Przegonić depresję- po raz drugi.

Już po raz drugi w Zakopanem  rozegrano bieg Przegonić Depresje. blisko 100 uczestników rywalizowało  na dwóch dystansach 10 i 4 km.
( 5 Października 2013)
Przemek Sobczyk czwarty w Sellaronda Trial Running 2013

Zakopiańczyk Przemysław Sobczyk ( Dynafit Trail team) zajął czwarte miejsce w tegorocznym biegu  Sellaronda Trial Running. Pierwsze  trzy miejsca zajęli Włosi: Fulvio Dapit, Fabio Bazzana i Georg Piazza.  Kolejne pozycje aż do miejsca 17 zajęli również Włosi. W biegu wystartowało 211 biegaczek i biegaczy z całego świata. Była to trzecia edycja tego biegu. Kasia Zając niestety nie zdołała powtórzyć sukcesu z zeszłego roku - zbiegając z drugiej przełęczy skręciła stopę i musiała wycofać się z zawodów.
( 15 Września 2013)
IX Gorce Maraton
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Nieoczekiwanym zwycięstwem Jacka Żebrackiego ze Szczawnicy zakończył się IX Gorce Maraton, morderczy górski bieg z Krościenka przez Lubań, Przełęcz Knurowską i Turbacz do Nowego Targu (ok. 40 km). Faworyt imprezy, zwycięzca sześciu wcześniejszych edycji Jan Wydra startował z kontuzją i ostatecznie dobiegł jako trzeci. Najlepszy nowotarżanin, Piotr Biernawski zajął wysokie, ósme miejsce.
( 2 Września 2013)
BeskidSki Cross:

W ostatniej rundzie BeskidSki Cross, rozegranej w niedzielę na terenie Stacji Narciarskiej „Beskid” w Spytkowicach, wystartowało 42 uczestników. Większości stałych uczestników walczących o bezcenne punkty, ale i tym razem nie zabrakło debiutantów.   W galerii fotoreportaż z biegu  f ot. Marcin Brzózka
( 26 Sierpnia 2013)
Pierwszy Bieg Ultra „Granią Tatr” - obyśmy spotkali się ponownie.
(żródło: M. Strojny)

Trudno jest pisać o zawodach, których przygotowanie trwało prawie rok, a ostatni tydzień zlał się w jedną, tętniącą życiem i zmęczeniem jednocześnie - całość. Ale spróbować trzeba, bo to co zdarzyło się przez ten weekend, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania…   W galerii fotoreportaż Piotra Dymusa z biegu !!!
( 20 Sierpnia 2013)
Bieg Ultra Granią Tatr wygrywają Magda Łączak i Przemysław Sobczyk

9 godzin 9 minut i 29 sek potrzebował  zakopiańczyk Przemysław Sobczyk aby pokonać 70 km trasę  biegu Ultra Granią Tatr. Najszybszą kobietą byłą Magda Łączak z Mielca, która na mecie zameldowała się z czasem 10 godzin 38 minut i 23 sek.    W galerii fotoreportaż z biegu ( fot B. Zubek i własne).
( 17 Sierpnia 2013)
Sukces Przemysława Sobczyka w Maratonie Gór Stołowych

Zakopiańczyk Przemysław Sobczyk zajął 5 miejsce w Maratonie Gór Stołowych. W biegu na dystansie 46 km z przewyższeniem około 4 km wystartowało blisko 600 uczestników a bieg ukończyło blisko 500. Najlepszy czas  wśród mężczyzn  uzyskał Marcin Świerc a wśród kobiet Magdalena Łączak.  Pełne wyniki tutaj w formacie pdf!!
( 8 Lipca 2013)
Zwycięstwo Kasi Zając w Dolomitach
(żródło: tekst i fot Piotr Kosmala, Riccardo Selvatico - The North Face® Lavaredo Ultra Trail/Cortina d'Ampezzo)

Kasia Zając, zawodniczka Dynafit TRAILteam, stanęła na najwyższym miejscu podium rozegranego w Dolomitach biegu górskiego Cortina Trail.
( 1 Lipca 2013)
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA JUNIORÓW MŁODSZYCH I JUNIORÓW W LEKKIEJ ATLETYCE 2013
(żródło: MKS Rabka Zdrój)

