UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Finałowa edycja VII Ogólnopolskiej Ligii dla przedszkolaków
(żródło: Ł. Nawalaniec Frajda)

Finałowe zawody w ramach tegorocznego cyklu zawodów Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków w narciarstwie alpejskim za nami. Blisko 100 Zawodników z niespełna 20 klubów narciarskich z całej Polski stanęło na starcie 3 Zawodów VII już edycji Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków w Narciarstwie Alpejskim.
( 28 Lutego 2018)
AZS WC: trasa twarda jak skała – 5. eliminacje w Szczyrku
(żródło: AZS Winter Cup)

W ostatnich eliminacjach AZS Winter Cup w gigancie zwyciężyli Maria Leonowicz (UPe Kraków) i Szymon Mitan (AGH Kraków). W slalomie najszybsi byli Iwona Kohut (AWF Wrocław) i Kamil Krawczyk (SGH Warszawa). Zawody odbyły się na wymagającej trasie nr 1 w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim.
( 26 Lutego 2018)
Wielkie finałowe emocje Pucharu Zakopanego
(żródło: UM Zakopane)

W miniony weekend 24 lutego, na Polanie Szymoszkowej, odbyła się ostatnia edycja zawodów w ramach 5. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Tym samym zakończyły się blisko dwumiesięczne zmagania alpejczyków na zakopiańskich stokach narciarskich. W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski i z zagranicy, nie tylko by walczyć o nagrody, ale wspólnie się bawić i spędzając aktywnie czas w zimowej stolicy Polski.   W  galerii fotoreportaż
Karolina Riemen Żerebecka kontuzjowana

Nasza znakomita skikrosistka Karolina Riemen Żerebecka odniosła kontuzje kręgosłupa podczas treningu przed Igrzyskami. i musiała poddać się operacji. Tak o wszystkim pisze na swoim profilu FB
( 10 Lutego 2018)
Liga MOZN w narciarstwie zjazdowym
(żródło: A.Karczewska PZN)

Za nami półmetek największej w Polsce cyklicznej imprezy narciarskiej dla dzieci i młodzieży, jaką jest XXX Liga Dzieci i Młodzieży MOZN w Narciarstwie Zjazdowym ELBRUS CUP 2018.
( 6 Lutego 2018)
Garmin Winter Sports Festival 2018: Jan Krzysztof Jr., Piotr Tokarczyk i Marek Łebek najlepsi w kwalifikacjach Big Air
(żródło: J. Będkowski SNOW PR fot T. Gola i JKC)

Za nami pierwszy dzień rywalizacji narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów w ramach Garmin Winter Sports Festival 2018. Zawodnicy i zawodniczki specjalizujący się we freestyle’owej konkurencji Big Air zaprezentowali widowiskowe ewolucje na wielkiej skoczni, która powstała w sercu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.  W galerii fotoreportaż z zawódów
( 2 Lutego 2018)

27 i 28 stycznia 2018 w Stacji Narciarskiej JURGÓW-SKI odbyły się III i IV edycja XXX Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w Narciarstwie zjazdowym ELBRUS CUP 2018.
( 31 Stycznia 2018)
AZS WC: wyjątkowo ciekawe eliminacje w Zawoi
(żródło: AZS Winter CUp)

rzecie eliminacje Akademickiego Pucharu Polski na Mosornym Groniu dostarczyły wielu emocji. Były zaskakujące wyniki, potknięcia faworytów i spektakularne upadki. W najdłuższym gigancie w sezonie zwyciężyli Katarzyna Mirek (KA Kraków) i Paweł Jaksina (AGH Kraków). W slalomowej rywalizacji kobiet dominację Magdaleny Niewiadomej (UEK Kraków) przełamała Iwona Kohut (AWF Wrocław), a Przemek Gałuszka (AWF Katowice) okazał się najlepszy wśród mężczyzn.
( 29 Stycznia 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel 23. na półmetku

Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 23. miejsce na półmetku rywalizacji w alpejskim Pucharze Świata w kombinacji alpejskiej. Liderką po supergigancie jest Amerykanka Lindsey Vonn, która o 0,60 sekundy wyprzedza Włoszkę Federicę Brignone. Na trzeciej pozycji plasuje się Norweżka Ragnhild Mowinckel.
( 26 Stycznia 2018)

Za nami druga edycja XXX LIGI DZIECI I MŁODZIEŻY MOZN W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM ELBRUS CUP 2018. 19 stycznia liga zagościła w Stacji Narciarskiej SUCHE SKI, na starcie dwóch slalomów gigantów rywalizowało tym razem 332 zawodników.
( 24 Stycznia 2018)
Polki startowały w Garmisch-Partenkirchen

W miniony weekend narciarki alpejskie rywalizowały w zawodach FIS w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Najlepiej z reprezentantek Polski spisała się Daria Krajewska, która dwukrotnie ukończyła zawody w czołowej "10", zajmując dziewiąte miejsca w kombinacji alpejskiej i supergigancie.
( 16 Stycznia 2018)
Sukces M. Gąsienicy-Daniel w Pucharze Europy!

Znakomicie w alpejskim Pucharze Europy rozgrywanym w austriackim Zauchensee zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Polka wywalczyła piąte miejsce w supergigancie i tym samym osiągnęła najlepszy w karierze wynik w historii startów w zawodach tej rangi. Zwycięstwo odniosła Szwedka Lisa Hoernblad, a tuz za nią uplasowały się reprezentantki gospodarzy Nadine Fest i Elisabeth Reisinger.
AZS WC: weryfikacja umiejętności ekwilibrystycznych w Kluszkowcach
(żródło: AZS Winter Cup fot Szypliński)

W bardzo ciężkich warunkach rozegrano drugie eliminacje Akademickiego Pucharu Polski w Kluszkowcach. Największym wygranym zawodów w ośrodku Czorsztyn Ski okazał się Antoni Szczepanik (SGH Warszawa), który wywalczył złoto w gigancie i slalomie. Taki sam czas w slalomie uzyskał Szymon Mitan (AGH Kraków), więc zwycięzców było dwóch. W rywalizacji pań powtórka z Harendy – najszybsza w gigancie okazała się Iwona Kohut (AWF Wrocław), a slalom ponownie wygrała Magdalena Niewiadoma (UEK Kraków). Ze względu na bezpieczeństwo zawodników odwołano drugi przejazd slalomu.
( 15 Stycznia 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel ósma w Pucharze Europy!

Bardzo dobrze w drugim dzisiaj Pucharze Europy w supergigancie zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Najlepsza obecnie polska alpejka wywalczyła w austriackim Innerkrems ósmy miejsce. Zwycięstwo odniosła zawodniczka gospodarzy Franziska Gritsch.
( 11 Stycznia 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel tuż za najlepszą "30"!

Po raz kolejny bardzo dobrze w alpejskim Pucharze Świata zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Podopieczna Marcina Orłowskiego, uzyskała dobry czas i do awansu do czołowej "30" zabrakło jej naprawdę niewiele - zaledwie 0,32 sekundy. Reprezentantka Polski na samym początku trasy zahaczyła o tyczkę i straciła kijek, jadąc do mety tylko z jednym kijkiem. Ostatecznie najlepsza obecnie polska narciarka ukończyła rywalizację w slalomie gigancie na 35. miejscu. Zwyciężyła Włoszka Federica Brignone.