START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Mistrzostwa Polski w slopstyle wygrywa Robert Szul
(żródło: )

 W niedziele w snowparku na zakopiańskiej Gubałówce  rozgrano Mistrzostwa Polski w narciarstwie dowolnym. W slopstyle złoty medal wywalczył Robert Szul. Drugi był Antek Cukier a trzeci Szczepan Karpiel Bułecka
( 12 Marca 2023)
Maryna Gąsienica Daniel 9 w Are
(żródło: PZN)

 Maryna Gąsienica Daniel po raz kolejny zameldowała się w czołowej dziesiątce  slalomu giganta rozgranego w ramach Pucharu Świata w szwedzkim Are. Zakopianka w pierwszym przejeździe uzyskała 5 czas ale w drugim była 23  i ostatecznie została sklasyfikowana na 9 miejscu. W klasyfikacji generalnej PŚ w gigancie Polka znajduje się na 10 pozycji.Sezon alpejskiego PŚ zakończy się w przyszłym tygodniu w Soldeu, gdzie odbędzie się po jednej rywalizacji w czterech konkurencjach: zjeździe, supergigancie, slalomie gigancie i slalomie.
( 10 Marca 2023)
Zawody telemrkowe na Kotelnicy za nami
(żródło: P. Jasienski Szuwarek)

 Pierwszy weekend marca to Światowy Dzień Telemarku. Jedynym polskim akcentem tego święta są zawody organizowane przez Sekcję Telemarku Klubu SN PTT Zakopane 1907 i Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.
( 10 Marca 2023)
Kaczmarek i Rakszawski mistrzami Polski młodzików w slalomie gigancie
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Zakończyła się VI edycja Młodzieżowego Pucharu Polski, który był równocześnie mistrzostwami Polski Młodzików. Środowe zmagania w slalomie gigancie na trasie Palenica 1 w Szczawnicy wygrali Iga Kaczmarek (Ski Team Kaczma) oraz Alex Rakszawski (KS Racing Kids). Z kolei wśród Juniorów Młodszych najlepsi okazali się Anna Buńda (KS Firn) i Kazimierz Ziółkowski (UKN Laworta Ustrzyki Dolne). Tym razem najlepszym klubem okazał się KS SportUp z dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem.
( 8 Marca 2023)
Dwa zwycięstwa zawodników UKS MitanSki w slalomie w Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

 We wtorek w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy narciarze alpejscy rozpoczęli zmagania w VI edycji Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbywa się w ramach Programu PolSKI Mistrz. Tego dnia na trasie Planica 1 młodzicy i juniorzy młodsi rywalizowali w slalomie. Najwięcej zwycięstw zapisali na swoim koncie reprezentanci klubu UKS MitanSki Zakopane, którzy zdobyli dwa złote medale. W ramach tych zawodów młodziczki i młodzicy walczyli również w mistrzostwach Polski młodzików, w których triumfowali Iga Kaczmarek i Franek Więcławski.
( 8 Marca 2023)
Narciarze z AWF Katowice i PK Kraków zdominowali tegoroczne AMP
(żródło: Pasja AZS.pl fot M.Szypliński)

 Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Politechniki Krakowskiej zdominowali Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, które od poniedziałku były rozgrywane w Zakopanem. O wygraną nie było łatwo, bo na starcie stanęli medaliści mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych, uczestnicy zimowej uniwersjady czy mistrzostw świata.
( 8 Marca 2023)
„Walusiowie Zjazdy” – czyli białe szaleństwo ku pamięci Józefa Nowobilskiego
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Piękna słoneczna pogoda, świetne warunki narciarskie i olbrzymie zainteresowanie. Tak wyglądał I Memoriał im. Józefa Nowobilskiego „Walusiowe Zjazdy”, który w minioną sobotę, 4 marca zorganizowano na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.
( 7 Marca 2023)
Maja Chyla i Juliusz Mitan skradli wieczorne show
(żródło: Pasja AZS.pl fot M. Szypliński)

