START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Maryna Gąsienica-Daniel z drugiem najlepszym wynikiem w karierze w supergigancie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Za nami kolejny weekend z alpejskim Pucharem Świata. Tym razem Maryna Gąsienica-Daniel założyła dłuższe narty i wystartowała w pierwszym supergigancie sezonu w Sankt Moritz. W piątkowych zawodach zajęła 22. miejsce, co jest jej drugim najlepszym rezultatem w tej konkurencji. Z kolei nasi reprezentanci z sukcesem rywalizowali w Pucharze Dalekiego Wschodu w Wanglong, gdzie zajęli miejsca w czołówce. 
( 12 Grudnia 2023)
Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak z punktami Pucharu Świata w Kanadzie
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Alpejski Puchar Świata kobiet rozpędził się na dobre. Za nami kolejny weekend sportowych emocji z udziałem reprezentantek Polski, które zdobyły kolejne pucharowe punkty. W sobotnim slalomie gigancie w kanadyjskim Tremblant Maryna Gąsienica-Daniel była 21., a dzień później Magdalena Łuczak zajęła 28. miejsce. Teraz czekaj je chwila przerwy od startów. 
( 6 Grudnia 2023)
Kolejny udany start Magdaleny Łuczak i Maryny Gąsienicy Daniel w Pucharze Świata
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Za nami kolejny weekend z alpejskim Pucharem Świata i kolejny udany dla reprezentantek Polski. Magdalena Łuczak oraz Maryna Gąsienica-Daniel ponownie zameldowały się w czołowej „30”. Tym razem w Killington lepsza była pierwsza z nich, która zajęła najlepsze w karierze, 17. miejsce. Z kolei zakopianka na półmetku była 11., ale po błędach w drugim przejeźdaie spadła na 28. lokatę. Z dobrej strony pokazali się także Błażej Budz i Jan Łodziński w zawodach FIS w Austrii.
( 26 Listopada 2023)
Polscy alpejczycy rozpoczęli sezon startowy
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Pięciu reprezenatnów Polski: Paweł Pyjas, Piotr Habdas, Michał Jasiczek, Mateusz Szczap i Igor Kaczmarek zainaugurowali sezon 2023/2024 w szwedzkim Storklintene. Pierwszego dnia najlepszym z naszych był Pyjas, a drugiego Jasiczek. Na północy Europy pojawiła się także Magdalena Łuczak. Nasza alpejka wystartowała w dwóch Pucharach Świata w slalomie w fińskim Levi, ale nie awansowała do drugiego. 
( 17 Listopada 2023)
Maryna Gąsienica Daniel 13 w Soelden
(żródło: )

 Maryna Gąsienica-Daniel w inaugurujących alpejski PŚ  zawodach w slalomie gigancie w  austriackim Soelden  zajęła 13. miejsce. Druga z naszych alpejek Magdalena Łuczak była 30. Sobotnią rywalizację  wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Za nią uplasowały się Włoszka Federica Brignone i Słowaczka Petra Vlhova.  Gut-Behrami  odniosła  swoje 37. zwycięstwo w Pucharze Świata. 
( 29 Października 2023)
Kadra Narodowa w narciarstwie alpejskim na sezon 2023/2024
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w  narciarstwie alpejskim 
( 1 Czerwca 2023)
Narciarze alpejscy uroczyście podsumowali sezon zimowy w Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

 19 maja 2023 roku w Centrum Kongresowym w Szczawnicy odbyło się uroczyste podsumowanie Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Cykl zawodów po raz czwarty rozegrany został w ramach Programu PolSKI Mistrz, czyli Narodowego Programu Rozwoju Narciarstwa Alpejskiego i Snowboardu Alpejskiego w Polsce.
( 20 Maja 2023)
23 Zawody im Krystyny Behounek na starym sprzęcie o Wielkanocne Jajo
(żródło: )

