START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Wyniki kwalifikacji Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

Victor White z Barbadosu i Elvira Ros z Norwegii najlepsi wśród narciarzy. Matija Milenkovic z Serbii i reprezentantka Polski Martyna Maciejewska wygrywają kwalifikacje snowboardzistów. Trwa Garmin Winter Sports Festival 2019. Wielki finał już jutro!
( 15 Lutego 2019)
Już jutro kwalifikacje Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozpoczął się Garmin Winter Sports Festival 2019. Do soboty w akcji podziwiać będzie można specjalistów od freestyle'u na nartach, snowboardach i rowerach. Do startu zgłoszonych jest przeszło 60 zawodników i zawodniczek z 13 państw.   
( 14 Lutego 2019)
AZS WC: długaśny gigant w Zawoi
(żródło: AZS Winter Cup)

 Tak jak kibice konkurencji szybkościowych czekają na zjazdy w Wengen i Kitzbühel, tak studenci startujący w Akademickim Pucharze Polski odliczają dni do eliminacji w Zawoi. To właśnie tu rozgrywany jest jedyny gigant, który swoją długością porównywalny jest z zawodami rozgrywanymi pod egidą FIS. W tym sezonie zwycięstwo w tym prestiżowym wydarzeniu zapewnili sobie Helena Kubasiewicz (ALK Warszawa) oraz Paweł Jaksina (AGH Kraków). Tryumfatorka z giganta dołożyła jeszcze złoto w slalomie, czym wyśrubowała rekord do czterech zwycięstw z rzędu. U panów w tej konkurencji najlepszy był Kamil Krawczyk (SGH Warszawa).
( 4 Lutego 2019)
PŚ w Mariborze: Gąsienica-Daniel punktuje przed MŚ!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Bardzo dobrze ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Seniorów Are zdała Maryna Gąsienica-Daniel. Nasza reprezentantka wywalczyła kolejne pucharowe punty tej zimy i w Pucharze Świata w Mariborze zajęła 18. miejsce. To najlepszy w karierze wynik podopiecznej Marcina Orłowskiego w slalomie gigancie. Na najwyższym stopniu podium stanęły wspólnie Amerykanka Mikaela Shiffrin oraz Słowaczka Petra Vlhova.
( 1 Lutego 2019)
Debiutanka w składzie na Puchar Świata w Mariborze!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 1 lutego 2019 roku w słoweńskim Mariborze rozegrany zostanie alpejski Puchar Świata kobiet w slalomie gigancie. W zawodach tych wystartują dwie nasze reprezentantki. Po raz kolejny o pucharowe punkty powalczył obecnie najlepsza polska alpejka - Maryna Gąsienica-Daniel, natomiast swój debiut w Pucharze Świata zaliczy Zuzanna Czapska. 
( 30 Stycznia 2019)
Młodzieżowy Puchar Polski w Szczawnicy
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W poniedziałek, 28 stycznia 2019 roku na trasie Palenica w Szczawnicy rozpoczęto rywalizację w IV edycji Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwszego dnia zmagań w Szczawnicy zawodnicy oraz zawodniczki walczyli w slalomie gigancie.  w drugim dniu rozegrano slalom
( 29 Stycznia 2019)
PE w Les Diablerets: Wąsek 32. w slalomie do kombinacji alpejskiej
(żródło: A.Karczewska PZN)

 28 i 29 stycznia 2019 roku w szwajcarskim Les Diablerets rozgrywany jest alpejski Puchar Europy. W poniedziałek rozegrany został slalom do kombinacji alpejskiej, po którym 32. miejsce zajmuje Katarzyna Wąsek. We wtorek rozegrana zostanie druga część rywalizacji, czyli supergigant. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 12:00.
( 28 Stycznia 2019)
PE w Lenk: 12. miejsce Riemen-Żerebecka w skicrossie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Karolina Riemen-Żerebecka wywalczyła 12. miejsce w Pucharze Europy w skicrossie, który rozegrany został w szwajcarskim Lenk. Zwycięstwo odniosła Austriaczka Katrin Ofner. 
( 27 Stycznia 2019)
AZS WC: Puchar Świata w Szczawnicy
(żródło: NTN)

