UG Poronin   UG Biały Dunajec

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Studenci rywalizowali na stoku

Wesoło i gwarnie było za sprawą studentów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu w czwartkowe przedpołudnie na stoku Zadział. 19 stycznia odbyła się bowiem Podhalańska Spartakiada, czyli Zawody o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu w zjeździe na nartach i na dętce.
( 26 Stycznia 2017)
Prezydent Andrzej Duda rozpoczął 12h Slalom Maraton w Zakopanem
(żródło: A.Karpiel Semberecka UM Zakopane)

W Zakopanem odbyła się  trzecia edycja 12H Slalom Maraton. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił Prezydent RP Andrzej Duda, który nie tylko objął je honorowym patronatem, ale został także kapitanem wyjątkowej drużyny podejmującej wyzwanie pobicia rekordu Polski w 12-godzinnej jeździe po slalomie non-stop i tym samym pozyskania środków dla zakopiańskiej Fundacji HANDICAP. Prezydenta na Polanie Szyszkowej gorąco witał Burmistrz Miasta Leszek Dorula wraz z Prezesem Fundacji Małgorzatą Tlałką-Długosz, jej podopiecznymi, góralami i kibicami.  W galerii fotoreportaż A. Karpiel Sembereckiej
( 23 Stycznia 2017)
Za nami druga edycja XXIX Ligi MOZN - w SN Suche
(żródło: pzn)

Za nami druga edycja XXIX LIGI DZIECI I MŁODZIEŻY MOZN W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM BRUGI CUP 2017. Tym razem młodzi alpejczycy rywalizowali w slalomie gigancie, który odbył się w SN SUCHE, a na starcie stanęło 332 zawodników.
( 18 Stycznia 2017)
Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim na półmetku!
(żródło: UM Zakopane)

Takich zawodów narciarskich już dawno nie było w Zakopanem! W miniony weekend 14 i 15 stycznia, na Polanie Szymoszkowej, odbyły się pierwsze dwie edycje zawodów w ramach IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Tym samym jest to już półmetek zmagań o nagrodę specjalną samochód Peugeot SUV 3008. W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski, nie tylko by walczyć o nagrody, ale i wspólnie się bawić, spędzając aktywnie czas w zimowej stolicy Polski.
( 16 Stycznia 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka siódma w Pucharze Świata!
(żródło: PZN)

Karolina Riemen-Żerebecka wywalczyła dzisiaj siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata w skicrossie, które rozegrane zostały we włoskiej miejscowości Watles. Zwycięstwo odniosła Kanadyjka Marielle Thompson, na drugim stopniu podium stanęła Szwajcarka Fanny Smith. Natomiast trzecia była reprezentantka Francji Marielle Berger-Sabbatel.
( 15 Stycznia 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka dziesiąta w PŚ w Watles
(żródło: A.Karczewska PZN)

Karolina Riemen-Żerebecka po raz kolejny w tym sezonie wywalczyła miejsce w czołowej "10" Pucharu Świata. We włoskim Watles nasza skicrossistka zajęła 10. pozycję. Zwyciężyła Szwedka Sandra Naeslund, druga była reprezentantka Kanady Georgia Simmerling. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Heidi Zacher.
12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017
(żródło: M.Tlałka Długosz )

Fundacja Integracji przez Sport i Miasto Zakopane organizują w niedzielę 22 stycznia 2017  na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem charytatywne zawody narciarskie 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017.  Jest to III edycja imprezy wspierająca w aktywności sportowej młodych narciarzy z niepełnosprawnością, trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. Zawody honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda. W tegorocznej edycji zawodów wystartuje wyjątkowa drużyna!. Warto przybyć na godz.7.30 na uroczyste otwarcie zawodów, start zawodników o 8.00 i finisz o 20.00.
( 11 Stycznia 2017)
Mocna dawka adrenaliny w Białce Tatrzańskiej
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

Drugich takich zawodów nie ma nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W czasie Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei na jednej śnieżnej konstrukcji rozgrywana jest konkurencja Big Air na nartach, snowboardach i rowerach.
( 10 Stycznia 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel 40. w Pucharze Świata w Mariborze
(żródło: A. Kosman PZN)

Puchar Świata w slalomie gigancie kobiet w słoweńskim Mariborze wygrała Francuzka Tessa Worley, która o 0,16 sekundy wyprzedziła Włoszkę Sofię Goggię, a trzecia była Szwajcarka Lara Gut (+ 0,25 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 40. miejsce w pierwszym przejeździe (+ 2,76 sekundy). Do awansu do finałowego przejazdu zabrakło jej naprawdę niewiele - tylko 0,55 sekundy.
( 7 Stycznia 2017)
Piotr Habdas wygrywa zawody FIS w Białce

Trzech reprezentantów Polski oglądaliśmy dziś na podium zawodów FIS w slalomie, rozgrywanych w Białce Tatrzańskiej. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Habdas, a trzecie miejsce zajął Paweł Pyjas. Natomiast wśród pań trzecie miejsce zajęła Daria Krajewska. Zawody kobiet wygrała Czeszka Nikola Bubakova.
( 22 Grudnia 2016)
Karolina Riemen Żerebecka 9 w Innichen

Karolina Riemen Żerebecka zajęła 9 miejsce podczas czwartkowych zawodów w ski crosie zaliczanych do klasyfikacji Pucharu  Świata w tej dyscyplinie. Rywalizacja odbyła się we włoskim Innichen.
Karolina Riemen-Żerebecka 11. w Innichen

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła trzecie miejsce w swoim ćwierćfinale i ostatecznie wywalczyła 11. lokatę w zawodach Pucharu Świata w skicrossie, które rozegrane zostały w Innichen. Zwycięstwo odniosła reprezentantka Niemiec Heidi Zacher. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Marielle Thompson, a trzecia była jej rodaczka Georgia Simmerling.
( 21 Grudnia 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka 16. w Pucharze Świata w Montafon

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 16. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skicrossie w Montafon. Polka była czwarta w swoim ćwierćfinale, docierając na metę po Szwedkach Sandrze Naeslund i Annie Holmlund oraz Szwajcarce Fanny Smith. Zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson, druga była Francuzka Marielle Berger Sabbatel, a trzecia Niemka Heidi Zacher.
( 17 Grudnia 2016)
Katarzyna Wąsek 13. w zawodach FIS w Hemsedal

W czwartek polscy alpejczycy zakończyli rywalizację w zawodach FIS w norweskim Hemsedal. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Katarzyna Wąsek, która ukończyła zawody na 13. miejscu. W slalomie gigancie triumfowali Szwedka Elsa Haakansson Fermbaeck oraz Norweg Alexander Sannes Thorsen.
( 16 Grudnia 2016)
Riemen-Żerebecka na 14. miejscu w kwalifikacjach

Kanadyjka Marielle Thompson wygrała kwalifikacje Pucharu Świata w skicrossie do sobotnich zawodów w austriackim Montafon. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Georgia Simmerling, natomiast trzecia była Niemka Daniela Maier. Reprezentantka Polski - Karolina Riemen-Żerebecka ukończyła kwalifikacje na 14. miejscu i awansowała do fazy finałowej, która rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:00.
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni