Mistrzostwa Europy. Brąz Czerwonki

Dzisiaj w holenderskim Heerenveen rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Już w pierwszym biegu na dystansie 500 m brązowy medal wywalczyła Natalia Czerwonka.
( 6 Stycznia 2017)
PŚ w Heerenveen: Natalia Czerwonka najlepsza w grupie B na 1000 m
(żródło: PZŁS)

Natalia Czerwonka w zawodach o Puchar Świata w Heerenveen prezentuje bardzo dobrą formę. W niedzielne przedpołudnie  Polka wygrała bieg na 1000 m w grupie B, uzyskując 1.16,50. Druga była Anice Das (Holandia) 1.17,69, a trzecia Roxane Dufler (Niemcy) 1.17,93. Kaja Ziomek z czasem 1.21,80 uplasowała się na 22. pozycji.
( 11 Grudnia 2016)
PŚ w Hereenveen 6 medali polskich panczenistów .
(żródło: PZŁS ISU)

Dwa złote i cztery brązowe medale wywalczyli polscy panczeniści w piątkowych i sobotnich zawodach Puchar świata w holenderskim Heerenveen.  Po złoto w biegu na 1500 m w grupie B sięgnęli Katarzyna Woźniak i Zbigniew Bródka. Brąz wywalczyli Katarzyna Bachleda Curuś w biegu na `1500 m w grupie B  oraz Artur Waś na dystansie 500 m w grupie A.  Katarzyna Woźniak Luiza Złotkowska , Katarzyna Bachleda Curuś i Natalia Czerwonka zdobyły brąz w drużynowym biegu pościgowym a w sprintach również brąz zdobyli drużynowo Artur Nogal,Piotr Michalski, Sebastian Kłosiński oraz Artur Waś.
( 10 Grudnia 2016)
PŚ w Astanie. Udany start Polaków

Polacy odnotowali kolejny udany dzień pucharowych zmagań w łyżwiarskim Pucharze Świata.  Artur Waś wywalczył brąz na dystansie 500 m, Natalia Czerwonka na dystansie 1500 m byłą 7 Jan Szymański 9 a Krzysztof Niedźwiedzki 11. W biegu z mass startu Luiza Złotkowska wywalczyła 8 lokatę a Magdalena Czyszczoń była 22. Roland Cieślak był 15.
( 4 Grudnia 2016)
PŚ w Astanie. Brąz panczenistów w biegu drużynowym.
(żródło: PZLS i ISU)

Drugi dzień pucharowej rywalizacji w Astanie był udany dla polskich reprezentantów. Męska drużyna wywalczyła brąz .Panie były czwarte a  Artur Waś w biegu na 500 m zajął również czwarte miejsce
( 3 Grudnia 2016)
PS w Astanie 6 miejsce Katarzyny Wożniak

W pierwszym dniu pucharowych zmagań w Astanie najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Woźniak, która na dystansie 3000 m w grupie B zajęła 6 lokatę.
( 2 Grudnia 2016)
PŚ w Nagano. Drużyny poza podium.

Zespoły Holandii okazały się bezkonkurencyjne w drugich w tym sezonie zawodach o Puchar Świata. Podobnie jak przed tygodniem w Harbinie odniosły pewne zwycięstwa. "Pomarańczowe" panczenistki uzyskały w Nagano czas 2.58,69 i wyprzedziły Japonię 2.59,74 oraz Rosję 3.02,80.
( 19 Listopada 2016)
Łyżwiarski Puchar Świata w Nagano.

Przed tygodniem mieliśmy inaugurację sezonu Pucharu Świata w chińskim Harbinie. Dziś zawodniczki i zawodnicy przystąpili w Nagano do rywalizacji w drugich zawodach z tego cyklu. Faworyci potwierdzają swoje role. Niestety, reprezentanci naszego kraju znowu plasują się na dalszych lokatach.
( 18 Listopada 2016)
Łyżwiarski PŚ w Harbinie: nasze drużyny poza podium

Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska zajęły piąte miejsce w wyścigu drużynowym zawodów Pucharu Świata w Harbin. Polki uzyskały czas 3.09,58.
( 12 Listopada 2016)
Łyżwiarstwo szybkie. Reprezentacja Polski na PŚ w Harbinie i Nagano.

Pięć zawodniczek i siedmiu zawodników będzie reprezentowało Polskę w pierwszych w tym sezonie zawodach o Puchar Świata w Harbinie i Nagano.
( 25 Października 2016)
Finał PŚ: drużyna kobiet na podium

Mamy drugie podium w finałowych zawodów o Puchar Świata w Heerenveen. Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska potwierdziły przynależność do międzynarodowej czołówki i zajęły w biegu drużynowym trzecie miejsce
( 12 Marca 2016)
Finał PŚ: męska drużyna na podium

Męska drużyna - Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański potwierdziła, że należy do światowej czołówki. Biało-czerwoni w finale Pucharu Świata w Heerenveen zajęli trzecie miejsce 3.47,03.
( 11 Marca 2016)
Natalia Czerwonka i Artur Nogal mistrzami Polski w wieloboju

Natalia Czerwonka i Artur Nogal zostali mistrzami Polski w łyżwiarskim wieloboju sprinterskim, który zakończył się dzisiaj w Zakopanem. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Luiza Złotkowska i Piotr Michalski, brąz przypadł Kai Ziomek i Janowi Szymańskiemu. Fotoreportaż z zawodów  tutaj
( 24 Stycznia 2016)
Pierwszy dzień MP w wieloboju sprinterskim za nami

Natalia Czerwonka i Artur Nogal prowadzą w klasyfikacji  generalnej po pierwszym dniu Mistrzostw Polski w łyżwiarskim wieloboju sprinterskim. W sobotę na torze lodowym zakopiańskiego COS rozegrano biegi na dystansach 500 i 1000 m oraz sprinty drużynowe.
( 23 Stycznia 2016)
Puchar Polski w łyżwiarstwie szybkim.

W miniony weekend na zakopiańskim torze lodowym zostały zorganizowane zawody Pucharu Polski w łyżwiarstwie szybkim- były  to równocześnie Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Pełne wyniki tutaj