START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
MOZN zainaugurował sezon.
(żródło: A.Karczewska PZN)

 15 grudnia 2018 roku Małopolski Okręgowy Związek Narciarski zainaugurował sezon startowy dla młodych alpejczyków. W Stacji Narciarskiej "CZORSZTYN SKI" na starcia Zawodów Otwarcia Sezonu 2018/2019 stanęło 254 zawodników, pierwsze zawody to wstęp do XXXI LIGI DZIECI I MŁODZIEŻY MOZN W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM ROSSIGNOL CUP 2019
( 17 Grudnia 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel liderką Pucharu Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 o były dwa wspaniałe dni w Andalo dla Maryny Gąsienicy-Daniel, która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium w Pucharze Europy. Polka nie dała rywalkom żadnych szans i po historycznym zwycięstwie w czwartek, w piątek podopieczna Marcina Orłowskiego znów była najlepsza. Nasza reprezentantka o blisko sekundę pokonała Clarę Direz z Francji. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Austriaczka Katharina Liensberger. Warto podkreślić, że po znakomitych wynikach w Andalo Maryna Gąsienica-Daniel została liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Europy!
( 14 Grudnia 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel wygrywa Puchar Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Największy w karierze sukces osiągnęła dzisiaj Maryna Gąsienica-Daniel! Podopieczna Marcina Orłowskiego w pięknym stylu wygrała alpejski Puchar Europy w Andalo. Polka była bezkonkurencyjna i pewnie triumfowała w slalomie gigancie. Nasza reprezentantka dzięki wygranej objęła również prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Europy w GS. Na drugim miejscu zawody ukończyła Francuzka Clara Direz, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Magdalena Fjaellstroem.
( 13 Grudnia 2018)
PŚ w St. Moritz: Gąsienica-Daniel 32. w supergigancie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 iewiele zabrakło, aby nasza najlepsza alpejka wywalczyła kolejne w karierze punkty Pucharu Świata. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 32. miejsce w supergigancie rozgrywanym w szwajcarskim St. Moritz. Zwycięstwo odniosła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Lara Gut-Behrami. Natomiast na trzecim miejscu zawody ukończyła Tina Weirather z Liechtensteinu. 
( 8 Grudnia 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel na podium Pucharu Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Znakomicie w sobotnim Pucharze Europy w Funesdalen zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Podopieczna Marcina Orłowskiego stanęła na podium zawodów, zajmując drugie miejsce w slalomie gigancie. Po pierwszym przejeździe Polka zajmowała 13. miejsce, jednak w drugiej rundzie nasza alpejka osiągnęła najlepszy czas, co łącznie było drugim wynikiem sobotnich zawodów. Lepsza od Polki była tylko Austriaczka Julia Scheib. Natomiast podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy Ylva Staalnacke.    
( 1 Grudnia 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel czwarta w PE w Funesdalen!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła czwarte miejsce w alpejskim Pucharze Europy w slalomie gigancie. Na półmetku rywalizacji w Funesdalen Polka zajmowała drugie miejsce, jednak po finałowym przejeździe uplasowała się tuż za podium. Zwycięstwo odniosła Norweżka Kristine Gjelsten Haugen. Na drugim stopniu podium stanęła jej rodaczka Thea Louise Stjernesund. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się Szwajcarka Jasmina Suter.
( 30 Listopada 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel startowała w PŚ w Killington
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę w amerykańskim Killington rozegrany został alpejski Puchar Świata kobiet w slalomie gigancie. Zwycięstwo odniosła Włoszka Federica Brignone. Na drugim stopniu podium stanęła Norweżka Ragnhild Mowinckel. Natomiast trzecie miejsce zajęła Austriaczka Stephanie Brunner. W slalomie gigancie rywalizowała również nasza reprezentanta Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła 39. pozycję po pierwszym przejeździe i tym samym nie awansowała do drugiej rundy.   
( 25 Listopada 2018)
Zawody FIS w Soldzie: Magdalena Łuczak na podium!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W dniach 12-15 listopada 2018 roku w zawodach FIS w narciarstwie alpejskim rywalizowały podopieczny Eleny Valt. Miejsca na podium w slalomie rozgrywanym we włoskiej Soldzie dwukrotnie wywalczyła Magdalena Łuczak, która ostatniego dnia rywalizacji odniosła zwycięstwo, natomiast dzień wcześniej zajęła drugą pozycję. Na najwyższym stopniu podium w slalomie gigancie stanęła natomiast Sabina Majerczyk.
( 22 Listopada 2018)
MUZEUM ELANA
(żródło: Elanskis)

