.

Dnia 25.02.2007r. na trasach biegowych w Chochołowie odbyły się otwarte zawody w narciarstwie biegowym z okazji 160 rocznicy Powstania Chochołowskiego oraz pamięci pomordowanych w walce z okupantem dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i dorosłych. Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Promocji Gminy w  Czarnym Dunajcu , przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Chochołowie, Radą Sołecką w Chochołowie. Udział w zawodach wzięło 400 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i w kat. dorosłych.  W galerii  fotoreprotaż z zawodów!!!
( 26 Lutego 2007)
Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach i Mistrzostwa ZSM Zakopane

W drugim dniu  mistrzostw biegacze zmierzyli się w biegu podwójnym. Mężczyźni mieli do pokonania dwukrotnie dystans 10 km raz stylem klasycznym a raz dowolnym. Kobiety ,Juniorki B i Juniorzy B  biegli na dystansie 2 x 5 km a Juniorki i Juniorzy C 2 x 2,5km.  Akademickie Mistrzostwa Polski zaliczane są do punktacji FIS.
Akademickie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa ZSMS Zakopane w biegach narciarskich. Sprinterzy na tr

W pierwszym dniu trwania Akademickich Mistrzostw Polski w biegach narciarskich rozegrane zostały sprinty na dystansie 1,2 km stylem klasycznym. Do zawodów zgłosiło się 165 zawodników z Polski oraz Czech , którzy wystartowali w kategoriach : open, junior B i junior C W  galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 24 Lutego 2007)
„ORAWIADA- 2007” – zawody narciarstwa biegowego.

17 i 18 lutego na trasach biegowych w Zubrzcy Górnej i w Lipnicy Wielkiej -  Kiczorach odbyła się  „ORAWIADA- 2007” – zawody narciarstwa biegowego. Do startu zgłosiło się 285  biegaczek i biegaczy w kategoriach  Szkół Podstawowych, Gimnazjów oraz Open: Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa a pierwszych trzech w  każdej kategorii otrzymało medale. W ciągu dwóch dni  rozegrano biegi stylem klasycznym .   Fotoreportaż z zawodów przedstawiamy w galerii  Tekst i fot otrzymane od M. Rutkowskiego
( 22 Lutego 2007)
Bieg Chochołowski

25 lutego o godz 10.00 rozpocznie się Bieg Chochołowski. Zawody zorganizowano dla upamiętnienia161 rocznicy Powstania Chochołowskiego.Trasy biegowe przygotowano w rejonie Campingu  obok skoczni narciarskiej.  Organizatorem biegu jest Urząd Gminy, Szkoła Podtsawowa oraz Rada Sołecka w Chochołowie  Zawody mają charakter otwarty a zawodnicy zostaną sklasyfikowani w kategoriach wiekowych  Poniżej podajemy regulamina oraz terminy zgłoszeń.