START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
V eliminacje AZS WINTER CUP wygrywaja Maja Chyla i Juliusz Mitan.
(żródło: AZS Winter Cup)

 W piątych eliminacjach tegorocznego AZS Winter Cup, rozgranych  23 lutego w Czarnej Górze - Grapa Ski podwójny triumf odnieśli Maja Chyla i Juliusz Mitan. Finałowe zawody zostaną rozegrane  1 marca na Kasprowym Wierchu.
( 25 Lutego 2024)
Życiowy wynik Gałuszki, Sawicka tuż za podium, Gąsienica-Daniel bez pucharowych punktów
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Miniony tydzień w narciarstwie alpejskim rozpoczął się od zawodów FIS PolSKI Mistrz w slalomie i slalomie gigancie w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Podwójne zwycięstwo u kobiet odniosła Nikola Komorowska. Wśród mężczyzn pierwszego dnia wygrał Bartłomiej Sanetra, a drugiego Wojciech Gałuszka, który zanotował najlepszy wynik w karierze. W austriackim Weinebene w zawodach FIS w slalomie z dobrej strony pokazała się Aniela Sawicka, która otarła się o podium, tracąc 0,13 sekundy do trzeciego miejsca. Niestety udanego startu nie zaliczyła Maryna Gąsienica-Daniel, która była dopiero 37. w supergigancie w szwajcarskim Crans Montana.
( 19 Lutego 2024)
𝗠𝗮𝗿𝘆𝗻𝗮 𝗚ą𝘀𝗶𝗲𝗻𝗶𝗰𝗮-𝗗𝗮𝗻𝗶𝗲𝗹 𝗽𝗼𝘇𝗮 "𝟯𝟬" 𝗣𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿𝘂 Ś𝘄𝗶𝗮𝘁𝗮
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Zakończył się supergigant kobiet Pucharu Świata w Crans Montanie w Szwajcarii. Polka zajęła 37. miejsce ze stratą sekundy do czołowej "30" konkursu 🇵🇱 Niedzielne zawody wygrała Austriaczka - Stephanie Vanier 🇦🇹 Alpejczycy na kolejny weekend Pucharu Świata przeniosą się do Val di Fassa we Włoszech
( 18 Lutego 2024)
Mistrzostwa Polski PZN Big Air: Jan Jaromin, Susie Maksym i Antoni Cukier zdobywają złoto w Białce Tatrzańskiej
(żródło: J. Będkowski Snow Pr fot M. Kin)

 W ramach 21. Edycji Garmin Winter Sports Festival w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrane dziś zostały Mistrzostwa Polski PZN w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air.
( 17 Lutego 2024)
Cztery polskie zwycięstwa w zawodach FIS PolSKI Mistrz w Szczawnicy
(żródło: PolskiMistrz)

Za nami V edycja międzynarodowych zawodów FIS PolSKI Mistrz w narciarstwie alpejskim. Alpejczycy ponownie wrócili do ośrodka PKL Palenica, aby w dniach 12-13 lutego rywalizować w slalomie i slalomie gigancie. Szczególnie może cieszyć męska obsada zawodów gigantowych, w których na starcie stanął chociażby znany z Pucharu Świata Słowak Andreas Zampa. Wszystkie złote medale zawisły na szyi reprezentantów Polski, a podwójne zwycięstwo odniosła Nikola Komorowska.  
( 15 Lutego 2024)
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚 𝐢 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 Ł𝐮𝐜𝐳𝐚𝐤 𝐰 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰𝐞𝐣 „𝟐𝟎” 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 𝐰 𝐀𝐧𝐝𝐨𝐫𝐳𝐞
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Nasze alpejki dostarczyły nam sporo emocji podczas Pucharu Świata w slalomie gigancie w Soldeu ( Andora) Maryna Gąsienica-Daniel po bardzo dobrym drugim przejeździe (9. czas II przejazdu) awansowała z 25. na 18. miejsce
( 10 Lutego 2024)
Joel Liimatainen, Lucas Hendriks i Laura Zaveska triumfują w czasie Garmin Winter Sports Festival 2024
(żródło: J. Będkowski Snow Pr fot M. Kin)

 W sobotę, 10 lutego, w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrany został finał rywalizacji narciarzy i snowboardzistów w niezwykle widowiskowej konkurencji Big Air. W zawodach rangi Pucharu Europy FIS wystartowali zawodnicy i zawodniczki z 14 państw, a najwyższe miejsca na podium powędrowały do reprezentantów Finlandii, Holandii i Czech. Świetnie zaprezentowali się także młodzi reprezentanci Polski. Jan Jaromin zajął drugie, a Susie Maksym trzecie miejsce wśród snowboardzistów. Stanisław Solik, który był piąty w zmaganiach narciarzy, pokazał że może nawiązać walkę o czołowe miejsca w zawodach rangi pucharu Europy.
( 10 Lutego 2024)
Znamy zwycięzców BGK Pucharu SN PTT w narciarstwie alpejskim
(żródło: SNPTT 1907 Zakopane)

