Mistrzostwa Polski w sprintach- medale panczenistów zakopiańskiego AZS

Srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim zdobyli panczeniści zakopiańskiego AZS.    Srebrny medal  wywalczyła Angelika Fudalej, którą wyprzedziła tylko olimpijka Katarzyna Woźniak . W drużynowym bieg sprinterskim   Sebastian Druszkiewicz, Andrzej Gąsienica Laskowy i Daniel Tylka. wywalczyli brąz. Gratulacje
( 1 Lutego 2014)
Młodzi nowotarżanie na łyżwach
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Uczniowie szkół nr 2, 5 i 11 uczyli się jeździć na łyżwach. Na nowotarskiej Miejskiej Hali Lodowej pod okiem doświadczonych trenerów wielu z nich stawiało pierwsze w życiu kroki na łyżwach.
( 30 Stycznia 2014)
ME Hamar . Srebro Niedźwiedzkiego i brąz Bródki

W drugim dniu  Mistrzostw Europy w Hamar nasi panczeniści  odnotowali kolejne sukcesy. Konrad Niedźwiedzki zdobył kolejny srebrny medal na dystansie 1500 m a Zbigniew Bródka wywalczył na tym samym dystansie trzecie miejsce.
( 12 Stycznia 2014)
Mistrzostwa Europy Hamar- srebrny medal Konrada Niedźwiedziego i dwa brązowe Bródki.

W pierwszym dniu łyżwiarskich Mistrzostw Europy w Hamar Polacy  zdobyli trzy medale. Srebro wywalczył w biegu na 500 m Konrad Niedźwiedzki a dwa  brązowe krążki zdobył Zbigniew Bródka - ( 500 i 5000 m.)
( 11 Stycznia 2014)
MP w łyżwiarstwie szybkim -mistrzowskie tytuły dla zawodników LKS Poroniec Złotkowskiej i Szymańskiego

Luiza Złotkowska i Jan Szymański (oboje LKS Poroniec Poronin) zdobyli po trzy złote medale Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach i w wieloboju.  Biegi na dystansie 1 500 m oraz 5 000 i 10 000 zakończyły trzydniowe zmagania najlepszych polskich panczenistów.      W galerii fotoreportaż  !!!!
( 30 Grudnia 2013)
MP w łyżwiarstwie szybkim. Faworyci nie zawiedli - dwa rekordy toru.

W drugim dniu łyżwiarskich Mistrzostw Polski na dystansach i w wieloboju  rozegrane zostały biegi indywidualne. Nie zawiedli faworyci: Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś, Artur Nogal i Jan Szymański zdobyli w Zakopanem złote medale.    W galerii fotoreportaż z zawodów!!
( 29 Grudnia 2013)
MP w łyżwiarstwie szybkim - złoty medal drużyny AZS

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski na dystansach i w wieloboju łyżwiarskim  z powodu wiatru halnego rozegrano tylko biegi drużynowe. Złote medale zdobyli panczenistki KS Pilica Tomaszów Mazowiecki oraz  łyżwiarze zakopiańskiego AZS-u- Był to ósmy z rzędu złoty medal MP w tej konkurencji dla tego klubu.      W galerii fotoreportaż z  zawodów!!!!!
( 28 Grudnia 2013)
Łyżwiarski Puchar Świata Juniorów. Trzeci medal Polski.

W drugim dniu łyżwiarskiego Pucharu Świata Juniorów  w Zakopanem Polska reprezentacja powiększyła swój dorobek o jeszcze jeden brązowy medal. Zdobył go Piotr Michalski na dystansie 500 m. Na zakończenie  pucharowej rywalizacji rozegrano najbardziej widowiskową konkurencję - bieg z mass startu.    W galerii  obszerny fotoreportaż z zawodów!!
( 15 Grudnia 2013)
Łyżwiarski Puchar Świata Juniorów dwa medale dla Polski

W pierwszym dniu trwania łyżwiarskiego Pucharu Świata Juniorów w Zakopanem Polska reprezentacja zdobyła dwa medale. Indywidualnie w biegu na 1000 m po brąz sięgnął Piotr Michalski a w sprincie drużynowym. Podopieczne trenera Marka Pandyry  : Patrycja Zachariasz, Kaja Ziomek i Aleksandra Kapruziak zdobyły trzecie miejsce - wyprzedziły je tylko  Holenderki i Rosjanki.    W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 14 Grudnia 2013)
Puchar Tatr drugi dzień udany dla polskich panczenistów.

O niezwykle udanym dniu mogą powiedzieć reprezentanci polski, którzy w drugim dniu łyżwiarskiego Pucharu Tar zdobyli łącznie 15 medali  po pięć w każdym kolorze ) w indywidualnych biegach, oraz dziewięć medali i trzy puchary w klasyfikacji wieloboju.     W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 8 Grudnia 2013)
PS Drużyna kobiet druga w Berlinie

Serię znakomitych występów zakończyła w niedzielę drużyna kobiet - Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka. Podopieczne trenera Krzysztofa Niedźwiedzkiego zajęły drugie miejsce z czasem 3.01,18. Wygrały Holenderki Wuest, ter Mors i Leenstra - 2.58,19. Na trzeciej pozycji uplasowały się Koreanki 3.02,04. Dwie kolejne lokaty zajęły bardzo mocne zespoły Rosji 3.02,18 oraz Kanady 3.02,81. Znakomitym startem w Berlinie polska drużyna przypieczętowała awans do igrzysk olimpijskich.
Puchar Tatr 2013. W pierwszym dniu tylko biegi na 500 m

Niestety pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorów  tegorocznego Pucharu Tatr w łyżwiarstwie szybkim.  Gwałtowna śnieżyca umożliwiła przeprowadzenie tylko biegów na dystansie 500 m. Pozostałe zostały przeniesione na niedzielę.  Polscy panczeniści zdobyli  na tym dystansie pięć medali    W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 7 Grudnia 2013)
Łyżwiarski Puchar świata w Berlinie. Dwa miejsca na podium i kwalifikacje olimpijskie

Drugi dzień pucharowych zmagań w Berlinie był bardzo szczęśliwy dla  polskich panczenistów. Katarzyna Bachleda Curuś zdobyła 2 miejsce na dystansie 1500 m w grupie A.  Do tej pory na europejskich torach żadna Polka nie zanotowała lepszego wyniku.   Z kolei męska drużyna w składzie Zbigniew Bródka. Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański  zdobyła  trzecie miejsce i tym samym zapewniła sobie  start podczas ZIO w Soczi w tej konkurencji.  Gratulacje
Puchar Świata w Berlinie świetne biegi Polskich panczenistów

Bardzo dobre występy odnotowali polscy panczeniści podczas kolejnych zawodów Pucharu Świata w Berlinie zajmując doskonale lokaty zarówno w grupie B jak i A.
( 6 Grudnia 2013)
Łyżwiarski Puchar Świata w Astanie. Kolejne sukcesy Polaków

W drugim dniu pucharowych zmagań w Astanie kolejne sukcesy odnotowali polscy łyżwiarze startujący w grupie A.