WInter CUP AZS - Kasprowy Wierch

21 grudnia na Kasprowym Wierchu rozegrano  zawody Winter CUP AZS  w których wzięło udział ponad 80 dziewczat i chłopców - studentów szkół wyższych.   Zmagania zostały organizowane prze Srodowisko Warszawskie AZS a obsługę techniczną zapewnił Krzysztof Całka z zakopiańskiego AZS-u i Timing -sport.  Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie pdf
( 24 Grudnia 2007)
Mistrzostwa Małopolski w narciarstwie Alpejskim Gigant Harenda.

W drugim dniu trwania Mistrzostw Małopolski w narciarstwie alpejskim zdecydowanie lepiej wypadli zakopiańscy zawodnicy. Slalom gigant okazał się szczęśliwy dla Maryny Gąsienicy Daniel i Sabiny Majerczyk obydwie MUKS Śmig Z-ne,  które wywalczyły złoto i srebro w Juniorkach B.
( 20 Grudnia 2007)
Mistrzostwa Małopolski w narciarstwie alpejskim- Slalom Harenda

175 dziewcząt i chłopców wystartowało na Harendzie we wtorek (18)  w slalomie  w ramach Mistrzostw Małopolski zaliczanych do Pucharu Polski.  Zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategoriach Junior B i junior C Wśród Juniorek C najszybszy czas  w obydwu przejazdach  uzyskała Emilia Żoładź z KN Gondola Krynica i ona też u zdobyła tytuł Mistrzyni Małopolski.
( 18 Grudnia 2007)
100 Lecie SNPTT Drugi Slalom Gigant Harenda

W  drugim dniu zawodów organizowanych z okazji jubileuszu 100 lecia SNPTT   również przeprowadzono slalom gigant. Tak samo jak w sobotę  na zboczu Harendy wystartowali alpejczycy Juniorzy C i Juniorzy B z Polski i Słowacji. Swój  sobotni sukces powtórzyła  Juniorka C Emilia  Zołądź z KN Gondola Krynica , Tak samo wśród Juniorów C swoją klasę potwierdził Andrzej Dziedzic z WKN W-wa.    W galerii fotoreportaż z drugiego dnia zawodów. !!!
( 2 Grudnia 2007)
100 lecie SNPTT -Slalom Gigant - Harenda

Ponad 160 zawodników  z Polski i Słowacji  wystartowało w  slalomie gigancie zorganizowanym w ramach obchodow 100 lecia SNPTT 1907 r przez Klub i Tatrzański Związek Narciarski . To już kolejne zawody  po Memoriale im Józefa Oppenheima w ski- alpiniźmie oraz downhillu organizowane w ramach jubileuszu najstarszego narciarskiego klubu w Polsce. W galerii fotoreportaż z zawodów !!!!!
( 1 Grudnia 2007)
62 Puchar Polskich Kolei Linowych

Już po raz sześcdziesiąty drugi odbyły  się zawody narciarskie o puchar Polskich Kolei Linowych.   14 kwietnia w Kotle Gąsienicowym. został przeprowadzony slalom gigant .  startujacy zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategoriach: Kobiety Open ,  Pracownicy kolei, Mężczyźni Open oraz Old Boys.
( 17 Kwietnia 2007)
IX Wielkanocne Jajo Kalatówki 2007

Już po raz dziewiąty w Suchym Żlebie na Kalatówkach odbyły się zawody narciarskie na starym sprzęcie.  W tym roku na starcie stanęło  26 pań oraz 46 meżczyzn którzy zaprezentowali się w jeździe stylowej a potem zmierzyli się w slalomie równoległym.   W galerii obszerny fotoreportaż z zawodów. Zapraszamy.!!!!!  W tej galerii jeszcze trochę zdjęc z zawodów!!!!
( 9 Kwietnia 2007)
Memoriał Br. Czecha i H. Marusarzówny 3 kwietnia slalom.

Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny rozgrywany jest od 1946 roku .  Zawody  w konkurencjach alpejskich organizowane przez Tatrzański Związek Narciarski dla  uczczenia pamięci dwójki wybitnych sportowców cieszą się popularnością  również poza granicami naszego kraju i są zaliczane do punktacji FIS.  W  drugim dniu trwania memoriału rozegrany został slalom. W tej konkurencji wystartowało  28 kobiet oraz 46 meżczyzn.  13 pań  oraz 27 panów nie ukończyło zawodów.  W galerii fotoreportaż z drugiego dnia zawodów oraz z dekoracji zwyciezców.!!!!!
( 3 Kwietnia 2007)
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny - 2 kwietnia slalom gigant.

W pierwszym dniu trwania Memoriału w kotle Gąsienicowym został rozegrany slalom gigant. W zawodach wystartowało 34 kobiety oraz 50 mężczyzn z Polski Słowacji, Czech Ukrainy oraz Irlandii.    W galerii fotoreportaż z slalomu giganta.!!!!!
( 2 Kwietnia 2007)
V Zimowe Zawody Samorządowców Gminy Poronin 11 marca Murzasichle

11 marca na Budzowym Wierchu w Murzasichlu rozegrano drugą edycję zawodów samorządowców gminy Poronin w narciarstwie alpejskim .  W  zawodach wzięło udział 38 zawodników . W klasyfikacji rodzinnej po dwóch edycjach  na pierwszym miejscu uplasowała się rodzina Wójt. Drugie miejsce zajęła rodzina Kliszczów a na trzeciej rodzina Grel.  Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie Excela !!!!!  W galerii fotoreportaż  Tadeusza Kliszcza z zawodów !
( 18 Marca 2007)
12 marca IV Edycja Gminnych Zawodów Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Poronin

W dniu 12 marca 2007 r. na wyciągu „U Jedrola” w Suchem odbyła się rywalizacja szkół podstawowych Gminy Poronin  w slalomie gigancie. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa  im Antoniny Tatar w Suchem.
( 17 Marca 2007)
3 MARCA PUCHAR WÓJTA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM ORAWKA

Na wyciągu narciarskim w Orawce 03 marca 2007 r. odbyły się Gminne Zawody w Narciarstwie Alpejskim o „Puchar Wójta”.  Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Jabłonka . W zawodach wzięło udział 110 zawodników.  Wyniki z zawodów przedstawiamy poniżej.
( 8 Marca 2007)
46. zawody dzieci Trofeo Sci Topolino. Dwa medale Maryni Gąsienicy-Daniel!

W niedawno zakończonych zawodach w narciarstwie alpejskim 46. Trofeo Topolino Sci we Włoszech, uważanych od lat za nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci, dwa medale: złoto w slalomie gigancie i brąz w tzw. combi race zdobyła zakopianka Maryna Gąsienica-Daniel. Trofeo Sci Topolino to od lat zawody dzieci na których pokazują się ci, którzy potem zdobywali medale olimpijskie i mistrzostw świata FIS; wygrywali tu między innymi: Hans Knauss, Benjamin Raich, Anita Wachter i Janica Kostelić – same sławy alpejskich tras.
( 7 Marca 2007)
V zawody narciarskie samorządowców gminy Poronin 3 marca Błociska

W minioną sobotę  na Błociskach w Małem Cichem odbyła się pierwsza edycja V Zawodów Samorządowców w Gminie Poronin.  W slalomie gigancie wzieło udział  30 narciarzy pracownikó gminnego samorządu.  Druga edycja zostanie rozegrana w najbliższą sobotę 10 marca w Murzasichlu.
( 6 Marca 2007)
ZIMOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 I GIMNAZJUM NR. 3

W dniu 1 marca 2007 na stoku Pardałówki odbyły się Zimowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum nr 3 w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. W zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników obydwu szkół. Rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych była bardzo zacięta, a o kolejności na mecie często decydowały setne części sekundy.  W galerii kilka fotografii Iwony Zabeckiej z zawodów !!!!!