Kadry PZN na nowy sezon!

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził  składy kadr w skokach narciarskich, biegach, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim i skicrossie w sezonie 2010/11.
( 14 Maja 2010)
IV Spotkanie na Kasprowym Wierchu.

W niedziele na Kasprowym Wierchu odprawiona została Msza Świeta. IV spotkanie zorganizowane zostało przez Rafała Sonika i Marka Gajewskiego ze www.naszkasprowy W tym roku Msza Św. odprawiona została w intencji ofiar wypadku pod Smoleńskiem. "
( 26 Kwietnia 2010)
Tauron Energy Ski Cup - finał w Zakopanem

32 najlepszycvh zawodników wyłonionych w  eliminacjach, które rozegrane zostały do tej pory- stanęło na starcie ostatniego  slalomu równoległego pod Wielką Krokwią w Zakopanem.  Cykl zawodów dla juniorek i juniorów B i C rozgrywany był pod patronatem i z inicjatywy naszego alpejczyka Andrzeja Bachledy Curusia.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!!
( 24 Kwietnia 2010)
Wielkanocne Jajo 2010

Ponad 70 narciarzy z Polski i Słowacji  wzięło udział w tradycyjnych zawodach na starym sprzęcie, które odbyły się w Lany Poniedziałek Wielkanocny na Kalatówkach. Z powodu warunków đniegowych nie rozegrano slalomu a odbyła się tylko prezentacja strojów oraz jazda stylowa.   W galerii fotoreportaż J i K Chmiel  z zawodów!!!    w tej galerii fotoreportaż P. Garbacza !!
( 9 Kwietnia 2010)
Karolina Riemen- mistrzynią Czech w ski crossie

Zakopianka Karolina Riemen zwyciężyła w Mistrzostwach Czech rozegranych w Szpindlerowym Młynie 27 marca. Wojciech Zagórski wywalczył brązowy medal.
( 30 Marca 2010)
Jasna Adrenalin - świetny start zakopiańczyków

Bardzo dobry start odnotowali zakopiańczycy Karolina Riemen i Andrzej Osuchowski, którzy wystartowali  w ekstremalnych zawodach freeraidowych Jasna Adrenalin 2010 Big Mountain Freeride Event .  Karolina Riemen zajęła drugie miejsce a Andrzej Osuchowski "Osuch" o  0,3 pkt był od zdobycia brązowego medalu.  Zawody zaliczane są do cyklu Freeride World Qualifier
( 28 Marca 2010)
II Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim fundacji "Poza Horyzonty"
(żródło: organizator)

21 marca na stoku Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego „Harenda” w Zakopanem  odbyły się 2. Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Fundacji „Poza Horyzonty”. Cały zysk z Mistrzostw Fundacja przeznaczy na zakup protez nóg  dla Marcina Statucha.
( 24 Marca 2010)
Marcowe eliminacje Narciarskiego Pucharu Mazowsza zakończone
(żródło: Organizator)

W miniony weekwnd w Jurgowie i Białce Tatrzańskiej rozegrano eliminacje XII edycji Narciarskiego Pucharu Mazowsza, zawodów rozgrywanych pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.
( 23 Marca 2010)
Familiada strażacka - Bukowina Tatrzańska.

21 marca na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańśkiej rozegrane zostały zawody strażaków i ich rodzin w narciarstwie alpejskim "Familiada strażacka."  Zawody zosrganizowane były przez OSP w Bukowinie Tatrzańskiej a uczestnicy - strazacy z terenu powiatu tatrzańskiego wlaczyli o puchar ufundowany przez prezesa Zarzadu Powiatowego ZOSP Jana Hodorowicza.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
Czwarta edycja Tauron Energy Ski Cup Siepraw Ski

Do zawodów przystąpiła 44-osobowa grupa młodzieży, która od rana testowała stok, a trenerzy wzięli udział w odprawie i losowaniu numerów startowych. Młodzież przyjechała z różnych krańców Polski i reprezentowała 12 klubów narciarskich.   W galerii fotoreportaż z  zawodów  nadesłany przez organizatora
( 21 Marca 2010)
II. Zawody Narciarskie Samorządowców Ziemi Tatrzańskiej o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

27 pan i panów reprezentujacyh samorzady  Powiatu Tatrzańśkiego stanęło na starcie II Zawodów w narciarstwie alpejskim o Puuchar wojta gminy Bukowina Tatrzańska.  Puchar zdobyła reprezentacja Starostwa , która zdobyła łącznie 90 pkt. druga była gmina Poronin a trzecia Bukowina Tatrzańska.   W galerii fotoreportaż  z zawodów ( zdjęcia własne i nadesłane przez  organizatora S. Pytla.)
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzównej 2010 r. okiem Jacka Kapłana- Czech
(żródło: Jacek Kapłan Czech / Barbara Miranowska Kapłan)

W dniu 8 i 9 marca 2010 roku w Zakopanem na Harendzie   zostały rozegrane zawody o Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzównej w konkurencjach alpejskich  W tegorocznym Memoriale brało udział około 100 zawodniczek i zawodników.  W galerii fotoreportaż z zawodów autorstwa  Barbary Miranowskiej Kapłan i Jacka Kapłan Czech!!!!
( 14 Marca 2010)
Rywalizacja o Puchar Starosty Nowotarskiego zakończona
(żródło: Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ)

Na Zadziale odbyła się ostatnia edycja zawodów w ramach Pucharu Starosty Nowotarskiego. Oto wyniki niedzielnych zawodów i klasyfikacja generalna.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 12 Marca 2010)
MEMORIAŁ B.CZECHA I H.MARUSARZÓWNY - podwójne zwycięstwo Macieja Bydlińskiego

W poniedziałek i we wtorek w rozgrywanych na zakopiańskiej Harendzie slalomach Memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny, zaliczanych do punktacji FIS i będących też Międzynarodowymi Akademickimi Mistrzostwami Polski, wystartowało ponad 90 zawodniczek i zawodników z Austri Czech, Izraela, Niemiec, Polski, Słowacji, Ukrainy.
( 9 Marca 2010)
IGRZYSKA Z BIG AIR BAG ZAKOŃCZONE
(żródło: Jacek Będkowski Snow PR)

Przez ostatnie dwa tygodnie, w trzech ośrodkach narciarskich w okolicach Zakopanego, snowboardziści i narciarze mieli okazję potrenować nowe ewolucje na potężnej poduszce powietrznej Big Air Bag.