 To było coś fantastycznego! Powrót po latach na Palenicę okazał się świetnym posunięciem. Rangę trzecich eliminacji Akademickiego Pucharu Polski podniosła obecność kilku zawodników, którzy na co dzień nie startują w tym cyklu. 
( 27 Stycznia 2019)
Maryna Gąsienica-Daniel 35. w supergigancie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła 35. miejsce w alpejskim Pucharze Świata w supergigancie, który rozegrany został na niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Zwycięstwo odniosła Austriaczka Nicole Schmidhofer. Na drugim stopniu podium stanęła Włoszka Sofia Goggia, a trzecia była Szwajcarka Lara Gut-Behrami.
( 26 Stycznia 2019)
Wąsek i Michalik mistrzami Polski w PSL
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Za nami historyczny dzień na stoku Palenica w Szczawnicy. Po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim rywalizowano w slalomie równoległym. Złotymi medalistami zostali Katarzyna Wąsek z klubu SRS Czantoria oraz Michał Michalik, który reprezentuje barwy klubu NKN Warszawa. 
( 24 Stycznia 2019)
Majerczyk i Habdas ze złotymi medalami w slalomie.
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Drugiego dnia Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szczawnicy alpejczycy rywalizowali na trasie slalomu. Po złote medale w tej konkurencji sięgnęli - Sabina Majerczyk z klubu LKS Poroniec Poronin oraz Piotr Habdas, reprezentujący barwy KS Beskidy Bielsko-Biała. Świeżo upieczeni złoci medaliści w slalomie nie dali dzisiaj rywalom żadnych szans i pewnie wygrali środową rywalizację na stoku w Palenicy. 
( 23 Stycznia 2019)
Łuczak i Habdas mistrzami Polski w slalomie gigancie!
(żródło: A.Karczewska PZN)

We wtorek, 22 stycznia 2019 roku zawodnicy oraz zawodniczki rozpoczęli rywalizację w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwszą konkurencją rozegraną na stoku w Szczawnicy był slalom gigant, w którym złote medale wywalczyli Magdalena Łuczak z klubu Mitanski Zakopane oraz Piotr Habdas, reprezentujący barwy klubu KS Beskidy Bielsko-Biała.  
( 22 Stycznia 2019)
5 edycja 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019
(żródło: )

 20 stycznia na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem odbyła się piąta edycja charytatywnego 12H SLALOM MARATONU. Wydarzenie to, objęte honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, służy aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością, pozyskaniem środków na działania Fundacji Handicap oraz promocji sportu. Drużyna Mistrzów polskiego narciarstwa alpejskiego stanęła przed wyzwaniem pobicia rekordu Polski w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop. Do tej pory rekord ten wynosił 679 km. W tym roku równolegle, już po raz drugi odbył się też Mini Slalom Maraton. Organizatorami wydarzenia było Miasto Zakopane i Fundacja HANDICAP W galerii fotoreportaż WAT1 z mini maratonu  W tej galerii fotoreportaż z zawodów
( 21 Stycznia 2019)
12H Slalom Maraton z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy
(żródło: A.Karpiel Semberecka UM Zakopane fot M. Szkodziński /UM Zakopane)

 20 stycznia rano w otwarciu piątej edycji charytatywnych zawodów 12H Slalom Maraton na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z najlepszymi narciarzami z Kancelarii Prezydenta oraz przedstawicielami Rządu RP. Na stoku pojawiły się także legendy polskiego narciarstwa alpejskiego, najmłodsi sportowcy z Fundacji Handicap Zakopane oraz liczni kibice.    W galerii fotoreportaż
( 20 Stycznia 2019)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020