 Tradycyjnie w lany Poniedziałek Wielkanocny na Kalatówkach rozegrano zawody na starym sprzęcie. Rywalizacja im Krystyny Behounek wieloletniej kierowniczki Hotelu Górskiego na Kalatówkach przyciągnęły pomimo deszczowej pogody ponad 80 uczestniczek i uczestników.  Każdy z nich oceniany był za strój, jazdę stylową i jazdę na czas.    
( 11 Kwietnia 2023)
Trzy polskie zwycięstwa w zawodach Kids Trophy
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Zuzanna Leśniak, Iga Kaczmarek i Mateusz Kałwa zwyciężyli w międzynarodowych zawodach Kids Trophy w Zauchense. W sumie aż siedmioro reprezentantów Polski stanęło na podium austriackich zawodów, w których wystartowało blisko 1000 narciarzy.
( 29 Marca 2023)
Łuczak i Szczap mistrzami Polski w slalomie gigancie. Gąsienica-Daniel poza trasą
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Slalom gigant zakończył drugą część mistrzostw Polski w Szczyrku. Zawodniczki i zawodnicy pokazali swoje umiejętności na wymagającej trasie FIS. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Magdalena Łuczak (UKS MitanSki Zakopane) i Mateusz Szczap (KS Skivegas Stanek Race Academy). Na starcie mogliśmy podziwiać także naszą najlepszą alpejkę, Marynę Gąsienicę-Daniel, która niestety nie ukończyła pierwszego przejazdu.
( 24 Marca 2023)
Rozdano medale alpejskich mistrzostw Polski w supergigancie i kombinacji alpejskiej
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Ośrodek narciarski COS Skrzyczne w Szczyrku jest areną zmagań mistrzostw Polski seniorów i juniorów w narciarstwie alpejskim. 23 marca na Skrzycznem alpejczycy rywalizowali o medale krajowego czempionatu w supergigancie i kombinacji alpejskiej. Dwa tytuły mistrzowskie wśród kobiet wywalczyła Magdalena Łuczak z klubu UKS MitanSki Zakopane. Złoty krążek w kombinacji alpejskiej mężczyzn zdobył jej klubowy kolega Piotr Szeląg, natomiast mistrzem Polski w supergigancie został Szymon Bębenek z zakopiańskiego AZS-u.
( 24 Marca 2023)
Zięba i Łodziński wygrywają zawody FIS w slalomie gigancie w Szczyrku
(żródło: PolSKI Mistrz)

 22 marca na stoku Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku odbyły się kolejne tej zimy w naszym kraju zawody FIS w narciarstwie alpejskim. Tego dnia alpejczycy rywalizowali na Skrzycznem w slalomie gigancie. Najlepsi w tej konkurencji okazali się reprezentanci Polski Hanna Zięba i Jan Łodziński. 
( 23 Marca 2023)
Daria Krajewska z najlepszym slalomowym wynikiem w karierze
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Daria Krajewska zanotowała bardzo dobry występ w międzynarodowych mistrzostwach Liechtensteinu w slalomie, które odbyły się 19 marca w Malbun. Reprezentantka Polski zajęła wysokie siódme miejsce, osiągając najlepszy czas drugiego przejazdu. 25-latka złamała barierę 30 FIS punktów, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze w tej konkurencji.
( 19 Marca 2023)
Florek i Sanetra z drugim złotem mistrzostw Polski juniorów w Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Po rozstrzygnięciach w slalomie gigancie przyszła pora na slalom. W sobotę 18 marca na trasie Palenica 1 w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy odbył się drugi dzień zawodów FIS. W nich najlepsi okazali się Zuzanna Czapska oraz Bartłomiej Sanetra. Tego dnia rozdano także medale mistrzostw Polski juniorów, w których zwyciężyła Patrycja Florek oraz ponownie Sanetra.
( 19 Marca 2023)
Maryna blisko podium w slalomie gigancie na zakończenie Pucharu Świata
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Maryna Gąsienica-Daniel zajęła ósme miejsce w slalomie gigancie podczas finałów Pucharu Świata. Polka była bardzo blisko historycznego podium po pierwszym przejeździe, bo zajmowała czwartą pozycję z minimalna stratą do drugiej Valeri Grenier. Nasza reprezentantka w klasyfikacji generalnej tej konkurencji uplasowała się na 13. miejscu.
( 19 Marca 2023)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024