 Swój kolejny amerykański sen spełnili uczestnicy Zimowej Uniwersjady w Lake Placid – Maja Chyla i Juliusz Mitan, którzy wygrali slalom równoległy rozgrywany na deser AZS Winter Cup. Po raz drugi z rzędu w Team Evencie górą był Uniwersytet Jagielloński, a w skład drużyny wchodziła wspomniana już Maja Chyla. 
( 7 Marca 2023)
Finałowe zawody AZS Winter Cup - podwójne zwycięstwa Mai Chyli i Błażeja Budza.
(żródło: AZS Winter Cup)

  Finałowa rywalizację AZS Winter Cup w Szczawnicy zdominowali Maja Chyla z UJ Kraków i Błażej Budz z PK Kraków, którzy triumfowali zarówno w gigancie jak i slalomie. Maja Chyla dodatkowo wygrała cały cykl. Natomiast w klasyfikacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Jaksina  PK Kraków w gigancie i Juliusz Mitan AGH Kraków w slalomie. . W sobotę rozegrany zostanie slalom równoległy& Team Event a wszystko to na Grapa Ski w Czarnej Górze.
( 3 Marca 2023)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w narciarstwie Alpejskim
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 W dniu 28 lutego 2023 na stoku narciarskim „Zadział” w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Nowego Targu Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6 i Nr 11. Reprezentanci siedmiu nowotarskich podstawówek rywalizowali na trasie slalomu w pięknym słońcu. Szkoły reprezentowało 94 uczniów z roczników 2013-2008. Dzieci startowały indywidualnie w trzech kategoriach wiekowych w konkurencji slalom gigant
( 2 Marca 2023)
Rekord prędkości w jeździe na nartach nie został pobity
(żródło: )

  1 marca doszło do próby pobicia rekordu prędkości w jeździe na nartach. Zawody odbyły się na stoku z Łomnickiej Przełęczy, brało w nich udział 6 zawodników, w tym reprezentant Polski Dariusz Duda.
( 1 Marca 2023)
Ostatnie eliminacje AZS WinterCup 2023
(żródło: wintercup.pl)

 Ostatnie przed finałem eliminacje AZS Winter Cup zostały rozegrane na Palenicy w Szczawnicy bowiem ze względu na aurę nie można ich było przeprowadzić w Krynicy. Wśród Pań zarówno w slalomie jak i w gigancie triumfowała Maja Chyla z UJ Kraków, natomiast wsród Panów w slalomie wygrał Juliusz Mitanzz AGH Kraków a w gigancie  Błażej Budz z PK Kraków.  Pełne wyniki tutaj
( 24 Lutego 2023)
Zięba i Bębenek mistrzami Polski w slalomie w Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Zakończyły się mistrzostwa Polski w slalomie rozgrywane w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Złote medale zdobyli Hanna Zięba oraz Szymon Bębenek. Na drugim miejscu zameldowali się Maja Chyla i Jan Łodziński, a na trzecim Aniela Sawicka oraz Przemysław Bialobrzycki. W klasyfikacji międzynarodowej zwyciężył Jan Borak z Czech.
( 22 Lutego 2023)
Jakubcova i Sanetra najlepsi w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami Polski
(żródło: PolSKI Mistrz)

 We wtorek 21 lutego odbyły się zawody FIS w Szczawnicy, które były także ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski. Na starcie nie zabrakło czołowych reprezentantów naszego kraju, którzy zgarnęli pięć miejsc na podium. Wśród mężczyzn zwyciężył Bartłomiej Sanetra, natomiast u kobiet najlepsza okazała się Zuzana Jakubcova ze Słowacji.
( 21 Lutego 2023)
Młodzi alpejczycy zmierzyli się z supergigantem w Szczyrku
(żródło: PolSKI Mistrz)

 V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski zawitała do Szczyrku, gdzie na 18 i 19 lutego zaplanowano kolejne zmagania w narciarstwie alpejskim. Pierwszy dzień przyniósł nam rozstrzygnięcia w supergigancie. Najwięcej, bo trzy medale wywalczyli zawodnicy z klubu AZS Zakopane. Wśród młodzików zwyciężyli Zofia Konieczna (Team MB Szczyrk) i Janusz Truskolaski (KS SportUp). Z kolei u juniorów młodszych równych nie mięli sobie Lena Andreasik (KS SkiVegas Stanek) i Jan Dubelski (KN Gondola Krynica).
( 19 Lutego 2023)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023