 Elan ma długą historię i doświadczenie w produkcji nart, łodzi, sprzętu sportowego i wielu innych produktów.  Ciekawe eksponaty, dokumenty i informacje można dziś znaleźć w Alpejskim Muzeum Narciarskim Elana, które otwarto w Begunje, w Słowenii.  
( 6 Września 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel na podium w Coronet Peak!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel stanęła na podium zawodów Australian New Zealand Cup, które 28 sierpnia 2018 roku rozegrane zostały w Coronet Peak. Nasza najlepsza narciarka alpejska zajęła drugie miejsce w slalomie gigancie. Lepsza od Polki okazała się tylko Katharina Truppe. Podium uzupełniła reprezentantka Niemiec Lena Duerr. 
( 30 Sierpnia 2018)
Amer Sports Poland wspiera Kadrę Polski w narciarstwie alpejskim!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę, 21 lipca 2018 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbyła się konferencja prasowa, podczas której nastąpiło podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Polski Związkiem Narciarskim, a firmą Amer Sports Poland – wyłącznego dystrybutora takich marek w Polsce jak Atomic i Salomon. Przez najbliższy sezon Amer Sports Poland będzie wspierać Kadrę Narodową Polski w narciarstwie alpejskim i zapewni polskim alpejczykom sprzęt narciarski najwyższej klasy.    W galerii fotoreportaż
( 26 Lipca 2018)
Poznaliśmy kolejne Kadry Narodowe PZN
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, na posiedzeniu w dniu 22 maja 2018 roku, zatwierdził kolejne składy Kadr Narodowych PZN na sezon 2018/2019. Władze PZN powołały składy zawodnicze oraz sztaby szkoleniowe w narciarstwie alpejskim, snowboardzie oraz w biegach narciarskich.   
( 25 Maja 2018)
Poznaliśmy organizatorów imprez mistrzowskich!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W czwartek, 17 maja 2018 roku Rada FIS podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Costa Navarino wybrała gospodarzy kolejnych mistrzowskich imprez w narciarstwie klasycznym, alpejskim, dowolnym oraz snowboardzie.
( 19 Maja 2018)
FIS zatwierdziła kalendarze na kolejny sezon!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Na Kongresie FIS w Costa Navarino zatwierdzone zostały również kalendarze Pucharu Świata w pozostałych zimowych dyscyplinach. Tradycyjnie narciarze alpejscy sezon zimowy zainaugurują pod koniec października w austriackim Sölden. Natomiast biegacze narciarscy i kombinatorzy norwescy również tradycyjnie końcem listopada wystartują w fińskiej Ruce. Poniżej prezentujemy wszystkie kalendarze Pucharu Świata na sezon 2018/2019. 
( 19 Maja 2018)
W niecałe dwie minuty przez Goryczkową – No Limit Kasprowy 2018
(żródło: No Limit)

W tę sobotę nie zabrakło sportowych emocji na Kasprowym Wierchu. Reprezentanci Polski z tegorocznej olimpiady i paraolimpiady w Pjongczang, zawodowi narciarze i amatorzy, młodzież oraz seniorzy – 288 osób stanęło do rywalizacji w największych zawodach narciarskich w Polsce. Najlepszy wynik na rekordowo długiej trasie uzyskał Andrzej Dziedzic (1 minuta, 37 sekund).  
( 27 Marca 2018)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019