 Wiosenne, niesprzyjające warunki nie przeszkodziły narciarskim emocjom i zaciętej rywalizacji. Na linii startu stanęło ponad 250 zawodników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy na stoku narciarskim Suche Ski u Jędrola rywalizowali w minioną środę, 7 lutego. Wszystko w ramach organizowanych przez MOSiR Zakopane Mistrzostw Powiatu Tatrzańskiego w narciarstwie alpejskim oraz III BGK Pucharu SN PTT w narciarstwie alpejskim. 
( 10 Lutego 2024)
W Zawoi poznaliśmy najlepszych narciarzy z Warszawy
(żródło: Pasja AZS.pl )

 Mistrzostwo smakuje wyjątkowo, zwłaszcza kiedy prowadzi do niego długa droga. W tym przypadku akurat nie ma żadnej przenośni. W malowniczej Zawoi rozegrano czwarty etap zawodów AZS Winter Cup. Wisienką na torcie była klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w narciarstwie alpejskim.
( 10 Lutego 2024)
Joel Liimatainen, Artiz Lopez Sousa i Katja Dutu najlepsi w pierwszym dniu Garmin Winter Sports Festival 2024
(żródło: J. Będkowski Snow Pr)

 W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska  w piątek rozegrane zostały  kwalifikacje narciarskich i snowboardowych zawodów Pucharu Europy FIS Big Air, odbywających się w ramach Garmin Winter Sports Festival 2024. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci Holandii, Belgii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Serbii, Słowenii i Ukrainy. Do oddania mieli po dwa skoki, z których lepiej oceniony brany był pod uwagę w klasyfikacji końcowej. 
( 10 Lutego 2024)
𝐊𝐫𝐚𝐣𝐞𝐰𝐬𝐤𝐚 𝐢 𝐒𝐳𝐤𝐨ł𝐚 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐬𝐞𝐧𝐢𝐨𝐫ó𝐰 𝐰 𝐬𝐥𝐚𝐥𝐨𝐦𝐢𝐞
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Zakończył się drugi i ostatni dzień Międzynarodowych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim w Krynicy Zdroju . Tytułów w slalomie bronili Hanna Zięba oraz Szymon Bębenek. W klasyfikacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w slalomie najlepsza była Daria Krajewska, natomiast złoty medal w rywalizacji mężczyzn zdobył Bartosz Szkoła
( 9 Lutego 2024)
𝐏𝐨𝐭𝐫ó𝐣𝐧𝐞 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐃𝐚𝐥𝐞𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐖𝐬𝐜𝐡𝐨𝐝𝐮 𝐰 𝐊𝐨𝐫𝐞𝐢 𝐏𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐞𝐣
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Piotr Habdas zwyciężył w czwartkowym slalomie Pucharu Dalekiego Wschodu w koreańskim Yong Pyong.,i drugi dzień z rzędu zameldował się na podium! 
( 8 Lutego 2024)
𝐙𝐢ę𝐛𝐚 𝐢 𝐏𝐲𝐣𝐚𝐬 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬𝐢 𝐰 𝐬𝐥𝐚𝐥𝐨𝐦𝐢𝐞 𝐠𝐢𝐠𝐚𝐧𝐜𝐢𝐞 𝐰 𝐌𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰𝐚𝐜𝐡 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢!
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Zakończył się pierwszy dzień Międzynarodowych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim w Krynicy Zdroju. W klasyfikacji Mistrzostw Polski w slalomie gigancie najlepsza była Hanna Zięba, natomiast złoty medal w rywalizacji mężczyzn zdobył Paweł Pyjas.   W klasyfikacji międzynarodowej najlepsza wśród kobiet okazała się Czeszka Linda Trejbalova (2:03.72) 🇨🇿, natomiast rywalizację wśród mężczyzn wygrał Paweł Pyjas.
( 8 Lutego 2024)
Puchar Polski Snowboard&Freeski 2023/2024 zainaugurowany na Gubałówce
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Za nami trzy dni rywalizacji w pierwszym w sezonie 2023/2024 Pucharze Polski Snowbaord&Freeski, który miał także rangę międzynarodowych zawodów FIS. Od 1 do 3 lutego snowpark na Gubałówce był areną freestylowców z Polski, ale także zza granicy. Przez pierwsze dwa dni ponad 60 snowboardzistów i snowbordzistek z sześciu kategorii wiekowych walczyło w konkurencji slopestyle, a dzień później w Big-Air. W sobotę natomiast rozegrano obie konkurencje dla ponad 40 narciarzy i narciarek dowolnych. 
( 4 Lutego 2024)
𝐁𝐫𝐚𝐜𝐢𝐚 𝐉𝐚𝐬𝐢𝐜𝐳𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐃𝐚𝐥𝐞𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐖𝐬𝐜𝐡𝐨𝐝𝐮 𝐰 𝐊𝐨𝐫𝐞𝐢 𝐏𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐞𝐣
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Michał Jasiczek wygrał piątkowy slalom Pucharu Dalekiego Wschodu w Yong Pyongu  i zjechał najlepsze od ponad 4 lat - 21,46 FIS-punkty .Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował jego brat Jędrzej Jasiczek, który zanotował 24,67 FIS-punkty. Piotr Habdas nie ukończył drugiego przejazdu. A już od poniedziałku naszych alpejczyków czekają kolejne starty w PDW w Korei 
( 4 Lutego 2024)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024