Maryna Gąsienica-Daniel z drugiem najlepszym wynikiem w karierze w supergigancie
(żródło: A.Karczewska PZN)

Za nami kolejny weekend z alpejskim Pucharem Świata. Tym razem Maryna Gąsienica-Daniel założyła dłuższe narty i wystartowała w pierwszym supergigancie sezonu w Sankt Moritz. W piątkowych zawodach zajęła 22. miejsce, co jest jej drugim najlepszym rezultatem w tej konkurencji. Z kolei nasi reprezentanci z sukcesem rywalizowali w Pucharze Dalekiego Wschodu w Wanglong, gdzie zajęli miejsca w czołówce.
( 12 Grudnia 2023)
Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak z punktami Pucharu Świata w Kanadzie
(żródło: PolSKI Mistrz)

Alpejski Puchar Świata kobiet rozpędził się na dobre. Za nami kolejny weekend sportowych emocji z udziałem reprezentantek Polski, które zdobyły kolejne pucharowe punkty. W sobotnim slalomie gigancie w kanadyjskim Tremblant Maryna Gąsienica-Daniel była 21., a dzień później Magdalena Łuczak zajęła 28. miejsce. Teraz czekaj je chwila przerwy od startów.
( 6 Grudnia 2023)
Kolejny udany start Magdaleny Łuczak i Maryny Gąsienicy Daniel w Pucharze Świata

Za nami kolejny weekend z alpejskim Pucharem Świata i kolejny udany dla reprezentantek Polski. Magdalena Łuczak oraz Maryna Gąsienica-Daniel ponownie zameldowały się w czołowej „30”. Tym razem w Killington lepsza była pierwsza z nich, która zajęła najlepsze w karierze, 17. miejsce. Z kolei zakopianka na półmetku była 11., ale po błędach w drugim przejeźdaie spadła na 28. lokatę. Z dobrej strony pokazali się także Błażej Budz i Jan Łodziński w zawodach FIS w Austrii.
( 26 Listopada 2023)
Polscy alpejczycy rozpoczęli sezon startowy

Pięciu reprezenatnów Polski: Paweł Pyjas, Piotr Habdas, Michał Jasiczek, Mateusz Szczap i Igor Kaczmarek zainaugurowali sezon 2023/2024 w szwedzkim Storklintene. Pierwszego dnia najlepszym z naszych był Pyjas, a drugiego Jasiczek. Na północy Europy pojawiła się także Magdalena Łuczak. Nasza alpejka wystartowała w dwóch Pucharach Świata w slalomie w fińskim Levi, ale nie awansowała do drugiego.
( 17 Listopada 2023)
Maryna Gąsienica Daniel 13 w Soelden

Maryna Gąsienica-Daniel w inaugurujących alpejski PŚ  zawodach w slalomie gigancie w  austriackim Soelden  zajęła 13. miejsce. Druga z naszych alpejek Magdalena Łuczak była 30. Sobotnią rywalizację  wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Za nią uplasowały się Włoszka Federica Brignone i Słowaczka Petra Vlhova.  Gut-Behrami  odniosła  swoje 37. zwycięstwo w Pucharze Świata.
( 29 Października 2023)
Kadra Narodowa w narciarstwie alpejskim na sezon 2023/2024

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w  narciarstwie alpejskim
( 1 Czerwca 2023)
Narciarze alpejscy uroczyście podsumowali sezon zimowy w Szczawnicy

19 maja 2023 roku w Centrum Kongresowym w Szczawnicy odbyło się uroczyste podsumowanie Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Cykl zawodów po raz czwarty rozegrany został w ramach Programu PolSKI Mistrz, czyli Narodowego Programu Rozwoju Narciarstwa Alpejskiego i Snowboardu Alpejskiego w Polsce.
( 20 Maja 2023)
23 Zawody im Krystyny Behounek na starym sprzęcie o Wielkanocne Jajo