Cztery złote medale i jeden srebrny zdobyli juniorzy MKS Rabka-Zdrój-korzeniowski.pl na MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA JUNIORÓW MŁODSZYCH I JUNIORÓW W LEKKIEJ ATLETYCE 2013, które odbyły się 8 czerwca na stadionie AWF w Krakowie. Złoto zdobyli: Aleksandra Kraus w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, Patrycja Szklarz w biegu na 200m, Kamil Kapłon w biegu na 400m. Kinga Łopata zdobyła srebro na 800m.Tuż za podium uplasował się Marek Kolecki w pchnięciu kulą oraz Kacper Szeliga piąty na 400m przez płotki
( 9 Czerwca 2013)
Ponad 300 zawodników pokonało trasę Biegu Marduły
(żródło: Anna Karpiel Semberecka TG Sokół Zakopane)

W niedzielę biegacze zmierzyli się z najtrudniejszym wyzwaniem, które z pewnością stanowił VI Bieg Wysokogórski im. dh. Franciszka Marduły. W tym roku trasa była bardzo wymagająca i trudna technicznie, prowadziła m.in. przez Przełęcz Karb (1853 m n.p.m.), Świnicką Przełęcz (2051 m n.p.m.) i Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.).      W galerii fotoreportaż Anny Karpiel Sembereckiej i Moniki Grzywy z zawodów!!!!
( 2 Czerwca 2013)
Biegacze dopisali na IV Biegu Zamoyskiego

Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego w tym roku zaliczyć można do bardzo udanych. Wystartowało w nim 212 zawodników, czyli aż o ponad 100 więcej niż rok temu. Nie wystraszyła ich deszczowa pogoda. Zwycięzca Robert Faron z Kamienicy trasę długości 10 km z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka pokonał w czasie 42min:13.6. Wśród pań zwyciężyła Izabela Zatorska z czasem 47min:51.7.   W galerii fotoreportaż A. Karpiel Sembereckiej  z biegu !!!!
( 1 Czerwca 2013)
Bieg Sokoła
(żródło: Fot Anna Karpiel Semberecka TG Sokół Zakopane)

150 kobiet i mężczyzn wystartowało w piątek w Biegu Sokoła. Zawody zainaugurowały Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem.  Najszybciej trasę pokonał Marek Grochowski z TG Sokół Zakopane, który potrzebował 1:21.49,2 na pokonanie dystansu. Najszybszą kobietą okazała się Wiktoria Piejak ze Stalowej Woli, która na mecie zameldowała się z czasem 1:34.54,5     W galerii fotoreportaż Anny Karpiel Sembereckiej z zawodów!!!
( 31 Maja 2013)
I Bieg o Puchar Rektora PPWSZ

Ewa Pawlikowska, Radna Miasta Nowego Targu zwyciężyła w kategorii kobiet w I Biegu o Puchar Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Zwycięzcą całego biegu został Michał Bala z Rabki, który przybiegł tuż przed dwoma nowotarżanami: Piotrem Biernawskim i Piotrem Huziorem.    W galerii fotoreportaż P Duraja z biegu!!!!
( 13 Maja 2013)
III Bieg Górski o Wielkanocne Jajo Kalatówki 2013

Już po raz trzeci  miłośnicy biegania rywalizowali o Wielkanocne Jajo. W tym roku blisko 40 kobiet i mężczyzn rywalizowało w iście zimowej scenerii. Trasa  poprowadzona  wokół polany Kalatówki była bardzo wymagająca. Panie miały do pokonania 6 km trasę a panowie 9 km.  Najszybsi byli Dominika Bolechowska  z ZKKT Zakopane oraz   Dariusz Marek z Montrail Team Kraków.    w galerii  fotoreportaż z biegu!!!
( 30 Marca 2013)
Michał Zacharko wygrywa Radomski Maraton Trzeźwości
(żródło: M. Zacharko TG Sokół Gniazdo Zakopane Foto: Grzegorz Wasyl Grabowski)

Już po raz drugi z rzędu Michał Zacharko z T.G. "Sokół" Zakopane wygrał VII Radomski Maraton Trzeźwości. Do pokonania 42,195 km  potrzebował 2 godzin 47 minut i 19 sekund.