START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐢 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 Ł𝐮𝐜𝐳𝐚𝐤 𝐥𝐢𝐜𝐳𝐲ł𝐲 𝐧𝐚 𝐰𝐢ę𝐜𝐞𝐣
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Nasze alpejki dostarczyły wiele emocji polskim kibicom podczas wtorkowego slalomu giganta we włoskim Kronplatz  zaliczanym do Pucharu Świata. Na półmetku rywalizacji Maryna Gąsienica-Daniel była 7., a Magdalena Łuczak 13.  Niestety w drugim przejeździe przydarzyły się błędy i Maryna zajęła ostatecznie 24. pozycję, a Magda mimo agresywnej jazdy wypadła z trasy i nie ukończyła zawodów. Dziękujemy dziewczyny za wspaniałą walkę i trzymamy kciuki za kolejne udane starty 
( 31 Stycznia 2024)
AZS Winter Cup Kawał mokrej roboty na Jaworzynie
(żródło: Pasja AZS.pl )

 Mokry śnieg idealnie nadaje się do lepienia i bitwy na śnieżki, ale nie jest zbyt lubiany przez narciarzy. Przekonali się o tym uczestnicy i uczestniczki Akademickiego Pucharu Polski – AZS Winter Cup. Tym razem na podium nie zabrakło niespodzianek.
( 28 Stycznia 2024)
Sanetra i Polak dwa razy najlepsi w zawodach FIS PolSKI Mistrz w Szczawnicy
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Za nami III edycja międzynarodowych zawodów narciarskich FIS PolSKI Mistrz. Alpejki i alpejczycy z siedmiu krajów rywalizowali 25 i 26 stycznia w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Podwójne zwycięstwa odnieśli nasz reprezentant Bartłomiej Sanetra oraz Słowaczka Sophia Polak.
( 27 Stycznia 2024)
Magdalena Łuczak z punktami w Jasnej. Mistrzostwo Czech dla Magdaleny Bańdo
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Miniony tydzień obfitował w wiele międzynarodowych zawodów z udziałem naszych alpejek i alpejczyków. Po raz szósty w tym sezonie Magdalena Łuczak zdobyła punkty Pucharu Świata. W sobotnim slalomie gigancie w Jasnej na Słowacji zajęła 27. miejsce. Z dobrej strony pokazał się nasz junior Mateusz Szczap, który zajął trzecie miejsce w zawodach FIS w Niemczech. Najlepsze slalomowe wyniki w karierze zanotowały za to Magdalena Bańdo i Patrycja Florek. 
( 23 Stycznia 2024)
Magdalena Łuczak z kolejnymi punktami Pucharu Świata.
(żródło: )

 Magdalena Łuczak po raz kolejny zdobyła punkty w Pucharze świata . W slalomie gigancie w Jasnej zajęła 27 miejsce. Maryna Gąsienica Daniel nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu. Do awansu zabrakło jej 0,24 sek. i ostatecznie zajęła 35 lokatę. Zawody wygrała Sara Hector. Jutro w slalomie zobaczymy ponownie Magdę Łuczak. Podczas zawodów kontuzji kolana doznała reprezentantka Słowacji Petra Vlhova i nie wystąpi już w tym sezonie w rywalizacji. Przed zawodami w Jasnej Vlhova była wiceliderką klasyfikacji generalnej.
( 20 Stycznia 2024)
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐭𝐮ż 𝐳𝐚 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰ą „𝟑𝟎” 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 𝐰 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫𝐠𝐢𝐠𝐚𝐧𝐜𝐢𝐞
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Nasza alpejka zajęła 31 miejsce w drugim supergigancie Pucharu Świata w Altenmark-Zauchense . Polka straciła 1,53 sekundy do pierwszej Lary Gut-Behrami . Trzymamy kciuki za kolejny start, który już w kolejny weekend w Jasnej 🇸🇰, gdzie zobaczymy także Magdalenę Łuczak 
( 14 Stycznia 2024)
Maja Chyla w Rytrze grała pierwsze skrzypce
(żródło: Pasja AZS.pl )

 Choć weszliśmy w nowy rok i nowy był też stok, to dominatorka cyklu AZS Winter Cup pozostała ta sama. W Rytrze Maja Chyla odniosła podwójne zwycięstwo, będąc najlepszą zarówno w slalomie gigancie jak i slalomie. Z pierwszych miejsc na podium cieszyli się też Stanisław Hejmo oraz Juliusz Mitan.
( 12 Stycznia 2024)
Szafrański i Dubelski podwójnie złoci w III edycji MPP na Jaworzynie Krynickiej
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W poniedziałek i wtorek (8-9 stycznia) odbyła się III edycja Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz. Tym razem alpejki i alpejczycy rywalizowali w slalomie gigancie na trasie nr 2 w ośrodku Jaworzyna Krynicka. Stawka zawodów była podwójnie duża, bo oprócz medali i punktów do klasyfikacji generalnej, zawodnicy walczyli również o możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowych zawodach dla dzieci. W ciągu dwóch dni najlepiej spisali się Kosma Szafrański (UKS Alfa Wilkowice) i Jan Dubelski (KN Gondola Krynica), którzy odnieśli podwójne zwycięstwa. Z największą ilością medali ponownie wyjechali reprezentanci klubu KS SportUp, którzy zdobyli łącznie 11 "krążków".
( 11 Stycznia 2024)
Natasza Kamińska i Gabriela Gaczorek z trzecim zwycięstwem z rzędu w MPP
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Za alpejczykami pierwszy dzień rywalizacji w ramach III edycji Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz na Jaworzynie Krynickiej. Poniedziałkowym (8 stycznia) zawodom w slalomie gigancie towarzyszyła iście zimowa aura i bardzo dobre warunki narciarskie. W zmaganiach Młodzieczek trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Natasza Kamińska (KS SportUp), a wśród Młodzików drugą wygraną odniósł Kosma Szafrański (UKS Alfa WIlkowice). Najlepszą Juniorką Młodszą po raz trzeci w tym sezonie okazała się Gabriela Gaczorek, także z klubu KS SportUp, a najlepszym Juniorem Młodszym był Jan Dubelski (KN Gondola Krynica), który wygrał także w slalomie w Suchem.
( 9 Stycznia 2024)
Czterech zwycięzców w zawodach FIS PolSKI Mistrz na Jaworzynie Krynickiej
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Za nami II edycja międzynarodowych zawodów FIS PolSKI Mistrz w sezonie 2023/2024. Alpejki i alpejczycy w sobotę i niedzielę (6-7 stycznia) rywalizowali w slalomie gigancie na Jaworzynie Krynickiej na trasie nr 2, gdzie już 24 i 25 lutego odbędzie się historyczny Puchar Świata w snowboardzie.
( 8 Stycznia 2024)
Maryna Gąsienica Daniel 16 w Kranjskiej Gorze
(żródło: )

 Nasze alpejki 4. raz w sezonie zameldowały się we dwójkę w drugim przejeździe slalomu giganta Pucharu Świata. W sobotnich zawodach na wymagającej trasie Podkoren 3 w Kranjskiej Gorze Maryna Gąsienica-Daniel (KS Śmig Zakopane) zajęła 16, a Magdalena Łuczak (Mitan-Ski Zakopane) 24 miejsce. W niedzielę Łuczak niestety zajęła dopiero 43. miejsce tracąc 1.19s  do awansu do drugiego przejazdu w slalomie. Warto podkreślić, że nasza zawodniczka startowała z 67 numerem, a więc w trudnych i wymagających warunkach na przejeżdżonej już solidnie trasie.
( 7 Stycznia 2024)
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐢 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 Ł𝐮𝐜𝐳𝐚𝐤 𝐳 𝐤𝐨𝐥𝐞𝐣𝐧𝐲𝐦𝐢 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚
(żródło: Polski Związek Narciarski)

 Nasze alpejki znów dostarczyły sporo emocji polskim kibicom. Tym razem we dwójkę awansowały do czołowej „30” w slalomie gigancie w austriackim Lienz . Maryna zajęła 12. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie, Magdalena Łuczak była 20. Zwyciężyła Amerykanka Mikaela Shiffrin.
( 28 Grudnia 2023)
AZS Winter Cup 2023/2024 rozpoczęty.
(żródło: AZS Winter Cup)

 Inauguracyjne zawody AZS Winter Cup zostały dzisiaj (22) rozegrane na Harendzie.  Podwójny triumf wśród kobiet odnotowała Maja Chyla z UJ Kraków a wśród mężczyzn w gigancie najlepszy był Wojciech Dulczewski z AGH Kraków. Z kolei w slalomie pierwsze miejsce zajął Juliusz Mitan również AGH Kraków.
( 22 Grudnia 2023)
Fiala i Semerakova z podwójnym zwycięstwem w Suchem
(żródło: PolSKI Mistrz)

 W Suchem koło Zakopanego w poniedziałek i wtorek (18-19 grudnia) odbyły się pierwsze w sezonie zawody rangi FIS w slalomie. Dwukrotnie triumfowali reprezentanci Czech – Eduard Fiala i Hana Semerakova. Z dobrej strony pokazał się również Polak – Bartosz Szkoła, który pierwszego dnia zmagań zajął drugą lokatę.
( 20 Grudnia 2023)
Alpejczycy zainaugurowali sezon MPP w Suchem
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Za nami pierwszy weekend z Młodzieżowym Pucharem Polski w sezonie 2023/2024. Młodzicy oraz Juniorzy Młodsi rywalizowali 16 i 17 grudnia w dwóch slalomach w Suchem koło Zakopanego. Jako jedyna niepokonana okazała się Natasza Kamińska, która dwa razy wygrała, wyprzedzając Igę Kaczmarek. Inaugurację zdominowali zawodnicy KS SportUp, którzy zdobyli łącznie siedem medali, w tym cztery złote.
( 18 Grudnia 2023)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024