Tradycyjnie w lany Poniedziałek Wielkanocny na Kalatówkach rozegrano zawody na starym sprzęcie. Rywalizacja im Krystyny Behounek wieloletniej kierowniczki Hotelu Górskiego na Kalatówkach przyciągnęły pomimo deszczowej pogody ponad 80 uczestniczek i uczestników.  Każdy z nich oceniany był za strój, jazdę stylową i jazdę na czas.
( 11 Kwietnia 2023)
Trzy polskie zwycięstwa w zawodach Kids Trophy

Zuzanna Leśniak, Iga Kaczmarek i Mateusz Kałwa zwyciężyli w międzynarodowych zawodach Kids Trophy w Zauchense. W sumie aż siedmioro reprezentantów Polski stanęło na podium austriackich zawodów, w których wystartowało blisko 1000 narciarzy.
( 29 Marca 2023)
Łuczak i Szczap mistrzami Polski w slalomie gigancie. Gąsienica-Daniel poza trasą

Slalom gigant zakończył drugą część mistrzostw Polski w Szczyrku. Zawodniczki i zawodnicy pokazali swoje umiejętności na wymagającej trasie FIS. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Magdalena Łuczak (UKS MitanSki Zakopane) i Mateusz Szczap (KS Skivegas Stanek Race Academy). Na starcie mogliśmy podziwiać także naszą najlepszą alpejkę, Marynę Gąsienicę-Daniel, która niestety nie ukończyła pierwszego przejazdu.
( 24 Marca 2023)
Rozdano medale alpejskich mistrzostw Polski w supergigancie i kombinacji alpejskiej

Ośrodek narciarski COS Skrzyczne w Szczyrku jest areną zmagań mistrzostw Polski seniorów i juniorów w narciarstwie alpejskim. 23 marca na Skrzycznem alpejczycy rywalizowali o medale krajowego czempionatu w supergigancie i kombinacji alpejskiej. Dwa tytuły mistrzowskie wśród kobiet wywalczyła Magdalena Łuczak z klubu UKS MitanSki Zakopane. Złoty krążek w kombinacji alpejskiej mężczyzn zdobył jej klubowy kolega Piotr Szeląg, natomiast mistrzem Polski w supergigancie został Szymon Bębenek z zakopiańskiego AZS-u.
Zięba i Łodziński wygrywają zawody FIS w slalomie gigancie w Szczyrku

22 marca na stoku Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku odbyły się kolejne tej zimy w naszym kraju zawody FIS w narciarstwie alpejskim. Tego dnia alpejczycy rywalizowali na Skrzycznem w slalomie gigancie. Najlepsi w tej konkurencji okazali się reprezentanci Polski Hanna Zięba i Jan Łodziński.
( 23 Marca 2023)
Daria Krajewska z najlepszym slalomowym wynikiem w karierze

Daria Krajewska zanotowała bardzo dobry występ w międzynarodowych mistrzostwach Liechtensteinu w slalomie, które odbyły się 19 marca w Malbun. Reprezentantka Polski zajęła wysokie siódme miejsce, osiągając najlepszy czas drugiego przejazdu. 25-latka złamała barierę 30 FIS punktów, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze w tej konkurencji.
( 19 Marca 2023)
Florek i Sanetra z drugim złotem mistrzostw Polski juniorów w Szczawnicy

Po rozstrzygnięciach w slalomie gigancie przyszła pora na slalom. W sobotę 18 marca na trasie Palenica 1 w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy odbył się drugi dzień zawodów FIS. W nich najlepsi okazali się Zuzanna Czapska oraz Bartłomiej Sanetra. Tego dnia rozdano także medale mistrzostw Polski juniorów, w których zwyciężyła Patrycja Florek oraz ponownie Sanetra.
Maryna blisko podium w slalomie gigancie na zakończenie Pucharu Świata

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła ósme miejsce w slalomie gigancie podczas finałów Pucharu Świata. Polka była bardzo blisko historycznego podium po pierwszym przejeździe, bo zajmowała czwartą pozycję z minimalna stratą do drugiej Valeri Grenier. Nasza reprezentantka w klasyfikacji generalnej tej konkurencji uplasowała się na 13. miejscu.
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni