Mistrzostwa Polski w wieloboju Łyżwiarskim tor długi- Sukcesy zakopiańskich łyżwiarzy

W rozegranych na Stegnach w Warszawie 17 i 18 marca Mistrzostwach Polski w  wieloboju bardzo dobrze wypadli zakopiańscy łyżwiarze z AZS AWF Zakopane.   W klasyfikacji wieloboju  kobiet  Katarzyna Wójcicka została Mistrzynią Polski a vice mistrzowski tytuł przypadł Luizie Złotowskiej .  Tak samo w klasyfikacji wieloboju  mężczyzn Konrad Niedźwiedzki zdobył Mistrzostwo Polski. Sebastian Druszkiewicz uplasował się na piątej pozycji., Roman Krzeptowski był siódmy a Dariusz Stanuch ósmy. Gratulacje.
( 18 Marca 2007)
Finały International Seasons Erfurt Sukcesy Polaków.

W Erfurcie  w dniach 4-5 luty rozegrano finały International Seasons w łyżwiarstwie szybkim.  Bardzo dobrze zaprezentowali się polscy zawodnicy  zajmując czołowe miejsca na poszczególnych dystansach.  Dariusz Stanuch dwukrotnie stanął na najwyższym miejscu podium w biegu na dystansie 3000 m oraz 5000m . Roman Krzeptowski dwukrotnie wywalczył srebrny medal na dystansach 100 m a Tomasz Budz zajął drugie miejsce na dystansie 500 m, i dwukrotnie uplasował się na czwartej  pozycji na dystansach  500 i 1000 m
( 7 Lutego 2007)
Srebrna Łyżwa w Sanoku- Sukcesy zakopiańczyków.

27 i 28 stycznia w Sanoku odbyły się ogólnopolskie zawody „ Srebrna Łyżwa”, które zostały przeniesione z Zakopanego. W dwudniowych zmaganiach nie zabrakło zakopiańskich łyżwiarzy, którzy mogą się pochwalić znaczącymi sukcesami: Angelika Fudalej w pierwszym dniu trwania zawodów na dystansie 500 m uzyskała 3 czas mając do zwyciężczyni Magdaleny Borek  zaledwie  1,3 s straty. Na dystansie 1000m Angelika zajęła dobrą 6 pozycję. W drugim dniu na dystansie 500 m zajęła 4 miejsce a na dystansie  1500m zakopianka była 9 Ostatecznie w  wieloboju zajęła 6 pozycję
( 29 Stycznia 2007)
Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim Sukces Konrada Niedżwiedzkiego

Od 12 stycznia we włoskim Collalbo odbyły się mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim na torze długim. Polskę reprezentowali w tych zawodach: Katarzyna  Wójcicka, Luiza Złotowska, Konrad Niedźwiedzki, Sławomir Chmura  i Witold Mazur.
( 14 Stycznia 2007)
6-7 stycznia łyżwiarskie mistrzostwa Polski w sprintach

6-7 stycznia w Tomaszowie Mazowieckim w bardzo trudnych warunkach przy padającym deszczu odbyły się  Łyżwiarskie Mistrzostwa Polski  w Sprintach . Rozegrane zostały biegi na dystansach  100, 500,  1000 m
( 11 Stycznia 2007)
Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim -Angelika Fudalej w czołówce.

W dniach 29-30 Grudnia w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci na torze długim w Tomaszowie Mazowieckim wzięli  udział również młodzi łyżwiarze  z Zakopanego. Po raz kolejny sukces odniosła 14 letnia Angelika Fudalej zawodniczka  /AZS /ZSMS/ Zakopane , która w swojej grupie zajęła 2 miejsce ( łączny czas w biegach 500m, 1000m, 500 m, 1000m to 200,500 ).
( 31 Grudnia 2006)
Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim w Warszawie- Sukcesy zakopiańczyków.

W dniach od 15-17 grudnia   w Warszawie odbyły się Młodzieżowe  Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim  oraz Mistrzostwa Polski Seniorów na Dystansach. Zawodnicy zakopiańskiego AZS-AWF powrócili ze  stolicy z   sukcesami - kilka tytułów  indywidualnych Mistrzów Polski oraz drużynowe Mistrzostwo Polski kobiet i mężczyzn. to tylko niektóre z nich. Poniżej podajemy bliższe szczegóły.
( 22 Grudnia 2006)
Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim.Moskwa 25-26 listopad.

W Moskwie odbywają się dwudniowe zawody Pucharu Świata w Łyżwiarstwie szybkim na torze długim. W pierwszym dniu zawodów nasz reprezentant Konrad Niedźwiedzki zajął  10 miejsce na dystansie 1500 m w Grupie A.
( 25 Listopada 2006)
Przygotowania do łyżwiarskiego sezonu.

Treningi Kadry Łyżwiarzy  Trwają przygotowania do sezonu  zimowego łyżwiarzy szybkich. Dla naszego portalu mówi Konrad Niedźwiedzki. W dniach od 3-15 października przebywaliśmy na zagupowaniu w Erfurcie . Był to kolejny oboz przygotowawczy po letnim zgrupowaniu w Erfurcie (na dlugim torze) i dwoch na krótkim na Łotwie w Ventspils i Krynicy oraz w Berlinie w połowie wrzesnia.
( 24 Października 2006)
Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim Zakopane 2009

Zakopane będzie organizatorem Mistrzostw Swiata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim w 2009 r Taką wiadomość dziennikarzom przekazano podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez władze Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego w Zakopanem  i Polskiego Związku Łyzwiarstwa Szybkiego.  Jak zapewnił Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk . "Jesteśmy pod każdym względem gotowi do organizacji tej imprezy". Równolegle będą prowadzone sprawy organizacji mistrzostw oraz budowa  sztucznie mrozonego toru lodowego w Zakopanem
( 18 Października 2006)
Finały OZD już w sobotę 25 lutego!

Już w sobotę 25 lutego w Tomaszowie Mazowieczkim odbędą się finały Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim. Wśród zwycięzców dotychczas rozgrywanych zawodów mamy też dwójkę Zakopiańczyków  - w kategorii dzieczynki 12 lat - Angelikę Fudalej (SNPTT Zakopane) a w kategorii chłopcy 13 lat - Andrzeja Gutta (AZS Zakopane). Oboje mają bardzo duże szanse aby wygrać rozgrywane finały. Wśród zakpoiańskich łyżwiarzy wystartują jeszcze - Andrzej Sottowski i Maciej Pandyra (obaj SNPTT Z-ne) . Wygrana finałów OZD w Tomaszowie to nie tylko prestiż dla tych młodych zawodników - to także szansa na wyjazd na międzynarodowe zawody w Holandii - słynny Vicking Race - które odbędą się 10 i 11 marca.